0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #100 -: Декември 14, 2017, 12:19:20 pm »
Аз съм уморена защото ме сцепиха от работа и не съм почивала от 10 дена... и направо нямам търпение да мине и утре и да си почина малко. Все повече и повече обмислям да ида да си взема един тест... с предполагаема О на 02.12 и предполагаема дата на Ц 16.12 нз какво ще покаже и ме е малко страх. Пък нз защо толкова много се надявам този месец да ни се е случило чудото и да разберем най-страхотното нещо на света точно преди Коледа... стискайте палци
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #101 -: Декември 14, 2017, 13:34:38 pm »
Слънцемое, защо не изчакаш? Като че ли и миналия месец така търсеше постоянно симптоми, което според мен те натоварва. И душевното състояние навярно има значение. Не че имам деца и мога да говоря за положителни тестове, но забелязах при себе си, че откакто спрях да търся симптоми и да се пазя "Че може да съм забременяла", се чувствам много по-добре. То ще си покаже след няколко дена.  :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #102 -: Декември 14, 2017, 13:46:17 pm »
Знам Тери... Съгласна съм с теб и всеки път си казвам няма да го мисля, ще я карам по спокойно и пак като наближи датата и направо полудявам. Даже ходих и си взех тест ( не се стърпях) и направих го и в началото нищо даже и контролна нямаше. Послед се появи бледа и то само в долния край... след 15 мин вече е малко по наситена в долния край до средата и нагоре изобщо не се е появила... за тестова изобщо да не говорим, такава няма... Тъй че искам не искам ще си изчакам пък то ще се разбере...
« Последна редакция: Декември 14, 2017, 14:11:17 pm от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #103 -: Декември 14, 2017, 14:11:34 pm »
ООооо през времето когато правихме опити за първото дете 1,5г... незнам колко пари за тестове давах всеки месец.... пълна глупост.... иии 2-3 месеца преди да забременея спрях да купувам... реших, че ще купувам само ако ми закъснее с 1 ден...Януари месец като започнахме опитите пак бях на същата вълна и може би 4-5 месеца купувах не по 1 а по 2 теста... и пак така го реших, че е безсмислено... въпреки че и мен вече ме човърка дали е станало този месец или не ее... имам вече леки болки ниско..и болезнени гърди... но имам още около 6-7 дни до МЦ.. ама ще съм инат и няма да купувам докато не ми закъснеее...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #104 -: Декември 14, 2017, 14:55:29 pm »
Ми аз само първия месец когато почнахме опитите и сега... при мен мисловната дейност е повече хаха
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #105 -: Декември 14, 2017, 16:52:46 pm »
Момичета, днес бях на фоликулометрия, но за първи път ми се случва да му казва, че нямам доминантен фоликул, много гадно ми стана, до сега все съм имала  :? В момента съм на 10 ден от началото на цикъла. Каза че няма следи да е имало преминала овулация. Възможно ли е този месец да ми е по-късна, каза все пак да почна от понеделник тестове за овулация, но съдейки по тона й и това, което ми каза, надежди да не възлагам.  :( Предния месец пиех Дуфастон след овулацията, но тестът ми беше отрицателен и го спрях. Възможно ли е това да е повлияло с нещо. Иначе ми каза следващия месец като ми дойде, на трети ден да почна с Фемара 5 дни и после да отида за фоликулометрия
« Последна редакция: Декември 14, 2017, 16:56:36 pm от momiche_f »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #106 -: Декември 14, 2017, 17:18:06 pm »
По принцип е нормално да имаш по един месец без овулация. Не е страшно. От един месец без доминантен фоликул, не може да се притесняваш за проблем. Разбирам защо ти е гадно, аз съм често с липсващ доминантен фоликул е много гадно като не си го очаквал и възлагаш надежди за този месец. Когато правиш деца, се оказва, че тези 28 дена сякаш не минават.
На мен ми предписаха Дуфастон с цел да ми се появи доминантен фоликул. Пих го два месеца, имах овулация на 9ти ден от цикъла заради Дуфастон. Този месец реших да не го пия и на 11ти и 12ти ден имах може би положителни тестове за овулация, не можах да преценя, защото самата контролна черта беше по-светла на тези тестове. Но да кажем, че е имало овулация. Така че Дуфастон при мен да кажем, че помогна. Да вметна, че базовите ми хормони, от които зависи развитие на доминантен хормон са ми напълно в норма по принцип.
