0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #440 -: Октомври 13, 2017, 17:23:51 pm »
Благодаря ви момичета! Меги изпратила съм ти координатите на др-Семерджиева на ЛС.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #441 -: Октомври 13, 2017, 17:47:29 pm »
Благодаря много момичета  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #442 -: Октомври 13, 2017, 20:50:38 pm »
Здравейте!
Менструалното кървене ми мина преди 1 ден, но БТ е 37.0. На какво може да се дължи това?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #443 -: Октомври 13, 2017, 21:24:39 pm »
Теди тест прави ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #444 -: Октомври 13, 2017, 22:42:48 pm »
В началото на Мц е нормално температурата първите дни да се задъжи висока дори и да няма бременност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #445 -: Октомври 14, 2017, 01:16:19 am »
Кикче, не съм. Но М ми беше с 1 ден по-кратка и нямах съсиреци...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #446 -: Октомври 15, 2017, 16:40:28 pm »
Висталче, пиши как си и какво стана с кърлежа. Как е малката?


Привет, първо по въпроса за фиброаденома, не знам дали помните, писах миналия месец, че са ми открили такъв. Казаха следене дали нараства, март месец да отида, явно заради бременността, иначе да от хормонални промени се получава. Ако стане над 1см са реже и маха, но често рецидивира, майка ми два пъти я рязаха и малко след втората операция пак се появи трети. Не е опасно, евентуално за кърмене трябва да се види, може ли с него, не може ли, според както се развива (ако не се развива най-добре).

Малката слава богу е добре, кърлежа не е заразоносител, но за най-сигурно ни казаха да изследваме и на нея кръвен серум като мине месец.

Иначе аз съм горе-долу, вкарвам се само в някакви филми, броя дни, седмици, хахава работа и прекалявам с лежането, но все ми е лошо.

Маги, стискам палци!!!
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 16:43:10 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #447 -: Октомври 15, 2017, 16:44:00 pm »
Здравейте!
Менструалното кървене ми мина преди 1 ден, но БТ е 37.0. На какво може да се дължи това?


За мен лично е странно след края на МЦ да ти е още 37...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #448 -: Октомври 15, 2017, 17:26:54 pm »
Може да съм настинала Висталче, ще изчакам следващия МЦ.
Много прегръдки за теб мила!

ПС: Онзи ден БТ ми беше 37; вчера 36.9; днес 37.1
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 17:36:23 pm от Тединка »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #449 -: Октомври 15, 2017, 18:18:04 pm »
Може да съм настинала Висталче, ще изчакам следващия МЦ.
Много прегръдки за теб мила!

ПС: Онзи ден БТ ми беше 37; вчера 36.9; днес 37.1

Защо не направиш едно тестче все пак?

Прегръдки!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #450 -: Октомври 15, 2017, 18:25:35 pm »
Може да съм настинала Висталче, ще изчакам следващия МЦ.
Много прегръдки за теб мила!

ПС: Онзи ден БТ ми беше 37; вчера 36.9; днес 37.1

Защо не направиш едно тестче все пак?

Прегръдки!

Нямам болки в гърдите, нито са напрегнати... Това ми убива надеждата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #451 -: Октомври 15, 2017, 21:12:26 pm »
Може да съм настинала Висталче, ще изчакам следващия МЦ.
Много прегръдки за теб мила!
 
ПС: Онзи ден БТ ми беше 37; вчера 36.9; днес 37.1

Защо не направиш едно тестче все пак?

Прегръдки!

Нямам болки в гърдите, нито са напрегнати... Това ми убива надеждата.


Не е задължително да имаш, аз поне втората бременност нямах в началото, чак към трети месец...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #452 -: Октомври 15, 2017, 21:31:47 pm »
Може да съм настинала Висталче, ще изчакам следващия МЦ.
Много прегръдки за теб мила!
 
ПС: Онзи ден БТ ми беше 37; вчера 36.9; днес 37.1

Защо не направиш едно тестче все пак?

