0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #460 -: Март 28, 2018, 14:00:30 pm »
Здравейте момичета.
 Първо-Павла,да родиш едно живо и здраво момченце.
 :bighug:
В момента съм много по- объркана. Трябва да си намеря добър наблюдаващ акушер-гинеколог по здравната каса. Аз ходя в Щерев,там си ми знаят проблемите,но всичко се заплаща. Искам,каквито изследвания могат,да ги направя през касата. Иначе ще си ходя и в Щерев.
Моля,насочете ме.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #461 -: Март 31, 2018, 00:06:47 am »
Здравейте бременна съм 20 г.с. след икси , едноплодна бременност. Въпроса ми е за половите контакти- забранени ли са по време на бременност след инвитро?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #462 -: Март 31, 2018, 10:36:15 am »
Инвитрото само по себе си до колкото знам не е предпоставка за полово въздържание.Ако имаш страхове по-добре го обсъди с докторът ти
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #463 -: Март 31, 2018, 21:28:36 pm »
Какво значение има дали бременността и спонтанна или след инвитро процедура?  Зависи от самата бременност.  На мен например не са ми забранили полови контакти,  макар в началото плацентата ми да бе доста ниско прикрепена.  Слава Богу вече съм в 24-та седмица и се е вдигнала. Най - добре си питайте лекуващия лекар .
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #464 -: Април 12, 2018, 20:16:14 pm »
Привет момичета! Христос Воскресе!
Нещо няма много активност в темата :D
При нас нещата са ок. Малко съм поспряла качването на килограми - ограничих до минимум тестото и сладкото и съм ок. Решихме, че ще следим захарта и количеството околоплодна течност и засега няма да правя натоварването с глюкоза. Иначе ходихме преди празниците при д-р Белчева. Всичко с бебка е ок, в 25-та седмица съм. Заведох за пръв път и каката да я види - беше подходящо времето, докато е ваканция. Докторката беше много мила, показа й подробно кое какво е и на нея й беше много интересно. Ей такива емоции покрай мен. Времето е прекрасно за разходки и ми е едно ведро на душата! Абе пролет е!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #465 -: Април 18, 2018, 11:05:15 am »
Здравейте момичета и лека бременност на всички, днес отивам да се регистрирам за ЖК. В 13 седмица и половина съм, на предния преглед ми казаха, че е момиченце, ще видим днес какво ще покаже  :D
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #466 -: Април 20, 2018, 13:05:21 pm »
Как сте момичета? Почти никой не пише..аз от последния преглед почти нищо не разбрах, доктора си диктуваше на медицинската сестра, на мен нищо не каза. Само разбрах че е живо и здраво. Колко е пораснало, какъв пол е нищо не каза, и снимка не ми даде. Много се разочаровах, но следващият път ще си искам.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #467 -: Април 20, 2018, 13:40:09 pm »
Артрезиа, честито ти здраво бебе. За пола в 13г.с е малко несигурно, особено ако са ти казали  момиче :) Тук до 18-20 не казват пол, за да са сигурни, а и да няма аборти по полов признак.
ФМ ли ти беше прегледът? Не ти ли даде лист с данните, за да можеш да пуснеш и БХМ или си беше обикновен преглед?
Важното е, че всичко е наред. :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #468 -: Април 20, 2018, 15:37:05 pm »
Благодаря ти 😘
Оказа се че съм в 15 седмица което ме шашна, на 27 март правих БХС и тогава ми казахте че е момиче, но ще видим. Каквото и да е, само да е живо и здраво 😊В болница Сердика ходя на ЖК
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #469 -: Април 24, 2018, 21:12:43 pm »
Здравейте, момичета. Надявам, че всичко е наред с вас и бебета :)
При нас всичко е ок. Бебето си мърда, аз се чувствам почти перфектно. Започнаха да ми изтръпват краката. Първо единия, сега и другия. Нося чорапи за бременни и е малко по- добре. Също и хълбоците и ставите ме болят много, но си взех възглавница за бременни, която после ще става и за бебето. Малко по- добре стана. Тази седмица съм на 2 ФМ.

