0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #60 -: Септември 13, 2018, 13:05:42 pm »
Дано има бременност :) И ако има, бебето започва да се храни от теб след няколко седмици. Не пречат препаратите. Аз бях на антибиотик след пункция и 2 дена след трансфер. На мои приятелки с бактерии им лекуваха бактериите по време на бременността. На едната така и не й пуснаха микробиология. Роди с някакви коки там и детето се беше заразило. Вероятно кандидата не е опасна особено за плода, но променя флората във влагалището, което може да даде превес на други бактерии. Не съм гинеколог, ама като че ли бактерии се лекуват, докато е време. Засега взимай пробиотици и дано има бебенце :)
Какво я притесни докторката, единственото, за което се сещам е дебелина на ендометриум.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #61 -: Септември 13, 2018, 13:36:30 pm »
Точно сега е времето заАБ, отделно че има АБ които могат да се вземат по време на бременност.Много по-опасно е да не се лекува инфекция.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #62 -: Септември 13, 2018, 13:55:50 pm »
Лейди, за кандида преди няколко месеца ми изписаха еднократно крем Гиназол с уверението, че не пречи на евентуална бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #63 -: Септември 13, 2018, 15:36:50 pm »
Лейди,и според мен сега му е времето за лечение.Аз в месеца който забременях ходих на микробиология.Даже моите приятелки ми казаха,че съм се втелясвала ,моята беше чиста,ама ако не беше щях да настоявам за лечение сега,веднага.А не да го мисля 9 месеца.Прави са момичетата,има лечение и по време на бременност.
Въпрос към Тери-пиеш ли още Иногинол,на 6тия месец казаха ли ти да направиш почивка ,или нещо от сорта.Аз го пих 7 месеца и чак сега като ми свърши се сетих ,че май трябваше да направя пауза.От една седмица не го пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #64 -: Септември 13, 2018, 15:40:47 pm »
Не са ми казвали за почивки. Пия го 5ти месец вече. Може би докторът предполагаше, че много скоро ще забременея като ми видя изследванията и всичко ми беше предписал за по 2 месеца, а Иногинола и след като забременея. После като отидох пак ми ги удължи неограничен период от време. Но точно за Иногинола каза да си го пия и след като забременея. На 26ти съм на преглед и ако се сетя ще питам докторката. Че аз и Селен пия вече 5 месеца. Маги писа, че може да е опасен, та реших сама да си намаля дозата на 1 на ден.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #65 -: Септември 13, 2018, 15:43:03 pm »
Не я притесни дебелината на ендометриума, а нещо при самия фоликул. Изрази се, че е имало овулацийка, но не точно такава, каквато е искала. Ох, ама и аз колко съм завеяна и не запомних. Повече говорихме за кандидата. За сега каза, че мога единствено и само да правя промивки с Розалгин. Нищо не искам да промивам и да разбутвам. Ще си чакам мирно и кротко. След като НЕ ми дойде, ще говоря с нея вече за лечение, кога, как и с какво. Защото наистина сте прави, че флората отива на кино.
Слънчицето, тя беше категорична, нищо да не пия. Имах и антибиограма, може би по нея преценява, какво да ми изпише и точно това не е ок, знам ли.
А пък какво кофти настроение ме обзема отново, прекалено е рано за някакви признаци, но аз постоянно търся и си казвам: ето, отново нищо не е станало. Не е имало качествена О.  :? Омръзна ми да се разочаровам, предполагам и на вас.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #66 -: Септември 13, 2018, 15:51:34 pm »
Лейди,ще прозвуча банално,ама не търси признаци.Това само ще те изтощи емоционално.Чувала съм термина"некачествена овулация"
Не се вглеждай в себе си,то ще си покаже като стане.То е ясно че се надяваме,ама не си го причинявай.🤗Аз поне се изморих да съобразявам всичко със"ами ако е станало бебето".От сърце ти желая да е,просто както казва съседката ми-вдишай любов,издишай спокойствие.😁
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #67 -: Септември 13, 2018, 15:53:09 pm »
Lady01 аз съм по същия начин,но сега все си мисля че е станало не знам защо така. Нямам никакви симптоми когато забременях зърната не можех да ги пипна. Сега са леко подути и не парят чак толкова. Преди извънматочната имах същите симптоми и съм сигурна че бях бременна,но не съм правила тестове явно е била биохимична. Ще се разбере края на седмицата дали предчувствието ми е вярно. На теб ти пожелавам много много късмет и дано да сте направили "белята".
