0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #60 -: Февруари 23, 2017, 19:31:22 pm »
карай, к'во ти пука, трупаме мнения :lol:
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #61 -: Февруари 25, 2017, 13:16:02 pm »
Стефи, и аз съм така с разделното събиране на боклука и с даването на дрехи в H&M. Направо се задушавам от много вещи и вече съм раздала всичко от Дани - играчки, с които не играе, дрехи, всички останали неща. В началото пазех, но после си викам, ако пак станем родители, все ще си намерим или купим пак, нали така.

Да ви кажа, че ако се чудите къде да изхвърляте стари електроуреди (щото ние наскоро се чудехме, къде да си изхвърлим dvd-то, сокоизстисквачката, която не ползваме, разни стари рутери и др.п.), в Икеа има специален кош за такива.

За яденето обаче са ми слаби ангелите. Примирих се, че ще яде и боклуци. Вкъщи не купуваме, обаче навън е пълно с изкушения и отказах да се боря с това. "Неам нерви"  :lol:
Вчера излизахме с тротинетките и на едното дете родителите купиха чипс и ... нашият като невидял, разбира се ...

Най ме учуди обаче майка ми, защото тя го гледа последния път като беше болен и по цял ден беше ял само биксвитки и пръчици...
Ами той не иска супа, ами той искаше да му купя сокче и т.н.  8O А тя е заклета противничка на нездравословната храна. Занимава се с био земеделие и само ни критикува, че сме яли купени домати примерно  :lol:

Иначе племенникът ми много се радва на раницата Херлиц, която му подарихме и само я показва като някой му дойде на гости. Малко тежичка идва наистина (1 кг е). Иначе всичко друго й е супер.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #62 -: Февруари 25, 2017, 22:08:08 pm »
 А не можете да ме стигнете  :lol:, аз от години само дрехи втора употреба купувам на децата, че и на мен. Като ги израстат ги давам на приятелки. А сега от както сложиха контейнери за дрехи на "Червения кръст" и там нося и мои и техни неща.
И боклука събираме разделно и това го правим доста отдавна и децата уча така...

 Напоследък не стигам да пиша тук. Някой знаят, но от есента официално си имам дете с дислексия при това във всичките и разновидности (четене, писане и смятане) и кошмара с училището е пълен. На фона на другите деца, Стефан изглежда като бавноразвиващ. Освен това тъй като разбира, че не се справя като другите го избива на агресия. Има деца които го дразнят и той не им остава длъжен. Класната знае за проблема и много се старае да го поощрява при всеки малък напредък, но напоследък и поведението му и ученето му е под всякаква критика и жената ми се обажда да ми го "хвали". Иначе съм взела мерки, ходи на логопед в училище и отделно един път в седмицата на терапия, но за момента е далеч от подобрението което очаквам. Наясно съм, че това не е болест, просто е различен начин на възприемане на нещата, но за съжаление е напълно непригоден за нашата училищна система...

Отделно съм се вкарала в едни филми с цитонамазки, колпоскопия и биопсия и вече трета седмица си чакам резултатите, ама какво да се прави, патофизиолозите били на конференция, ме "успокоиха" по телефона, след като звъннах за н-ти път. Така че стискайте палци да няма нищо сериозно.

Наоплаквах ви се...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #63 -: Февруари 26, 2017, 08:35:42 am »
Гери, при дислексията очаква ли се той да започне да възприема всичко както си е?
Стискам палци резултатите да са добри!
Смайл, те бабите се държат доста странно и различно с внуците  :lol:
Аз още не съм стигнала до носене на дрехи в НМ, отделно, че ме дразни новата им политика, да вкарват все повече изкуствени влакна в дрехите и смятам дори да не пазарувам от тях. Но пък раздавам всичко, което реша, че е излязло от употреба или го слагам до кофата. При нас разделното събиране не е възможно, но пък правим каквото можем, за намаляне на боклука.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #64 -: Февруари 26, 2017, 10:53:52 am »
Първо да кажа, че това не е болест. Човек се ражда така, както да имаш сини очи или да си висок. И идеята на терапията е не да премахне дислексията, а да изгради и допълнителни начини за учене и възприемане. Дислексиците са хора мислещи в картини и това по принцип е по-бърз начин за мислене от вербалния. Проблема идва от това, че примерно буквите и цифрите им е трудно да ги свържат с някаква картина, освен това те "виждат" всяка буква или цифра от няколко различни ъгъла и примерно 6, могат да го видят като 9 в даден момент и от там ако решават задача резултата няма да е верен. Другото е, че разменят реда на символите, примерно 12 и 21, ако не се съсредоточат за тях е едно и също число. При четене Стефан доста често разменя буквите в сричките, примерно "имаш", го беше прочел като "миша". Веднъж ми беше казал, че "седем" е почти същото като "десет". При писане бърка "л" и "р", както и "б" и "д". И при четене беше бъркал "б" и "д", защото в учебника шрифта беше такъв, че ако обърнеш "д"-то огледално то прилича на "б".
 На времето понеже никой не е знаел за дислексията, тези деца са наричани мързеливи, защото ги виждат, че са умни, а някак не им се получават нещата в училище. Не, че сега много ни е израстнала училищната система, но поне има някакво разбиране от страна на учителката, поне на Стефан.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #65 -: Февруари 26, 2017, 13:42:10 pm »
Гери, стискам палци всичко да е наред с изследванията ти!

Сигурна съм, че правиш всичко, каквото трябва, за да може адаша да се справя по-добре. Факт е че в наши дни поне има много информация и човек може да се пообразова. Освен терапията с професионалистите, предполагам има достатъчно занимания, които можете в къщи да правите, за да се подобрява детето и да става по-уверен.  :)

А за контейнерите на Червен кръст да ти кажа какво съм чела, защото и аз се бях засилила да пускам само там дрехи. Обаче четах, че фирмата с която работят всъщност заделя висчки по-добри дрехи и ги прерподава като втора употреба, а само тези които не стават се даряват. Та, поради това се отказах :(
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #66 -: Февруари 26, 2017, 14:16:03 pm »
Гери, не ви е леко, но поне наистина има информация и знаете накъде е правилния път...

Аз на Червения кръст също нищо не бих дала. Имам лош опит и мнение за тях.
H&M също прави сортиране на дрехите доколкото си спомням - една част отиват в магазините за втора употреба,  втората част се рециклира и се влага в производството на нови платове, третата част, която изобщо не става, отива за изгаряне (за производство на енергия).
Единствено ме дразни, че вземат само по 2 чанти, а ние обичайно носим по 5-6... Мрънкат, но пак ни ги вземат.
Талоните за отстъпка много рядко съм ползвала, защото най-често пазарувам от промоции, а талоните са за стоки без промоция.
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #67 -: Февруари 26, 2017, 14:23:58 pm »
Смайли, не са само за дрехи извън промоциите. Аз съм купувала нееднократно и дрехи с намаление, от цената на които ми намалят и процента с талончето. :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #68 -: Февруари 27, 2017, 08:33:05 am »
И аз пазарувам за себе си само от втора употреба. На малката се случва да взема нещо, което ми е харесало. Тя има братовчедка 1,5 години по-голяма от нея и живееща в Англия - голямо износване на дрехи пада. Омалелите пък заминават за приятелки (основно 1 зачатка) и така се справяме - даже и в големия ни апартамент не остава място за всичко. Сега например трябва да проверя късите ръкави и пак да отделя станалите малки дрешки - расте детето, колкото и мъничка да ми се струва.
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2017, 08:55:13 am »
Смайли, не са само за дрехи извън промоциите. Аз съм купувала нееднократно и дрехи с намаление, от цената на които ми намалят и процента с талончето. :)
Ааа, връзкарка значи  :lol: На талона пише, че не се комбинира с други промоции  :(

