0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #40 -: Септември 11, 2018, 23:03:28 pm »
Тери, днес е Териев ден  :lol:
Честит имен ден, жива и здрава да си! Догодина да го празнувате трима!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #41 -: Септември 11, 2018, 23:12:19 pm »
Мц, ако докторът изрично не ти е казал да не ходиш на фоликолуметрия повече, аз бих отишла на твое място още един месец.
Лейди, благодаря. Тази година за първи път получавам поздрави на тази дата. Не знаех, че съществува. Но си ги приемам, те са все хубави. Пожелавам ти догодина и вие да празнувате този ми имен ден трима :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #42 -: Септември 12, 2018, 08:30:03 am »
Teri,Даскалов не ми е казал категорично да не ходя на фоликулометрия,на последна та фоликулометрия когато се установи че съм с ПЯ,акушерка та която работи с него ми каза че ще се наложи да предизвика ме овулация с хапчета,но първо ЦС.Ако всичко е наред със снимката предполагам че ще ми изпишат л-ва за овулация,аз също искам да направя още фоликулометрии,но честно казано не искам да губя повече време....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #43 -: Септември 12, 2018, 08:46:49 am »
Направи си първо ЦС и след това вече следете и предизвиквайте О. Правилно са ти казали. Кога ще ти правят ЦС?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #44 -: Септември 12, 2018, 09:19:49 am »
След 14 септември ще пусна микробиология и ако всичко е наред началото на октомври ще действаме за ЦС.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #45 -: Септември 12, 2018, 10:30:41 am »
serenity, Аспирин от колко мг по половинка? Аспиринът само след + тест ли е или по време на цялата стимулация? Много малка доза ми се струва. Аз пиех по време на цялата стимулация. Подобрява лигавицата. Другото на Аспирина е, както ми беше казал един възрастен УНГ, за малки спящи инфекции в сливици, стави, уши- чудесен е. Аз поддържах субфебрилитет в продължение на 6-7 месеца. Направих всякакви изследвания и тогава попаднах на този лекар. За един месец на Аспирин се оправих. Това много години преди да започнем опити.
Тоест при неуспешната бременност си приемала Аспирин, НМХ и не си правила вливания, но НК клетките са ти били високи?
Търсете и възпаление някъде. При мен се оказа спяща инфекция в едната гърда, но стана ясно след като направих един много хубав абсцес и се наложи нова операция.

Маги мей, ако не се чувстваш комфортно и не си удовлетворена от лекаря- сменяй. НО не отписвай този опит. Действайте си!

Pav-la Тромбо асс от 100мг по време на цялата стимулация. И аз питах доктора дали не е малко, той категорично отказа, та не знам.

При неуспешната бременност приемах Тромбо асс, инофолик комби + фраксипарин. Тогава не знаехме, че са ми завишени НК клетките, тъй като при изследването, което правихме тогава, те бяха в норма..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #46 -: Септември 12, 2018, 13:20:19 pm »
Tanq88, сега изчетох назад, 210 Б12 е нисък резултат, в България горната геаница е твърде ниска, хубаво е около 500 да ти е поне, а при бременност е задължително да ти е над 500. Ако решиш, пиши ми и ще ти препоръчам какъв Б12 и по колко може са взимаш. Този витамин е от изключителна важност в организна, особено при бременност, за да се равива пълноценнони ембриона. Това важи и за вит Д, Б6, йод, желязо и тн...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #47 -: Септември 12, 2018, 13:24:29 pm »
При мен Б12 беше на 120, което е долна граница. Мислих, че е заради това, че не ям месо, но се оказа, че имам мутация в гена за обработка на Б12 и месото не би помогнало. Изписаха ми Б12 метилкобалкамин на natural factors под езика сутрин на гладно. И Фолиева пия от 1 години метилирана форма по същата причина.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #48 -: Септември 12, 2018, 14:33:17 pm »
Ай привет.
И аз писах за тоя Б12, че е нисък ама ми е изчезнал поста.Аз бях с горе-долу такава стойност и приемам б12 подезичен като Тери.И вит. Д ми беше много нисък и пия и там капки.Даже скоро трябва да пускам контрола.А за желязото трактат мога да изпиша.Ба си и връзките и взаимодействията има.Освен, че ми окапа косата от липсата му, направо цялата бях парцал.

