0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #840 -: Юли 21, 2019, 12:29:31 pm »
Trimester 1
Month 1: Weeks 1 to 4
Month 2: Weeks 5 to 8
Month 3: Weeks 9 to 13
Trimester 2
Month 4: Weeks 14 to 17
Month 5: Weeks 18 to 22
Month 6: Weeks 23 to 27
Trimester 3
Month 7: Weeks 28 to 31
Month 8: Weeks 32 to 35
Month 9: Weeks 36 to 40

Това са месеците.

А защо не е хубаво във водата? Обясни ли ти? 
Естествено няма да отидеш на градския плаж или на Златни/ Слънчев бряг, но има чудесни, чисти местенца. Аз ходя основно на Албена и Слънчев ден. За Албена гарантирам с ръката си, че е чисто.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #841 -: Юли 21, 2019, 12:38:22 pm »
Значи, другата седмица влизам в 5-ти месец.Благодаря!

Ние ще сме на Камчия, гледаме винаги по-безлюдни места, защото е спокойствие, а и детето дивее и не пречи на никой.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #842 -: Юли 21, 2019, 13:27:45 pm »
Павла защо точно не ми каза. Може би защото съм била в ранна бременност 6 г.с или заради разликата в температурата на водата и като си се напекъл. Не знам точно, но от доста приятелки които са били бременни знам че и на тях не са им препоръчвали да влизат в водата и някакси бях психически подготвена че и аз няма да се къпя. Но пък при нас имаше една жена с доста голям корем и пре спокойно си се къпеше и то в бурно море с доста вълни. Така че пак казвам въпрос на избор е. Като чета и Лина е въздържателка на водата сега.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #843 -: Юли 21, 2019, 13:43:24 pm »
Това е момента със "за всеки случай" :) Нещо ежедневно в нашата страна.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #844 -: Юли 21, 2019, 14:03:43 pm »
На мен миналото лято ми казаха, че е по- опасно да се седи на плажа, отколкото да се влиза във водата. Особено ако имаш проблеми с коагулацията. Също е опасно излагането на слънце на незащитен корем. Тук препоръчват задължително цял бански с УВ защита. Аз си имам от миналата година и ще си го ползвам и на дебела сянка, а във водата, особено на плажовете, на които ходя е спокойно и чисто- така че няма проблем.
Не сме болни, хора, бременни сме. Всичко разумно може да правим, а плуването е и даже мнооого полезно.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #845 -: Юли 21, 2019, 15:51:32 pm »
Хоп, цоп и троп и от мен. С Лори, АГ ми беше забранил вода, басейн или каквото и да е. Аз съм голяма жабка, че и бивша плувкиня. Та сега само гледам от далече и под чадъра. Записах се на ранна фм , в 12та седмица, не знам дали ви казах. Иначе корема е гол, но не е като да се пека- само ако ми е студено се показвам. Иначе , дали от въздуха или просто защото мина време - размина ми зверското гадене. Вие как сте?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #846 -: Юли 21, 2019, 16:08:50 pm »
Здравейте момичета, относно водата и аз не мисля да влизам,нещо си ме е страх да не лепна нещо. За раждането съм за нормалното,така че стига да няма други причини мисля да си раждам нормално,все пак и възстановяването след това е по- бързо и безболезнено.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #847 -: Юли 21, 2019, 17:55:29 pm »
Аз чакам само да ми вдигнат забраната и веднага ще почета морето. Лекарката ми изписа едно нещо за предотвратяване на уринарни инфекции и се надявам тази бременност да се размина само с една, а не като миналата.
Иначе мисля да раждам нормално (дано, дано, дано) като миналият път и този път даже няма да заявявам епидурална, че от предното ме е много яд за нея. Именно затова избрах да раждам в държавна, а не в частна болница, че ми казаха че тук в частните бързо, бързо пращали за секцио. А като знам предното раждане колко часа беше, това даже и наполовина да е, пак ще е много часове.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #848 -: Юли 21, 2019, 18:13:05 pm »
Аз не съм разказвала за раждането, нали? Голям филм беше. Въпреки това не искам и да си помислям, че може да родя секцио. В момента, в който ме качиха в стаята станах, изкъпах се и си гушнах детето, което спа отгоре ми до двуседмична възраст.
