0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #20 -: Април 13, 2018, 14:40:14 pm »
Слънчице, мисля че точно нашето е 9-36кг.Но трябва да му видя книжката.Имаше приставка за гърба и дупето, които се махнаха след определена височина, след това още махахме и сега е тамън в момента, но зимата няма да мога да я закопчавам с неговите си колани.Но помня, че имаше вариант за колана на колата.А последния стадии на това столче е да остане само седалка.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #21 -: Април 13, 2018, 14:56:08 pm »
Значи е 9-36,да ,следващия вариант е ако има възможност да качиш коланите на горни дупки,или да ги махнеш.Най-важно е колана на колата ,като мине през детето да идва на гърдите му,а не около вратлето,че ще го прежули.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #22 -: Април 13, 2018, 14:58:11 pm »
На горните дупки са.Моника расте висока сега е 110см и дупките са и под раменцата.Та скоро ще гледам клипчето за колана на колата  :wink:

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #23 -: Април 16, 2018, 14:40:23 pm »
Усмивки, да е жив и здрав Дани, все по-усмихнат и така любознателен!Прекрасен е!Весел празник на цялото семейство!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #24 -: Май 16, 2018, 11:19:34 am »
Момичета, какъв размер трябва да е велосипеда за дете 110 см.? Колко цола? Но и с малко перспектива. За тези с помощните колела питам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #25 -: Май 16, 2018, 11:24:20 am »
По принцип 14,за перспектива може 16,най-добре е детето да го пробва.Ако искаш да го изненадаш ,каквото и да вземеш може да замениш после.Все пак седалката се коригира надолу и нагоре.Ако детенцето върви височко вземи 16.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #26 -: Май 16, 2018, 13:52:42 pm »
Аз за Моника мисля 18 да взема. Значи 16 ката и е тамън, ама до 2 месеца ще и е малка, 20 е голямо и се спряхме на 18. Мерихме, сяда, кара и май това ще е. Моника и тя е 110 см. Дългучи си отглеждаме.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #27 -: Май 17, 2018, 09:35:37 am »
Благодаря.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #28 -: Май 19, 2018, 09:25:44 am »
Сигурно съм като черна станция, но да кажа, че след балансиращото колело (без педали) децата най-лесно се научават да карат. И никакви помощни колелца не са им нужни. И двете ми деца се научиха на 4 г. за максимум седмица. С помощните колелца свикват, че нещо ще ги крепи и само въртят педалите. Големият е почти на 9 г. и от години кара по-добре от мен (като дете и аз съм карала с помощни колелца, та на стари години се записах на курс за възрастни и се научих. Сега мога да карам и имам колело, но не съм добър велосипедист в никакъв случай.).
София е към 110 см и има колело 16'. Мога да погледна после, но момичетата по-горе са дали чудесни съвети.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #29 -: Май 19, 2018, 13:36:08 pm »
Блу, Нора отказа балансиращото, не защото да е паднала и уплашила нещо, просто не го ще. Но пък с тротинетката е много добра . Не знам дали това има значение. Така или иначе ще преценим в ход.  Проблема предполагам ще е в бързината. Тя винаги бърза  и с тротинетката в началото на няколко пъти как не се преби. Не дава и  да я държим. И до сега не й увря главата, че може и по бавничко да се движи - било то на крака или на колела. Определено си спортувам  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #30 -: Май 22, 2018, 11:52:03 am »
Момичета какво си правите?Никакви не пишете какво става с вас и дечурлигата.


Моника расте и дивее, слуша когато тя реши  :? Не иска да ходи на градина, иска в къщи да седи, ляга късно със зор става сутрин, въобще промени много нямаме.Иска на екскурзия всяка свободна минута, защото с баща и я водихме в района на Плевен по поляни и и казваме, че сме на екскурзия  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #31 -: Май 22, 2018, 22:11:20 pm »
Расте и дивее Нора. Слуша рядко. Да, със зор ляга и със зор става. На градина с голям мерак, а там няколко "зрънца" се чудят как да ги разделят. Ако имаше намаляне на поведение сигурно щеше да е първата.
Мина открития урок по спортни танци. Положението общо взето беше "танцувайте си, не ми пречите"  :lol:, . Но пък днес на годишното тържество се раздаде със сърце и душа. Скоро ще има и открит урок урок по плуване, там картинката е ясна - водолей просто.
Проблем номер едно е ината й. Мисля, че с магаре по-бих се справила, даже убедена съм.
Е, те това е.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #32 -: Юни 10, 2018, 20:28:48 pm »
Усмивки, да е жив и здрав Дани, все по-усмихнат и така любознателен!Прекрасен е!Весел празник на цялото семейство!
Благодаряяяя  :P :P :P
Чак сега го виждам. По-добре късно отколкото никога ...  :oops:

Блу, и аз така знам за колелата, но тези, които се продават в България с педали са ужасно тежки и на децата им е трудно да ги удържат. Дани от балансиращо колело, което тежеше има няма 2 кг, мина на такова с педали 16'' на Драг, което уж е олекотено и тежи над 8 кг.... Само за инфо той е 100 см. точно в момента. С помощни го кара.
Четох, че в Щатите има някаква марка детски колела Woom, много лека, но тук не знам дали има подобна. Блу, твоите деца каква марка карат?
Повече му харесва с тротинетката. И той я кара като щуране. А и по-лесно я мъкнем насам-натам.

Дани напоследък също става трудно за градина и не иска да ходи. Но ми е ясно, че това са само сцени и глезотии за пред мен  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #33 -: Юни 12, 2018, 23:22:20 pm »
Смайлс, не знам марките на колелата. Баща им ги купува от магазина или понякога и втора ръка от ибей. "Пуки" със сигурност имат подходящи колела. Виж в май тойс!

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #34 -: Юни 16, 2018, 09:01:32 am »
Смайлс, не знам марките на колелата. Баща им ги купува от магазина или понякога и втора ръка от ибей. "Пуки" със сигурност имат подходящи колела. Виж в май тойс!
Puky 16'' е малко по-тежко и от нашето на Драг Алфа 16 '' -> 9.5 кг. при 9 кг.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #35 -: Юни 16, 2018, 15:19:41 pm »
Моника се научи на 12-ка да кара колело, сега тепърва ще и взимаме голямо.Исках да кара колело преди да и вземем ново, за да не даваме пари ей така.Тежко, метално колело, но тя си върна баланса с балансиращото и като знаеше логиката на колелото с педали тръгна бързо.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #36 -: Юни 30, 2018, 21:20:54 pm »
Момичета, може ли бърз отговор - Пулмикорт с ултразвуков инхалатор може ли да се дава?

Дани е с ларингитна кашлица 14 дни вече. Междувременно премина през вирус с много висока температура, прискрипа си пръстите на вратата на колата и го боляха краката от растежа. Не сме спали нормално от седмица.
За втори път му изписват Пулмикорт за тази кашлица. Обаче аз го давах с ултразвуков инлахатор първия път и нямаше ефект. Сега прочетох, че не може.... Трябва с компресорен. То сигурно и затова не му мина като давах първия път.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #37 -: Юли 01, 2018, 00:28:38 am »
Не е препоръчително.  В упътването на Пулмикорт даже пише да не се дава с ултрасонис. Препоръчват джет небулайзер. Скорошно оздравяване на малкия, че доста му се е насъбрало.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #38 -: Юли 01, 2018, 09:33:36 am »
Момичета, може ли бърз отговор - Пулмикорт с ултразвуков инхалатор може ли да се дава?

Дани е с ларингитна кашлица 14 дни вече. Междувременно премина през вирус с много висока температура, прискрипа си пръстите на вратата на колата и го боляха краката от растежа. Не сме спали нормално от седмица.
За втори път му изписват Пулмикорт за тази кашлица. Обаче аз го давах с ултразвуков инлахатор първия път и нямаше ефект. Сега прочетох, че не може.... Трябва с компресорен. То сигурно и затова не му мина като давах първия път.
Здравей 47 Smiles,
ларингитната кашлица я лекувах само с Натриев хлорид с инхалатор. В началото правех инхалации през два часа, после през четири. Давах също и Спонгия 9СН, 5 гранули на всеки 15-30 минути до първите два часа. Следващите ги давах през четири часа. Бързо оздравяване!
« Последна редакция: Юли 01, 2018, 09:45:22 am от desi_slava »
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #39 -: Юли 01, 2018, 15:08:19 pm »
Благодаря ви, момичета!
Днес успешно преминахме към компресорния инхалатор.

Десислава, ние инхалации само с физиологичен разтвор правим от 14 дни. Само като беше с 40 градуса температура не сме правили. Но не мина за съжаление.
Важното е, че не слезна надолу (надявам се).