Маги мей не пише, дано се чувства добре.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #49 -: Септември 12, 2018, 14:50:27 pm »
Аз от 8 месеца насам си правя ПКК заради разните му процедури. Имам Хематокрит 0.002, което е точно долната граница. Очаква се при дефицит на Б12 да е завишен над горна граница, но не би. Чела съм, че може да е аларма за проблеми с бъбреците. Моята баба беше на хемодиализа заради бъбречна недостатъчност. Личния ни лекар е казвал на мен и на баща ми да се изследваме: "някой ден". И като кажат на 18 годишна да се изследва за нещо и нали се сещате дали съм изследвана. Не ми е останало време, за да реша, че съм болна от това :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #50 -: Септември 12, 2018, 15:21:10 pm »
Май като ви слушам и витамин Д ще трябва да пусна, че да видя и той на къде е. Излязоха ми и резултатите за еднократната ИР. Като ги гледам ще правя обременяване с глюкоза, но вече след почивката. Глюкоза ( Glucose )5.26mmol/l реф. ст. 3.60 - 6.10
Insulin ( Серумен Инсулин ) 10.34mU/l реф. ст.2.60 - 25.00
HOMA ( IR ) индекс2.42 индекс < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
И една диетка, че да махнем излишното ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #51 -: Септември 12, 2018, 15:44:55 pm »
Танче на ръба си. Според мен ще излезе заека оттам. Излишното често се свързва точно с ИР. Натрупват се мазнини основно в коремната област. Само за справка: моят индекс НОМА е 1.36, което е повече от прекрасно и на първия час инсулина станал от 5 на 90.
Маги, ти след инвитрото в Надежда имаше ли безкраен цикъл? Днес ми е 7ми ден. Вчера чисто полето, реших да си спазя даже графика на д-р Петрова. И днес все едно отново ми дойде.
И като казах безкраен цикъл :D Аз съм програмист. В програмирането се въртят едни цикли (повтаряне на функционалност). Ако нещо не си направил, както трябва, цикълът ще се върти постоянно и ще ти забие компютъра. Станахме ние с Мишо гаджета. Тъкмо се бях разделила след много дълга връзка. Веднъж ми подрани, реших, че е било от притеснението. Та ухажваме се с Мишо седмица- две. Закъде да се пазя вече, той и преди ми е бил гадже. Виждал ме е гола. Уговаряме се да му ходя на гости. Ясна е работата, че за секс ще ходя. Ииии в деня, в който ще ходя, бааам цикъл. СМС му написах, да знае да не се надъхва много :D Казах, че след седмица ще е секса. Свърши цикъла, правим си нова уговорка. Ще ходя пак на гости (2 дена след като ми е свършило). Разкрасявам се аз и баааам пак цикъл. И така продължи 45 дни. Дойде ми 6 пъти за по 6 дена. Та колежките и колегите на работа (ние всичко си говорим) казаха, че аз съм програмиста, който е измислил безкрайния цикъл :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #52 -: Септември 12, 2018, 15:54:55 pm »
Хахахха Тери, много си луда хаххаха.
Поуспокоих се, дестваме с мъжа пък да видим след 2 седмици какво ще излезе. Ще гледам въобще да не го мисля и да не си търся някакви признаци от нищото :)
Иначе съм тук, чета ви тайничко :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #53 -: Септември 12, 2018, 16:04:35 pm »
Маги мей, аз съм сигурна, че се е спукал, щом така е изглеждал първия ден. Понякога като са 2 фоликула наистина втория не се пука, защото е нараснал по-бавно. Пък и Павла щом казва, значи е така. Аз като ми каже тя нещо и го взимам за закон :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #54 -: Септември 12, 2018, 16:07:33 pm »
Тери, около 4 дни течение и после още толкова като зацапване.Така и е бил цикъла тогава.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #55 -: Септември 12, 2018, 16:48:20 pm »
Горкия Мишо. Отиде му секса :D Както се беше обнадеждил милия. Диетката добре, ама пусто му като не мога без сладко. Голям съм чревоугодник. Поне като качвам се разпределя на всякъде, стройна съм като табуретка, а преди да срещна Гошо си бях спортно гадже. Развали ме човека, ама и аз му го върнах с моите манджички :D Все пак трябва да има симетрия м/у двамата хахаха
« Последна редакция: Септември 12, 2018, 16:52:41 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #56 -: Септември 13, 2018, 00:01:41 am »
Здравейте, момичета. Днес е 13 ден след инсеминация и по тоалетната хартия имах червени нишки. Не се е получило, нали?
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #57 -: Септември 13, 2018, 00:10:05 am »
Мери чери, тест направи ли си? Може да е имплантационно кървене. Докато не си направиш тест няма да разбереш. И ние не можем да ти кажем. Аз при моите неуспешни инсета нямах нищо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #58 -: Септември 13, 2018, 01:31:46 am »
По принцип като цяло да, има го това с невъзможността да се усвоява Б12 и/или Фолиевата киселина и най-добре да се приемат мета варянтите им. За Б12 е хубаво да се пусне хомоцистеин точно, за да се види дали се усвоява. Иначе този под езика на хапченца е хубав, но за бързо покачване на нивата има един спрей за под езика, но той трудно се намира в БГ, аз от Щатите го поръчвах като бях бременна.
Витамин Д трябва да се внимава с него защото ако се покачи над горна граница при приема му става вече токсичен за организма, а почва и да дърпа от калция, което също не е ок.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #59 -: Септември 13, 2018, 12:48:13 pm »
Привет  :D
Вчера бях при доки. Имала съм О, но нещо не както трябва, въобще не можах да разбера. Хем се е спукал фоликула, хем нещо каза, но не запомних термина. Въпреки това, можело да има бременност...
Микробиологията показва кандида, но сега не можем да лекуваме нищо. Даде ми рецепта и ако ми дойде следващия месец се лекуваме, ако имам две чертички се лекува накрая на бременността. Доста тъпо, но дано я лекувам след 9 месеца  :lol: Тя ми каза, че не пречела на бременността, но препаратите да. Хич не ми се иска да пропускаме следващият месец. :(