0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #180 -: Декември 20, 2017, 20:50:48 pm »
На мен д-р Даскалов ми иска първо тестове за венерически болести, хормони, спермограма, цветна снимка и чак тогава може да се говори за опити за дете. Има логика в което. Ще платиш 300-400лв е повече, ама ще си има цялостен поглед върху базови проблеми. Защото може на мъжа да е супер спермограмата, но на жената тръбите да са непроходими и обратно. Поне аз така ги виждам нещата.  Вие при кой лекар ходихте.
Аз да се оплача: пак няма вода у нас, втори ден подред. Бързо се прибрах у мама да ме погледа
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #181 -: Декември 20, 2017, 21:17:13 pm »
Д-р Андреева в Щерев. Аз пък и забравих да я питам за тия венерически болести. Попринцип ми иска снимка на тръбите но първо спермограма после ще видиме за тръбите. Иска преди снимката няколко дена за пусна ПКК и СУЕ и се правела между 8 и 12 ден на цикъла. При теб има ли такива изисквания?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #182 -: Декември 20, 2017, 21:27:08 pm »
Аз имам на едни документи от д-ра записано всичко. Със сигурност ПКК деня преди цветната снимка или в самия ден. + микробиология (тя е с давност 1 месец, утре ще ходя да правя нова, за да е възможно най-скоро до деня за процедурата). И задължително Уреаплазма, Хламидия и може би микоплазма. Те са с няколко месеца давност, но ми пускаха за тях PCR тестове. Утре ще проверя точно цялата информация като се прибера вкъщи.
Но задължително си пусни за венерически болести. Една хламидия например пречи на забременяване. Преди цветна снимка със сигурност ще те накарат да ги пуснеш, защото трябва да се изключи възможността да вкарат някоя инфекция към тръбите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #183 -: Декември 20, 2017, 21:39:06 pm »
Еми евентуално като ще пускам ПКК това ще ги пусна и за тях. Ще кажа на мъжа да говори с нея като ходи да и покаже спермограмата. Много благодаря за инфото. Хубаво е че можеме да обменяме опит че иначе нз какво щях да правя
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #184 -: Декември 21, 2017, 08:20:04 am »
Мили дами,опитващи ин витро процедури, това е информация от вчера:
http://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-nachaloto-na-2018-g-se-uvelichava-broyat-na-fin/

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #185 -: Декември 21, 2017, 09:46:36 am »
Здравейте момичета, не съм ви чела отдавна,защото нямам време виждам, че много сте писали. Минавам само да пожелая Весели празници на всички,  нека на всяка от вас тази Коледа да се сбъдне най- съкровенната и мечта ❤️ от сърце ви пожелавам да завалят + тестчета в тази група. Момичета не се предсвайте виждам, че има и нови попълнения, горе главата ще успеете. Всяка от нас минава през много изпитания самата аз си мислех, че забременяването ще е най- трудно и си казвах веднъж да стане пък после всичко ще е ок, но прекарах най- тежкитв 9 месеца на легло , но сега съм благодарна на Бог, че въпреки всички изпитания моето малко чудо вече е  до мен. Желая на всички това щастие. Извинявам се за дългия пост. Успеххх!!! ❤️⛄️🤞🏻🤞🏻🤞🏻😍👶🏻
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #186 -: Декември 21, 2017, 09:48:38 am »
Една приятелка наскоро ми каза,че след 3 месеца неуспешни опити за бебче,без да следи по никакъв начин овулацията си започнали да правят опити през три дни(сперматозоидите живеят до 72 часа в тялото на жената) и така се появила прекрасната им дъщеричка
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #187 -: Декември 21, 2017, 10:06:27 am »
Даная, бъдете благословени! Да ви е жива и здрава, много да ви радва дъщеричката ви! Весели празници и много топлина!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #188 -: Декември 21, 2017, 10:23:29 am »
Даная преди малко се зачетох в това какво си преживяла и много се радвам, че накрая всичко е наред и гушкаш малката принцеска. Да ти е жива и здрава  и много да ви радва :)
Кукапетъл какво става? Силнооооо стискам палци да ни зарадваш :) дръж ни в течение :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #189 -: Декември 21, 2017, 10:31:49 am »
Слънцемое, три дни закъснение, които очаквах заради приема на вит.Ц и днес направих тест - отрицателен е...  :balk_144: Имам леки ПМС, не постоянно, но явно ще ми идва. Много ми е криво за теста, надявах се на чудо...

