0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #260 -: Февруари 11, 2017, 10:42:51 am »
Леле, колко хубави неща сте писали. Благодаря за куража. Ама аз съм си тоталната бъзла... като малка постоянно съм повтаряла, че не искам да имам деца, защото не искам да раждам, понеже боли. Обаче през какви неща минах, сега се реших, хаха. Има време, ще му мисля, майка ми каза, че съм напълно нормално развита и мога да си родя нормално.
Просто тя винаги е криела от мен колко точно боли и гадостите като цяло, понеже знае че съм бъзла, та затова събирам и ваши мнения.

Може ли да задам един вероятно тъп въпрос, но все пак... Моето раждане, живот и здраве, ще е края на септември, ако е секцио, ще е средата на септември. Ако родя тогава, пред мен ще има ли хубави слънчеви дни за разходка идните месеци или ще си стоя вкъщи, понеже времето вън е лошо? По повод, че позната ще ражда скоро и постоянно повтаря как ще има лятно бебе и ще е по цял ден "по улиците", а моето щяло да бъде "зимно" бебе и нямало да съм излизала :( Знам, че това не е най - важното, но винаги съм си мечтала времето вън да е приятно и да мога да излизам на разходка. Ще се депресирам много, ако стоя у дома. Октомври и ноември не са ли добри месеци за извеждане на бебе? Аз помня миналата година излизах дори началото на декември с кожено яке...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #261 -: Февруари 11, 2017, 10:56:06 am »
Знам,че не е добре да се извежда в мъгла,от там на татък зависи от теб.Разбира се ,че ще има прекрасни дни.Септемви си е ехе далеч от зимата 😁
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #262 -: Февруари 11, 2017, 12:16:38 pm »
Здравейте момичета. Чета ви редовно, но за писане не остава време. Бебко е доста ревлив, мъчат го колики, не иска да е сам... Изобщо, изисква моите грижи във всеки момент. Тати се върна на работа, и може да ме отменя само вечер. Чакам го с нетърпение...
Ще споделя моя опит по два въпроса, които сте обсъждали последните дни:
Раждала съм два пъти. Две естествени раждания. И двата пъти всичко мина много бързо, без усложнения, без шевове... На следващия ден бях като роза. Все едно не съм раждала.  Тоест, голяма късметлийка съм. Осъзнавам го напълно.
Колкото за зимните бебета: дъщеря ми е родена на 26-ти декември, а синът ми се роди на Коледа. И с двамата сме на разходка от момента на изписването. Избягвам най- студените сутришни часове и някъде към 11 часа сме на разходка. Ако вали много или има много гъста мъгла, не излизаме. При нас температурата е доста ниска зимата. Когато излизаме се движи между 2°-10°. Сняг нямаме. Но дори и да има, пак ще го изкарвам: добре облечен, в количката и на разходка!!! "Зимно" или "лятно" бебе... Всяко нещо си има положителна и отрицателна страна: има дни през лятото в България през последните години, които надвишават 35-40°. И тогава не се препоръчва разходка на бебето. Така че, маймунка, не се притеснявай за това. Зимата също може да се разхождате... В скандинавските държави остават децата отвън в количките, докато си пият кафето, за да са по-здрави!!!
Леко и безпроблемно бременеене на всички!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #263 -: Февруари 11, 2017, 15:13:49 pm »
По повод, че позната ще ражда скоро и постоянно повтаря как ще има лятно бебе и ще е по цял ден "по улиците", а моето щяло да бъде "зимно" бебе и нямало да съм излизала :(
Че какво ще прави твоята приятелка по цял ден "по улиците" в жегата, да се чудиш. :)

