0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #60 -: Декември 11, 2017, 20:05:53 pm »
Аз сега се замислих нещо.. това че миналия месец МЦ ми е бил 25 дни (пункция на 12ден)... заради опита инвитро, това означава ли ме този месец е възможно цикъла да ми е по-кратък от обичайните 31-32дни?... момичетата които да правили инвитро как е бил втория ви цикъл след неуспешен опит?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #61 -: Декември 11, 2017, 21:47:54 pm »
Моя беше по-дълъг и то доста. От 26 дни цикъл дойде на 31 ден някъде.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #62 -: Декември 11, 2017, 21:51:15 pm »
Ауу Маги.. съсипа ми надеждите 😄 .. тоест моя може да иде и на 40дни... ужасс.... значи ако ми закъснеее да не се чуда... а да си знам ме не съм Б
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #63 -: Декември 11, 2017, 21:54:57 pm »
След прекратен опит / преди пункция /- не ми дойде първият месец  8O . Ходих на преглед и се оказа -  киста /лутеинизрал фоликул / Днес ми дойде на 56-ти ден, след пиене на Дуфастон 7 дни!
« Последна редакция: Декември 11, 2017, 21:57:08 pm от petqst »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #64 -: Декември 11, 2017, 22:48:13 pm »
Petqst оо и сз бях така.. пункцията беше края на септември.. началото на ноември оукнах задържан фоликул... и след лечението ми дойде на 25ден от последния МЦ.... и сега го чакам другата седмица...пък да видим
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #65 -: Декември 11, 2017, 23:20:19 pm »
Само искам да разкажа на всички ви, че една приятелка, на която фуликулите нарастваха безумно бавно, имаше разлика между стойностите на ЛХ и ФСХ повече от 3 ( на 3-5 ден от МЦ), беше около 5 дена с положителни тестове за овулация, изкара брутален грип в дните на овулацията и сега е бременна, а има и ИР. Човешкия организъм просто е нещо изумяващо, за това просто вярвайте всички!!!

Тери, честит празник!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #66 -: Декември 11, 2017, 23:54:21 pm »
Честит рожден ден, Тери! Пожелавам ти позитивни емоции, късмет иии много скоро да гушкаш своето пухкаво бебче  :hbirth: 
Този месец ми е толкова странно, няма следене на овулация по всички възможни начини, няма нерви и притеснения, следене за всевъзможни симтоми и най-вече няма секс  :o  8O :wink:. Очертава се дълга почивка, ще пропуснем и януари заради контролите на мм. Поне моите резултати са категорично  отрицателни.
Подкрепям ви и ви стискам палци да се похвалите мнооого скоро  :hello:
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #67 -: Декември 12, 2017, 08:13:14 am »
Аз сега се замислих нещо.. това че миналия месец МЦ ми е бил 25 дни (пункция на 12ден)... заради опита инвитро, това означава ли ме този месец е възможно цикъла да ми е по-кратък от обичайните 31-32дни?... момичетата които да правили инвитро как е бил втория ви цикъл след неуспешен опит?

Hristinchet0, аз малко късно се включвам... моят цикъл  закъсня с 6 дена след ин витрото, а по принцип си е доста точен. Явно става някакво разбъркване на хормоните и докато се наместят отнема време. Иначе и аз се бях ошашкала да не би да е киста и ходих да ме видят.

Vistal, и аз имам една такава история с една приятелка, с операция, отлющване на  останал половин яйчник, поликистоза,  нередовен цикъл и постоянно на противозачатъчни да контролира хормоналния баланс, роди преди 5-6 месеца, здраво момиченце и то без особени затруднения, прегледи, ходене по лекари и т.н. Случват се чудеса !!!

Скоро е Коледа... пожелавам ви под елхата да намерите най- големия и желан  подарък  :cloud9:.
« Последна редакция: Декември 12, 2017, 08:22:20 am от To4ica13 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #68 -: Декември 12, 2017, 08:25:25 am »
Добро утро момичета, днес трябва да (не)ми дойде.Та въпросът ми е ако лелката не дойде може ли да направя теста дали има възможност да отчете нещо
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #69 -: Декември 12, 2017, 08:31:02 am »
Пробвай Djuliq922, има тестове с по-голяма чувствителност от първия ден на закъснението. Стискам палци за хубави новини!!  :stroller: :sucky:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #70 -: Декември 12, 2017, 08:41:58 am »
Благодаря ти миличка и аз много силно се надявам и се моля да видя така мечтаните две чертички
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #71 -: Декември 12, 2017, 08:48:34 am »
На вниманието на всички момичета, които сега опитват за бебе:

Както знаете, всяка година сдружение "Зачатие" прави дарителска Коледна кампания, основно насочена към двойките с много сериозни репродуктивни проблеми.

Тази година обаче получихме и едно дарение от Инвитро АГ център "Димитров", което е насочено към по-младите жени, които сега започват опитите и нямат сериозни проблеми, а само нужда от малко медицинска помощ, за да заченат.

Центърът ще дари две вътрематочни съпружески инсеминации.

Условията за участие са:

1. Субфертилитет на мъжа
2. Жената  да е с проходими маточни тръби
3. Наличие на овулация
4. Липса на енометриални полипи, субмукозни миоми и малформации на матката
5. Възраст до 35 години.

За да кандидатствате, прочетете информацията ТУК
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #72 -: Декември 12, 2017, 08:51:42 am »
Хей добро утро момичета :)
Djuliq922 хайде момиче тествай и ни пиши. Пожелаваме да видиш 2 чертички и да ни зарадваш че скоро не е имало положителен тест.
То4ица13 и Христинчето има толкова вълнуващи и  прекрасни истории точно като по филмите, но какво по хубаво от това.
Пламена гледай на нещата от хубавата страна - почивайте си, глезете се, наслаждавайте се един на друг пък нищо не се знае, Нова година - нов късмет :)

Айде и аз да ви споделя нещо което забелязвам от два дни (нали скоро ми е датата и все си търся симптоми и странни неща) като изключим това че едвам се отлепям от леглото сутрин съм страшно подута под очите. Попринцип имам тъмни кръгове около очите, който са като вдлъбнати ( дано ме разбрахте) а от 2-3 дена съм супер подута... Болките ниско долу спряха но и тези дни пропуснах ФК защото забравях и само работех, а за глад... глад майка глад

Айде хубав и  успешен ден :)
« Последна редакция: Декември 12, 2017, 09:16:10 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #73 -: Декември 12, 2017, 09:05:54 am »
Момичета jam е права, ако имате читава спермограма, цветна снимка и овулация и сте под 35г кандидатствайте за инсеминациите.Това е най-лекия начин от всички АРТ процедури, а ако сте с неизяснен стерилитет, това е огромен шанс защото се отчита като опит при подаване на документите(ако е отрицателна).

Аз чакам да ми дойде цикъла.След закъснението след ин витрото и на следващия цикъл сега дори и не гадая кога ще ми дойде.Трябваше да ходя на ендокринолог, взех си и направление и го затрих някъде и не можах да отида.Страх ме е щитовидната да не се е разбъзикала нещо.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #74 -: Декември 12, 2017, 09:26:31 am »
Добро утро, момичета. Много благодаря на всички за пожеланията.
Аз вчера успях да зарадвам и сама себе си: вижда се, че скоро ще има овулация. И най-хубавото около 14ти ден. Което отново ми доказва, колко е важно човек да е спокоен. За последните 9 месеца само 2 месеца не мислих за бебета, овулации, симптоми и т.н. и точно тези два месеца имам овулация като по часовник. Първия път бях на командировка в Брюксел. Лято, музиканти по улиците, шефа е дал командировъчни. Такава овулация изкарах тогава, че даже и без тестовете знаех, че само съпругът липсваше. Та и този месец така: фирмени банкети, рожден ден, именни дни, Коледа и ето пак овулация. Спокойствие е истината. Според съпруга ми сега, когато имаме проблеми съм 100 пъти по-спокойна отколкото първите месеци опити (че нали цял живот съм се пазила, че става от първия път, та очаквах да има бебе още първия месец).
И малко лирическо отклонение: В Брюксел имам един колега, който за 4 години и половина е направил 3 деца (на една и съща жена). Според съпруга ми съм имала такава овулация, просто защото седях до него, а той бил бомба с тестостерон. Неговите колеги се шегуват, че трябвало да се научи и как се прави секс за забавление:D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #75 -: Декември 12, 2017, 09:45:34 am »
Jam  това е чудесно... нека двойките, които бъдат одобрени да им се получи от първия път...
Аз няма да кандидатствам, защото ние можем да си позволим и да си платим... но има много двойки, които нямат тази възможност... пожелавам успех на всички участвали в кампанията.. и не само.. :))))
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #76 -: Декември 12, 2017, 12:34:34 pm »
Момичета, ако имате възможност, можете и да помогнете за инициативата Коледно желание.

Тери, честит рожден ден със закъснение.
При мен нищо ново. Чакам си другата седмица. Евелина, при теб какво става?
Маги, излезе ли АМХ? А инхибин- б пусна ли?

Да се похваля. От един месец не съм палила цигара. Иначе пушех по една с кафето или ако излизам с приятели по 2-3. Вече мога да кажа, че въобще не пуша. За сметка на това вяка вечер си пия по чаша вино, понякога по две :)

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #77 -: Декември 12, 2017, 13:23:33 pm »
 Довечера като се прибера ще го правя, че съм на работа и дано да се е получило, иначе ми е отпаднало неска цял ден,от известно време постоянно ми причернява,и днес леко ме преболява  за много кратко корема но нищо.Момичета чела съм много относно тестовете но кой ще ми препоръчате на база вашият опит
« Последна редакция: Декември 12, 2017, 13:30:40 pm от djuliq922 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #78 -: Декември 12, 2017, 13:36:00 pm »
djuliq922 кръвен за най-сигурно... иначе шуърчек май са най-добре... Стискам палци :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #79 -: Декември 12, 2017, 13:40:43 pm »
Благодаря ти