0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #160 -: Март 06, 2020, 12:32:03 pm »
Здравейте д-р Даскалова. Днес ми излезна и последното изследване SDI, сега според това което разбрах от изследванията имам проблем. Трябва да му намеря решението и молбата ми към вас е ако можете да ми дадете съвет, дали като изследване, медикаменти или специалист. Благодаря ви предварително, надявам се моята мечта да стане реалност !
« Отговор #161 -: Март 12, 2020, 10:10:40 am »
Здравейте д-р Даскалова със съпругата сме решили да направим инвитро с донорска яйцеклетка,но уви спермограмата е зле,заключенито е Asthenoteratozoospermia.Не знам какво да правя,предложиха ми с донорска сперма да се прави инвитрото.Ще бъда благодарен да ми кажете и вашето мнение.Ще публикувам спермограмата.
Физико-химични показатели
Показател Резултат Норма (СЗО*)
Полово въздържание 5 дни 2 – 5 дена
Вискозитет нормален нормален
Време за втечняване < 30 мин до 60 мин.
стайна темп.
Цвят слонова кост слонова кост
Мирис специфичен специфичен
pH 7.5 7.2 – 8.0
Обем на еякулата 2.1 мл 2 – 6 мл
Агрегация не не
Аглутинация не не
Концентрация на сперматозоидите
Концентрация на сперматозоидите 61 млн/мл ≥20 млн./мл
Общ брой сперматозоиди в еякулата 128.1 млн ≥40 млн
Други клетки в еякулата
кръгли клетки 12 млн/мл <5 млн./мл
епителни клетки + +/-
клетки на сперматогенезата + +/-
Подвижност (СЗО*)
Обща подвижност 21 % ≥ 50 %
с бързи прогресивни дв. (а) 7 % ≥ 25 %
с бавни прогресивни дв. (b) 6 %
a+b 13 % ≥ 50 %
трептящи (с) 8 %
неподвижни (d) 79 %
Морфология (Кruger’s strict criteria)
С нормална морфология 0 % ≥ 14 %
Патологични 100 % ≤ 86 %
с дефекти на главичката 100 %
с дефекти на шийката 68 %
с дефекти на опашката 7 %
с цитоплазмен остатък 30 %
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Asthenoteratozoospermia
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 11972
  • Timeo Danaos et dona ferentes
« Отговор #162 -: Март 12, 2020, 22:19:06 pm »
Здравейте д-р Даскалова. Днес ми излезна и последното изследване SDI, сега според това което разбрах от изследванията имам проблем. Трябва да му намеря решението и молбата ми към вас е ако можете да ми дадете съвет, дали като изследване, медикаменти или специалист. Благодаря ви предварително, надявам се моята мечта да стане реалност !

Отговорих на мейла, понеже е дълго и съдържа конфиденциална информация. :)

"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
« Отговор #163 -: Март 16, 2020, 13:46:40 pm »
Привет. И аз като колегата имам много лоша спермограма. Бързоподвижни едва 3%, бавноподвижни 28 и 68% неподвижни. Намериха ми бактерия стрептокок в еякулата. През нощта преди да дам еякулата имах и полюция. Не знам дали тези неща влияят на подвижността. Пих 10 дни антибиотик за бактерията. Не са ми правили други изследвани - мико и уреа плазма, хламидии и хормони. Но съм просто смазан от този резултат. Изписаха ми пренгнил и витамини преди това. Не успях да намеря прегнила. Не съм правил втора спермограма. Моля за Вашето мнение.
« Отговор #164 -: Март 16, 2020, 15:55:26 pm »
След последните изследвания се консултирах и с уролог, защото се притесних от това което четох за варикоцели. Направиха ми преглед с ехограф и за съжаление се оказа че в ляво имам. Сега започнах 3 месечен курс с Профертил и един месец Детралекс 500мг. до следващият преглед. Надявам се да имам подобрение, че иначе ще трябва интервенция от която се притеснявам.
« Отговор #165 -: Март 19, 2020, 19:08:49 pm »
Здравейте може ли мнение за резултата от спермограмата която е направена на мъжа ми
« Отговор #166 -: Март 19, 2020, 19:18:33 pm »
Здравейте може ли мнение за резултат от спермограмата на мъжа ми
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 11972
« Отговор #167 -: Март 29, 2020, 23:05:10 pm »
Здравейте д-р Даскалова със съпругата сме решили да направим инвитро с донорска яйцеклетка,но уви спермограмата е зле,заключенито е Asthenoteratozoospermia.Не знам какво да правя,предложиха ми с донорска сперма да се прави инвитрото.Ще бъда благодарен да ми кажете и вашето мнение.Ще публикувам спермограмата.
Физико-химични показатели
Полово въздържание 5 дни 2 – 5 дена
Вискозитет нормален нормален
Време за втечняване < 30 мин до 60 мин.
стайна темп.
Цвят слонова кост слонова кост
Мирис специфичен специфичен
pH 7.5 7.2 – 8.0
Обем на еякулата 2.1 мл 2 – 6 мл
Агрегация не не
Аглутинация не не
Концентрация на сперматозоидите
Концентрация на сперматозоидите 61 млн/мл ≥20 млн./мл
Общ брой сперматозоиди в еякулата 128.1 млн ≥40 млн
Други клетки в еякулата
кръгли клетки 12 млн/мл <5 млн./мл
епителни клетки + +/-
клетки на сперматогенезата + +/-
Подвижност (СЗО*)
Обща подвижност 21 % ≥ 50 %
с бързи прогресивни дв. (а) 7 % ≥ 25 %
с бавни прогресивни дв. (b) 6 %
a+b 13 % ≥ 50 %
трептящи (с) 8 %
неподвижни (d) 79 %
Морфология (Кruger’s strict criteria)
С нормална морфология 0 % ≥ 14 %
Патологични 100 % ≤ 86 %
с дефекти на главичката 100 %
с дефекти на шийката 68 %
с дефекти на опашката 7 %
с цитоплазмен остатък 30 %
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Asthenoteratozoospermia

