0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Честита Нова година, честита нова тема! Зимата дойде, идва и нашата зимна тема 2017.

На добър час в новата 2017 година на нашите пораснали деца! Честито на онези, които ще имат още дървена ваканция, за София, обаче, повече гювеч няма да има... В понеделник, на минус 20, с песен на училище! :)


Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51710.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #1 -: Януари 08, 2017, 20:25:31 pm »
Здравейте,момичета!
Моля за помощ с раничките за първокласници.
Тук много пъти сте препоръчвали едни немски ранички.
Може ли да ми кажете коя беше марката (от телефона съм и трудно ще ми се получи търсенето).
Племенникът ми има РД този месец.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #2 -: Януари 08, 2017, 20:43:34 pm »
Смайли, има много ранички подходящи за първолаци. Тук сме обсъждали Лего, Скаут, Херлиц, това са твърди анатомични раници и много здрави :)
В България обаче са много скъпи и поне според мен не си заслужава да се дават толкова пари, затова разгледай чужбинските сайтове, но не знам дали ще имат промоции сега.
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #3 -: Януари 08, 2017, 20:50:29 pm »
Много мерси, Стефи  :P
Със сигурност ще проуча сайтове и цени. Дано да случа на промоция...
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #4 -: Януари 08, 2017, 21:59:42 pm »
https://www.schulranzen.com/herlitz/midi-schulranzen-set/dinojungle_115

Тази как ви се струва?
Гледах, че тук са по 160 лв.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #5 -: Януари 08, 2017, 22:50:34 pm »
Нашата едната е точно такъв модел, само че друга разветка, втора година се носи, без забележки е :)
Аз я купих от Мюнхен за 40 евро.
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #6 -: Януари 09, 2017, 20:13:40 pm »
Не успях да намеря по-евтина оферта от тези 45 евро.
С доставката с Габко сигурно ще ми излезне около 50 евро.
И племенникът я хареса, така че тази ще е  :P
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #7 -: Януари 09, 2017, 20:32:44 pm »
45 евро е добре според мен, ще си я носи детето до 4 клас, според мен  :)
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #8 -: Януари 09, 2017, 21:20:18 pm »
Да, дано не му омръзне... Иначе не се съмнявам в здравината на раницата.
В този сайт, към който е линка, има и другите марки, за които ми писа. Обаче цените са наистина резачка, особено на Скаут....
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #9 -: Януари 09, 2017, 23:55:30 pm »
Скаут имат промоции и често намаляват старите колекции. Нашата е на ергобег и там е наистина резачка. За малката ще видим, че тя е супер кльощава и за нея ще търся възможно най-леката раница.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #10 -: Януари 10, 2017, 08:41:47 am »
При нас пък най-добрата инвестиция се оказа НЕкупуването на скъпа раница  :lol:
Децата си имат шкафчета в класната стая, където им стоят всички учебници и тетрадки. Занималнята им е в същата стая и не се налага никакво пренасяне. Носят ги вкъщи само за уикенда. Целия първи клас изкара с обикновена раница (с рекламен надпис на държавата, в която живее вуйчо му), за втори клас си поръча същата, но с друг цвят, че да "разнообразял"  :lol:



*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #11 -: Януари 10, 2017, 17:37:18 pm »
Ти ся що дразниш, а, а, а :lol:
Моите и двете от първи клас влачат като костенурчета милите по 5-6-7 кила раници. Че през по-голямата част от учебната година сме и пешеходци след училище, отделно те си носят раниците от училище до занималнята, до английския, абе с две думи - голяма драма :lol:
Но наистина ако няма да разнася ката ден 100 кила на гърба си, не си заслужава, защото раниците са здрави, а едва ли ще иска да я носи повече от 4-ти клас. Нашата едната е носена 3.5 г., не е мръднала, сега е изпрана, опакована и чака следващия си собственик.
Ако не й бяха подарили нова за РД, нямаше да я сменим, защото моята е над нещата като цяло и хич не й дреме с какво е облечена и каква раница носи :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #12 -: Януари 10, 2017, 21:57:10 pm »
Вчера имахме среща с директора и учителките. Последните са единодушни, че интелектуално ще се справи детето в трети клас. Въпросът е емоционално как ще го приеме. От другата седмица ще е две седмици пробно, за да види как е атмосферата. Ако се чувства добре, може да остане. Ако не, свободен е да се върне в стария си клас. Ще докладвам по-нататък.
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 11:28:45 am от blue_sky »

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #13 -: Януари 11, 2017, 00:06:59 am »
Браво не детето, дано се справи и емоциално :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #14 -: Януари 12, 2017, 10:30:20 am »
Свате, браво на зетчето. Дано пък му хареса и се справи.
Стеф, и аз ще те подразня като Неда - и при нас системата е същата. Даже нашата госпожица (класната) ни посъветва да не взимаме всичко в петък, понеже и без това музика, роден край, рисуване и подобни не ни трябват през уикенда. Сега за ваканцията взехме всичко и тежи 7 кг. А класната на съседния клас, където са приятелчетата ги кара да си прибират всичко в петък. И в понеделник сутрин, раниците ги дърпат назад милите фъстъци. Понеже родители се пускат само до вратата и от там сами. То са няколко метра само, ама са много смешни, когато на входа им сложат раницата на гърба и те залитат назад. На входа има дежурен учител, който ги посреща и някои стриктно спазват правилото „родители до входа“, дори и в понеделник. При нас 1 клас е на 1 етаж и си има страничен вход само за тях. Проблем е взимането по студеното, имат домофони на централния вход, звъниш и казваш кой взимаш, като в градината. Само че страничният вход е затворен, а техните стаи нямат директна връзка с него, спретнали са тоалетни в коридора, който е водел към централния вход. Та децата обикалят през 2 етаж, за да слязат на входа. Имат и един заден вход, който е близо до стаите, но също е заключен и учителката идва и води детето. Освен това си е просто врата, дори без навесче или пък място да седнеш. А сядане се налага, защото по 20 минути съм я чакала, да си разчисти чина и да се облече :lol:. Та спряха да отварят отзад и по-добре де, то иначе големи обиколки - в двора се влиза само от едно място, па звъниш отпред и после обикаляш училището да си чакаш детето отзад .... Добре че е малко училището. То вярно, че за тяхната сигурност се прави, ама ... Но ни питаха и решихме на РС да няма такова отзад, отпред. Те се научиха децата и могат да си обикалят из училището сами.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #15 -: Януари 13, 2017, 22:40:26 pm »
Здравейте, момичета.  :)

Джам, мерси за новата тема!  :)

Пеше, организацията ви е един път! Но, важното е че работи! ;)

Добра идея да помислим за раничките! Започвам да гледам.

Днес в новините пише, че приемът във всички училища в София ще започне от 19 Април и ще става чрез подаване на електронно заявление. Освен това пише, че има промени в критериите за прием и се унифицират за всички школа. Най-силен критерии ще стане вече постоянен адрес по местоживеене. Ха дано да е вярно, за да стане малко по-честно и организирано и да няма родители спящи на опашка пред училищата.  :lol:
 
Блу, браво на детето! Ще се справи, ще видиш! :)


« Последна редакция: Януари 13, 2017, 22:43:16 pm от Раши »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #16 -: Януари 16, 2017, 12:54:23 pm »
Изпратих мъжа на работа   и детето на градина   и ми е малко  по-свободно да дишам:)
След грипната ваканция и сборни групи , детето  нямаше вече търпение да отиде на градина -с такъв ентусиазъм се приготви   сутринта  !
 Много дълга почивка , много - още от миналата година и продължи и тази .
Аз не мога дълго да стоя права навън , нито да играя в снега по обективни причини :)  , та и  като излезем не  беше за  дълга игра и все не му стигаше.А как му доскуча   в къщи.

Сутринта  половин час търсих раница  в детската градина - не я бях прибрала - моя  грешка -   и  обикалях стаите  и сгради   в търсене  къде  се озовала след сборните групи , когато не ходихме  . Мина ми и мисълта , че може някой да я "припознал  без да е по грешка "    , детето се разстрои , че  я няма , аз почти я бях отписала и накрая  я намерих   все пак .

blue_sky, разбира се , че ще справи  -с ваша подкрепа   , щом интелектуално е готово детето , ще преодолеете останалите емоции -  макар , че   приятелите винаги са магнит . Пиши как са нещата .


 


*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #17 -: Януари 16, 2017, 19:38:28 pm »
При нас приятелите не са фактор, защото синът ми е много саможив. Важно е да бъде част от група, но когато го питам кой му е приятел, никога не може да каже. Играе с различни деца и с никого по-конкретно. Добре му е и сам. По това прилича на баща си. Сестра му е социална като мен. Тя пък си има две най-добри приятелки и ги обожава. Невероятно е колко са различни децата.
Първият ден е минал добре. Харесало му. Играл с две момчета. Не му се видяло трудно.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #18 -: Януари 16, 2017, 20:30:41 pm »
Мда, факт и моите са така. Деси от детската градина си има две най-добри приятелки, с които са и в един клас, а от първи клас към тях се присъедини и още едно момиченце, та наистина не могат една без друга. Докато малкия екземпляр хич не се впечатлява, всички я канят на рождени дни, всички искат с нея да седят в училище, но тя няма най-добра приятелка, някак не я интересуват тези неща :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #19 -: Януари 16, 2017, 23:49:54 pm »
Еленка е над тези неща.  :lol: