0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #40 -: Юли 02, 2018, 13:38:28 pm »
Смайли,
При нас малчо правеше редовно ларингити и фарингити /почти всяка седмица/.
Инхалациите при нас задължително включват Пулмикорт, но с компресорен инхалатор /един Пингвин/. В зависимост от кашлицата /ако много "лае" и е много мъчителна/, ни изписваха само инхалации и само Пулмикорт по 3 пъти на ден. И никакви сиропи за кашлица. Но пак подчертавам, че това е терапията при нашия малък човек - той си имаше 3-та голяма сливица, която си му беше проблемна. Сега , след като я махнахме, ще видим докъде ще я докараме. :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #41 -: Юли 02, 2018, 13:43:13 pm »
Да и Моника с последния ларингит се докара до инхалации с Пулмикорт.Въобще тази пролет беше кошмарна за нас.Много силно изразена алергия, ужасен ларингит, кашляне, кашляне ужас!Сега се е закрепила и дано така продължи.Обаче е в някакъв период всичко прави на опаки.Вчера я прибрах ревяща от площадката, защото поне 3 пъти я предупредих какво да не прави, за да не я прибера.Накрая не издържах и си я прибрах.Рева като магаре по пътя до в къщи и в къщи, но се прибрахме.Ще видя днес дали е имало ефект от наказанието.Аз я предупредих, ако прави така ще си седим в къщи и няма да излизаме на вън.
И е станала катерача.Де види дърво, неравност, камък решава, че трябва да се качи там.И на мен косата ми щръква от ужас.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #42 -: Юли 02, 2018, 18:52:21 pm »
Бонболини, нашият ултразвуков инхалатор също е пингвин. Има такива и ултразвукови, и компресорни.
А компресорен имаме много отдавна на Омрон, от Амазон го бях вземала ей така, да имаме, че беше изгоден. Но Дани изпитваше панически ужас от него като по-малък. Не искаше да влезне в стаята с инхалатора и затова купихме този с пингвина, ултразвуковия. Много е тих, лек и компактен.
Става за ФР, става и за вентолин, но за Пулмикорт тц...

Дано не ви се налага повече да го ползвате вашия!

Маги, хубаво е, че е смела Моника. Дани е на обратно, разказвала съм. Чак напоследък започна да става малко по-смел, но едва, едва  :lol:
Така трябва, да си спазваме заканите, не само да плашим, защото иначе не ни се вързват.
Ние доста сме го разглезили.

Иначе Дани предишните две лета не е боледувал изобщо. Спира да боледува март-април и после чак октомври. Обаче този вирус ни разказа играта сега.
Днес бяхме и на пулмолог. Много висока доза Пулмикорт и продължително време изписа.
Каза, че наистина сме объркали нещата с грешния инхалатор.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #43 -: Юли 03, 2018, 08:50:14 am »
Усмивки, дано се подобри Дани.Трябва да ги съберем с Моника, ще е голямо приключение :) Аз ще ви пиша черна точка за ДРЗ  :wink: ама ще измислим как да ги съберем.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #44 -: Юли 03, 2018, 15:07:05 pm »
Усмивки, дано се подобри Дани.Трябва да ги съберем с Моника, ще е голямо приключение :) Аз ще ви пиша черна точка за ДРЗ  :wink: ама ще измислим как да ги съберем.
Виновата  :oops:
Точно този уикенд бяхме в Сандански по работа, и за удоволствие де, но основно поради първото.
Следях ви изкъсо през ФБ обаче  :D

Дани е много отворен в комуникацията. Обича да се запознава и да се обяснява и да разказва. Много се вълнува от срещите с деца, дори и с възрастни.
Много ще се зарадва на Мони  :P Само може да й каже: "Няма да съм ти повече приятел.", ако го изпреварва с колелото или с каквото и да било, което не е трудно при него  :lol:
« Последна редакция: Юли 03, 2018, 15:08:56 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #45 -: Юли 03, 2018, 15:25:55 pm »
Това с "Не си ми приятел вече", го чувам по 100 пъти всяка вечер, не можеш да ме изплашиш  :lol: Айде ще измислим нещо.Може един Музейко да и спретна и да са заедно.Ще помислим :)

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #46 -: Август 20, 2018, 16:41:36 pm »
Здравейте, дами!
Намерих малко време и рекох да погледна как сте, как са децата :) радвам се, че "виждам" познати муцунки.
Ние сме добре - градини, работа, домашните задачи... от време на време болничен заради децата... Въртележка. Все някак не ми стига времето, все си мисля, че ни къщата ми ошетана, ни на децата отделяме достатъчно време. Не знам вие как сте.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #47 -: Август 21, 2018, 07:12:50 am »
Привет, Бебе :) Радвам се, че се появи. Децата ни нали са наборчета и много мило ми стана. И ние сме така: динамично ежедневие, но весело! Децата са 50/50: половината време се обичат и си играят чудесно, другата половина се карат и дразнят... Равновесие трябва да има :)



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #48 -: Август 21, 2018, 10:53:10 am »
Руми, и моите са така - колкото се обичат, толкова и се карат. Но ако се скарам на малката, баткото отива да я утешава :) Иначе много си играят, измислят си техни игри и се търсят. Дано се обичат цял живот, че ние не сме вечни... наближаваме 40 вече, нищо че покрай дечицата младеем  :balk_95:
Малката ни побърква с инати и рев за всичко. Докато с Божидар може да се обясниш, да ти "влезе в положение" и да разбере, с нея няма такъв филм :( За всичко е рев и писъци - не помага нито обясняване, нито гушкане, нито наказание някакво... А всичко си разбира хитрушата. Все се надявам да е период, ама май си е характерче. Господ живот и здраве да ни дава на всички, а на мама и тати здрави нерви :) Направо на моменти си мисля да търся психолог, че и нашите нерви вече не издържат, хем толкова сме ги искали и толкова много ги обичаме.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #49 -: Август 29, 2018, 10:05:30 am »
Сладури, как са децата?Как е почивката?Разкажете какво се случва с вас?

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #50 -: Август 29, 2018, 11:57:25 am »
Да си излея яда тук, че да не го отнесе някой друг.Много са смотани родителите в тая страна, ама много!Градината на Моника е в ремонт по европроект от юни месец насам.Заедно с нея излязоха в ремонт още 2 градини.По същия проект но от април пък в ремонт са още 4 или 5 градини, та в града изведнъж повече от половината градини са в ремонт.Децата ги подхвърлят напред назад по свободни групи и е някакъв ужас.Нас ни пратиха в ужасна градина, после решиха да ни местят в друга.Писахме жалби(писах, че другите са силни на думи!) и ги оставиха до средата на август в гадната градина, но поне не сменят място и учителки. Заминахме за море и като се върнахме, се оказва че  сградата в която били и тя ще се ремонтира и ги разбиват по всички групи в друга градина и не се знае ще има ли места за всички деца.Моника се разболя и отложихме пускането и, но директорката на нашата градина ми обясни, че от другата седмица ще трябва ние да си гледаме децата защото всички градини са пълни и няма място за нашите деца?

Как така няма място?Защо няма място?кой не си е свършил работата да предвиди това скупчване на деца, заради многото едновременни ремонти?Пиша на родителите в групата, те ми пишат, ами обади се и питай и ние не знаем.Няма инициативност, няма никой.Обади се!Какво значи обади се бе?Нали е за твоето дете?Смотаняци!3-4 майки се напъваме и питам и звъним да знаем какво става от 35 деца общо!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #51 -: Август 29, 2018, 12:24:03 pm »
Маги, много често гражданската инициатива стига само до ФБ. И у дома, де. Псува се наляво и надясно, но толкова.
Кой се очаква да ви гледа децата? И още колко време ще продължи ремонтът?

А пък София започна да сменя зъби на 5 г. още. Пита ме къде живее зъбната фея, това дали било професия и прочие.  :lol:
« Последна редакция: Август 29, 2018, 12:34:30 pm от blue_sky »

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #52 -: Август 29, 2018, 14:08:43 pm »
Маги, това е отвратително. Тоя\тези дето ги решават нещата просто нямат малки деца или децата предварително са си ги наредили.  Имам си обяснения на подобни безумия. Едни пари за усвояване и присвояване и туй то, трябва да се действа на момента без план и без на някой да му пука за децата. Всичко останало са едни хубави думи.
До ФБ - то там всички са велики да си начешат пръстите - нищо ново.  Пролетта излезе заповед повече да не се позволява всяко дете да си влиза с шишето вода иииии зверска патардия настана във ФБ.  Уникални простотии се изписаха и нищо естествено на финала. И няма как. После ме беше яд на мене си що се пуснах по надолнището да участвам за кауза пердута.
Стискай зъби и гледай по-малко да си трошиш нервите.
Е, днес тъкмо се ядосвах, че три месеца с тези сборни групи всеки ден го пренареждат децата като в една група са от 3 до 7 годишни, ама без никакъв подбор и всеки ден различен възпитатетел . Побъркаха ги . Като нарочно ми изглежда. Сутринта вече бях я върнала в колата Нора, че не ще, с хиляда кандърми и 40 мин. закъснение за работа все пак я съгласих, и пак я чувах, че се тръшка като я оставих.
Домочадието беше на балкан без мен, свободна жена, ама бързо мина това удоволствие. Тази седмица пренареждам багажи и в събота отиваме на море. Те така.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #53 -: Август 29, 2018, 14:13:14 pm »
Нарочно е, абсолютно нарочно е това, за да спреш детето от градина.и апропо, нямат право да събират деца с такава голяма възрастова граница.Сестра ми е детска учителка и тя и ме светва за разни техни врътки.Намаляват децата, защото правят икономии, от тях парите ги дават или като бонуси или нещо подобно.И при нас 3 месеца директорката се оплаква как няма кой да гледа децата и едва ли не сме виновни, че работим!И ми се натяква на всяко телефонно обаждане, как нашата група била най-голяма цяло лято и градината влязла в преразход, да назначава на граждански договор учителка.
Начи иде ми да и оскубя перушината!

Деси, София големи въпроси забива и тя!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #54 -: Август 29, 2018, 15:11:32 pm »
Само подметнах. И за мен е така. Аз съм си по конспирациите хах. Няма иначе обяснение, как и защо ще цепят група от десетина останали деца и титулярната им възпитателка , тъй щото всичките да са разделени. Големите с повече акъл и тарикати дразнят малките, а моята понеже е кибрит и не може да използва думите, веднага налита на бой. Но вербалното насилие не се брои, само ако има физическо, тогава се отчита. Всеки ден ми се говори как не можело така и било недопустимо ... белким си я прибера нали!?  И това в сборните се случва. 
Криво ми е Нора, като ми каже, че децата са лоши, да, но някои работи още не мога да й ги обясня.  И все пак нека започне да проумява, че не може все тя да е тартора.

Блу, на София рано ли й поникнаха млечните зъбки.
Иначе скоро бяхме на зъболекар - всичко е наред, но докторката рече, че вече ТРЯБва и сутрин да се мият зъбите, а аз не мога да измисля коя ще е тази сила, която ще накара едно 4-5годишно сънено, дето немога и от кревата да изтържа сабахлян. Взехме електрическа четка, само първата сутрин имаше попадение. После нъц. Хич не й пука, че ще се развалят и болят зъбите.  Вечер след банята проблем няма.
Успявате ли със зъбите и сутрин и вечер.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #55 -: Август 29, 2018, 15:18:47 pm »
Аз успявам, при мен е закон.Става се и се минава през тоалетната и банята, всичко друго е след това.Аз имам ужасен спомен от детството с тия зъби и за това съм много стриктна с нея.А и тя толкова е свикнала вече, че понякога като стане след обед от сън и тича да си мие зъбите  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #56 -: Август 29, 2018, 15:33:28 pm »
Ей това е послушно дете. osi_9
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #57 -: Август 29, 2018, 15:37:39 pm »
Хахахаха, разсмя ме.Вчера понеже слуша падна 3 пъти, след като и казах поне по 5 пъти че ще падне да спре.Накрая я оставих да падне и да види!На мен големия ми проблем с нея е, че не слуша, въобще не чува какво и говоря.Тръгва нанякъде сама след разни кучета, тича и кара колело по ръба на стъпалата(, все такива ги прави.Обяснявам всеки ден по 5 пъти как трябва да е около мен, да ме вижда, да съм на 10 крачки от нея.Родителите около мен ме питат и ми дават съвети как да я стресна, да я науча да седи около мен!
Това за мен е огромен проблем, реално аз не мога да я оставя да не е пред погледа ми и за минута, нямам сигурност и и нямам никакво доверие, а тя не осъзнава въобще не вдява че има лоши хора!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #58 -: Август 29, 2018, 15:58:27 pm »
Хахахаха, разсмя ме.Вчера понеже слуша падна 3 пъти, след като и казах поне по 5 пъти че ще падне да спре.Накрая я оставих да падне и да види!На мен големия ми проблем с нея е, че не слуша, въобще не чува какво и говоря.
Дали за Моника става въпрос ххах.
Няма се изненадам ако социалните някой ден ми цъфнат на вратата.
Това хора не е от мен.
След като се "размаза" вчера, стана и каза " ох, колко се изморих".
Не за показване по принцип амааа... Ще изтрия после.
« Последна редакция: Август 29, 2018, 16:32:47 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #59 -: Август 29, 2018, 16:16:28 pm »
Значи тия двете са си лика прилика.Същата работа е и тя в момента.Цялата е в рани, цялата!Даже един път се беше бушонирала някъде по лицето и учителката ме разпитва какво е станало.Добре, че вече е по-голяма и сама си казва къде е паднала и как.Общо взето има повече рани от момчетата  :P