0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #240 -: Март 04, 2021, 21:17:28 pm »
Благодаря Ви за отделеното време и бързият отговор. Доктора ме прегледа с ултразвук и видя сянка в пикочния мехур, която смята за камъчета или песъчинки. Аз съм с болки, както в пикочния мехур, така и в бъбреците и това налага снимката. За сега ми каза, че няма да ползваме контрастно вещество, това била следващата стъпка плюс скенер. Всъщност той не може да установи, какво причинява болките  и за това назначава изследването. Но ако е опасно, бих издържала още месец, поне да си направя стимулацията и след нея да се снимам.
Благодаря Ви отново!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #241 -: Март 04, 2021, 21:34:58 pm »
Благодаря Ви за отделеното време и бързият отговор. Доктора ме прегледа с ултразвук и видя сянка в пикочния мехур, която смята за камъчета или песъчинки. Аз съм с болки, както в пикочния мехур, така и в бъбреците и това налага снимката. За сега ми каза, че няма да ползваме контрастно вещество, това била следващата стъпка плюс скенер. Всъщност той не може да установи, какво причинява болките  и за това назначава изследването. Но ако е опасно, бих издържала още месец, поне да си направя стимулацията и след нея да се снимам.
Благодаря Ви отново!

Опасно е да стоиш и с неизяснен бъбречен проблем. Говори с него дали ЯМР би бил подходящ метод за диагностика в твоя случай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #242 -: Март 04, 2021, 21:46:06 pm »
Цитат
Опасно е да стоиш и с неизяснен бъбречен проблем. Говори с него дали ЯМР би бил подходящ метод за диагностика в твоя случай.
Ще се консултирам с него.

Благодаря Ви за помощта!
Спокойна вечер
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #243 -: Март 19, 2021, 14:51:33 pm »
Здравейте, д-р Даскалова,

Бих желала да се консултирам с вас относно спермограмата на партньора ми. Заключението на спермограмата е "Teratozoospermia". Прикачвам няколко отделни файла с резултатите.

Предварително благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #244 -: Март 20, 2021, 16:26:52 pm »
Здравейте, д-р Даскалова,

Бих желала да се консултирам с вас относно спермограмата на партньора ми. Заключението на спермограмата е "Teratozoospermia". Прикачвам няколко отделни файла с резултатите.

Предварително благодаря!

Здравей, Suerte!

Да, морфологията на сперматозоидите му е лоша. Хубаво е да се уточни защо е така. Въпросник и ще дам насоки.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #245 -: Март 21, 2021, 09:38:06 am »
Здравейте, д-р Даскалова,

Бих желала да се консултирам с вас относно спермограмата на партньора ми. Заключението на спермограмата е "Teratozoospermia". Прикачвам няколко отделни файла с резултатите.

Предварително благодаря!

Здравей, Suerte!

Да, морфологията на сперматозоидите му е лоша. Хубаво е да се уточни защо е така. Въпросник и ще дам насоки.

Поздрави!

Здравейте, д-р Даскалова,

Благодаря Ви за бързото съдейсвтвие и отговор! Въпросникът е попълнен, бихте ли могла да ме ориентирате как мога да го споделя с Вас? Нов потребител съм в този форум и все още не съм наясно с някой похвати и подробности.

Поздрави,
Таня
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #246 -: Март 21, 2021, 13:01:29 pm »
Здравейте, д-р Даскалова,

Благодаря Ви за бързото съдейсвтвие и отговор! Въпросникът е попълнен, бихте ли могла да ме ориентирате как мога да го споделя с Вас? Нов потребител съм в този форум и все още не съм наясно с някой похвати и подробности.

Поздрави,
Таня

Тук или на mariela.daskalova@gmail.com.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #247 -: Март 22, 2021, 09:23:50 am »
Много благодаря, Д-р Даскалова!

Пуснах Ви въпросникът по мейл. Хубав ден!

Таня
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #248 -: Март 22, 2021, 14:08:22 pm »
Здравейте, д-р Даскалова. Историята ми не е кратка, но ще я опиша, за да стане ясно. Със съпруга ми правим опити за бебе от 2018г. На шестия месец успях да забременея и всичко вървеше добре до 5 месец когато при рутинното ми посещение при АГ се оказа, че бебето няма пулс. Причина така и не бе констатирана. След процедурата по премахване на плода изчакахме 6 месеца при нови опити. Междувременно си направих някои изследвания. Оказа се, че съм с тромбофилия, направих ДНК-анализ – Хомозиготен генотип D/D за АСЕ, Хетерозиготен генотип 4g/5g за PAI, Хетерозиготен носител на Val34Leu(F13), Хомозиготен генотип T/T за 677С >T (MTHFR), като допълнение имам и установена анемия – бета таласемия минор.  Нямам правена цветна снимка, тъй като имам успешно забременяване. След още три месеца опити се оказах с положителен тест за бременност, но само за ден. След силни болки в областта на корема и настъпил цикъл на следващия ден. Това се случи декември 2019г. И от тогава правим опити без резултат. През юли съпругът ми си направи спермограма. Оказа се с диагноза Тератозооспермия  с морфология 3% нормални форми, 95.5 % главови дефекти.  И сега на въпроса: Възможно ли е нещо да се е объркало със спонтанния аборт /въпреки че на преглед при гинеколог не се установява проблем/, като например запушени тръби, или изцяло причината  в неуспеха ни са описаните по-горе проблеми и имаме ли шанс за нормално забременяване според Вас?
« Последна редакция: Март 22, 2021, 16:03:50 pm от Hope_D »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #249 -: Март 25, 2021, 21:52:15 pm »
Здравейте, д-р Даскалова. Историята ми не е кратка, но ще я опиша, за да стане ясно. Със съпруга ми правим опити за бебе от 2018г. На шестия месец успях да забременея и всичко вървеше добре до 5 месец когато при рутинното ми посещение при АГ се оказа, че бебето няма пулс. Причина така и не бе констатирана. След процедурата по премахване на плода изчакахме 6 месеца при нови опити. Междувременно си направих някои изследвания. Оказа се, че съм с тромбофилия, направих ДНК-анализ – Хомозиготен генотип D/D за АСЕ, Хетерозиготен генотип 4g/5g за PAI, Хетерозиготен носител на Val34Leu(F13), Хомозиготен генотип T/T за 677С >T (MTHFR), като допълнение имам и установена анемия – бета таласемия минор.  Нямам правена цветна снимка, тъй като имам успешно забременяване. След още три месеца опити се оказах с положителен тест за бременност, но само за ден. След силни болки в областта на корема и настъпил цикъл на следващия ден. Това се случи декември 2019г. И от тогава правим опити без резултат. През юли съпругът ми си направи спермограма. Оказа се с диагноза Тератозооспермия  с морфология 3% нормални форми, 95.5 % главови дефекти.  И сега на въпроса: Възможно ли е нещо да се е объркало със спонтанния аборт /въпреки че на преглед при гинеколог не се установява проблем/, като например запушени тръби, или изцяло причината  в неуспеха ни са описаните по-горе проблеми и имаме ли шанс за нормално забременяване според Вас?

Здравей, Hope_D!

Надявам се, съпругът ти е изследван също за носителство на таласемия?
В неговата спермограма има и други субоптимални показатели - бързо прогресивно подвижните сперматозоиди са под нормата, а също има намалена биологична преживяемост на обработени сперматозоиди.
Добре е да се потърси причината за тях - напр. травми и операции в областта на таза; общи заболявания, за които да приема лекарства; инфекции; хормонални проблеми; рискове от страна на професията и начина на живот и т.н.
Малко вероятно е незабременяването да е следствие на аборта, това почти не се случва в съвремието. Изясняването на проблемите трябва да започне системно и да се отхвърлят възможните причини по известния за инфертилитет алгоритъм.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #250 -: Март 26, 2021, 09:13:40 am »
Благодаря за съвета. Съпругът е изследван за таласемия - няма. Травми, операции и рискове от професията - също. Ще започнем да търсим причините по алгоритъма. Все се надямах проблемът да е в мен, че много мъчно успявам да го обедя да отиде на доктор. Поздрави.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #251 -: Март 26, 2021, 14:34:09 pm »
Благодаря за съвета. Съпругът е изследван за таласемия - няма. Травми, операции и рискове от професията - също. Ще започнем да търсим причините по алгоритъма. Все се надямах проблемът да е в мен, че много мъчно успявам да го обедя да отиде на доктор. Поздрави.