Моето дете е много икономично откъм дрехи... Дънки, джинси и панталони не носи. Изкара цяла зима с 3 долнища на анцуг, по-плътни (чоропогащник и шушляков панталон/гащеризон отказва). Има подарени дънки, които от време на време се опитваме да сложим безуспешно. Сложихме едни за фотосесията и рева докато стигнем студиото.
Към блузите също има предпочитания. Ако имат дори и едно копче някъде си, не ги иска, недай си боже да опитаме да облечем блуза с якичка или риза (тази мръсна дума  :oops:) и пак въртим едни и същи блузи.
Сега се чудя колко време ще му отнеме да свикне с по-тънкото яке без да пищи и да се бори докато му го слагаме. Като се привърже към една дреха и не иска да минава на друга. Зор беше да минем на дебело яке. Сега ще е обратния зор. Жив и здрав да ми е  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2017, 08:56:39 am »
О да, и аз имам доста добри попадения от втора употреба, но за съжаление нямам удобен по маршрута по който се движа и за това рядко влизам. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2017, 08:56:55 am »
Да ви кажа, че ако се чудите къде да изхвърляте стари електроуреди (щото ние наскоро се чудехме, къде да си изхвърлим dvd-то, сокоизстисквачката, която не ползваме, разни стари рутери и др.п.), в Икеа има специален кош за такива.

много полезна информация, благодаря ти!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #72 -: Март 01, 2017, 04:36:14 am »
Писах, писах, написах и изтрих поста :x с тази клавиатура!!!!

Един път месечно да пиша, ама ще успея, барем в последния ден на месеца.

Гери, не се шашкай, с дислексия се живее, учи и човек и професия има, виж Джейми Оливър до къде стигна, а е дислексик.
В поста, който затрих имаше конкретни съвети, но събота или неделя ще пиша пак. Като цяло смятам, че ако логопедът и преподавателят имат желание, мога да предложа модела, който работи тук и да ви го обясня. А ще ми улесниш живота, ако това цялото ти го изговоря по скайп. че наистина поста беше километричен и го затрих.  :x Мога и тук да го напиша,ама след няколко дни.

Ники завърши втория срок, с успех над средния на класа (около 90-95% има по всичко, без изкуство и музика, там е 89%). Доволна съм, нищо, че два пъти беше в червената зона (ал пластелин от земята, на което аз се смях с глас и го питах, ако беше ял от бурканчето дали щеше да е в червено  :lol:и за някаква друга глупост).

В качеството на обувки и дрехи се убедих, след като предишните ми евтини ботуши за 50$ ги сряза таз годишен лед, като масло ги сряза на меката част на гумата и ходих три дни с мокри крака, докато стигна до магазина. Сега си взех хубави Бореал за 80$ на намаление, грозни за моя вкус, но до -40 не усещам студ и гумата е здрава и стабилна. Мъжо си купи Камик, на над 50% намаление за 60$, ама неговите са по-грозни с една идея. На Ники ботушите са пак Камик, подарени от приятелче и след него и трето дете ще ги носи, не са мръднали! Зимните му дрехи втора зима траят, на Ошкош, пак на намаление 70%, грейка и яке, с отделна яка и шапка към тях. Второ дете ще ги носи без проблем. Та по-добре по-качествено, дори и втора употреба да е.

Аз смених мястото на стажа и сега работя с деца 0-5 години и техните родители. Децата са в ситуация на неглижиране, някои са били изоставени в приемни семейства, на някои родителите са наркомани в терапия, някои просто са с психични проблеми. Децата са невероятни, но понякога е трудно. Освен, че са в тежка ситуация, като добавим и забавено развитие, забавен говор, аутизъм, дислексия, дисфазия, хиперактивност и агресивно поведение, динамичен ми иде стажът. Повече ще пиша ако ми остане време и ако ви е интересно. Преди да затрия и този пост го публикувам.  :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през зимата на 2017 г.
« Отговор #73 -: Март 01, 2017, 08:41:10 am »
Вени, за тези студове при вас са си важни топлите и качествени дрехи и обувки.

Честита баба Марта на всички!