0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #20 -: Септември 11, 2018, 11:39:56 am »
Маги, според мен може би си го пукнала. Иди утре при някой друг лекар да те видят пак. Поне да знаеш дали да се надяваш. Щом по принцип ги пукаш, сега с Прегнил ли няма, ще е голям карък. Задължително иди пак на преглед.
На мен доктор Даскалов ми е казвал, че понякога толова малко се пропуква фоликула, че той им казва, че не е имало овулация, а те идват бременни след това. Не винаги е видимо толкова ясно имало ли е овулация. Първия месец, когато започнах фоликолуметрии, докторът ме сложи под въпрос за ЛУФ. Имах 2 фоликула. Положителен тест за овулация, фоликула не прилича на овулирал, другия изобщо не изглежда да се пука. ЛУФ под въпрос. Пусках си после и прогестерон, всичко беше наред. Бях си овулирала и следващите месеци се доказа, че нямам ЛУФ. Просто понякога не се вижда добре. Може да е станало :) Надявай се сега на най-доброто :*
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 11:43:56 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #21 -: Септември 11, 2018, 12:22:25 pm »
Ох, Маги, така се надявах и аз. Ами сменяй го, знаеш че най-важното е да имаш доверие на лекаря.
Тери, съискам палци за кученце, дано всичко мине добре!
А относно моята овулация, вчера имах болки и бодежи в яйчника, в който е фоликула. Започна и течение (онова, което се появява при овулация). Снощи отново се обичахме, но беше трети пореден ден и ми се стори, че количеството плувци беше малко по-оскъдно.  По принцип оставам да лежа  яла нощ и
а сутринта всичко изтича. А тази сутрин нямаше нищо по бельото ми. Днес всичко е спокойно и нищо не ме боли. Дали се е спукал?! И дали количеството материал е било достатъчно?!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #22 -: Септември 11, 2018, 12:36:30 pm »
Лейди според мен ако е писанo да стане, ще стане... с малко или с много плувци... да не забравяме че трябва само един ... така че мисли положително и ще стискаме палци и за теб :)
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 13:17:53 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #23 -: Септември 11, 2018, 12:43:05 pm »
Реално изтича това което остава в церквиалния канал.А и нали се сещате, че няма как да се задържи в организма целия еякулат.Така че спокойно.Реално сперматозоидите стигат до маточните тръби и там се загнездват във власинките и чакат яйцеклетката, а останалите умират и се изхвърлят от организма.Така че споко!

Лейди, ще стискам палчета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #24 -: Септември 11, 2018, 14:12:34 pm »
Маги мей, най- вероятно се е пукнал, а после се пълни с течност и заема пак кръглата си форма.
За да те успокоя- 6 инсеминации и никога не са гледали как са фоликулуте. Фоликуетрията- да, но на самата инсеминация- каквото стане. Хващай мъжа си и сега секс, довечера секс и утре 2 пъти. Ще ги приклещите тези фоликули, а и вече няма за къде да се пазите. Не се отчайвай.
Иначе много тъпо, най- вече за нагласата. Надежда наистина са започнали по западен модел да работят.

Тери, и от риба ли ти е лошо? Прави си парментие, домашно смяно месо, яж яйца.