Прегръдки!

Нямам болки в гърдите, нито са напрегнати... Това ми убива надеждата.


Не е задължително да имаш, аз поне втората бременност нямах в началото, чак към трети месец...
Обнадежди ме мила, ако Т се задържи още няколко дни ще направя тест. Сега ми се спи и си лягам, сигурно е от Т.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #453 -: Октомври 16, 2017, 11:32:30 am »
Благодаря ти Вистал.Чета всеки ден какво се случва,нищо че не коментирам.Биологът който разчете спермограмата на мъжът ми каза,че нямало нищо притеснително.Да взимал витамини и другият месец пак да направим.Аз да ви кажа с ангажиментите покрай работата,пък и затрудненото в момента финансово положение реших малко да успокоя топката с докторите и изседванията.Поръчах прегнакер за него и нея и чайчета от бабини зъби за него и клинавиче за мен правя и това е.Поне до началото на другата година или докато не ме избият пак лудите  :lol:                тединка дано все пак ни зарадваш поне ти :) стискам палци  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #454 -: Октомври 16, 2017, 13:06:08 pm »
Благодаря ти Вистал.Чета всеки ден какво се случва,нищо че не коментирам.Биологът който разчете спермограмата на мъжът ми каза,че нямало нищо притеснително.Да взимал витамини и другият месец пак да направим.Аз да ви кажа с ангажиментите покрай работата,пък и затрудненото в момента финансово положение реших малко да успокоя топката с докторите и изседванията.Поръчах прегнакер за него и нея и чайчета от бабини зъби за него и клинавиче за мен правя и това е.Поне до началото на другата година или докато не ме избият пак лудите  :lol:                тединка дано все пак ни зарадваш поне ти :) стискам палци  :)

Ще си позволя кратък коментар. Първо, биологът не може, няма право, нито познания, да "разчита" спермограмата. Това е лабораторно изследване, което, като всички лабораторни изследвания, подлежи на коментар и преценка от лекар. Второ, прш всяко отклонение от нормите е редно да се коментира, че има отклонение от нормите. Дали е притеснително или не - това трябва да се прецени в контекста на общото му здравословно състояние, както и с оглед постигането на бременност. Което също трябва да бъде направено от лекар. И последно, но не по важност, биологът няма никакво право да предписва лечение, само лекар може да прави това.

Няма да се оправи нашата държава ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #455 -: Октомври 16, 2017, 13:58:11 pm »
Благодаря Ви доктор Даскалова за мнението.Задължително ще се посъветваме и с лекар.Не знам защо практиката на Щерев е биолози да се свързват с пациентите и да коментират изследванията.Не сме предприели никакво самолечение и мисля,че витамините няма да навредят.Но още веднъж Ви благодаря :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #456 -: Октомври 16, 2017, 14:54:27 pm »
Браво Вистал, радвам се, че малката е добре  :D
Маги, пробвайте с добавки и билки, човек не знае от къде ще му изкочи късмета  :D
Късмет и от мен, Теди  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #457 -: Октомври 16, 2017, 14:58:42 pm »
Лейди, добавки и билки за какво?Аз съм с Хашимото на безглутеново хранене.Много внимавам какво си вкарвам в устата.Моя мъж е с проблемен стомах и не може да яде/пие всичко.Спермограмата ни е добре, аз уж имам овулация и всичк е ОК.АМа на, не става.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #458 -: Октомври 16, 2017, 15:08:02 pm »
Лейди, добавки и билки за какво?Аз съм с Хашимото на безглутеново хранене.Много внимавам какво си вкарвам в устата.Моя мъж е с проблемен стомах и не може да яде/пие всичко.Спермограмата ни е добре, аз уж имам овулация и всичк е ОК.АМа на, не става.
Маги, според мен Лейди е имала в предвид magi mei  :wink:
Всички ще успеем някой ден! Успех от мен!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #459 -: Октомври 16, 2017, 15:09:59 pm »
Пете, права си, аз съвсем първосигнално :)