0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #820 -: Януари 26, 2018, 15:11:16 pm »
Маги те няма как да разберат дали си забременяла през времето в което си чакаш да ти се обадят.... и точно тази заповед на теб ти се е пазила до 42г преди новите правила... сега вече няма такъв шанс.... Или ти се обаждаш взимаш я и до една година я ползваш или отпада давноста... или ти се обаждат не я взимаш и пак отпада... и така... ако искаш пак взимаш документи подаваш и след 3 месеца ти дават нова... и аче са си прави... така много пари са неусвоени.... И сега както съм аз... подала документи одобрени и чакаща да ми звъннат и забременяла... е като се обадят ще ида на 2рия месец да си я взема и така... недай си боже да се случи нещо.. да си го имам варианта с инвитрото... аз докато не ида на преглед и не ми кажат че в плодния сак има нещо и че има и тупкащо сърце няма да се успокоя...

Тест правих в сряда... линията става по-наситена, купих още един и ще го направя в неделя... Час незнам кога да записвам.. за края на идната седмица или за по-следващата.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 15:13:17 pm от Hristinchet0 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #821 -: Януари 26, 2018, 15:17:29 pm »
Добре а ти като си я вземеш вече бременна, какво се случва с тая заповед ( знам че до една годинатрябва а я използваш след като си я взела нали така?), но в случая ти си бременна, всичко мине добре с бременноста, родиш си живо и здраво бебенце, какво става с заповедта?
Колко дни закъснение имаш Христинчето?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #822 -: Януари 26, 2018, 15:21:56 pm »
Ами ако една година не я ползвам тя губи давнст...

 То и преди ди беше така, че след като си вземеш заповедтта имаш 1година да я ползваш... Преди промените от тази година е било така... ако те одобрят и не отидеш да си я вземеш те ти я пазят до навършване на 42г... а сега е до 3месеца.   

Закъснението ми е 4-5дни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #823 -: Януари 26, 2018, 15:33:36 pm »
Това къде го пише, за трите месеца.Защото прочетох целия нов правилник и най-вероятно съм го пропуснала.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #824 -: Януари 26, 2018, 15:39:31 pm »
Сега ще го намеря и ще го постна...

“2. Създава се нова ал. 7:
„(7) Погасяват се правата за организационно и финансово подпомагане на заявителите, които не са получили заповедите за одобрение по съответното заявление в срок до 3 месеца от крайния срок, посочен от центъра по реда на ал. 6.“   
 
Но това се случва със новоподадените заповеди... тези в заварено положение както си ти... незнам как ще са... чета в бг мама че са се развъняли момичетата във фонда за да си ги взимат... но от фонда са казали че февруари ще запознат да се обаждат... тоест и на хората от фонда май не им е много ясно... какво ще се случи със старите невзети заповеди... ти ако имаш одобрена и си е при тях... по-добре се обади и си я потърси. че да не я изгубиш.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 15:51:01 pm от Hristinchet0 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #825 -: Януари 26, 2018, 15:49:43 pm »
Боже пет пъти четох, и пак го пропуснах.
Благодаря!

Не нямам, аз я използвах и опита беше неуспешен.Сега подадох декември нова, да видим какво ще се случи и там.

Общо взето ако се раздават бързо заповедите го разбирам, но ако ги бавят, а аз направя ЗЕТ и забременея губя заповед и губя опит който не съм използвала.Ако не се губи опит като бройка е ОК, дори и да се налага пак да кандидатстваш.Но ако се губи е тъпо.Какво няма да самофинансираме или няма да използваме фонда?
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 15:57:51 pm от magi_st »

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #826 -: Януари 26, 2018, 15:58:24 pm »
Аз разбрахче не си я ползвала...

Последните новини са че февруари чесец ще обявят на сайта до кои номера ще бъдат раздадени заповеди... и ще почнат да се обаждат.. предполагам че ще гледат да изчистят всички чакащи от 2017г...за да влезнат в ритъм с раздаването по новите правила..
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 16:02:11 pm от Hristinchet0 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #827 -: Януари 26, 2018, 16:03:48 pm »
Христинче, ще се окажеш адвокат май. Добре си разчиташ закона.
Добре, че сте вие да ни смелите информацията. Но като че ли съм склонна да се съглася с Маги, че може би тези 2-3 месеца ще се окажат нож с две остриета. Мислех си го скоро, че сега ще стане навалица: първо заради 4ия опит, който се дава от тази година (всички, които са имали по 3 ще започнат процедури) + одобрението на 2-3 месеца. Казват, че в Надежда се чака по година, интересно колко ще стане сега. Реалният резултат ще се види след някой месец, защото самото стартиране на инвитро си иска време и изследвания. Но като се понатрупат няколко месеца дано не станат пренатоварени клиниките, защото тогава е много хубаво, че няма да чакаме дълго, но умората си оказва голямо влияние върху човешкия фактор. Чак започвам да се чудя дали направо да не записвам час скоро в New life, ей така да ме имат като записан клиент.
Аз тъкмо се връщам от доктора. 5 февруари е моя ден за втори опит за ЦС.
Слънцемое, питах относно приема на Ортамол. Не било проблем мъжете да си пиях такива препарати, стига да се чувстват добре. Те са хранителна добавка. Проблем би било при по-продължителен прием на препарати с тестостерон. Тогава тялото спира да се грижи за производството на хормона, защото той се подсилва от друго място. Така че ограничението на продължителността на прием е за хормонални препарати.
За кандидатстване по мъжки фактор ми казаха, че трябва АМХ от тази година.