Имам една чуденка. Не сме говорили за име още с мъжа ми, но аз се чудя дали е "коректно". Още първите ми бременности съм си мислила 2 имена за момченце. Между временно се родиха 2 бебета, които се казват така. Едното е на едно семейство, на които сме им кумове, но не се виждаме често. Другото е на една приятелка на мъжа ми, с която я се видим, я не, а камо ли с децата. Та се чудя дали ще е коректно да си кръстим детето с това име или направо да си мирясвам на другото, което също е много хубаво, но някак си не го "чувствам" толкова?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #470 -: Април 25, 2018, 07:22:57 am »
Памела, важното е ти как чувстваш името. Това ще е за цял живот, така че е важно какъв заряд ти носи. А в последно време определени имена са доста често срещани и това е нормално.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #471 -: Април 25, 2018, 12:38:06 pm »
Знам, че е така, но все пак.

Маги, явно коректор се е намесил, но Памела ми стана много смешно :lol:
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #472 -: Април 25, 2018, 12:39:18 pm »
Ауууу, пиша от телефона и той си измисля. Значи риза ще купувам ;)

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #473 -: Април 25, 2018, 12:48:58 pm »
Ще дойда догодина на ДРЗ, там ще се разберем ;)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #474 -: Април 27, 2018, 22:52:15 pm »
Второто ми момченце е с име от тези модерните. Още в групата в детската градина има две дечица с това име. Случвало ми се е, като го взимам, да ми водят другия Теодор :) Но не съжалявам за избора на име. От много години го харесвам името и просто пасна чудесно на ситуацията в  нашето семейство. Един от най-хубавите спомени, които имам и от двете раждания, е когато акушерките те питат: как ще е името на детето? Уникално щастие е да създадеш живот и да му дадеш име :) От сърце пожелавам на всички да го изпитате :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #475 -: Април 27, 2018, 23:31:38 pm »
А дъщеря ми е с името на всички момиченца на емигранти ...  :lol: А всъщност мъжът ми го измисли.
Изборът на име е нещо много лично и специално. И че на съседката така се казва детето, все ми е тая. В детската градина от 146 деца само моето се казва така, въпреки че е доста разпространено името й. Синът ми няма проблеми. Неговото е рядко срещано. Обаче в българското училище от няма и 40 семейства сме точно 4 майки със същото име. Един ден питах майка ми защо не са измислили нещо по-оригинално. Жени на възраст между 35 и 45 г., които се казват като мен, с лопата да ги ринеш. Ама как? Само и единствено това име им било харесало. И така.
« Последна редакция: Април 27, 2018, 23:35:15 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #476 -: Май 02, 2018, 21:08:21 pm »
Да, това с името не трябва да те притеснява. И при нас с нашия Йоан беше така. Не е често срещано но последните години има доста деца с това име. И съседското дете така се казва, на някои наши приятели също. А и моето име не е бг но жените, мои набори е масово. Просто тогава е било модерно. Кръщавай го както решиш, стига и таткото да е съгласен.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #477 -: Май 02, 2018, 21:52:13 pm »
Той харесва повече другото име. По му харесвало. Иначе името не е от модерните, просто така се случи, че около нас 2 деца се казват така. Ще видим. Да ни е жив и здрав пък името ще го нагласим :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #478 -: Май 03, 2018, 22:27:26 pm »
Аз името на девойката си го бях нарекла още на трансфера!  Някак,  бях убедена, че ако се получи ще е момиче!  Имаме известни разногласия с таткото по въпроса, но толкова свикнах с това име, че не мога да си представя да я кръстим друго яче. Надявам се, че ще го убедя :wink:
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #479 -: Май 09, 2018, 21:31:28 pm »
Как сте? Надявам се всичко да е наред с вас. При мен нормално- вече започва да ми личи, надявам се само до края да не кача много килограми, че така или иначе започвам с 10 плюс от предните 2 стимулации и едни 5 от последната бременност. За сега май не съм качила или макс 1 кг, че различно показва кантара :)

Можете ли да ми препоръчате обезвлажител и пречиствател за въздух? Комбинирана машина, която да става за бебе. Много е влажно при нас и много прашно. Мисля, че и за мен ще е добре, че ще се побъркам с алергиите, които се появиха след предишната бременност.