ето го и раждането:
Голямо приключение беше. Малкият реши да изчака да ми мине рождения ми ден на 22ри и сутринта в 4,30ч на 23ти започнаха контракциите. 23ти е денят на нашата сватба. Чудесен подарък получихме. Отначало не бях 100% сигурна, после изкървих, събудих мъжа ми, пихме по едно кафе, оправихме се и тръгнахме. В 7ч бяхме в болницата. Голямото чакане започна. До първия преглед бях вече с регулярни контракции на 4-5 мин и разкритие от 4см. Пуснаха ни да се разходим и да ям, че щяло да родя чак на другия ден. Нали съм много изпълнителна- ядох, ходих, но вече станаха непоносими болките и се върнах. Стана ми лошо- повърнах и продължихме с чакането. Преглед две- 3 мин контракции и 5 см разкритие. Качиха ме в родилно отделение да си чакам. Настаниха ни в стая. Започнаха контракции по 1 мин на 2- 3мин и пак изкървих 2-3 пъти. Звънях, но никой не дойде. Така един час и половина. Накрая Марио отиде да извика някого. Акушерката дойде доста ядосана след още 15-20 мин, губили сме ѝ времето. Трети преглед- 7см разкритие. Тогава започна истинското приключение. Това се случва вече към 3 следобед. Разбягаха се, свалиха ме в родилна зала на леглото. Няма свободна родилна зала, няма дори предродилна свободна. Аз започнах да се плаша, че вече никой няма да ми сложи епидурална. Свалиха ме от леглото и продължихме пеш към операционните. Имаше 2 свободни зали. Влязохме в едната- масата се счупи, анестезиологът избяга, а аз раждам права. По суетяха се, размениха любезности помежду си всички, по френски досадни, които се събраха, а аз вече ще родя като кон. Обещаха ми малко газ да ми пуснат. Оказа се, че масата не може да бъде поправена. На собствен ход ме вкараха в единствената, мега резервна последна зала в цялата болница от 5 сгради и десетки етажа.
Мъжът ми е железен, остана с мен на раждането. Всичко беше толкова динамично, че май и да искаше нямаше да може да излезе. Нито той, нито аз съжаляваме. За това раждане пак искаме да сме заедно, ако може.
Както разбрахте- нито епидурална, нито газ, нито дяволи. За 30 мин се роди Симеон. След това плацентата не се роди. Изчакаха 25 мин и започнаха да ме подготвят за анестезия. Пак се счупи масата. Не могат да ми изведат ръката. Започнаха да ми пускат газ, но анестезиологичният екип се зачовърка с масата, така че аз си взех маската и сама си давах газ. Да помогна. Извадиха плацентата, а през това време мъжът ми е с малкия в една зала с нагреватели за бебета. Започнала някаква истерия- бягат, викат хора към операционната, в която съм аз. Как не е получил инфаркт- не знам. В последствие се оказало спешно секцио, но на хората им трябва единствената функционираща зала. Посрещнаха ме в коридора със Симеон. Тях ги качиха в стаята, а мен ме приведоха в залата за събуждане.
За престоя в болницата мога да кажа само- дълъг. Чудесна база, но кофти персонал му се е паднал на отделението.
Важното е, че всичко е наред. Аз бях с 2-3 шевчета, които минаха без да ги усетя дори.

Това е в общи линии. Чудесно беше, но за това раждане ще си настоявам за епидурална 100%, освен ако не стане нещо екстремно пак :lol:
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #849 -: Юли 21, 2019, 18:49:02 pm »
Аз моето няма да го разказвам, че после тези с първо раждане да не ги е страх да родят  :lol: Но със сигурност знам, че епидуралната при мен прецака много неща и тоя път колкото и да боли, не я искам. Освен това при нас в 7-ми месец заявяваш епидурална, така че когато го кажа ще съм с бистър ум още.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #850 -: Юли 21, 2019, 19:04:37 pm »
Аз по медицински причини ще съм секцио, но не съжалявам. Присъствала съм и на двата вида многократно и всяко си има плюсове и минуси. Според мен не е важно как ще родим а накрая всичко да е наред. Пък като си гушнем бебоците бързо ще забравим преживяното.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #851 -: Юли 22, 2019, 08:39:38 am »
Павла, много забавно раждане си имала!