Радвам се, че са ти добри резултатите след прегледа, поели сте по правилния път.  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #190 -: Декември 21, 2017, 11:14:33 am »
Момичета, аз от доста време не съм писала, но то нямаше и какво и ми беше доста криво. Чета ви редовно и много ви се възхищавам за силата, оптимизма и борбеността. Изпуснахме овулацията последните два месеца поради пътувания и болести. Сега преди седмица беше О, нетипично рано за мен на 12 ден, обикновено е на 16-20, но и друг път се е случвало. Teri_90 с теб вървим заедно и аз чакам да не ми дойде на 28.Пак, разбира се,  много се надявам. Желая много Коледни и Новогодишни чудеса на всички.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #191 -: Декември 21, 2017, 13:17:30 pm »
Здравейте момичета,минавам само да ви пожелая весели празници и нека повярваме,че по Коледа стават чудеса.Вярата е тази,която ни крепи в тежките моменти,както и този форум в който се зараждат нови приятелства,покрай борбата за най-съкровенното ни желание. :bighug: :bighug: :bighug: tree2a
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #192 -: Декември 21, 2017, 13:33:15 pm »
охх Кукапетъл все още има надежда знаеш :) дано все пак така и не ти дойде... аз тъпо и упорито ще ти стискам палци... при мен добре ама почвам да се притеснявам леко на моя за спермограмата какво ли ще излезе... и той милия нещо го гледам че му се свива душишка хахах ще му мине :)
И от мен весели и приказни празници изпълнение с много чудеса и магия :)
 :grouphug2: tree2a mc101 tree2a xmas-smiley-027
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #193 -: Декември 21, 2017, 16:31:42 pm »
Здравейте и от мен. Тъкмо се връщам от кабинета на доктора. Бях за микробиология. Ще получа резулатите чак на 3ти, ако са ОК пак на 3ти ще запиша и час за цветна снимка. Притесни ме, че ми каза сестрата, че имам някакво течение. Аз винаги си имам, ама лекарите по принцип не му обръщат внимание, дали тя просто беше по-съобразителна. Притесни ме това, че 2-3 дена след овулацията имам придърпвания, тъпа болка в яйчниците и така всеки ден. Притесних се да нямам пак възпален яйчник (аз съм с хронично възпаляващ се десен без особени симптоми и като питах предишния си лекар защо в жегата август месец имам възпаление и той каза: "защото си жива". Тоест докато съм жива ще си се боря с това). Точно в момента за разнообразие се обажда левия... Иначе съм много доволна от екипа на сем. Даскалови имат най-милата акушерка, не съм срещала досега такова медицинско лице. А като отидох аз нищо не казах за спечеления ваучер, мислех за след нова година. Те сами си направили справка с имената и си ме чакаха. Определено се вижда отношение към пациента. Съпругът ми е пациент на д-р Мели по принцип. И докато мен ме преглеждат той долу обядваше. По някое време се качил горе в чакалнята на кабинета и сестрите и докторката го гледали бая странно. Той се зачудил и се сетил, че е в гинекологичен кабинет и казал: "Аз чакам жената", на което получил отговор от сестрата: "Тъкмо се чудих какво ще те правим теб" :D
Сега въпрос към по-знаещите: микробиологията може ли да покаже възпаление на яйчниците, т.е. течението, което се получава при такива възпаления има ли някакви анормални бактерии в него?
« Последна редакция: Декември 21, 2017, 16:42:51 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #194 -: Декември 21, 2017, 20:11:45 pm »
Благодаря Ви, момичета! Светли празници на вас и семействата ви! Стискам палци на всички дано видите най-желаните 2 чертички! ❤️❤️❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #195 -: Декември 22, 2017, 10:39:00 am »
Добро утро на всички! Дойде ми днес с големи болки. Явно няма да е тази година чудото. Ще се надявам на следващата.
Весели празници, момичета, бъдете здрави и нека всички мечти ни се сбъднат!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #196 -: Декември 22, 2017, 10:44:57 am »
Kukapetal съжалявам миличка,но нищо забрави за малко за това. Наслади се на предстоящите празници. Нова година,нов късмет. Стискам палци на всички и ще следя с интерес за добри новини.А на мен наскоро ми свърши и правим поредните опити. Пожелавам на всички весели празници tree2a

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #197 -: Декември 22, 2017, 11:10:20 am »
Ех, kukapetal, съжалявам. Нищо ти се радвай на празниците сега. Нищо не е загубено, всеки нов месец е нова надежда.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #198 -: Декември 22, 2017, 15:00:08 pm »
Благодаря ви, мили момичета! Явно много съм се надявала, защото се чувствам смазана, дори не ми се празнува нищо. Около мен всички са с деца от компанията ни и сякаш съм наказана, не мога да изпитам тази радост. Не искам да ви натоварвам, няма да пиша известно време, ще чакам хубави новини от вас! 💋💋💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #199 -: Декември 22, 2017, 15:15:49 pm »
Пиши ни, момиче. Ние те разбираме. И ние сме били смазани. Преди два месеца и аз бях смазана. Смазана си, защото се надяваш. А това е важно, че не си се отказала. Може би точно след това смазване ще се успокоиш, разбирам какво ти е точно преди Коледа. Началото на този месец си мислих как няма да ми се празнува, как всички около мен имат деца и ми е едно празно, мисля, че до болка е познато чувството описано в тази статия на всички ни http://mamaninja.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8/item/1709-koledno-zhelanie

НО не позволявай меланхолията да ти развали празника. Споделяй, всички тук се интересуваме как си и преминаваме през подобни емоции. Поне за мен споделянето тук е по-лесно отколкото с приятелки, те се интересуват от мен, ама не разбират защо следя овулация и подобни неща. И около мен има много деца, мислех, че това ще ме натовари по празниците, но всъщност не е така. Това са малки душички, които обичам и докато нямам свои деца, имам тях. Всички мами ми дават с радост бебетата да отъркам късмет. Радвай се на децата около себе си, мисля, че помага. Всяка жена има майчински инстинкт и някак си така леко се притъпява. Знам за една жена, която дълги години не е можела да има деца. Накрая решила да стане детегледачка, поне да погледа чуждите и се е успокоила, и сега си имам даже две. Искренно ви пожелавам, на всяка една от вас, мили момичета.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света