Аз се обзаведох с лекарства за пренебрежителната кандида (преди ЦС) и 21 дена противозачатъчни, защото фоликула си седи и ще стане киста.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #828 -: Януари 26, 2018, 16:06:28 pm »
Ще видим.Трябва да започнат раздаване на заповеди началото на февруари.Ще наваксат това забавяне, със сигурност, всяка година е така.Всяка година един и същи филм гледаме.Апропо тия статистики клиниките си ги имат, само че по друг начин са оформени и дето се вика с 5 клика ги правят.Та се надявам до края на другата седмица да се задействат, да се знае кой са сключилите договор и да се започне.
Аз се сетих, 5 дена след като си пратих документите, че май не съм попълнила номера на ЛК на моя мъж.Обаче май? не помня!И ако има нещо ще ми се обадят да ми върнат тоя лист да го попълня.

Да трябва АМХ вече за всякакъв фактор, това е нова промяна.Ох Тери, ще се махне с противозачатъчните.А ние ще чакаме с теб до 5-ти :)
ВЪобще това Хашимото не прощава!

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #829 -: Януари 26, 2018, 16:11:01 pm »
Като излезнаха промените по наредбата ги прочетох може би 5 пъти + цялата наредба..за да я разбера... в началото на януари въобще не съм мислила че мога да забременея по нормален начин... чаках си МЦ и правех сметки Януари да почнем втори платен опит и ако не стане ... март/април по фонда... та за това четях да видя какво става... И да вече фсх отпада и идва АМХ...за всякакъв фактор.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #830 -: Януари 26, 2018, 16:11:50 pm »
Христинчето мисля че края на другата седмица е съвсем нормално да отидеш за 1-ви преглед :)
Аз още не съм пускала АМХ (нали се иска сега за подаването). Може да ида с моя той като си пуска хормоните - има ли някакъв срок за АМХ при подаване на документите?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #831 -: Януари 26, 2018, 16:14:51 pm »
Мисля, че срока трябва да е същия като на ФСХ, защото Просто се заменя ФСХ с АМХ навсякъде в наредбата.Мисля, че беше 3 месеца давността на АМХ.Но наистина не помня.

Христинче
, и според мен края на другата седмица може да отидеш на преглед.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #832 -: Януари 26, 2018, 16:16:25 pm »
.........

Тест правих в сряда... линията става по-наситена, купих още един и ще го направя в неделя... Час незнам кога да записвам.. за края на идната седмица или за по-следващата.

Христинчето, около десет дни след закъснение може да бъде регистрирано плодно сакче с вагинален ехограф, а още десетина дни след това - УЗ преглед за сърдечни пулсации.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #833 -: Януари 26, 2018, 17:06:06 pm »
А има ли някакви реф стойности за АМХ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #834 -: Януари 26, 2018, 17:17:10 pm »
Слънце това ми излиза като стойност в Cibalab 1 – 6.8 ng/ml
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #835 -: Януари 26, 2018, 17:22:15 pm »
АМХ до 1 ng/ml (7,4 pmol/l)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #836 -: Януари 26, 2018, 17:45:45 pm »
А не, не. АмХ до 1 е ИЯР. Надали това е изискването. Да не е над?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #837 -: Януари 26, 2018, 19:27:06 pm »
Ох момичета много съм се притеснила. :( Утре ни е първият час при репродуктивен и много се притеснявам какво ще каже,с тази ту лоша ту хубава спермограма на мъжът ми,и кой знае каво тепърва ни предстои.Мале преди изпитне съм се притеснявала така.Чета ви всеки ден и си мисля,леле колко малко знам и как нищо не разбирам и ако стигнем и ние до инвитро колко ще трябва на вътре да навлезна.Не знам.много съм се шашнала  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #838 -: Януари 26, 2018, 19:48:52 pm »
Magi mei, не се притеснявай. Ще видиш, че даже по-добре ще се чувстваш, че ходиш при специалист. Ние със Слънце мое сме пример как се успокоихме. Лекаря нищо няма да ти каже като няма наличие на проблем. Особено щом понякога е добра спермограмата, стига да си с проходими тръби може да таймирате овулация и една инсеминация и краен вариант инвитро. Ще видиш как като тръгнеш на лекар и ще научиш много неща. Направи си една папка с всички изследвания, много е полезно. Не се притеснявай изобщо. Къде ще ходите на лекар?
И една мъдрост :" Ако ти не отидеш при грипа, грипът ще дойде при теб" (т.е. свекървата е болна)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #839 -: Януари 26, 2018, 19:51:36 pm »
А не, не. АмХ до 1 е ИЯР. Надали това е изискването. Да не е над?

 Да моя грешка АМХ над 1 ng/ml (7,4 pmol/l)


Magi mei ама няма за какво да се притесняваш, напротив. Аз много се вълнувах за всеки преглед и ги чаках с нетърпение. Помни всеки проблем има решение ;)
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 19:53:40 pm от Hristinchet0 »