Аз мога да кажа само едно, колкото и да си гледала раждания, докато не родиш идея нямаш през какво минаваш.Отделно всеки организъм е различен и се възстановява по различен начин.Имам доста познати родили първото нормално, второто секцио, заради ужасно първо раждане, ами хич не бяха щастливи от секциото.Не знам защо са си мислели, че това е нещо супер леко.Заспиваш, събуждаш се, ставаш и си като нов.Няма такъв филм.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #852 -: Юли 22, 2019, 10:47:47 am »
 :D забавно беше, Маги, особено като мина и се прибрахме.
Еличка, Маги е 100% права. Няма никакво значение какво ги гледала или водела докато не видиш сак реагираш ти.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #853 -: Юли 22, 2019, 11:33:33 am »
Мен ужасно ме е страх от секцио. Първата бременност заради плацента превия до 36-та седмица не се знаеше дали ще ми правят секцио. Аз цяла бременност само се молех да е нормално. Като се закучиха нещата на раждането и докторите казаха секцио. Аз над час им се молих да правят всичко, което знаят, само да не ме режат. Накрая за един напън я изкараха с форцепс.
В Англия за моите заболявания не се прави секцио, но тук не знам. Ако съм в България никога няма да ме пуснат да раждам нормално. Надявам се, че в Испания е като в Англия. Чакам с нетърпение първата среща с акушерка, за да видя дали ще ме сложи висок риск.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #854 -: Юли 22, 2019, 11:47:02 am »
Яничка, ако не искаш не отговаряй, но какви са ти заболяванията?

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #855 -: Юли 22, 2019, 11:51:40 am »
Яничка, ако не искаш не отговаряй, но какви са ти заболяванията?



Варикозни вени - един опериран крак и един в тежка форма. Бъбречна поликистоза, заради която лекарите ми казаха, че дори не трябва да забременявам. И на финала - висок диоптър късогледство, който знам че не е много определящ, защото е важно налягането, а не колко ти е диоптера, ама в България знам че не дават да се ражда нормално.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #856 -: Юли 22, 2019, 12:47:33 pm »
Диоптрите не са важни. Аз имам доста :)
Все пак не е ли по- добре да се помисли дали може да  се ражда нормално. Много зависи от състоянието ти де. Аз също не искам секцио и бих го избегнала, ако мога, но нямам намерения да правя геройства.
Карат ли те да носиш от тези гадни компресивни чорапи като имаш проблеми?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #857 -: Юли 22, 2019, 12:49:40 pm »
Всичко зависи от доктора и практиката в съответната болница.В някои частни болници взеха да работят по европейски стандарти, което е обнадеждаващо.

Аз минах на преглед.Бебетата са добре и растат, майка им не е мръднала и един грам от предния път и взех да се притеснявам, че те качват, аз свалям, което не е чак толкова хубаво за прага на 5-ти месец.

Едното със сигурност е момиче, другото си беше сложило краката под дупето и нищо се не виждаше. Аз почвам да мисля имена за девойка

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #858 -: Юли 22, 2019, 12:56:00 pm »
Шарени ще са. Мисли и за мъжко име :)
Аз започнах да качвам със Симеон в 8ми месец. Щом те се развиват добре, значи всичко е наред.
Честно, надявам се и тази бременност да е по същия начин.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #859 -: Юли 22, 2019, 12:59:24 pm »
Pav-la аз съм почти 100% сигурна, че ще ме пуснат нормално да раждам. Тук почти всичко е като в Англия, така че се надявам и определянето на риска да е същото.
Чорапи съм носила само по време на полет, по време на цялото раждане и 2 седмици след раждането. Биха ми и хепарин 10 дни. След раждането ми забраниха да ги свалям изобщо, така че се къпех с тях. Те бяха с дупки за пръстите и само на петата се хващаха.
Принципно лекарите в България ми казаха, че трябва да нося чорапи, но аз не ги понасях. В Англия никой нищо не каза и затова си седяха в шкафа.

Маги, аз до 5-ти месец само свалях и някъде към 6-ти като започна едно качване, та не се спря. Така че спокойно, всичко е наред. Значи моето предположение на 50% е успешно.

26.09.2019