0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #200 -: Януари 22, 2019, 16:41:23 pm »
Още малко ще потърпиш и ще се научи само да си духа сополите детето. Взимаш ѝ Низита маз или спрей (гледам сега го рекламират) и готово.
Иначе Ксилометазолин имам винаги в къщи. Че и по 2, понеже единия си го преправям и е надписан. Наскоро нашия татко беше хремясал, изкомандвах го да взима капките на детето и се оправи. Поне за толкова години заедно свикна да не ми оспорва лечението. :lol: Това от както допи един пробиотик останал на малката и видя, че имаше ефект. Бяха му дали много силен АБ на 24 часа и се оплака, че му разстройва стомаха. Накарах го да изпие хапчетата на Ники и готово. От тогава слуша, не си мисли, че ще го отровя :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #201 -: Януари 23, 2019, 10:14:24 am »
Хоуп, привет. И аз така - помня набор 2014, макар много да напуснаха отдавна.
Днес, преди пет години моето слънчице пое първата си глътка въздух. Благодарна на съм на ужасно много хора, и знайни, и незнайни, че я има. Благодарна съм на Зачатие за споделения път. Благодарна съм и на Нора, че ме избра.
А съвсем скоро на Моника й се пада да почерпи  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #202 -: Януари 23, 2019, 11:19:19 am »
Авалон, да ви е жива и здрава порасналата Нора.Да ви ядосва по малко, да ви радва много!Да е все така будна, интересна, любопитна!Весел празник и на теб мамче!Сърцата ни са пълни!
Как сте с Нора?Какво прави тази прекрасна къдрокоска?

Моника е в трескава подготовка или измисляне на подаръци да кажа, за нейния рожден ден.Направо ще ме побърка това дете!Но да ми е здрава!

Бебешок, задна хрема с Низита унгвент обръщам напред и с инхалации долекувам.Ама си е голяма разправия.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #203 -: Януари 23, 2019, 12:58:34 pm »
Авалон, да ви е много, много здрава и весела, умна и креативна!

Маги, Ники правеше списъци с гости (горе-долу половината клас + половината група от ДГ) и списък от кого какво ще иска. :lol:

Вчера мина нашата РС, макар че ние вече знаехме, че проблемното дете се мести в друго училище. Но да се похвали директорката. Лошо няма де, харесвам я. Нова ни е и влезе с летящ старт. Информира ни, че от 15.09. ще имаме нови униформи. Идеята звучи добре - бели ризки с народни шевици. Поли, панталони, жилетки ... многокомпонентна щяла да е униформата.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #204 -: Януари 23, 2019, 15:37:50 pm »
Честит рожден ден на Нора, да е много здрава и щастлива! :D
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #205 -: Януари 24, 2019, 12:15:04 pm »
Привет отново.
Благодаря за хубавите пожелания  :D
Добре сме. Нора расте шумно и бурно, като ураган ...и вечната опозиция. Всеки ден на градина живее за събота, когато е на "голямото плуване" и за неделя, когато е на английска забавачка. Няма такъв мерак просто. Поукроти се малко, вече започна да успява да се разбира с децата в градината, но английския все още доминира. Сега има две украинчета в групата и госпожата каза, че веднага се е прилепила към тях, аз се чудя какво ми миечи в къщи.  После питах -
 говорели някакъв хибриден. Ну погоди стана любим и таблета избираемо руски клипчета.
Вирусите за сега .. пу, пу няма. Тук там се появява задната хрема в комплект с нощната кашлица. Някоя близалка, спрей и повечко витаминС.  Днес и утре ще си се гледат с баща си в къщи, той изяви желание. Не знам до довечера дали няма да съжалява хаха  :lol: . Макар, че по мое мнение точно в момента е най-безопасно в детската. Като има грипна ваканция, остават по десетина деца. В да не би сега като с нож да отрежат вирусите и от понеделник край. Но каквото такова, мисля психозата е малко в повече, вече избягвам така наречените "новини".
И така.
П.С. Подарихме на Нора кинетичен пясък. Мнооооого, до сега не е проявявала такъв интерес. Това споменавам като идея.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #206 -: Януари 24, 2019, 14:06:35 pm »
Авалон, май всичките са вената опозиция :)

Ние имаме кинетичен пясък, наистина много се занимават с него. Ако ви кажа какъв списък с Барбита ми е натворила, лошо ми става!Не че ще получи всичките де!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #207 -: Януари 25, 2019, 09:34:08 am »
Маги, все пак е хубаво, че знае какво иска детенце, имаш насоки. То е ясно, че няма да получи всичко.
Аз се опитвам и по прагматично. То играчките все повече стават и в същата прогресия се и искат.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #208 -: Януари 25, 2019, 10:07:12 am »
Авалон, застреля ме с логика Моника. Иска Барби булка и барби русалка и две мъжки барбита, че да не се карат момичетата за тях  :lol: И иска дракон!Дракона поне ще е нещо по-голямо и хубаво и ще е от няколко човека, че ако всеки домъкне по нещо дребно, ще се хвърля през терасата.И сега е обещала да разчистим стаята и да махнем играчките с които не играе.Да видим!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #209 -: Януари 25, 2019, 23:41:41 pm »
Добре, че не се е сетила за кемпера.
Маги, добре дошла в момента, когато детето си мечтае за нещо, а ти си викаш "що за идиотщина"! Намирам се в този филм от известно време. Затварям очи, купувам (не всичко) и детето се радва.
За мой ужас й подариха Барби с ужасно дълга коса. Цялата е така оплетена, скоро ще я подстрижа късо. И не, не й прави прически.

Честит празник на патерици на Нора!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #210 -: Януари 26, 2019, 11:21:46 am »
Докато още ходят на градина е лесно и многото играчки - събираш по-запазените и подаряваш на градината. Най-добре на следващата група, че да не си ги разпознава и да има скандали. Аз така разчистих от къщи една детска кухня и една играчка повивалник с гърне, шишета, бебе и .... Абе обемни играчки са си. Аааа да, и една къща за кукли имаше, ама не знам дали я дадохме някъде или е прибрана. Проблемът с тези играчки не е че са обемни, а че имат много допълнения, които задължително трябваше да са разпилени наоколо.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #211 -: Януари 26, 2019, 13:59:31 pm »
Авалон, честит рожден ден на Нора на патерици  :P
Прекрасна е! Наистина пораснало момиче.

Този кинетичен пясък ще се престраша и аз да го купя  :lol: като подарък за РД.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #212 -: Януари 26, 2019, 16:53:00 pm »
хубаво е, когато децата имат мечти и желания (па макар и за материални неща).
аз никога не съм получила искане или желание за подарък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #213 -: Януари 27, 2019, 14:26:55 pm »
Честит празник на патерици на Нора и от мен .Да е жива и здрава!
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #214 -: Януари 28, 2019, 10:05:01 am »
Благодаря , Благодаря за пожеланията.
Смайли, този пясък все още е актуален, постижение е повече от 3 дни. Малко и по земята има де. Хубаво е, че си стои в тавичката, нищо му няма и не се занимавам да го вадя и прибирам. По едно време се сетих - добре, че котката не го припозна като пясък за нещо друго  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #215 -: Януари 28, 2019, 11:03:27 am »
Сега гледах едно клипче за този кинетичен пясък.Ама той е много хубав,може да си купя за мен.Голяма заигравка е  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #216 -: Януари 28, 2019, 11:50:44 am »
Да много е готин кинетичния.И аз си играе с него.После прахосмукачката и каквото оцелее :) Хич не съм страдала за него.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #217 -: Януари 28, 2019, 20:10:24 pm »
Ах, зарибихте и мен с този кинетичен пясък, но цената ми се видя висока за един цвят, без формички. Вие от къде купувате и ако са различни цветовете сместват ли се?
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #218 -: Януари 28, 2019, 21:17:11 pm »
Стоека,  видях най-различни вариации и цени.  От само пясък неоцветен в кофичка (може би килограм) за към 15лв., до опаковани иначе в голеееми кутии две шепи, по една в различен цвят с 5 формички и един валяк за 30, 40 и нещо лева. И докато умувам за разликата между кинетичен, лунен и космически ... и дрън дрън пясък, бях в една книжарница за нещо , там имаше в кутии . Сега гледам - за 3.90 съм взела кутийката, 400гр. (пише пластелин хах) .Избрах три в еднакъв цвят.  Може да се ползват  формички от пластилин,  и всякакви пластмасови чашки, чинийки, вилици, ножове и тем подобни джунджурийки.  Различните цветове ще се смесят на първата игра в един меланж.

То да си призная и аз го мачкам , приятно е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #219 -: Януари 29, 2019, 09:25:19 am »
Стоека хич не ти трябват формички ако имате пластелин.Аз не съм и купувала формички за него, играе с тези от пластелина, изрязва животни и прави сладки  :lol: Така че вземи някакъв в торбичка и айде.