Здравей, peio!

Наистина при 0% сперматозоиди с нормална морфология един възможен вариант е да се опита да се прави ин витро оплождане с донорски сперматозоиди. Ако има повече яйцеклетки, могат да се разделят и да се оплодят част от тях с донорски, част от тях със собствени сперматозоиди.

Ако нямате спешност обаче и докато чакате за донорските яйцеклетки, можете да опитате да установите защо е толкова лоша морфологията и, ако е възможно, да опитате да я подобрите. Дори да не стигне нормите, и малко подобрение ще е от полза.

Поздрави! :)

"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 11972
« Отговор #168 -: Март 29, 2020, 23:07:09 pm »
Привет. И аз като колегата имам много лоша спермограма. Бързоподвижни едва 3%, бавноподвижни 28 и 68% неподвижни. Намериха ми бактерия стрептокок в еякулата. През нощта преди да дам еякулата имах и полюция. Не знам дали тези неща влияят на подвижността. Пих 10 дни антибиотик за бактерията. Не са ми правили други изследвани - мико и уреа плазма, хламидии и хормони. Но съм просто смазан от този резултат. Изписаха ми пренгнил и витамини преди това. Не успях да намеря прегнила. Не съм правил втора спермограма. Моля за Вашето мнение.

Здравей, Titan1!

Не са спазени условията за правилно напрена спермограма - да има отстояние от антибиотичното лечение и да има сексуално въздържание от поне 2-3 дни. Задължително бих направила втора спермограма, преди да премина към каквото и да било лечение.

Димитър Кудоглу
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 11972
« Отговор #169 -: Март 29, 2020, 23:11:45 pm »
Здравейте може ли мнение за резултата от спермограмата която е направена на мъжа ми

Здравей, Ивелина123!

Коментирах с колегите, които са направили спермограмата, някои неща по отношение на методиката. Тук не виждам да има оценена морфология на сперматозоидите, а от останалите показатели - добре е да се изясни наличието на аглутинация, както и бих повторила спермалния анализ на друго място, конкретно за оценка на подвижността. Като цяло, групата на прогресивно подвижни сперматозоиди е в норма, така че не бих се тревожила излишно.

Димитър Кудоглу
« Отговор #170 -: Април 02, 2020, 14:10:38 pm »
Здравейте! Ноември 2019 започнах да правя любов за пръв път с моята приятелка. Тя стигаше до оргазъм, а аз не. Притеснихме се и двамата и ходих на уролог и на ендокренолог и същата вечер след това правихме любов и стигнах до оргазъм и имах сперма. След това колкото пъти правихме и имах смерма. С изключение на един път само. Преди около две седмици правехме любов и аз имах сперма, а на следващия ден отново правехме любов, но този път нямах. Имам чувствителност, възбуждам се от приятелката ми, много е красива и прави нещата както трябва. Щом съм свършвал значи не би трябвало да е ретроградна еуколация или запушване. Какво бихте ме посъветвал? При опити за мастурбация също нямам сперма.