0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #900 -: Юли 28, 2019, 10:39:59 am »
Днес съм като ранен германец.Изглежда яко съм си натъртила колената и много болят.

И мен ми е мъка, как ще съм без Моника няколко дни в болницата.Павла има колички за породени, или такава за близнаци втора ръка.Няма смисъл да се вкарват много пари.Аз съм харесала един слинг Кабоо, слага се много лесно и ако имаме ревливо бебе/бебета, ще взема със сигурност, че да ми е по-лесно.Още помня Моника как ревеше с часове и това е по-лошо от китайско мъчение.За съжаление аз ще съм навсякъде с количка.Търся и определен модел, за да влиза в асансьора.Оглеждам се за втора ръка, защото не ми се дават 1500 лв за нова количка, някак не виждам смисъл.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #901 -: Юли 28, 2019, 10:50:12 am »
Аз като си помисля, миналата година на 26 февруари за първи път обух сандали. Така че дет се вика, ще родя на лято, нищо че термина ми е на 22 февруари  :lol:

Моята дъщеря ще е значително по-голяма, на почти 5. И тя със сигурност ще идва за малко, защото е на училище от 9 до 16:30 и после иска само да яде и да спи. Но като знам каква любов има към бебетата, се чудя дали изобщо ще успявам да го храня и преобувам бебето, или тя ще иска да прави всичко. Все иска да помага.

Маги, и на мен не ми се дават много пари за количка. Затова ще чакам денят на големите намаления в Англия, този след Коледа и мога да я взема на 60-70% отстъпка. Мъжът ми често пътува до там по работа и ще я донесе.
« Последна редакция: Юли 28, 2019, 10:53:13 am от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #902 -: Юли 28, 2019, 10:52:48 am »
Моника, от сега целува корема, ама все ми е на ума, че бързо ще и мине любовта към бебетата.Аз искам да се опитам да ги кърмя(все пак нея я кърмих доста време и направо ми е гадно да помисля, че няма да направя същото за тях).Всеки ми повтаря, нали знаеш, че са две?!Все едно някаква прокоба тегне над нас  :?

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #903 -: Юли 28, 2019, 10:56:29 am »
Аз пък не успях да кърмя и съм решила, че този път ще го направя и това е. Няма как да умра без да съм кърмила поне едно бебе.

Разбира се, че могат да се кърмят две бебета. По-трудно, но ако има кой да ти помогне в началото, ще се справиш.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #904 -: Юли 28, 2019, 11:37:43 am »
Това не трябва да е самоцел.Аз имах късмет.Акушерките помагаха много, кърмата ми тръгна, а и бебето имаше много силно развит рефлекс за сучене.Тя беше като помпа.Ходих и на лекции де.Сега ще се опитам да отида на една да питам за тандемното кърмене.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #905 -: Юли 28, 2019, 11:49:15 am »
Наши приятели, които очакват породени също са се хвърлили на едни колички за 2000лв. Аз за такива неща въобще не мисля. Пак ще е Joie, но близнашката, ако ще взимам количка.

Маги, ти каква гледаш?
Имай предвид, че децата са различни. Може едно да кърмиш, а другото да не успееш. Така се случи на моя приятелка- единият близнак суче, другият отказваше.

Аз бих искала да кърмя. Със Симеон се опитах. Никак не съм доволна от помощта в болницата, но и той много бързо се отказа. Беше с хипогликемия заради диабета и още 3-4 часа след раждането му дадох АМ, защото нямах никаква кърма. След 15 дена мъчене с часове на помпата за 30мл се отказах. Нямаше смисъл да мъча и себе си и детето.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #906 -: Юли 28, 2019, 11:55:21 am »
Ей тая е количката, ширината и е на косъм да влезе в асансьора  :D https://kolichki.net/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-baby-monster.html Не искам зимни кошове, ще вземем порт бебе, с тия двете ще минимализирам багажа на макс.

Аз също тръгнах без кърма, изтисквах по 10  мл от двете гърди, но Моника имаше голямо желание да суче.Реално тя започна на АМ, защото кърма нямаше.Кърмата ми тръгна някъде на третия ден, на петия вече бяхме само на кърма.Но беше приключение в началото по 40-50 минути на гърда, тя заспива, аз я будя и така.После като заякна, за 10 минути се нахранваше.После пък на мен ми тръгна една силна струя, тя взе да се дави, та търсих пози за такива случаи.

Потърсете някой консултант на Ла Лече лигата, много помагат жените с практични съвети.Аз сега гледам и шишета, чудя се какви да купя да имам, че не се знае.Гледам и АМ.Така че ще се подсигуря с АМ и шишета пък каквото стане.Знаеш ли ги тия човечета какво ще искат  :lol:

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #907 -: Юли 28, 2019, 12:03:28 pm »
Аз бях взела едно малко и 2 големи шишета. След това още 2 големи и това са му всички шишета, които е използвал до сега. На Авент стъклото. Доволна съм. Мляко яде Хип. И от него съм супер доволна. Ако нямам кърма, пак така ще е.

Може, тази количка я има чисто нова във Франция за 631 евро. Ако не намериш ще ти я купя и изпратя. Разликата е 300 лева. Това са ти всички консумативи за бебетата.
https://www.cdiscount.com/pret-a-porter/bebe-puericulture/poussette-double-baby-monsters-easy-twin-3-0-editi/f-113173501-bab0704715864710.html?idOffre=350199285#mpos=1|mp
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #908 -: Юли 28, 2019, 12:43:11 pm »
Аз за това и гледам в Амазон какви са цените, защото в БГ са луди!Дори по ебей втората ръка ми идва по-евтино от вотра ръка в БГ.Въобще народа не знае цената на парите, заклевам се!