serenity, аз съм с подобно състояние. Изследвай витамините,, след положителен тест може да се наложи НМХ. Аспирин взимаш ли по процедура?
Това, че имаш успешна бременност не означава нищо, има и вторичен инфертилитет. Трябва да направиш консултация със специалист, за да ти изпише подходящо лечение при бременност.
Аз приемах Вит Д, Б12, Аспирин, НМХ. Правих биопсията, за да се види какво е състоянието на лигавицата и макар да имах леко завишени (веднъж, а после в норма) НК клетки в периферията се оказа, че в ендометриума са ми занижени.
Всички тези фактори, с малко късмет също, доведоха до раждането на сина ми. Иначе всеки сам по себе си не е категоричен за неуспехите ми.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #25 -: Септември 11, 2018, 14:16:54 pm »
Маги мей, и аз заради подобно нещо се отказах от Надежда. Само че бях при Тихомирова. Не останах с добри впечатления на второто ми инсе, което ми правиха. Да седят и да гледат ехографа и да не могат да вземат решение дали е спукан или не. Бил се разплул, ама сигурно е спукан, абе дай ще я направим. Ужас. И вече там ме загубиха като пациент, като оставим на страна, че никакви изследвания не пускат. А относно съгласието е трябвало да ти го дадат те. Поне при мен беше така като си вземах хориомона от манипулационната, защото не го биех там, понеже пътувах от Сливен и жените си ми даваха всичко необходимо.
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 14:18:54 pm от tanq88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #26 -: Септември 11, 2018, 14:28:51 pm »
Благодаря!
Стискам палци на всички. То е ясно, че ще стане, но да е по-скоро :D
В неделя бях на изписване на племенницата ми. Щом зърнах малкото бебе и не можах да спра да плача. Съвършенство!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #27 -: Септември 11, 2018, 14:32:44 pm »
Маги мей, най- вероятно се е пукнал, а после се пълни с течност и заема пак кръглата си форма.
За да те успокоя- 6 инсеминации и никога не са гледали как са фоликулуте. Фоликуетрията- да, но на самата инсеминация- каквото стане. Хващай мъжа си и сега секс, довечера секс и утре 2 пъти. Ще ги приклещите тези фоликули, а и вече няма за къде да се пазите. Не се отчайвай.
Иначе много тъпо, най- вече за нагласата. Надежда наистина са започнали по западен модел да работят.

Тери, и от риба ли ти е лошо? Прави си парментие, домашно смяно месо, яж яйца.

serenity, аз съм с подобно състояние. Изследвай витамините,, след положителен тест може да се наложи НМХ. Аспирин взимаш ли по процедура?
Това, че имаш успешна бременност не означава нищо, има и вторичен инфертилитет. Трябва да направиш консултация със специалист, за да ти изпише подходящо лечение при бременност.
Аз приемах Вит Д, Б12, Аспирин, НМХ. Правих биопсията, за да се види какво е състоянието на лигавицата и макар да имах леко завишени (веднъж, а после в норма) НК клетки в периферията се оказа, че в ендометриума са ми занижени.
Всички тези фактори, с малко късмет също, доведоха до раждането на сина ми. Иначе всеки сам по себе си не е категоричен за неуспехите ми.

Pav-la Имам предписан аспирин по 1/2 през ден, инофолик комби по 2 на ден, оксилик. Също така ми правят вливания на интралипид. При положителен тест - същите неща + фраксипарин + евентуално вливане на октагам? При предната неуспешна бременност правих същите неща без вливанията, така че умирам от страх да не се повтори същото, дори и пак да забременея.
За вторичния инфертилитет е ясно - аз съм нагледен пример :) Ще питам доктора за тази биопсия следващия път. Когато започнах да ходя при него лигавицата ми беше в ужасно състояние в следствие на абразиото, което ми правиха в Щерев, та помня, че 3 месеца ми правиха химична коагулация..
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #28 -: Септември 11, 2018, 14:48:57 pm »
Момичета върнахте ми надеждата, не че нямаше да продължим с опитите и тези дни, но някак си ще е с още по-голямо желание. Таня и при мен беше същата ситуацията, абе странна форма има ама дали е спукан, дали не, все едно аз ще му кажа. Усещам го все едно не им се работи и не си напъват мозъците да помислят как да ти помогнат. Че дори и аз предложих да минем на нещо по-сериозно. Беше казал без стимулация, ама аз отидох с изследване за АМХ без да ми го е пускал и като го видя ми изписа стимулация. Това за фоликула който се пълни с кръв след като се спука съм го чувала, ама ако се бях сетила за него като бях в кабинета щях да го питам доктора не може ли да са  се развили така нещата.Много зле, много зле.
Айде сега споделете вие в кои клиники сте в София защото ако продължат опитите няма да е в Надежда. Знам че много пъти сте коментирали за клиники, ама аз пак да питам :). Пращат ме в Токуда при Тодор Димитров,нищо не пише по форумите за него.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #29 -: Септември 11, 2018, 14:55:19 pm »
Аз нали спечелих при д-р Владимиров процедура и последния опит беше там, ами доволна съм.Съвсем различно като отношение от Надежда.Да доктора не е много словоохотлив, но като го питаш отговаря, пуска повече изследвания, което за мен е прекрасно(и аз като Тери, дай ми да се бода и изследвам). Но няма го конвейра, има го личното отношение.Първите пъти изглеждах стресната и притеснена, след това се шегувахме с акушерките.
За бившата Токуда, знам че там е д-р Шефкетова, тя беше в Надежда преди и на мен ми беше любимия доктор там.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #30 -: Септември 11, 2018, 15:21:36 pm »
Момичета,според вас фоликулометрия та се прави един месец или в продължение на 3 месеца.Защото при мен Даскалов ми я прави само 3 пъти,но в рамките на един месец,викаше ме през ден..първия път се оказа че имам киста в десния яйчник пих противозачатъчни и се махна.На втория преглед се оказа че самите ми яйчници са поликистоза и липсва овулация....
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #31 -: Септември 11, 2018, 16:01:34 pm »
Ами зависи, ние фоликуметрия правихме от Февруари до Юни, като разчитахме на естествено забременяване. Зависи от практиката на лекаря, и какво сте обсъдили да правите. За д-р Даскалов Тери ще ти каже най-добре, тя е била при него.
Иначе мен ме викаха по 2 пъти в месеца, първо да видим дали има доминантен фоликул и после да видим дали се е спукал.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #32 -: Септември 11, 2018, 16:08:12 pm »
Мц, докторът не може да ти каже колко време да правиш фоликолуметрия. Това си е въпрос на твое желание, защото това не е лечение, а проследяване, което ти си избрала.
Аз ходих всеки месец в продължение на половин година по минимум 3 пъти на месец ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #33 -: Септември 11, 2018, 16:59:06 pm »
serenity, Аспирин от колко мг по половинка? Аспиринът само след + тест ли е или по време на цялата стимулация? Много малка доза ми се струва. Аз пиех по време на цялата стимулация. Подобрява лигавицата. Другото на Аспирина е, както ми беше казал един възрастен УНГ, за малки спящи инфекции в сливици, стави, уши- чудесен е. Аз поддържах субфебрилитет в продължение на 6-7 месеца. Направих всякакви изследвания и тогава попаднах на този лекар. За един месец на Аспирин се оправих. Това много години преди да започнем опити.
Тоест при неуспешната бременност си приемала Аспирин, НМХ и не си правила вливания, но НК клетките са ти били високи?
Търсете и възпаление някъде. При мен се оказа спяща инфекция в едната гърда, но стана ясно след като направих един много хубав абсцес и се наложи нова операция.

Маги мей, ако не се чувстваш комфортно и не си удовлетворена от лекаря- сменяй. НО не отписвай този опит. Действайте си!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #34 -: Септември 11, 2018, 16:59:57 pm »
И аз да се запиша в новата темичка. Успех на всички  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #35 -: Септември 11, 2018, 18:07:45 pm »
Павла, а възможно ли е от аспирина да имам синини, ако прекалено ми се е разредила кръвта. Незнам дали да продължавам да го пия...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #36 -: Септември 11, 2018, 18:37:14 pm »
Не знам. Аз лесно посинявам, пих аспирин цяла бременност и при леко чукване ставаше по- синьо от нормалното. Може да е от това. Щом ти е изписан- пий си го. Аз изследвания не съм правила, не знам какви са ми били показателите на кръвта.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #37 -: Септември 11, 2018, 18:58:29 pm »
Teri,Благодаря ти за отговора.Явно при мен Даскалов е решил че няма смисъл от фоликулометрия защото ПЯ пречи на образуването на фоликул,поне така ми обясни той.Започнах да пия бял равнец,да видим.....
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #38 -: Септември 11, 2018, 19:43:53 pm »
Благодаря, Павла! :) Ще си го пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #39 -: Септември 11, 2018, 22:54:46 pm »
Да се впиша и аз в новото темичка :)
Успех на всички момичета! Вярвайте, всичко ще се стане в най-неочаквания момент!