Аз имам две зимни бебета (родени са март и септември), които редовно извеждах в студеното, но слънчево време за ужас на комшийките. Сега са големи и здрави юнаци. Не се коси с такива неща, като му дойде времето, ще видиш кое как ще е. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #264 -: Февруари 11, 2017, 19:59:03 pm »
maimunka00 аз родих на 16 Септември секцио. 7-8 дни след раждането беше първата рзходка на бебито. Времето беше много хубаво, но на мен ми беще трудно да излизам сама с детето заради операцията - ето ти още един плюс да родиш естествено. Та сравнително рядко излизах първия месец и много ме беше яд. Иначе в общи линии си излизахме докато не дойдоха големите студове, тогава се закотвихме в къщи и беше много тегаво дълго време, но има майки, за които студа не е проблем и пак си излизат. На мен ми пречеше снега - не можех да изкарам количката дори пред блока, а с кенгуруто ме беше страх да не настине малката.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #265 -: Февруари 11, 2017, 20:38:52 pm »
Маймунка,  на 13 февруари направих първата разходка на дъщеря ми, беше на 20 дни. После не съм спирала освен ако не е дъжд и мъгла. При вятър ило ако ми се видят по-хард температурите слагах дъждобрана. Това по два пъти на ден за по час. Няколко обиколки на парка, от студа и на пейка не се седи. Даже да кажа, че ми е било приятно - тц, а преди да родя си мислех, че ще ми е супер да джъткам с количката по цял ден. Щом Дикенс прочетох ...
Време за разходки колкото искаш. И не слушай бабите, че това дете като го "зазимиш"  октомври, чак на май ще го изведеш.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #266 -: Февруари 11, 2017, 22:45:16 pm »
Мда, и аз си имам ноемврийско бебе, което още на четвъртия ден беше навън (тогава ни изписаха). И така всеки ден. Малките маймунки са хитри и си искат разходката. Иначе има рееееееев.  :lol:
Първата зима мисля, че най-студения ден, в който бяхме навън, беше -12 градуса. Има си хубави чувалчета, това е инвестиция, която си струва.
Разходките навън са ключа към добрия имунитет.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #267 -: Февруари 12, 2017, 12:28:07 pm »
Въпросът за разходките е напълно резонен. Родих през октомври и лека полека извеждах през по-подходящите слънчеви дни, но като беба укрепна малко, дойде зимата. Дори и в по-меките дни е трудно извеждането заради снега и леда. Да не говорим за ужасните студове тази зима. Всичко зависи от времето, просто тази зима е доста по-студена от предишните и има повече сняг.

П.П. Преди време баба ми ми развиваше теория как най-подходящото време за раждане е февруари или март-зимата си отива и става много приятно за разходки с малко бебе. Права е била донякъде, но тези неща няма как да се планират прецизно :D При нея, обаче, всичко е било точно изчислено, защото двете деца си ги е родила края на февруари и средата на март.  :D :D :D
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #268 -: Февруари 12, 2017, 14:27:55 pm »
Въпросът за разходките е напълно резонен. Родих през октомври и лека полека извеждах през по-подходящите слънчеви дни, но като беба укрепна малко, дойде зимата. Дори и в по-меките дни е трудно извеждането заради снега и леда. Да не говорим за ужасните студове тази зима. Всичко зависи от времето, просто тази зима е доста по-студена от предишните и има повече сняг.

П.П. Преди време баба ми ми развиваше теория как най-подходящото време за раждане е февруари или март-зимата си отива и става много приятно за разходки с малко бебе. Права е била донякъде, но тези неща няма как да се планират прецизно :D При нея, обаче, всичко е било точно изчислено, защото двете деца си ги е родила края на февруари и средата на март.  :D :D :D
Еее значи съм уцелила  :D Чакам бебка средата на Февруари и се надявам края на Март вече да мога да я извеждам  :stroller:
Сестра ми роди Ноември и цяла зима са си в тях.Струва ми се потискащо и засилващо следродилната депресия  :?
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #269 -: Февруари 12, 2017, 14:43:14 pm »
Ягодка, не се настройвай предварително за т.  нар. следродилна депресия. Честно казано аз не знам що е то.
И ако са подходящи дните какви са причините да не я извеждаш преди края на март? Ето примерно,  макар и февруари прогнозите за следващите дни са температурите някъде  да стигнат 14 грдуса, което направо си е супер за разходки.
Да не би да са онези заветни 40 дни, които за мен са си чисти бабини деветини.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #270 -: Февруари 12, 2017, 14:51:01 pm »
Много малко жени имат следродилна депресия. Повечето изобщо не знаят какво е това. Една от теориите сега да има повече следродилна депресия от преди, е че сега има обезболяване, добри следродилни грижи, няма глад и т.н. Та с предимствата на цивилизацията идват и проблемите. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #271 -: Февруари 12, 2017, 15:23:09 pm »
Аз от една страна не вярвам в следродилна депресия,до някъде си мисля ,че голяма доза глезотия на някой жени,но дори и да има се надявам да не  ми се случи (или ако изпадна в подобно нещо то да е възможно в най-лека форма)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #272 -: Февруари 12, 2017, 16:09:28 pm »
Здравейте  :) Как сте момичета , виждам че обсъждате разходките и следродилната депресия . Когато родих детето , през 2006 /април , не чаках да минат 40 те дни дори и гости идваха , не вярвам на тези глупости , важното е хората да са здрави , разходките започнах с показване на детето на терасата малко по малко и после все навън ..... незнам дали всички преминават през следродилна депресия , аз имах седмица две променливо настроение , доста плаках , особено в началото , предполагам че е било от упойката /родих секцио/ /но детето ме мотивира , желано и много обичано , така че всичко  е във ваши ръце ....