Аз с МОника бях взела 2 шишета първоначално, но в предвид, че кърмих, тях ги използвах за вода доста по-натам.Сега ще взема повече шишета да имам за всеки случай.Не ми се ще да пращам таткото да тича и пазарува в последния момент.Дрехи тепърва ще гледам какви имам, защото от Моника и племенниците имам доста бодита, гащеризони и т.н.Просто трябва да ги изровя от тавана и да ги прегледам и изпера.Играчки също има за началото, шезлонг наличен има, стол за хранене един брой, ще ми трябва още един.Още едно кошче за кола за новородено, абе почнах да правя списъка и направо лошо ми става  :D

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #909 -: Юли 28, 2019, 12:55:54 pm »
Мисля, че цените са такива заради внасяните количества. При 65 млн човека е нормално да е една цената (макар, че както видя във Франция регулярната цена е по- висока от България), а за 6,5 млн е друга. Аз столчето за кола като гледах беше ужас. Във Франция беше с 250 евро повече от Германия. Големи пазарлъци имаше, но го смъкнах. Сега трябва да взема само основното столче, че си имам кошничка. Като цяло смятам нищо да не купувам, освен средство за предвижване и някъде да спи новото.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #910 -: Юли 28, 2019, 13:09:22 pm »
Ние имахме голямо приключение след раждането - две седмици престой в болница, силни антибиотици и на мен от стреса не ми тръгна изобщо кърмата. Плюс това нямах никаква помощ в болницата. Като ми дадоха бутилката и решиха, че това ще е.
Сега говорих с акушерката и й обясних колко много искам да кърмя. Тя каза, че ще направят всичко възможно да ми помогнат и ме подкрепи да не купувам шишета и мляко. Предният път поръчвах спешно от Амазон и ми ги докараха за 3 часа в болницата, но и от самата болница ми осигуриха всичко, докато дойде доставката.

Момичета, ако термина ви е след Нова Година ви препоръчвам да прегледате английските сайтове, не само Амазон (там е скъпичко). На 26 декември има огромни намаления и аз предната количка си я купих точно тогава, беше намалена с 270 паунда. Има много фирми, които за нормална цена могат да пратят до България. Плюс това в Англия има много породени деца и предлагането на тандемни колички е огромно.

Ако случайно си харесате нещо и ви трябва английска карта за плащане - казвайте, аз имам.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #911 -: Юли 28, 2019, 17:44:20 pm »
Ох и аз тези дни направих първите покупки (колкото и да ми е притеснено). Взех ел. помпа, ел. стерилизатор и нагревател за мляко и храна на Philips Avent и комплект шишета anti colic на Tommee tippee. Имат някакви доста големи намаления сега и се възползвах. Дано да съм доволна.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #912 -: Юли 28, 2019, 23:34:40 pm »
Мише, нагревателят за вода и храна ми е най-излишната покупка. Използвах го и то доста, но пак не е необходим. Каква помпа си взе? Има ли опция да се наеме от накъде?

Лина, как си била на плажа и не се се цопнала?! Чудесно е морето. Не се мъчете да ходите на плаж без да влизате.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #913 -: Юли 29, 2019, 09:01:46 am »
А Лина, къде се покри, дано всичко е наред, че не пише никаква.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #914 -: Юли 29, 2019, 10:01:11 am »
Здравейте и от мен.
Маги дано си добре. Трябва да внимаваме повече.
Мише честити ти покупки.
Аз да ви питам какви дрехи носите за сега в ранна бременност? Аз съм се издула зверски, заради трудното ходене до тоалетната и всичко ми стяга ужасно. Постоянно разкопчавам копчетата ама до кога така?
Хубав ден на всички :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #915 -: Юли 29, 2019, 10:07:22 am »
Павла, електронна е с 4 режима на стимулиране и изцеждане, но времето ще покаже дали ще ми върши работа. За наемане не съм се интересувала, защото не исках такъв вариант. А за нагревателя, ако се използва АМ не е ли необходим или поне по - удобен от затопляне на вода?
Слънчице, аз все още не нося дрехи за бременни, само по - свободни рокли и поли с висока талия. Но на мен коремчето бавно ми расте и все още позволява да си нося и от старите дрехи, без дънки и панталони.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #916 -: Юли 29, 2019, 10:34:49 am »
Аз не съм купувала дрехи за бременни взех си няколко рокли по широчки и си ми е повече от удобно
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #917 -: Юли 29, 2019, 11:06:15 am »
Моето шкембе расте бързо, но това е нормално.
Аз съм с рокли, който се разтягат, панталони широки и вече с такива за бременни, но или са ми подарени или са от втората употреба.Няма шанс да дам 50-60 лв за дънки, дето ще нося няколко месеца.


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #918 -: Юли 29, 2019, 11:38:23 am »
Ох струвами се че този уикенд ще се разходя да си потърся нещо, защото иначе не става. То за тениски, блузки и туники и потници и аз си носи от старите дрехи, ама панталоните са ми по проблемни...
То роклите ще са за сега за лятото, а после есента и зимата. На мен все ми е студено хаха нз как ще се справя...
Я кажете на коя кога и е термина?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #919 -: Юли 29, 2019, 12:03:36 pm »
Аз все още се побирам в старите дрехи. Шкембенцето не е порастнало, и без това си го имам и ще ми проличи в по късен етап. Ако и кантара е верен не съм мръднала, даже малко съм свалила. Утре като отида при док ще видим какво ще покаже. Аз съм за предпоследната седмица на януари. Ще си имаме зимен бебок.