Това е обичайно за мъжете в репродуктивна възраст, които нямат оплаквания. Но все пак спермограмата му не е идеална и това е основание да посети лекар и да направи някои допълнителни изследвания. А и бебето се прави от двама. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #252 -: Март 29, 2021, 13:02:08 pm »
Здравейте Д-р Даскалова.
Препоръчаха ни да се обърнем към вас.
Бихте ли коментирали спермограмата на партньора ми,която е значително по лоша от предходните две.
В последните 6месеца е приемал Папа за подобряване, изписано от лекаря ни.
Имахме неуспешен опит, тъй като ембрионите ни не се развиха.
Днес му казаха да започне с Polux Forte.
Благодаря ви предварително
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #253 -: Април 02, 2021, 13:43:35 pm »
Здравейте Д-р Даскалова.
Препоръчаха ни да се обърнем към вас.
Бихте ли коментирали спермограмата на партньора ми,която е значително по лоша от предходните две.
В последните 6месеца е приемал Папа за подобряване, изписано от лекаря ни.
Имахме неуспешен опит, тъй като ембрионите ни не се развиха.
Днес му казаха да започне с Polux Forte.
Благодаря ви предварително

Здравей, Силвия!

Спермограмата му показва, че има проблеми с подвижността и морфологията на сперматозоидите, както и намалена биологична преживяемост на обработени сперматозоиди. Това, предполагам, е предишна спермограма, не е последната.

Приемът на хранителни добавки има за цел да подобри с малко показателите, и то само когато няма други открити причини за влошената сперматогенеза. Затова първо трябва да се потърсят и открият тези причини, т.е. да се постави диагноза, след което да се проведе лечение. Алгоритъмът е описан тук - Специализирани правила за добра медицинска практика за първоначална консултация на двойки, търсещи лечение на безплодие и в следващите статии в раздела.

Допълнително бих предложила да направите кариотип и двамата, предвид неразвиващите се ембриони.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #254 -: Април 02, 2021, 15:31:46 pm »
Благодаря ви за отговора.
Всъщност това е последната спермограма.Предходните две бяха по добри.
Имаме цитогенетични изследвания от преди първия опит.Така ги изисква нашия лекар.
Надявам се да  е временно влошаване от стреса покрай стимулацията и неприятния финал. След време ще направим нова.
Благодаря ви за отделеното време.
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #255 -: Април 19, 2021, 21:33:11 pm »
Здравейте,д-р Даскалова! След 3 месеца прием на Wellman conception мъжа ми направи втора спермограма.Направи изследвания на хормони и евентуални инфекции,посети уролог който не откри нередности.Според Вас има ли възможност за естествено забременяване с такива резултати.Изпращам първата и втората спермограма
« Последна редакция: Април 19, 2021, 21:42:47 pm от sunrice »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #256 -: Април 22, 2021, 11:11:14 am »
Здравейте,д-р Даскалова! След 3 месеца прием на Wellman conception мъжа ми направи втора спермограма.Направи изследвания на хормони и евентуални инфекции,посети уролог който не откри нередности.Според Вас има ли възможност за естествено забременяване с такива резултати.Изпращам първата и втората спермограма

Здравей, sunrice!

Показателите са почти в норма, но все пак спермограмата не е изследване, което да покаже може или не може да се получи бременност по естествен път. Ако времето напредва и не се получава, аз бих ви посъветвала да си направите и по-специализирани изследвания в тази посока.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Здравейте вчера си правих спермограмаи ако може едно мнение дали е годна за забременяване и има ли лечение при 0% агресивно подвижни
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте вчера си правих спермограмаи ако може едно мнение дали е годна за забременяване и има ли лечение при 0% агресивно подвижни

Здравей, Димитър!

Нулите са притеснителни, както и останалите показатели, които са извън норма. Ако е първа спермограма, трябва да се направи още една в друго лицензирано лечебно заведение. Ако стойностите са подобни, трябва да се потърси причина за нарушената сперматогенеза и да се започне лечение. В огромният процент от причинита има лечение, но първо трябва да се постави диагнозата и да се оценят рисковите фактори, за да се прецени може ли и какво лечение да се предложи.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Първа е да ако може да ме насочите къде ще бъде най удачно с направя втора