Имам следния въпрос , вчера и днес ми се случи нещо необичайно , за секунди силно изпотяване ,треперене , ръцете ми станаха студени като лед , слабост , веднага си измерих кръвното няма промяна 110 /70 - аз съм с такова кръвно .. веднага "хукнах" към кухнята и се натъпках със всевъзможна храна ... вероятно спад в кръвната захар ... аз съм под стрес , тъй като баща ми от няколко месеца се бори с болест с недобри прогнози ... но все пак съм си наложила да не мисля за това и всички сме категорично обнадеждени и убедени че той ще се справи...до колко хипогликемична криза/- ако е това / кръвните са ми добри , нямам промяна в кръвната захар/ крие опасност за плода ... да звъня ли на лекаря ...  благодаря ви ....




Re: Тема на бременните 99
« Отговор #273 -: Февруари 12, 2017, 16:29:44 pm »
Момичета няма никакво значение "зимно" ли е или "лятно" бебето все се нуждае от разходки :lol: каката е родена на 31.03, той е октомври... е, нито съм чакала да минат 40 дни, нито пък съм ги оставяла без разходки...За ужас на бабите от блока "къде си го повела туй бебе" :lol: ми на въздух... Единствено в мъгла не извеждам и силен вятър... Лека бременност на всички :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #274 -: Февруари 12, 2017, 16:43:09 pm »
avallon неее не вярвам в тези 40 дни.Просто мисля , че ще ми трябват 2 3 седмици за смелост да изляза с количката  :D
bebeshok0326 и аз не вярвам в нея , ама като видях сестра ми  :? Малко в стрес и рев беше , но пък ѝ мина за 2 седмици , та не знам  8O Дано и на мен не ми се налага да разбера какво е.Че чета направо за страшни случаи... Абе Фейса ще помага за разнообразие в деня докато стигнем цивилизацията и изелзем  :D :D :D
yana_c и на мен ми се случва от време на време и + това добави , че ми се вие свят.Като хапна по - добре ли ти стана ? Един път не е проблем , ако пак ти се случи кажи на доки :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #275 -: Февруари 12, 2017, 16:52:57 pm »
 Ягодка_11 По скоро не бях яла , но сега съм по- добре ... обадих му се , каза че не било опасно , да хапвам сладко ...още малко остана и се моля всичко да е наред ... Бъдете здрави   :)




Re: Тема на бременните 99
« Отговор #276 -: Февруари 12, 2017, 17:18:58 pm »
Яна дръж си пакетче захар винаги с теб/до теб,знам че захарта най бързо помага в тези ситуации (изпадала съм в тези състояния,но не бременна)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #277 -: Февруари 12, 2017, 21:35:05 pm »
Ягодка, то при теб не останало до срещата с така чаканото бебенце. Много се радвам за теб. Леко и щастливо раждане ти пожелавам. За времето-да точно си уцелила, а да не говорим, че от другата седмица дават приятно затопляне и май лека полека ще идва пролетта. Напълно разбирам сестра ти. Тази зима, за разлика от предишните, е ужасна и крайно неподходяща за малки бебета.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #278 -: Февруари 13, 2017, 09:10:11 am »
Здравейте! Как сте, дами?

Гледам, за разходките и депресиите сте се разприказвали :) Моята дъщеря е юлско бебе, изобщо нито съм я държала вкъщи, нито съм я показвала на балкона - директно навън. Но с летните бебета наистина го има момента "адска жега" и на практика по-малко време може да сте навън, отколкото с пролетно/есенно. Освен ако няма дебела сянка, под която да се скриеш, разбира се.

Следродилна депресия аз с дъщеря ми не съм имала, имах лека хормонална буря, но бързо мина. Но все пак това е напълно легитимно заболяване, както и клиничната депресия, и не е редно да се подценява и да се окачествява като глезотия.


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #279 -: Февруари 13, 2017, 16:31:27 pm »
Мили мамчета,

Привет и от мен :)
Радвам се, че сте добре, макар да не ми остава много време да чета.

Относно депресията, не е глезотия и общо взето ти идва изневиделица. Говоря от собствен опит. Не се отнасяйте с пренебрежение! Това, че белите мечки не се разхождат по главната улица, за да ги видиш, не значи, че не съществуват. С подкрепата на близките разбира се се преодолява. Но е хубаво човек да е наясно и навреме да потърси адекватна подкрепа и помощ, за да не стават по-сложни нещата. Около мен познавам няколко жени минали през този път. Просто не коментират открито темата извън най-тесен кръг. Пожелавам ви леко бременеене и раждане и да не ви срещат белите мечки  :wink: