0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #40 -: Януари 31, 2017, 09:21:18 am »
Моите са само с колан вече, едната е 145, другата 155 см.
Ползвахме известно време само повдигаща, но е факт, че не им беше удобно. Имам, ако искаш мога да ти дам да пробваш.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #41 -: Януари 31, 2017, 10:21:01 am »
То на моята Ники ѝ е некомфортно сега зимата, та на Марти ли няма да е. Но пък без седалка, да я повдига, коланът ѝ минава през вратлето. Ама  то и на мен така ми седи колана, като седна отзад. Но май ще трябва да зарязваме стола. Макар, че и нашия е до 36 кг. Които килограми, както върви, ще ги стигне към осми клас  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #42 -: Януари 31, 2017, 18:08:53 pm »
Пеше, килограми може да няма, но на ръст ти е малка още Ники. Не бързай да махаш столчето.
 
     
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #43 -: Януари 31, 2017, 20:53:04 pm »
 Jam, а какъв модел е столът?
Мария е с Бритакс столче, но  до 18-кг. Килограмите не ги е стигнала и скоро няма да ги стигне, но на ръст май вече умалява столчето, та ще започвам да се оглеждам за столче.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #44 -: Януари 31, 2017, 21:59:55 pm »
Преди доста време бях гледала филм за колите и въздушните възглавници. За хора под 170см те са един вид неефективни или не достатъчно и дори опасни. Та аз бих си повдигала детето докато е възможно. От една страна искам хубав стол, от друга до месец-два ще сменим колата, а в новата самите седалки ще са подходящи и някак се обезсмисля инвестицията ми. И за сегашната ни кола уж има такива седалки, но не сме си намерили на старо, а 3 години се ослушваме и си караме със старите столове, които той вече надрасна и на килограми и 1-2 пръста главата му стърчи.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2017, 08:04:19 am »
Абе ние за седалка мислим от доста време, но наистина ми е дребна още. Просто сега якето ѝ пречи. А баща ѝ не е отпуснал коланите, понеже явно го примързява.  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2017, 10:39:30 am »
Jam, а какъв модел е столът?
Мария е с Бритакс столче, но  до 18-кг. Килограмите не ги е стигнала и скоро няма да ги стигне, но на ръст май вече умалява столчето, та ще започвам да се оглеждам за столче.

столчето е Britax Römer Kid Plus Sict 15-36 кг
аз пъргаво го пуснах за продажба вече  - ей го тук:
https://www.olx.bg/ad/stolche-za-kola-britax-rmer-kid-plus-sict-15-36-kg-ID6yfJR.html

Пешек, по новите промени в закона, не се гледат килограмите, а ръста - до 150 см със седалка.

при нас детето е 147 см, но със зимни дрехи просто вече не се събира в облегалката на столчето и седи наведен напред, което обезсмисля ползването на столчето и даже представлява по-голям риск, според мен...
« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 10:42:14 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2017, 20:47:41 pm »
Jam, а какъв модел е столът?
Мария е с Бритакс столче, но  до 18-кг. Килограмите не ги е стигнала и скоро няма да ги стигне, но на ръст май вече умалява столчето, та ще започвам да се оглеждам за столче.
Уау ! Ние бяхме  с Бритакс Ренесансе  -той е малко по-висок  от останалите  модели  и го ползвахме доскоро , е не толкова доскоро   - но  главата си имаше опора -възглавницата се регулираше доста нависоко и  врата е  защитен .


*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2017, 02:56:13 am »
А,защо не махнете облегалките и да остане само седящата част на столчето като са по-големи децата,лятото бяхме в Бг и ги махнах изобщо и си ги возих без столове.Учудвам се на цените на раниците,ние си взимаме всяка година за 10 долара нова,а от тази година имат допълнителна чанта с таблет и компютър от училището и всеки ден ги носят и връщат вкъщи.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #49 -: Февруари 21, 2017, 09:08:48 am »
Аси, не на всички модели столчета се маха облегалката.  :)
На моите деца едното беше такова, но другото не. Столчетата са различни модели, различни групи като килограми и т.н.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #50 -: Февруари 21, 2017, 10:35:13 am »
Аз пък не искам всяка година да купувам нова раница, защото като изхвърля старата, произвеждам ненужен боклук. Предпочитам да взема една, която да се ползва поне 4-5 години.  :wink:
Аз харесвам целите столчета (имаме и две резервни, които само повдигат, но те са, ако возя и други деца), защото ми се струва, че децата са по-защитени в тях.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2017, 11:01:29 am »
И аз съм на мнението на блу, изобщо не искам да се заривам с вещи. Ако купувам всяка година по 2 раници (за двете деца), то за 4 г. ще имаме 8, които едва ли ще са за изхвърляне и ще трябва да трупам в къщи. :)
Имаме и 2 хубави раници за лаптоп, които са ни повече от достатъчно. Ако на някой му потрябва ползва.
Сега да не решите, че съм от хората, които следват някакъв абсолютно минималистичен модел на живот, не, просто не обичам да трупам излишни вещи, дрехи, обувки и т.н. :)
Всички дрехи в мига в който станат малки на децата ги подарявам. Ако аз самата не съм обличала дадена дреха повече от 2 г. също я подарявам. Всички останали нося в магазините H&M за рециклиране.
Не изхвърлям храна, готвя, изяжда се, готвя отново. За 20 г. семеен живот сме се научили да пазаруваме това, което обичаме и в необходимите количества, за да не се изхвъля нищо. От 8 г. ядем само домшен хляб, който сами си приготвяме, защото обчаме хляб и искаме да знаем поне какво има в него. :wink:
Събирам и боклука разделно. Имам към него особено отношение. :lol:
Хм, така написано не изглежда много нормално, ама не съм съвсем луда де :lol: :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #52 -: Февруари 22, 2017, 22:06:03 pm »
Стеф, много си практична и разумна дори.   :D

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #53 -: Февруари 22, 2017, 22:13:02 pm »
И аз така си мисля, ама да ти кажа доста хора ми се чудят на акъла :?
Което не ми пречи да си правя нещата така, както ми е кеф де :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2017, 23:12:51 pm »
А какво по-точно има за чудене?  8O

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2017, 08:54:22 am »
Е ти пък, няколко поста по-нагоре има черно на бяло пример. Как ще дам 100 лв. за раница, а не 20 лв., примерно. Как давам по 80-100 лв. за детски ботуши, които се носят от поне 3-4 деца в продължение на 5-6 зими, да кажем, вместо да дам 30 лв. и да се разпаднат след 1м. носене :wink:
Или пък няма да предложа на децата поне 3 неща ако не искат сготвеното. Ми няма, аз от Мели знам, дете умряло от глад при наличието на хеана, няма, така че като не искат да не ядат и утре е ден :lol:
Имаше едно момиче преди много години тук, ако си спомняш, което все се оплакваше, че детето й не искало да яде нищо. А то какво се оказа, то като откажело храната тя му дава сухи пасти, че видиш ли все пак да хапне нещо...
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #56 -: Февруари 23, 2017, 09:22:50 am »
Стефке, съвсем си си в час и аз не обичам да си давам парите на вятъра.Пазарувам от намаления, купувам скъпи, но качествени неща.А за яденето съм ужасна, виж баща и и дава всякакви боклуци, щото принцесата трябвало да яде, ама и на него му дойде акъла, след няколко представления вечерно време.

Всеки сам решава как ще си гледа децата, аз съвети не давам, мога да кажа как е в къщи.Чета, уча се от хората с по-големи деца.Виждала съм на някой от вас децата на живо и мога да кажа само Браво, за начина по който сте ги възпитали!

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2017, 12:11:56 pm »
О да, и аз само споделям, отдавна не давам съвети. Дет се вика, виж как си изтипосах всички лудости :lol: :lol:
Имам и още много за споделяне, ако някой го интересува. :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #58 -: Февруари 23, 2017, 15:35:59 pm »
По тая логика, значи не си сама. Има още една луда - моя милост.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #59 -: Февруари 23, 2017, 15:49:06 pm »
за кво става дума, че не разбрах?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!