0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #280 -: Август 03, 2018, 09:00:08 am »
Добро утро и от мен!

Кой питаше за Надежда, звъняла съм по телефона.Нямам време и нерви да ходя до там.Ако се наложи ще си взема отпуска де!Щото то иначе няма да стане.

Ралица, пътво кажи какви изследвания имате до момента.Ти спомена, но не си пускала нищо да го погледнем.Колко ти е ТСХ?Какви са стойностите на инсулина?Натоварване с глюкоза ли прави или инсулин на гладно?Ако си имала положителен тест, а после си прокървила, значи има проблем и трябва да се обърнеш към репродуктивен специалист.Колкото до пътуването, аз съм от Плевен пътувам до СОфия.Това не е проблем, рейсове, влакове има много.Не ходя с кола до там.Моя мъж идва само като трябва да прави СГ, по време на пункцията, ЦС и трансфера.През цялото време на стимулация и изследвания съм ходила сама.

Яница, бавно но славно ще се случат нещата!

Аз чакам Тери да пише!

ПП. Момичета четох ви ама вчера като съм била извън обхват и не можах да запомня всичко!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #281 -: Август 03, 2018, 09:44:14 am »
Чакаме хормоните. На ехограф съм добре. Ако хормоните са горе-долу добре, ще започнем утре. Засега не се ентусиазирам, че си имам сърцебиене и мисля, че е от ТСХ. После ще се обадят и ще кажат. Иначе имам 19 антрални този месец.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #282 -: Август 03, 2018, 09:50:59 am »
Тери,сърцебиенето да не е от вълнение?Утре ще почнеш,имаш брой фоликули,всичко ще е наред.Болничен ще взимаш ли?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #283 -: Август 03, 2018, 09:54:41 am »
След пункция, ако дават. Ще взема една семица болничен и една отпуск. Че имам 18 дена отпуск останали и ако ползвам 2 седмици болничен, направо по коледа ще се върна на работа.
Сърцебиенето може и да е от глутена. Малко похапвам, но и малко ми влияе. Но пък пия ли Л-тироксин и изчезва или просто се събуждам. Иначе вълнение силно казано. Даже ми е доста лежерно. Хората трудно ми вярват, че не съм притеснена. На мен това ми е спокойното :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #284 -: Август 03, 2018, 10:19:21 am »
Значи, чакаме хормоните.Много добре изглежда всичко за сега според мен ще стартирате.

Някой каза за 2 кг плюс преди цикъл.Това е нормално, винаги преди цикъл се задържат течности и жената качва около 2 кг, след това всичко изчезва.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #285 -: Август 03, 2018, 10:31:32 am »
Аз бях.Днес ми дойде,и аз се надявам в близките дни да изчезнат и наблягам на водата,да подпомогна процеса.
Бях ви казала,че с мъжа ми сме на парти вълна и тя още продължава.Снощи седнахме на едно място ,не бар то беше после,до морето и мъжа ми ме заразпитва за зачатие ,защо толкова ми харесва.Разказах му историята за забременяване на Маги,за поредната инсеминация на Павла,за изследванията на Тери,как мъжа й 10 месеца не близва ракиика,и той каза-жените сте голяма работа ,мъжете такъв форум никога не могат да направят,камо ли да споделят толкова интимни неща :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #286 -: Август 03, 2018, 10:42:06 am »
Яница, от дългите години ходене по АГ съм е убедила, че мъжете са по-добър избор за доктор. При тях го няма мисленето „и аз съм жена, какво ми се превзема“. Има и изключения, като лекарката на Тери - Петрова си е бам башка щурава и не всеки ѝ приема шегите и отношението, но всъщност е добра наистина знае какво е - самата тя е забременяла ин витро (сама си го разказва, не я издавам).
Колкото до разстоянието Ст. Загора - Пловдив, както беше казала една зачатка преди години - „е, че какво му е да тръгна да раждам в Пловдив - има-няма ,10 контракции и си стигнал“. Автобуси има начесто и се стига бързо.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #287 -: Август 03, 2018, 10:45:27 am »
И си имате магистрала!Я елате от Плевен да стигнете до Русе, например.

Слънчицето, такива сме ние.И все търсим, дълбаем, интересуваме се.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #288 -: Август 03, 2018, 14:09:50 pm »
Ралица, пътво кажи какви изследвания имате до момента.Ти спомена, но не си пускала нищо да го погледнем.Колко ти е ТСХ?Какви са стойностите на инсулина?Натоварване с глюкоза ли прави или инсулин на гладно?Ако си имала положителен тест, а после си прокървила, значи има проблем и трябва да се обърнеш към репродуктивен специалист.

ох много неща съм правила. През последните два месеа имах обременяване с инсулин, два пъти инсулин на гладно(през месец), ТСХ, ПКК-та  и още, и още. Това е само на мен.
Стойности :
ТСХ последно на 25,05--2,47 , пада от предходната стойност,но не достатъчно
инсулин:
дата 25.05---37,21---референтни 2,6-24,6
дата 02.08----21,70---референтни 2,6-24,6
Всичко друго си е в ганиците, да не го изписвам, че е много.
Днес не мога да отида, но утре ще мина да пусна една  кръв сутинта, преди да бягам до работа. Благодаря за насоките. Поне вие да ми дадете насоки.
Колкото за отслабввването. Миналата година свалих лесно(за мен) 20 килограма. До тогава нямах проблем до тогава с ТСХ, въпреки че съм оперирана. В момента в кото отслабнах се покачи до 3,65. Сега си върнах килограмите, но пак смятам да се подложа на същото. За движение не мога да кажа, че ни липсва. Постоянно сме напред назад. За нас почивка е п 10 километра нагоре в планината пеш
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #289 -: Август 03, 2018, 14:13:18 pm »
Обременяването с глюкоза пусни, защото този инсулин е висок, за сутришен инсулин на гладно.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #290 -: Август 03, 2018, 14:30:53 pm »
Ралица, височък е инсулина. Обременяване с глюкоза се прави трикратно: стои се два час в лабораторията. Ходи се гладна и жадна и се купува от аптеката глюкоза. Взимат кръв, после след един час пак и на втория пак. Задължително се изследват и глюкоза и инсулин, за да се провери за инсулинова резистентност. По-пълните момичета са по-податливи. Признак е натрупване на мазнина около стомаха. Обезателно го направи, инсулина влияе на качество на яйцеклетките.
Иначе относно килограмите, то за всичко е по-хубаво да е по-слаб човек. Но ако беше невъзможно по-пълните жени да имат деца, то тогава повечето българки нямаше да имат второ дете. Прави са за хормоните, но това не го прави невъзможно. Една моя съседка е меко казано пълна, има си 3 деца без проблем.
Иииии моя отчет. Знам, че ме чакате. Днес сутринта бързах да ви пиша, защото знам, че освен Мишо ме чакат още 10 човека  :bighug: Започвам утре със стимулацията. Обади ми се медицинската сестра и ми каза: "Теодора, трябва да дойдете до клиниката" Лелеее, лошо ми стана. Преди седмица така ме викна за ешерихия коли. И аз: "Кога, зле ли са изследванията?" и тя: "ами да си вземете лекарствата, утре ви започва стимулацията" ииии ударих тавана :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #291 -: Август 03, 2018, 14:37:04 pm »
Супер, радвам се.Какви лекарства и в какви дози са ти изписали?

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #292 -: Август 03, 2018, 14:39:40 pm »
Нямам си и на идея. Утре ще се видя с докторката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #293 -: Август 03, 2018, 14:43:02 pm »
Супер, Тери! :)
Хайде успех :)
:goodluck: :goodluck: :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #294 -: Август 03, 2018, 14:43:39 pm »
Ще пишеш, аз съм на работа, та ще те следя :* Ох ето и твоето бебе е близко вече!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #295 -: Август 03, 2018, 14:49:06 pm »
Тери, супер! После да пишеш и какви лекарства са ти дали :) Дано това да е твоят опит!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #296 -: Август 03, 2018, 14:53:41 pm »
Супер,Тери :D!Ще стискаме палци🤞
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #297 -: Август 03, 2018, 15:14:28 pm »
Благодаря, момичета.
Аз да започна да споделям информацията, която получавам. Докторката ми обясняваше, че за да се приеме по-леко стимулацията и да се премине през нея, е добре да се яде по 150 грама извара на ден. В нея имало наситени мастни белтъчини и по някакъв начин помагали за обиране на някаква течност, която се освобождавала. И на яйчниците помагала изварата след пункцията, за да се възстановят по-бързо. Така както аз я разбрах от една история: имало жена с много фоликули и проблем с ембрионите. Трябвало задължително свеж трансфер при тях. Но с многото фоликули си била застрашена от хиперстимулация. Докторката й казала да яде по 250 грама извара до трансфера. След 3 дена яйчницте и се били свили и прибрали. Ама тя упорита. Яла по половин килограм на ден. Та да знаете.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #298 -: Август 03, 2018, 15:44:40 pm »
Тери с теб съм, мисля те и ти стискам всичките палци които имам :)  osi_9 :goodluck: :goodluck: :goodluck: :bighug: сигурна съм че всичко ще е наред и скоро  preggo preggo preggo stork-girl
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #299 -: Август 03, 2018, 16:04:04 pm »
Момичета благодаря за пожеланиятааа, много щаслива се чувствам вече прибиряйки се от медения месец.
Тери успех мила, много стиснати палчета и мисля че спикойствието ти ще ти помогне много в този опит.  :bighug: :goodluck: :goodluck: :goodluck: