0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #920 -: Януари 30, 2018, 12:48:45 pm »
Моя трябва и пералнята да пуска :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #921 -: Януари 30, 2018, 12:58:51 pm »
Тери, какво означава, че е донор, нали само до 3 деца има право. Той колко пъти дава?

Домашните задължения не се броят. Така или иначе вкъщи няма мъжка и женска работа. Всеки прави всичко в нас. Аз сглобявах мебелите, защото ми харесва, а мъжът ми оправя мивката,защото аз мразя, а на него не му пречи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #922 -: Януари 30, 2018, 13:02:55 pm »
Ами в Селена ходи един курс (което ще рече 10 пъти да дава материал) и му казаха на пролет да мине за още един курс. И жена му вече два пъти дарява яйцеклетки пак в Селена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #923 -: Януари 30, 2018, 13:17:02 pm »
Ама плащат ли им или даряват? Стана ми интересно
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #924 -: Януари 30, 2018, 13:27:29 pm »
Е плащат им. Мисля по 80 лв за даряване на сперма ( на курс 10х80лв). А на жените дават нещо от рода на 2500лв. Сумата за жените е в пъти по-голяма, защото те се подлагат на същите процедури и стимулации като жената за инвитро. При даряване на яйцеклетка двойката с проблеми поема лекарствата около 1000 лв за донорката и предполагам тази сума също. Нейна колежка също дарявала яйцеклетки. Добре, че има и такива хора. Разказвали са ми, че момента, в който се появи донорка и веднага се оказва, че има чакаща жена.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #925 -: Януари 30, 2018, 13:34:32 pm »
Разбрах... ама аз си мислех че се "дарява" а не продава... Ама нищо важното е че има хора, които го правят..... евала им.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #926 -: Януари 30, 2018, 13:49:49 pm »
Трудна работа би било, ако се дарява, защото жените минават през сериозни стимулации. Чела съм из форума за жени, които са ДАРЯВАЛИ (докато са им правили инвитро). Но иначе аз лично смятам, че си е трудно да се намерят хора, които да дарят генетичен материал. Има и такива 100%, но първо жената минава през стимулации, за които аз дори не знам (а някои от вас са минавали през тях). Отделно мъжа, който по-лесно дарява, трябва да мине през всички изследвания, през които ние и мъжете ни минават. Наистина е някакъв вид бизнес, но добре, че го има и този бизнес.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #927 -: Януари 30, 2018, 14:59:18 pm »
Момичета, и двете говорите за едно и също - яйцеклетките се даряват, не се продават. Парите, които получават жените, са, за да им компенсират разходите и моралните щети по време на стимулацията. За съжаление, има твърде малко донорки и твърде много нуждаещи се жени.

Домакинската работа е обща, както и децата. Няма не искам. Аз правя едно, ти правиш друго. Само като му щукне нещо  да разтребва, когато вече децата са си легнали и искам да си почивам, ме дразни. Казвам му да си прибира, щом го е напънало да работи нещо, но мен в момента не ме е грабнал трудовият ентусиазъм.
С деца има нужда от много стройна организация, за да може къщата да се поддържа в приличен, не идеален, вид, за да може да е напазарувано, сготвено, децата да са приспани и т.н. Ако не участват и двамата активно, а само единият, това води до фрустрация, която в един момент се отразява пагубно на връзката.

Петя, стискам ти палци.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #928 -: Януари 30, 2018, 15:40:39 pm »
Петя, стискам палци всичко да е наред с яйчицата и скоро да си ги прибереш на топло!

Момичета, много ме развеселихте с тези мъже.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #929 -: Януари 30, 2018, 17:46:13 pm »
И аз така ги разбирам нещата. Жената минава през доста и колкото и да си говорим си е стимул, за да има повече даряващи. Не е продажба, защото не избираш за кого е.
Христинче, как си, чувстваш ли се по-бременна?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #930 -: Януари 30, 2018, 18:04:13 pm »
Момичета, благодаря на всички за палците! Отпуснете ги вече!
Прибрахме се ние, но за съжаление на сме с добри резултати! Всичко приключи!  :(
От два фоликула, д-р Петрова изкара една яйцеклетка, но за съжаление до 14 ч. моят не даде материал и я загубихме!  :(
От разговора след това стана ясно, че парацетамол-ът, който е изпил моят след като си сецна кръста в неделя, му е повлиял негативно......
Здраве да е! Приключваме ние с опитите! Да ни е жив и здрав Стаси :)
Момичета, стискам палци но всички! Бъдете живи и здрави и помнете: Парацетамола, и въобще аналгетиците влияят зле на мъжката потентност!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #931 -: Януари 30, 2018, 18:21:48 pm »
Чета и не знам какво да напиша. Стоя и не знам как намираш сили да кажеш "Здраве да е", сигурно ги намираш в Стаси. Толкова съжалявам, Петя. Аз все си мислех, че правят пункция и на мъжете, за да вземат сперматозоиди. Не може ли да си платите тази стимулация и другия месец да се води опит по фонда... Бъди силна, вярвам, че ще събереш кураж за още един опит, нали отпускат от фонда 4ти (ако не съм разбрала погрешно). И да не е по фонда, ще те изтеглят на Коледа от благотворителната кауза на Зачатие. Не се предавай, Петя. Примири се, но не се предавай.  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #932 -: Януари 30, 2018, 18:23:25 pm »
Еее Пете... не се ядосвай и няма да се отказвате... това е риска при ец... дори и да беше дал материал.. с една-две Я шанса е минимален.... не се ядосвай... и пак ще пробвате.... и една питанка... като с видели че не става да даде материал защо не са я замръзили? 


Тери нищо не чувствам 😄
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #933 -: Януари 30, 2018, 19:02:32 pm »
Съжалявам много, Пете  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #934 -: Януари 30, 2018, 19:02:56 pm »
Тери, и аз се чудя за силите, но... явно е Стаси! Иначе още в клиниката щях да рухна!
То аз, след упойка, идва док. и казва - имаме проблем! Отиваш, правиш, струваш, но трябва да стане! Ами как да стане??? Нервно ми е, а той бил се измъчил 5 часа!!! Луда работа ви казвам! Мъже! На всичкото отгоре и не казва, че е виновен и да се извини, ами - да не съм искал така да стане? УЖАС!
Тери, правят пункция, но когато знаят, че е проблем! При нас уж не беше! До сега винаги е давал материал, чак ембриолозите се учудиха! Но и много закъсняхме да чакаме да даде нещо!
За плащането и това беше вариант, но.....непосилно за нас - това са едни 2000 лв. и нещо... Може би ако преди това не бяхме правили опита на ЕЦ??? Но... Както и да е! За 4-ти опит по Фонда искат вече АМХ да е над 1-ца, а моето е под, годинките са много вече!
Христинче, не не беше на ЕЦ! Стимулиран си беше и по Фонда! Предният опит беше с клостил! Аз по принцип по-вече от 3 я. не съм вадила! И аз исках да замразим, но..беше късно! Я. се оплождат до 4-5-я час! След това- гаранция няма! Едва към 14ч. взехме това решение - това означава 6-ти час!
Абе, изобщо не ние писано второ дете и това е! Вие сте на ход да се отчитате поне с едно! :)
« Последна редакция: Януари 30, 2018, 19:04:54 pm от petqst »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #935 -: Януари 30, 2018, 19:18:36 pm »
Пете ако беше сега пред мен... щях едно хубаво да те нагушкам и да си поплача с теб! Само имай вяра.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #936 -: Януари 30, 2018, 19:26:59 pm »
 
Пете ако беше сега пред мен... щях едно хубаво да те нагушкам и да си поплача с теб! Само имай вяра.
Имам си аз :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #937 -: Януари 30, 2018, 20:18:39 pm »
Момичета, някой може ли да ми разясни как стоят нещата с цветната снимка? Ще си дам още един месец опити и ще настоявам за снимка. В смисъл знам, че не трябва да се гушкаме, но кога се прави, след като свърши цикъла ли? И след цветната снимка трябва ли да има един месец въздържание?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #938 -: Януари 30, 2018, 20:29:47 pm »
Цветна снимка се прави от първия ЧИСТ ДЕН на МЦ до към 10-ти ден най-късно... въздържание след ЦС един месец...но ние изчакахме 3седмицо.. препоръчително е преди ЦС една микробиология... общо взето е това :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #939 -: Януари 30, 2018, 20:40:44 pm »
+въздържание преди цветната снимка. Тоест целия месец. Изследвания хламидия и уреаплазма също се иска да сте направили. И в деня на цветната снимка или предишния пълна кръвна картина и CRP (то е много подло, аз заради него се пазя от всички болни около мен).
Не мога да спра да те мисля, Петя. Днес съм сърдита на света, имаме само да се учим от силния ти дух.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света