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #68 -: Септември 13, 2018, 15:58:58 pm »
Лейди,ще прозвуча банално,ама не търси признаци.Това само ще те изтощи емоционално.Чувала съм термина"некачествена овулация"
Не се вглеждай в себе си,то ще си покаже като стане.То е ясно че се надяваме,ама не си го причинявай.🤗Аз поне се изморих да съобразявам всичко със"ами ако е станало бебето".От сърце ти желая да е,просто както казва съседката ми-вдишай любов,издишай спокойствие.😁
Никак не си банална. Обаче, ако спра да го мисля, постоянно съм гладна  :lol: и само храна ми е в главата. Така си развалих диетата, че пак качих 2 килца. Сега се стягам и хапвам много плодове и зеленчуци. Може би за това не ме засищат.
Но ще те послушам, ще вдишвам любов и ще издишам спокойствие ❤ Това ми хареса  :lol: :lol: :lol:
Милиарда, благодаря. Дай Боже и вие да сте я свършили  :D Това със зърната звучи доста обнадеждаващо. Стискам ти палци!
А зърната не почват ли да болят след имплантация? Демек 7-8 ден...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #69 -: Септември 13, 2018, 16:12:50 pm »
Лейди, то всичко започва след имплантацията и даже много след това. Вероятно зърната да болят от повишения прогестерон след имплантация. Но ти в момента абсолютно никакви симптоми не би трябвало да търсиш. Ако сте имали късмет, току ще е станало оплождането и бебето ще се придвижва една седмица по тръбата. Така че се успокой и хапни една краставица :D :D :D Междудругото не е лошо, че си качила. Особено, ако си яла мазно. Яйчниците обичат мазно. Ендокринологът ми искаше да кача 6см в талията. Като забременея ще ги кача :D Една позната я пратиха при него и тя надъхана, че ще й каже и на нея да дебелее. Пък тя обича да си похапва. Каза й до инвитрото да сваляла по 2 кг на месец :D :D
Милиарда, дано да е станало. Като ви гледам с мъжа ти колко се обичате, тази любов ще роди още по-голяма любов.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #70 -: Септември 13, 2018, 16:15:36 pm »
Мен при извънматочната ме боляха малко преди да ми закъснее,но наистина само зърната ,не просто гърдите.
Милиарда,дано чувството ти е вярно.Че ако знаеш как ще ме обнадеждиш😊.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #71 -: Септември 13, 2018, 16:39:51 pm »
Привет момичета :)
И аз да ви кажа, че от доста време съм спряла да мисля ами ако бебето е станало. Когато се пазиш и се съобразяваш при мен не е станало, така че си живее живота :) гледам да правя и мисля положителни неща. А и може би просто съм приела че ще правиме ин витро и сега ми се иска толкова много неща да направя хааха е правя ги де...
Относно зърната (не че някога съм имала бременност, ама да си кажа как е при мен) аз по тях разбирам кога ми е минала О. Мине ли О започват да ме болят и гърдите и зърната...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #72 -: Септември 13, 2018, 17:11:11 pm »
Хаххаха, Тери, как успяваш все да ме разсмееш  :lol: Хрупам само полезни неща  :D
А килцата освен онези 2 имам и други 10 за сваляне :lol: хич не е добре  :lol: и аз съм от яшничките... :oops:
Слънцемое, продължавам да се съобразявам все още с ами ако е станало бебето. От 2 год не сме ходили на басейн, именно заради гъбички, а те взеха, че ме намериха сами :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #73 -: Септември 13, 2018, 17:17:47 pm »
Лейди ако трябва да съм честна и аз чак този месец се замислих за тези басейни ( попринцип ги избягваме, но зимата си открадваме малко време и отиваме на басейн). Сега като бяхме на морето в хотела имаше цели 2 басейна... изрично го предупредих моя че аз в тях няма да се къпа, но добре че времето беше хубаво и ходехме на морето... там си се топвах. И сега пак ще ходим на море. Поне ми съвпаднаха нещата да не слагам глобули на моретата. И аз мога да се включа в групичката за сваляне... поне 10 броя за героя
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #74 -: Септември 13, 2018, 17:37:55 pm »
Тери много ти благодаря за милите думи ! Ще ви държа в течение ! :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #75 -: Септември 13, 2018, 18:08:52 pm »
Лейди ако трябва да съм честна и аз чак този месец се замислих за тези басейни ( попринцип ги избягваме, но зимата си открадваме малко време и отиваме на басейн). Сега като бяхме на морето в хотела имаше цели 2 басейна... изрично го предупредих моя че аз в тях няма да се къпа, но добре че времето беше хубаво и ходехме на морето... там си се топвах. И сега пак ще ходим на море. Поне ми съвпаднаха нещата да не слагам глобули на моретата. И аз мога да се включа в групичката за сваляне... поне 10 броя за героя
Времето е страхотно за плаж. Нито е прекалено горещо, водичката още е топла, благородно ти завиждам. Дано изкарате приятна почивка.