Вероятно другия месец овулацията ти ще бъде пак ОК. Иначе и мен са ме карали да ходя по-късно при липсваща овулация. (На 16ти ден с надежда за късна).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #107 -: Декември 14, 2017, 20:23:52 pm »
Оф, не знам :( По принцип след като спрях Дуфастона на следващия ден имах вече зацапване, и почнах да ги броя като първи ден, на следващия ден също беше много оскъдно и вече на трети ден се усети менструация, така че да не би всъщност да не трябва да ги броя като дни и реално вместо днес да ми е 10 ден от цикъла, да ми е 8 примерно? И на кой ден по принцип на цикъла вече започва да се откроява доминантният фоликул?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #108 -: Декември 15, 2017, 09:29:01 am »
Момиче_ф, при мен на 10 ден не се виждаше доминантен фоликул, при условие, че бях на стимулация. Видяхме го на следващия преглед - 14 ден. Овулацията беше на 18-ти ден. Просто на някои хора по - бавно им растат фоликулите. Не знам дали е проблем за качеството на яйцеклетката, но щом направихме инсето,  значи има шанс. 
При мен обаче и този опит е неуспешен.
Но,  ти не се отчайвай. Отиди на преглед след 2-3 дни. Не всичко е загубено.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #109 -: Декември 15, 2017, 09:57:23 am »
Дано наистина този месец да е по-късно и да си имам, няма как пак да пътувам за повторен преглед, така че ще разчитам на тестовете за овулация, ще ги започна от понеделник, дано на Коледа стават чудеса!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #110 -: Декември 15, 2017, 16:26:35 pm »
Здравейте милички,знам че не е тук мястото но не искам да се ровя в др форуми,вас си ви чувствам по-близки.....та въпроса ми е следният някоя от вас знае ли как стоят нещата с майчинството.Както знаете правим опити за бебче и имам проблем свързан с работата ми,положението е нетърпимо но единственото което ме спира да се махна е че до колкото знам ако забременея после май няма да мога да взимам майчинство. Някоя от вас да е по-наясно с този въпрос ще съм ви много благодарна
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #111 -: Декември 15, 2017, 19:35:28 pm »
За да взимаш майчинство трябва да имаш непрекъснати осигуровки 24 месеца назад, ако напуснеш, за да не се прекъсва трябва да си внасяш сама осигуровките... Така знам аз.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #112 -: Декември 15, 2017, 20:05:42 pm »
Аз да се "похваля" колко съм неинформирана. Зачетох се из тема "Тестове за овулация". Чудя се все защо почти никога втората черта не става наситена колкото първата. А то трябвало да не се пият течности няколко часа преди това. А аз всеки път следобед преди тест пия поне по 400мл, за да съм сигурна, че в точния час ще има материал за теста.....
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #113 -: Декември 15, 2017, 21:26:34 pm »
Слънцемое, стискам палци да не ти идва утре или след това и да видиш 2 чертички, всичко да е наред!
 :goodluck:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #114 -: Декември 15, 2017, 22:24:30 pm »
Kukapetal много благодаря мила. Стаила съм се и чакам времето да минава... ужастно много ме боли кръста днеска цял ден.... стискайте палци и ще ви държа в течение. Ти как си?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #115 -: Декември 16, 2017, 07:18:39 am »
Момичета, пожелавам приятно прекарване довечера на тези от вас, които ще ходят на коледното парти на "Зачатие". А на момичетата, които ще бъдат избрани за инвитро процедурите, пожелавам много късмет и положителни резултати
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #116 -: Декември 16, 2017, 09:22:03 am »
Тери другият път с тестовете никакви течности и никакво пишкане поне 2-3 часа преди тестването. И гледай по възможност да не е сутрин а по добре между 4-6 часа. При мен така този месец имаше доста наситена и по тъмна тестова чертичка.
При мен Ц все още няма но цяла нощ големи болки като пробождания в яйчниците. Нз на какво се дължи. Май всеки момент ще ми дойде...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #117 -: Декември 16, 2017, 12:31:51 pm »
Слънце на коя дата  трябва да не ти дойде... Аз не чакам във вторник 😈
« Последна редакция: Декември 16, 2017, 12:38:21 pm от Hristinchet0 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #118 -: Декември 16, 2017, 13:40:45 pm »
Слънцемое, прави нов тест! Имам много силно предчувствие след като ти видях теста. Много ми се иска да е +!!! :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #119 -: Декември 16, 2017, 15:13:05 pm »
Днес е датата... за сега нищо. Тест евентуално в понеделник че да не се пренавивам много. Благодаря ви момичета за подкрепата и стискайте палци.  :bighug: