0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #920 -: Ноември 29, 2017, 21:02:45 pm »
Благодаря за гостоприемството момичета! Май и този път няма да е ,  :( :( :( за наше голямо съжаление.  :( :( Днес след секс леко прокървих , което сигурно предвещава идващия цикъл :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #921 -: Ноември 29, 2017, 22:43:15 pm »
Тединка, откровено не знам какво да ти отговоря, едни гинеколози го засичат по това време други не, сигурна съм, че всичко е наред и на следващия преглед ще го чуете!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #922 -: Ноември 30, 2017, 08:44:47 am »
Добро утро момичета :) как сте днес в този студен последен ноемврийски ден :) Вчера все пак реших да направя единият от тестовете за О и беше много странно защото като потопих теста и се появи само контролната чертичка и си викам "А как така не е възможно" ( по календара сега съм в плодородния прозорец) и след 2-3 минутки започна и контролната и може би след 5 някъде се виждаше по ясно, но теста е отрицателен. Ще си направя другият  в петък вечерта и предполагам тогава ще е положителен.
Лейди благодаря за бързата реакция за ендокринолога може и да се възползвам, но тя дали работи с направление, тъй като на мен идеята ми е да ида на преглед и да ми даде направление да си пусна изследванията, за да не си ги плащам и тях. Не че нямам възможност, но просто много ме хваща яд, когато се осигуряваме всеки месец и когато нещо ти потрябва всеки лекар се прави на ощипан.
Мрд_84 съжалявам мила. Продължавайте да действате по въпроса, не се отказвайте и ще се получат нещата, когато му дойде времето.. ( п.с. и аз се утешавам с това, че за всичко си има време и място и Господ си знае работата, но и аз искам да знам КОГА???... но това смао той го знае). Наслаждавайте се на предстоящите празници и правете любов, а не секс за бебе)

Целукви на всичкии  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #923 -: Ноември 30, 2017, 09:39:00 am »
Слънцемое, на мен винаги втората черта започва да ми  се появява по-късно към 2та минута. Тестовете, които ползвам са Clear oview, на тях си пише, че резултат се отчита от 3та до 5та минута. Хайде действай за коледен подарък.  :bfp:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #924 -: Ноември 30, 2017, 09:45:55 am »
Слънцемое и аз мога да ти препоръчам ендокринолог - д-р Гаврилова в Люлин мед,тя със сигурност работи с направление.Доволна съм от нея :) успешен месец момичета :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #925 -: Ноември 30, 2017, 09:51:59 am »
Момичета, нека тези от вас, които са забременавали, да ми кажат преди датата на цикъла имаха ли такова течение, както преди овулацията? Защото пак имам и по принцип имам такова преди да ми започне цикъла, много се бях обнадеждила за този месец, след като ми махнаха полипа, но пак го има това течение, едно такова мокро ми е преди цикъл  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #926 -: Ноември 30, 2017, 09:56:12 am »
momiche_f, не мога да ти отговоря на въпроса, но не губи надежда, дори да не стане този месец. Най-добрата ми приятелка 2 години опитваше се дете и все не ставаше. Махнаха й полипа януари и май месец разбра, че е бременна. Така че си в правилната посока :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #927 -: Ноември 30, 2017, 09:59:19 am »
momiche_f, не мога да ти отговоря на въпроса, но не губи надежда, дори да не стане този месец. Най-добрата ми приятелка 2 години опитваше се дете и все не ставаше. Махнаха й полипа януари и май месец разбра, че е бременна. Така че си в правилната посока :)
Благодаря ти за подкрепата ❤
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #928 -: Ноември 30, 2017, 10:02:11 am »
Момичета, ако сте видели нашата инициатива Коледно желание, има нов дарител, който предлага инсеминации.Погледнете и ако отговаряте на условията се включете!
Хубав ден!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #929 -: Ноември 30, 2017, 10:08:42 am »
При мен до сега винаги еднакво са ми се появявали и двете черти. Интересно е  че опаковката ми е от миналия месец... все тая какво стане. Маги_Меи много благодаря сега разгледах в интернет къде се намира и май тя ще ми е по-удобно ще звънна да видя как са часовете.
Между другото и аз вчера забелязах че има някакво почти бяло и гъсто течение. Това може ли да е знак че скоро ми е О? И друго колко време преди спермограма не трябва да се приемат никакви лекарства и антибиотици. На моя май няма да му се размине антибиотика и да знам дали да отменям часа му?? А дали да правим опити за бебе , тъй като тези дни съм в О, а той приема антибиотика?? Пфууу все в най-неподходящия момент ще се разболее...
« Последна редакция: Ноември 30, 2017, 11:26:12 am от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #930 -: Ноември 30, 2017, 12:13:37 pm »
Здравейте момичета :) Вторник пуснахме подробна спермограма с всички екстри, микробиологии и серологии на ММ. Резултати нямаме още, в понеделник е моята хистеросалпингосонография, тогава и ще коментираме всички резултати накуп с док. и какво следва.  Малко ми е изнервено, какви ли не неща ми минават през главата, нямам търпение да дойде понеделник. ММ беше с перфектна спемограма предния път, макар и обикновена. Явно проблемът е в мен. Да питам по-вещите, ФСХ на 4ти ден от МЦ 11.1 (при реф.стойности на лабораторията до 8,78 за ф.фаза), толкова страшно ли е, колкото ми изглежда? Коментарът на док. беше, че са "раздвижени хормоните".  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #931 -: Ноември 30, 2017, 14:15:54 pm »
Слънцемое, с направления работи. Аз също много се нервирам, когято трябва да плащам осигуровки всеки месец и прегледи всеки път, просто защото все нямат направления!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #932 -: Ноември 30, 2017, 14:43:35 pm »
Пламена, високо е това ФСХ, вие при репродуктивен специалист ли ходите?Той би трябвало да ти обърне внимание, а и е хубаво да се видят всички хормони в един цикъл плюс Антимюлеров.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #933 -: Ноември 30, 2017, 16:43:21 pm »
Момичета, нека тези от вас, които са забременавали, да ми кажат преди датата на цикъла имаха ли такова течение, както преди овулацията? Защото пак имам и по принцип имам такова преди да ми започне цикъла, много се бях обнадеждила за този месец, след като ми махнаха полипа, но пак го има това течение, едно такова мокро ми е преди цикъл  :(


За пръв път тази трета бременност сега го имам това течение и до момента, кога по-обилно, кога по-слабо, започна 3-4 дни след овулацията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #934 -: Ноември 30, 2017, 19:35:54 pm »
Момичета, нека тези от вас, които са забременавали, да ми кажат преди датата на цикъла имаха ли такова течение, както преди овулацията? Защото пак имам и по принцип имам такова преди да ми започне цикъла, много се бях обнадеждила за този месец, след като ми махнаха полипа, но пак го има това течение, едно такова мокро ми е преди цикъл  :(


За пръв път тази трета бременност сега го имам това течение и до момента, кога по-обилно, кога по-слабо, започна 3-4 дни след овулацията.
Не говоря за това след овулацията, а непосредствено един ден преди да дойде цикъла, в момента усещам слабост в корема, напрежение и има белтъкообразна течност  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #935 -: Ноември 30, 2017, 22:13:27 pm »
Момичета, нека тези от вас, които са забременавали, да ми кажат преди датата на цикъла имаха ли такова течение, както преди овулацията? Защото пак имам и по принцип имам такова преди да ми започне цикъла, много се бях обнадеждила за този месец, след като ми махнаха полипа, но пак го има това течение, едно такова мокро ми е преди цикъл  :(


За пръв път тази трета бременност сега го имам това течение и до момента, кога по-обилно, кога по-слабо, започна 3-4 дни след овулацията.
Не говоря за това след овулацията, а непосредствено един ден преди да дойде цикъла, в момента усещам слабост в корема, напрежение и има белтъкообразна течност  :(


Е, така ми беше винаги последната половин година до забременяването, белтукообразна течност 3-4 дни и ми идваше.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #936 -: Декември 01, 2017, 10:36:15 am »
Момичета моля ви кажете ми на какво мнение сте за бебеправене и прием на антибиотици. И кога най-рано след прием на антибиотици може да се направи спермограма?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #937 -: Декември 01, 2017, 11:20:32 am »
Благодаря Vistal! :bighug:
Аз преди Ц имах кремообразно бяло течение, но сега нямах никакво. Появи се чак след закъснението.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #938 -: Декември 01, 2017, 11:26:33 am »
Слънцемое, специално заради теб си погледнах документите от Д-р Даскалова за спермограма, но не пише нищо за антибиотици. Само за въздържание от 7 дена алкохол. Моят най-добър приятел дарява често сперма и го питах какво са му казали, но за лекарства нищо не са му споменали (отново въздържание от цигари, алкохол и секс). По-добре пиши директно в темата за въпроси към д-р Даскалова (позната като Мели). Тя прави спермограми в Пловдив, така че ще знае най-добре.
P*S* сигурно ще зависи и от самите антибиотици. Аз съм пила антибиотици, които след предишния ми гинеколог имали 20 дена следдействие. Ако решиш да пишеш докторката, напиши и какви лекарства ще пие мъжа ти.
« Последна редакция: Декември 01, 2017, 11:32:26 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #939 -: Декември 01, 2017, 11:52:04 am »
Здравейте, загубих се, понеже бях болна и се влоших, не ми беше нито до писане, нито до гледане на ТВ, само лежах. Тази седмица се разболя и мъжа ми, сега той е същата картинка, а аз съм в овулация тези дни, незнам дали да правим опити, с тези лекарства има ли изобщо смисъл, не са антибиотик, но прочетох за нурофена, че влияел негативно за забременяването при жената.
Слънце мое, аз ходя при д-р Яначкова - ендокринолог в Щерев и съм много доволна.