0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #860 -: Юли 22, 2019, 13:00:45 pm »
Браво на бебетата Маги, а за кг определено ти завиждам  :D Аз си качвам по около 1кг на месец и вече съм +4.5.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #861 -: Юли 22, 2019, 13:19:29 pm »
 :oops: и мен ме карат да ги нося постоянно. Аз даже счупих крак миналата бременност и носих само на него крак. Много са гадни. Аз правя и реакция към силикона и ставам на пришки и рани. Утре цял ден с тях не знам как ще издържа.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #862 -: Юли 22, 2019, 13:47:12 pm »
Здравейте, и аз минавам полека полека към тази страхотна темичка.Днес ми беше първи преглед-имаме си малка сладка точица с жълтъчно мехурче,отговаряща на 5с5д.Чакам с нетърпение следващия преглед на 1 август и се надявам да можем да чуем сърчицето.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #863 -: Юли 22, 2019, 13:54:03 pm »
Браво Маги, все така да вървят нещата и на 1-ви да можеш да чуеш най - хубавия звук 😁
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #864 -: Юли 22, 2019, 14:37:29 pm »
Браво Маги. Малко време има до другия преглед. Ние вече сме в Стара Загора и чакаме пред кабинета. И аз съм за нормално раждане, секцио в краен случай.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #865 -: Юли 22, 2019, 18:34:15 pm »
Давам отчета :D Бебчо е добре. Вече съм в 13+6, за малко да изтървем срока за изследванията. Много е активно, беше като шило в торба. С дупето на горе беше, после по гръбче. Доктора остана много доволен, че се движи толкова много. Измери всичко и каза, че върви добре и има вероятност да си имаме момче, но вече на следващия преглед ще каже с точност.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #866 -: Юли 22, 2019, 19:02:21 pm »
Маги_мей- страхотни новини! Пу пу. Махи_ст и аз мисля, че ще си с момче и момиче :р . Девойки, кЕла се свалят, хранете се умерено. Ако се притеснявате, че имате неутолим апетит , наблягайте на коктейлни резанчета моркови, краставици - вкусно! И внимавайте със солта ;) ако пък не , на режим с мен, от Март ;) аз да ви кажа след няколко дни съм на преглед и малко ме е страх дали всичко ще е наред. Още не мога да се отпусна. Митко ми намеква някви имена, аз го сепвам, че искам или пръстен или куче. Абе цирка е пълен.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #867 -: Юли 22, 2019, 19:32:19 pm »
Маги, мей, Таня, честити ви прекрасни новини момичета!Много се радвам за вас!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #868 -: Юли 22, 2019, 20:17:44 pm »
Страхотни новини! Браво момичета.

Случайно някоя от вас да е с втора бременност и диастазис ректи (това е медицинският термин, изобщо нямам идея как е на български) от първата бременност? Любопитно ми е какво се случва като расте корема, а никъде не намирам информация.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #869 -: Юли 22, 2019, 20:53:28 pm »
Танче, браво и на твоето енергично бебче.
Лина, всички се притесняваме преди преглед, че и по принцип де  :D Обаче ще са ок нещата и бебчовците ще растат здрави  :bighug: А за режима определено ще съм с теб  :D 😘

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #870 -: Юли 22, 2019, 21:54:12 pm »
Мише, нямаш грижи. ‘Обещано!’, като при господари на ефира хахаха . Яничка, аз бях с голяма диастаза т.е раздалечаване на коремните мускули , доста голяма. 8 часа операция. Зависи от вида и типа й. И аз се притеснявам. Минали са 3 години от операцията ми и все си мисля че естествено е по-добре защото няма да разбутват мускулите.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #871 -: Юли 23, 2019, 08:26:17 am »
Боже, трябва да ме видите преди преглед.Два дни не мога да спя, мисля само глупости, а преди самия преглед съм ужасно нервна, чак корем ме боли!Докато се родят, после ваксини като трябва да се бият, после захранване.Все съм във филм!


*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #872 -: Юли 23, 2019, 09:11:06 am »
Яничка, аз бях с голяма диастаза т.е раздалечаване на коремните мускули , доста голяма. 8 часа операция. Зависи от вида и типа й. И аз се притеснявам. Минали са 3 години от операцията ми и все си мисля че естествено е по-добре защото няма да разбутват мускулите.

За мен така и нищо не направиха. Два пръста влизаха при тест. Сега като почна да расте корема, си виждам червата как се движат от газовете точно където е раздалечението. И се чудя какво ще се случва когато корема стане много голям.

magi_st пази си нервите за по-важни неща - например като тръгнат по дискотеки  :lol:
Аз винаги си повтарям, че и да се притеснявам и да не се притеснявам, каквото има да се случва, ще се случи.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #873 -: Юли 23, 2019, 09:16:34 am »
Добро утро момичета :)как сте днес?
Танчее браво на бебокаа. Все така добре да си расте и да си се върти хихихи
Мише ти кога си на преглед?
Маги май всички сме така. И аз постоянно го мисля. Сега ме боли, защо ме боли, после не ме боли, защо не ме боли. Броя дните до прегледа и те не минават. И аз няколко вечери преди преглед не мога да спя и се въртя и само глупости си мисли. Ама като станат много големи мислите и си викам айде стига мисли най-лошото...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #874 -: Юли 23, 2019, 09:42:02 am »
За този преглед май бях нсй спокойна. Е въртяха ми се всякакви мисли(нормално за мен), но докато чакахме пред кабинета бях самото спокойствие. Изненадващо. Разпитвах доктора за всичко, което видя. Остана много доволен, че участвам активно. А таткото милия само гледаше в монитора ококорен.
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 09:43:52 am от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #875 -: Юли 23, 2019, 10:38:52 am »
Момичета, аз минах ехокардиографията и сърчицето е здраво. Две неща има, които се откриват по - рядко. Едното е някаква вена, която вместо от дясно да минава, минава от ляво. Много малък е шанса след като се роди и даже порастне да създава някакъв проблем. Но дори и така се корегира лесно оперативно, без да има вероятност за усложнения. Другото е в лявата камера ехогенна формация, която също не е проблем. Обаче комбинацията от двете неща повишава риска за Даун и може да се наложат допълнителни изследвания. Но това ще ми каже със сигурност доктора, на ФМ другата седмица. Така че, ако може да стиснете едни палчета до тогава.
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 10:40:27 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #876 -: Юли 23, 2019, 11:01:20 am »
Много силно стиснати палци, Мише! Направи каквото е нужно. Какво препоръчват?
Аз само за феталната ехокардиография се притеснявам от сега и от НИПТ.
Някак си, макар по принцип да съм мнооогж спосжйна и рационална и не се учудвам, не се втелявам много. Ваксини- няма сила на земята, която да ме накара да не му сложа, захранване- все ще яде, каквото такова. Но от сега ме дразни тази мръсница, снахата :D
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #877 -: Юли 23, 2019, 11:04:30 am »
Ще стискаме Мише. Много силно и дано всичко е наред  :bighug:
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #878 -: Юли 23, 2019, 11:43:38 am »
Мише, стискаме палци до посиняване 😉 Павла, не така към снахата, все още нищо не ти е направила 😋
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #879 -: Юли 23, 2019, 12:24:28 pm »
Мишее, много стиснати палчета!!! Кога ще е допълнителния преглед/изследвания?
Яничка, странно. Колан да носиш не са ли казали? Защо не идеш на още едно мнение? Това е доста сериозно.не искам да те филмирам, но аз бих потърсила второ определено.