Тери, какво стана с кученце? Как понесе инжекцията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #76 -: Септември 13, 2018, 18:11:54 pm »
Тери, днес било ден на програмиста. Честит ти ден и дано излезеш от безкрайния цикъл, че да се възползвате от карт бланша :)
На тези, които са в очакване- дано да не дочакате цикъл скоро.


Сиренити, понякога е просто късмет, наистина. Много е тъпо да се каже така, но го има и този фактор. Прекалено малка доза Аспирин ми се вижда. Аз на твое място щях да си го пия, както и направих де, от първи ден на стимулацията по цяло хапче, а НМХ от първи положителен тест, възможно най- рано.
При мен имаше изписан и Овитрел по схема след инсеминацията, за да подпомогне имплантацията и задържането, заради резултатите от биопсията.
За НК клетките- трябва да ги изследваш преди опит.
Също си мисля, че при 3 неуспеха и покрити всички бази трябва да преминете към асистиран метод, за да се види и качеството на Я и на ембрионите. При мен такъв беше планът, но просто имах право на последна безплатна инсеминация, а си забременявах с тях- реших да се пробвам при оптимални условия.
Не си спомням, извинявай, но АМХ и витамини изследвала ли си? ЦС? Състояние на матката? Вредни навици, заболявания от общ характер?


Момичета, аз също имам за сваляне. Точно толкова съм, колкото преди да забременея, но имам едни 10 килограма (може и 12-15 да сваля даже  :oops: ) от стимулациите и бременностите за сваляне. Ако организирате група за взаимопомощ- след около 2 седмици ще се запиша и аз. :)

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #77 -: Септември 13, 2018, 18:26:08 pm »
Ама аз отдавна съм ви пратила диета от диетоложка за отслабване. Тя е по грамаж, но за дете. Възрастни хора са я спазвали без да спазват грамажа, а какво се яде. Примерно едно момиче ми каза така:"ами пише едно кебапче, но не ми стига и ям две". Цял живот се е мъчила да отслабне, сега е фиданка.
Павла, говориш за качество на Я. Покрай неуспешния ми опит инвитро, четох за няколко случая, в които казват на жените, че имат хубави Я и ембриони. След неуспешните опити им казват: "еми не са били хубави яйцеклетките". Това според теб измиване на ръцете ли е или наистина не може да се разбере качеството на яйцеклетките, дори да има добре разделени ембриони на трети ден?
Иначе кучето е добре. Отдъхнах си :)
И Мишо да не мислите. Следваме си графика 😁 То реално пак ми се появи цикъл след като прекратихме дългата суша. Или от спазми на матката и се чистих, или след толкова време бях отново девица :D
« Последна редакция: Септември 13, 2018, 18:29:11 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #78 -: Септември 13, 2018, 19:22:40 pm »
Тери,аз живо се интересувам от диети,и постоянно се лишавам от нещо,че отпусна ли му края ще кача .Имаш ли я под ръка тая диета или да търся в публикациите ти?
Бяхме на почивка и там си похапнах по-лежерно,ей го 1 ,5 кило отгоре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #79 -: Септември 13, 2018, 19:51:06 pm »
Не мисля, че може да се разбере чак толкова точно на вид. Гледаш- опложда се, дели се, но има други проблеми. Понякога под качество казват, че нещо просто не е читаво. Дори при перфектни Я и оптимални условия шансът не е повече от тридесетина процента. При нормални опити около 20%. Ние сме едни от най не съвършените животни. Децата ни се раждат 5-6 месеца по- рано, защото иначе не могат да излязат. Не е трябвало, по "замисъл", да живеем до толкова години и да се размножаваме на по 30+. На 30+ е по- нормално да умрем, НО медицината и хигиенните навици променят това. Дори всичко да е чудесно, винаги има шанс да не ни е добре нещо- хормони, възраст и от там и Я.