0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #20 -: Януари 17, 2017, 08:54:30 am »
Така е, важното е храна да има, колкото може повече и по-начесто :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #21 -: Януари 17, 2017, 10:38:23 am »
Така е, важното е храна да има, колкото може повече и по-начесто :lol: :lol:

и десееерт :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #22 -: Януари 17, 2017, 11:52:58 am »
Здравейте и от мен.  :)
Ей сега Ви изчетох или почти успях да Ви изчета.

Блу,
успех на момченцето ти. Успешна адаптация! Макар че не схванах точно, но явно някаква промяна се случва при Вас. Не сте се завърнали в родината?

За раниците:
Хора, направо ме комплексирате  с тия цени. 8O На сина ми раницата беше под 20лв. май 19беше точно) от Кауфланд на Стар Уорс. А на дъщеря ми си беше много скъпа, мо моите разбирания. Беше 89лв. от Хиполенд, а е по-скъпа, защото към нея има количка за дърпане. Реално самата раница си е същата като тази от 20лв. Синът ми е 22 - 23 кг. А тия раници, които Стефи и Смайли обсъждате, не са ли много тежки за децата?
Виждала съм на две момиченца  точно такъв тип раница, какъвто показвате тук в темата и ми изглеждат огромни, тежки и неудобни за децата?
А и се чудя, защо трябва всяка година да се купува нова раница? ННякои родители това правят. Нашите си знаят, че първи и втори клас ще ги карат с една раница. За нова можем да говорим за трети клас.

И последно да помрънкам леко:
Бяхме в болницата със сина ми в детското отделение. Някакво имунологично заболяване му откриха. Сега, детенце вече си е добре. Вчера ни изписаха - днес си е на училище. Пет дни престояхме там. НО ...
Оф, много потискаща и тягостна обстановка, хора. Предимно пациенти от ромски произход ... обща тоалетна  - гнусна ... аз като придружител спя на едно легло с детето си (хайде, нищо, то и в къщи така си спим), неудобни легла, гърбът и вратът адски ме болят; ... не ми се полага храна ... телевизията е с пари - трябва да пускаме монети, ако искаме да гледаме телевизия. Сестрите бяха много мили, някои докторки - също.
Вчера се прибрахме и отидох за нощна смяна. Довечера пак - нощна.  :)

Но да похваля малкия ми герой! :) :)
Изключително смело се държа!
Стоически понесе поставянето на абоката, без да чуя звук от него. Колко много отрова му вляха през абоката, не е за казване. Че и сега в къщи си продължаваме с още отровичка. Гордостта ми е той!  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #23 -: Януари 17, 2017, 12:13:22 pm »
О да, десерта е задължителен, дори и на закуска, ама вещицата, т.е. аз, не дава десерт :lol: :lol:

Маги, да се оправя бързо детето, а какво имунологично заболяване му откриха?

А за раницата, както се изписахме по-горе, не сме давали по 200 кинта, а ги дебнем на прИмоции :lol: На Ели също беше 90 лв., и не не са тежки, напротив, водят се едни от най-леките анатомични раници, и не до 2-ри клас, моите ги носят до 4-ти, щото майка им е ксръндза и при здрава раница заради едните прищевки не купува нова :lol:
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #24 -: Януари 17, 2017, 12:29:55 pm »
Стефи,
Еритема нодозум му е диагнозата. Засяга малките кръвоносни съдове по крайниците. Обикновено се проявява след 20-тата година, но лично аз, а и децата ми, все попадаме в графата "Изключения".  :wink: Имало опасност от сепсис - отравяне на кръвта, следователно и за живота. Така ме стресна детската кардиоложка. Но аз наистина съм й благодарна, че ме стресна!
Дъщеря ми пък беше изключение, което два пъти кара варицела. :wink: :lol:

За тези раници, ще взема да разгледам и да вдигна една раница на едно момиченце от занималнята.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #25 -: Януари 17, 2017, 14:18:35 pm »
Кокиче, човека го местим от втори в трети клас, т.е. прескача година. Не сме се върнали в България. За момента, за съжаление, страната не предлага перспективи за нас и особено за децата, с които да ни привлече. Тъжно е, но е факт. Не стои на дневен ред.
А има ли нещо, което ти да можеш да направиш, за да не се проявява това заболяване?

Анатомичните раници са важни за мен. Тези с колелцата не ги харесвам, защото последните ги правят много тежки, а и за едно малко дете не е практично. Мое мнение. Мисля, че най-леките раници бяха на Макнийл от тези, които гледахме. Тежаха под един килограм и вероятно за нейно слаботелесно височество такава ще купим след година и половина.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #26 -: Януари 17, 2017, 15:16:41 pm »
Блу, легото бяха към 600-700 гр. ако не се лъжа, провери ги, че не помня, отдавна беше :lol:
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #27 -: Януари 17, 2017, 15:23:47 pm »
Удобството на раницата изобщо не е за подценяване.
По мене си го казвам това. Аз всеки божи ден си мъкна компютъра до работа и обратно на гръб. Нашите са от по-големите, защото много ползваме страничната клавиатура с цифрите.
Мъкнала съм го в раница за 50 и за 250 лв. Разликата е огромна... Тези скъпите ни ги подариха преди около 7-8 години от фирмата - на Lowеpro и това е цена след отстъпка за голяма поръчка.
Не казвам, че няма и по-евтини, които стават, но определено ергономичният гръб е от значение.
А немците са малко луди на тема качество, ергономичност и сигурност и съм склонна да вярвам, че ученическите им раници са сполучливи. С много добър рейтинг са навсякъде.

Раницата на племенника вече пътува към БГ  :P
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #28 -: Януари 17, 2017, 17:07:33 pm »
Стеф, благодаря ти, че ми обърна внимание. Ще погледна, когато стигнем дотам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #29 -: Януари 17, 2017, 19:09:35 pm »
раницата на сина ми е немска - марка Лего, с твърда основа, анатомичен гръб, широки презрамки, светлоотразителни елементи, с включено шише за вода, кутия за храна, пълен несесер и допълнителна торба за гуменки с цип, която се закача удобно и сигурно върху основната раница.

тежи 870 грама.

струваше около 65-70 евро в Амазон.де.

ползва я четвърта поредна година, освен зацапване на несесера и светлите части, други щети няма. може да изкара още едно дете.

смятам, че съм направила инвестиция, която се е изплатила добре.

Маги, сега след лечението вече отмина ли опасността за Косьо? по какво разпозна лекарката това заболяване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #30 -: Януари 25, 2017, 10:52:38 am »
Здравейте. :)
Седмица по-късно отговарям на Джам и на интересуващите се. Благодаря ти за интереса към сина ми.  :)
Накратко, първоначално се появи силно зачервен оток на подбедрицата малко над глезена. имаше сърбеж и болка. След 4-5 дневно мазане в къщи, я с фенистил гел, я с Тридерм и прочее, това нещо не минава, а и се разраства.
Грабваме се и отивам при кожен, пропускаме личния лекар. Плащам частен преглед. Докторката се усъмни, че проблемът е друг, а не кожен. Назначи изследвания, антибиотик и т.н и най-важното, прати ни при детски кардиолог, за да се изключи не-знам-си-какво-си. Отиваме веднага (придвижваме се с шейна измежду преспите :lol:). Двете коментират по телефона и стигат до диагнозата Еритема нодозум. Това засяга кръвоносните съдове. Хоспитализира ни. За пет дни в Детското отделение го излекуваха, но ми обясниха, че това може да рецидивира. Изписват го с рецепта за Зинат, т.е. продължих да си го тъпча с отровичка и след болницата. След около три дни, зачервяванията тръгнаха отново, този по ръце, по крака, ......
Върнахме се за контролен преглед с влошено състояние. Докторката от Детското назначи този път нови кръвни изследвания от венозна кръв. Днес ще взема последния резултат, най-важния (ANA скрининг). Насочи ни към детски ревматолог в София. (Искаше пак да постъпим там, 8O :x но аз по-скоро щях да припадна, отколкото да вляза пак в тази мизерия.)

Утре сме в София в Първа ДКК при доц. Михайлова - детски ревматолог. Най-вероятно ще ни хоспитализират за ново лечение.

Мога да кажа, че съм благодарна на лекарите за адекватната реакция, бързото диагностициране, имайки предвид, че това заболяване почти не се среща при деца. И в Русе имаме добри специалисти, въпреки хуленето от 99% от пациентите.
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 10:54:59 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #31 -: Януари 25, 2017, 11:57:23 am »
Кокиче, да, важното е че всички сте реагирали адекватно, ще се оправи детенцето!  :)

Иначе за лекарите в Бг аз също бих казала, че са на много добро ниво, само важното е да попаднеш при правилния.

Сега малко да ви развеселя. Голямото ми момиченце беше на ски училище 4 дни. Звъни ми първия ден вечерта и ми съобщава как имала голям проблем, на което аз съм ей така  8O, и на въпроса какъв е той, детето казва - ами имам един кец 38 номер и един 36 :lol: Това са леките обувки за в хотела, другото с което разполага са джапанки и апрески. А завеяната й майка е хванала единия кец на сестра й и единия нейния... За първи път имат нещо еднакво :lol:
На следващия ден, детето си губи скиорските ръкавици, в деня преди да си тръгнат отново звъни и вече я избива на рев - мамооо, няма ми ги джапанките (по скоро моите джапанки, защото нейните бяха мокри като събирахме багажа й и сложих моите  :lol:). Обяснявам, че всичко е наред и не си струва да се притеснява за такива неща, а тя изплаква - да де, ама защо само на мен се случват тези неща, все нещо ми изчезва... :lol:
Иначе пък е най-добрата скиорка! :D
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 11:59:36 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #32 -: Януари 25, 2017, 13:19:47 pm »
Моля за препоръки за детски стоматолог в София
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #33 -: Януари 25, 2017, 16:52:57 pm »
Моля за препоръки за детски стоматолог в София

Константин има правени 2-3 пломби, водихме го при нашата стоматоложка. Не сме имали никакви драми, много леко и усмихнато прие всичко. Понеже ми е приятелка, не ми е хрумнало да търся детски такъв.
Та, исках да кажа,  :lol: - мога да препоръчам, ама не знам да се води детски :)



*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #34 -: Януари 25, 2017, 18:21:14 pm »
Моля за препоръки за детски стоматолог в София
Д-р Кремена Моллова (Клиника "Моллови"). Изключително внимателна, тя си е детски стоматолог. Основно работи ортодонтия, но доколкото знам и за всичко друго откликва и е наистина добра. Другите лекари в клиниката също са страхотни, може и при тях, ако за нея се наложи да чакате доста. Координати има в Интернет.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #35 -: Януари 26, 2017, 23:41:11 pm »
Много много здраве и късмет на всички през 2017.

не знам вие как се справяте с фактора "време" и успявате да се включвате тук, ... аз напоследък нямаааам.

Деси, поздравления за умното дете, не знам как е при вас, но тук между 2 и 3 клас има огромна разлика, както вървява нещата до 2 клас бавно и мудно, така изведнъж в 3 ти  се започнаха пробе на тема анатомична стуктура на окото /всичките му части/, електрически вериги, отворена, затворена... неща които ние сме учили по анатомия и и физика.
Сега са на тема политика по HSU, в 4ти клас, имат пробе всяка божа седмица, понякога по 2 на седмица... и аз не знам как ще издържа до месец май :D. Борим се за Гимназия

Така е в Бавария.
Раниците DerDieDas са най-леките, ок. 800гр. Аз смятам да взема такава на Калоян, на Дара беше Самсунг, твърда, ергономична и ужасно тежка. Сега носи учиническа раница тип за тийнейджъри, мека и лека и е 100 пъти по добре.

Кокиченце, представям си какво сте преживяли, ти и детето. Дано всичко е на ред. Автоимунните заболявания си остават за цял живот, доколкото знам. А сигурно ли е, че е правилна диагнозата? На твое място бих потърсила още някое мнение.

Поздрави на всички

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #36 -: Януари 27, 2017, 00:34:03 am »
Привет и от мен!
На човека му хареса в трети клас и поиска да остане.

Бени, за момента мога да кажа само за двете седмици, в които е бил там. Веднъж са имали тест по френски. Веднъж трябваше да научи стихче на френски наизуст. И още първия ден тест по математика. С езиците няма проблем човекът. Лесни са му, учи ги с удоволствие. По математика има повече да наваксва, но засега учителката е решила да не го притиска. Има домашни (за разлика от втори клас), но не мисля, че има нещо, с което да не се справя. Той обича да учи нови неща. Иначе, ако няма предизвикателства, скучае.
В Берлин основното у-ще е до 6 клас включително, но още не сме решили дали да ходи в гимназия след 4-ти или след 6-ти клас. Харесали сме една (всъщност много високо се целим, там учат по френската система и ще пада голямо учене), ще решим другата година след кой клас да кандидатства.
По Sachkunde ли ги учат тези неща за електрическата верига? На моя няма да се учудя, ако му се види интересно.  :lol:
Миналата седмица по български учили планини, равнини, граници и моят се надпреварвал с учителката кой ще ги каже пръв. Добре, че една приятелка му подари една игра като малък таблет, където има и тема "география на България" и той всичко е запаметил. В момента е като попивателна и всичко го интересува, стига да е поднесено интересно. Има си и такива книги, в които обясняват различни научни неща по детски. И той ги харесва, взима си ги от библиотеката. Или дискове. Има невероятно много материали за деца (поне в сравнение с България).
В София сме ходили в "Музейко" и то чак на мен ми е интересно. :-)
Какво е това HSU? Да не би това да е етиката?

Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #37 -: Януари 27, 2017, 22:48:25 pm »
Привет и от мен!
На човека му хареса в трети клас и поиска да остане.

Бени, за момента мога да кажа само за двете седмици, в които е бил там. Веднъж са имали тест по френски. Веднъж трябваше да научи стихче на френски наизуст. И още първия ден тест по математика. С езиците няма проблем човекът. Лесни са му, учи ги с удоволствие. По математика има повече да наваксва, но засега учителката е решила да не го притиска. Има домашни (за разлика от втори клас), но не мисля, че има нещо, с което да не се справя. Той обича да учи нови неща. Иначе, ако няма предизвикателства, скучае.
В Берлин основното у-ще е до 6 клас включително, но още не сме решили дали да ходи в гимназия след 4-ти или след 6-ти клас. Харесали сме една (всъщност много високо се целим, там учат по френската система и ще пада голямо учене), ще решим другата година след кой клас да кандидатства.
По Sachkunde ли ги учат тези неща за електрическата верига? На моя няма да се учудя, ако му се види интересно.  :lol:
Миналата седмица по български учили планини, равнини, граници и моят се надпреварвал с учителката кой ще ги каже пръв. Добре, че една приятелка му подари една игра като малък таблет, където има и тема "география на България" и той всичко е запаметил. В момента е като попивателна и всичко го интересува, стига да е поднесено интересно. Има си и такива книги, в които обясняват различни научни неща по детски. И той ги харесва, взима си ги от библиотеката. Или дискове. Има невероятно много материали за деца (поне в сравнение с България).
В София сме ходили в "Музейко" и то чак на мен ми е интересно. :-)
Какво е това HSU? Да не би това да е етиката?
Heimats-Urkunde-Sachunterricht.

Такива книги и СД имаме и ние безброй, рядко се четат обаче

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #38 -: Януари 27, 2017, 23:03:55 pm »
Нашето е Sachkunde, което е обаче на френски, защото му го преподава класната (и в предния клас също), та се казва découverte du monde. Ами, моят си е любознателен, сигурно и покрай големите си братя (средният например е биолог, изследва и снима акули и му е подарил триста книги за животни, риби, природата). Абониран е и за едно списание за животни и природа (Panda, Гео също става, но в него има повече реклами. И другите двама си говорят с него за всичко като с голям човек и вероятно и това му влияе.).
Като се върнем от библиотеката, мога да си гарантирам няколко часа спокойствие, защото той се заравя в книгите и дисковете и не иска да бъде притесняван. Иначе само се чуди как да ни лази и да ни кара да се занимаваме с него, докато сестра му е в състояние да си играе сама часове наред. Понякога е супер досадно, защото все пак си имам някаква работа из вкъщи и не мога непрекъснато да играя шах, не се сърди човече и какво ли още не.
Дискове слушаме много в колата, защото прекарваме известно време в път до училището и градината. Не е идеално, но поне научават нещо полезно и интересно (понякога и аз покрай тях).

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #39 -: Януари 31, 2017, 09:16:47 am »
мисля си по повод столчетата. ние имаме столче Рьомер-Бритакс от тегловна група 15-36 кг.
обаче младежът вече не се побира добре в раменната част, когато е навлечен зимно. явно вече е надрасъл. проверих в закона, пише деца до 150 см да се возят в столче. той сега е 147 см.
чудя се да купувам ли само повдигаща седалка (четох, че не ги препоръчват от гледна точка безопасност) или да караме вече само на колан. проверихме - коланът минава правилно през гърдите, не е през врата.

от по-големшките дечица - какъв ви е личният опит, какво практикувате вие?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!