0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #300 -: Януари 03, 2018, 16:29:48 pm »
100% съм съгласна, даже 200%. Аз настоях сама да вляза с мъжа ми и по-добре. Той като стана време да си говори за плувците и млъкна. Добре, че бях аз да разкажа, че преди години имаше урологини инфекции и други подробности. Плюс това после като си говорихме за консултацията, все едно сме били при различен доктор. Съвсем различни неща беше чул от мен (аз бях права).
А относно АГ-то.  Няма да коментирам. Ако не беше зачатие сега щях да си пия Колстилбегит без спермограма и ЦС. Много мил човек и добър гинеколог, но не специалист.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #301 -: Януари 03, 2018, 17:49:22 pm »
Права си Маги и не звучи грубо.Ние също направихме грешката да ни информират след СП по телефона (беше един биолог)че нещата не са зле,повече витамини да пиел.Сега след 3 месеца пак правим изследването,но този път ще се консултираме с андролог.
За опитите,правим ги вече година и малко се обезнадеждих,та затова и ние почваме с изследванията :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #302 -: Януари 03, 2018, 22:35:24 pm »
Здравейте пак съм аз  :lol: реших че този месец ще ходя на фоликуметрия и ако не стане февруари на спермограма. Та влизах в сайта на Щерев но там няма такава услуга, да не би да е с друго наименование?  Извинявам се за невежеството!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #303 -: Януари 04, 2018, 07:56:53 am »
Добро утро прекрасни,сигурно вече ставам досадна но.... снощи пак имах леки болки,а и това розово зацапване на тоалетната хартия на 28.12 не ми дава мира и се притеснявам. До сега никога не съм имала такова нещо. Четох много статии и в повечето пише че е имплатационно и в пожечето случаи се появява около 8-9 ден , имахме едно бебеправене точно след като ми свърши менструацията което беше на 19.12 и като сметна стават 9 дни,но по принцип ОВ трябва да ми е на 28-29.12,май стана доста объркано :D 
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #304 -: Януари 04, 2018, 08:35:43 am »
Маги не си груба и не мисля че някой трябва да приема като грубост нещата който пише всяка от нас. Все пак за това е този форум да може да предвиждаме някои ситуации и да знаеме как да реагираме в други :)
Ние нали ходихме при репродуктивен ( не е обикновен АГ и предполагам че до някаква степен и те разбират дали е добра или лоша С - ако съм в грешка ме поправете :) ) и тя иска също да види С, а ако е лоша то много ясно че ще отидиме да андролог да си назначи лечение и т.н.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #305 -: Януари 04, 2018, 09:28:52 am »
Ох, радвам се че ме разбирате.Много пъти съм попадала на хора който просто се крият от проблема.

Слънцемое, забравила съм, че ходите при репродуктивен, извинявай.Да те ще ви дадат насоки и ако трябва ще посетите андорлог.

Джулия
, докато не стане време за тест няма как да се знае и да гадаеш, но ако е извънменстурално кървене е хубаво да посетиш лекар.

Милоанна, ето тук в ценоразписа има спермограма http://shterevhospital.com/docs/default-source/default-document-library/mcrh_01-11-2017.pdf?sfvrsn=0

Магимей, Тери, Лейди и всички други успех момичета.Ще стане!

В тоя ред на мисли, Павла изчезна.Дано е положителен резултата от последната инсеминация.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #306 -: Януари 04, 2018, 11:25:23 am »
Маги,Милоана се интересуваше дали има като цена само фоликуметрия,всъщност и мен мен интересува.Тези които са ходили могат да споделят,дали се таксува като такава услига или си се заплаща като преглед,при репродуктивния специалист :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #307 -: Януари 04, 2018, 11:29:32 am »
Гледайки цените на репродуктивния специалист, при който ходя, мисля че видях нещо от рода на 25 лв фоликуметрия (а консултацията е по принцип 65лв). Изрично си пишеше, че фоликуметрията продължава до 10 минути и за допълнителни въпроси да се запише час за консултация. Което е супер, поне моя лекар го спазва и затова нито веднъж не съм чакала пред кабинета му. Освен това 3 пъти на месец по 25 лв определено е доста по-различно от 3x65лв. Но говоря само за определен лекар, не знам така ли е практиката при всички.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #308 -: Януари 04, 2018, 11:48:17 am »
И аз нищо не мога да кажа, а и честно казано малко ми е сложен ценоразписа на Щерев... дори и за С по Крюгер не мога да разбера каква е цената...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #309 -: Януари 04, 2018, 12:11:49 pm »
Ние за разширена спермограма в Надежда платихме 150лв. Ако някоя желае мога пратя ценоразписа им.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #310 -: Януари 04, 2018, 12:19:20 pm »
В Щерев поне до колкото разбрах разширена спермограма по крюгер е 60лв.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #311 -: Януари 04, 2018, 12:59:30 pm »
За много години, момичета! Да сте много здрави и много живи и здрави бебета да ви донесе новата година.

За мен. Тестът ми е положителен. За сега всичко е почти ок. ЧХГ се увеличава, но последния път не беше както трябва- 50-120 за 2 дена, след 6 дена 2000, а след още 6 само 6500. Имах един преглед началото на 5та седмица и има сак вътрематочен, отговарящ на седмицата си. На терапия с Аспирин и НМХ съм. Утре пак ще пусна ЧХГ и във вторник съм на преглед. Вътрешно съм убедена, че всичко ще е наред, поне се надявам да е така. 4та загуба ще ни дойде в повече. Гледаме да сме положително настроени. Правим планове за като стана топчеста.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #312 -: Януари 04, 2018, 13:06:33 pm »
Браво Павла,много се радвам.Дано всичко протече нормално и накрая да се радвате на пухкавото бебчее  :bighug: :babyflips:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #313 -: Януари 04, 2018, 13:09:18 pm »
Павла, стискам палци много силно да пишеш след прегледа.

Ох аз помислих, че за спермограма пита, а то за фоликуметрия било.Амо според мен е добре да се пита на място на регистратурата, там ще и обяснят всичко.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #314 -: Януари 04, 2018, 13:26:34 pm »
Ооооооо, много се радвам Павла :* Всички ще ти пращаме само положителни мисли. Дано всичко е наред, пу-пу. Да ти порасне точицата многооооо
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #315 -: Януари 04, 2018, 13:28:37 pm »
Браво Павла, много се радвам за теб и стискам палци всичко да е наред.Дано и ние скоро да те последваме  :bori_015: :bori_016: :bori_011: :bori_012: :cheerleader:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #316 -: Януари 04, 2018, 13:36:21 pm »
ехеее Павлаа бравооо  :bighug: :jump12: :jump12: :wave:
много се радваммм... ях как ме зарадва :)
Дано всичко протече нормално и да ни пишеш след предгледа.
Силно стискаме палци всичко да е ок :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #317 -: Януари 04, 2018, 17:05:08 pm »
Честито Павла :* Да расте бързо точицата и да се роди едно прекрасно бебче :*:*:*
Аз мога да се похваля с това, че вече имаме записан час. На 15-ти януари пътуваме за София :) :) :)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #318 -: Януари 04, 2018, 17:47:05 pm »
Привет дами!
Нещо му става на моя цикъл и пак закъснява :(  а си беше много редовен. Това ин витро ме разбъзика явно.
Не знам дали е за оплакване или за радост, обаче преди усещах кога ще ми дойде, кръста ме болеше, корема, пъпки избиваха, и се чувствах поддута и напълняла. Сега нищо ми няма.  Симптоми нямам никакви- събуждам се сутрин и опа.. изненада.
Чудя се на какво се дължат тези промени ? С възрастта ли нещо ?  :P, скоро ставам на 29  osi_12

Супер че имаме положителен тест в групата. Пав-ла честито мила!

Аз правих тест с глюкоза вчера, слава богу нямам инсулинова резистентност, само по-малко сладко трябва да се яде, а трябва и килограми да кача ... ииии не знам и двете как ще станат. Трудно ще е определено.  :witch:
« Последна редакция: Януари 04, 2018, 17:49:06 pm от To4ica13 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #319 -: Януари 04, 2018, 18:12:51 pm »
Честито Павла! Желая ти този път всичко да е наред и да гушнете здраво и пухкаво бебче!

Момичета снощи мъжът ми ми каза, че го е страх да имаме бебе... В смисъл, че всичко щяло да се промени и, че нямало да можем да пътуваме, да имаме време за нас двамата, не знаел дали ще се справяме и финансово.... Аз бях така  :o и още съм така... Та ние се опитваме от не знам вече колко време... И без това имах чувството, че го прави повече заради мен, а че не чувства да му е дошло времето, а сега.... Направо не знам... твърди, че го иска в същото време не бил готов... 2 години го чаках да се престраши.. Колко още... Егоист ли съм... Скоро ще стана на 30, той на 32, имаме хубава работа, жилище, стабилни доходи, добре сме финансово... Чаках доста време за да стигнем до това ниво и да е спокоен, а той пак не е.... Не искам да го притискам, искам и той да го иска, но не мога да чакам още година, две.... Винаги съм мечтала да бъда майка... Може би вече ми е станало и фикс идея, но не мога просто да спра да го мисля... В шок съм... Спомена даже, че може би трябвало да спрем с опитите за известно време...ако бил рекъл Господ щяло да стане... Искал да пътуваме повече, а с бебе нямало как....Ами ако имаме проблем... Толкова месеци не стана... Може би съм твърде черногледа. Толкова се разстроих снощи, че даже и не можах да му предложа добри аргументи за това да имаме дете пред това да чакаме още. Той едва ли не представи нещата, така че всичко ще се промени към лошо за него и ме нарече егоист.
Стана много дълго и объркано... Съжалявам, че ви натоварвам, но няма с кого другиго да споделя...