0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #540 -: Април 10, 2017, 14:42:29 pm »
Шанса ми е нулев вече.. цъфнах...Запазих час за спермограма + крюгер на моя хубостник за другия месец... та да видим какво ще стане...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #541 -: Април 11, 2017, 00:23:11 am »
Kikcheto,

Вие от колко време опитвате за бебече?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #542 -: Април 11, 2017, 10:12:01 am »
5месеца вече станаха. Но преди за 1во бебе продължи 1г и 5-6месеца.... не ми се иска пак да чакам толкова...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #543 -: Април 11, 2017, 12:57:48 pm »
Въпреки, че ние не сме правили кой знае колко време опити, заради всичките проблеми дето все изкачат, факта, че два пъти от раз става (в рамките на 4 години), а сега пътите, в които сме пробвали все пак не се е получило, реших да го пратя и моя човек на спермограма за всеки случай и му записах час, защото след стреса който изживяхме, знам ли вече дали и на него не му се е отразило на репродуктивните функции...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #544 -: Април 11, 2017, 13:03:38 pm »
И ние поради същата причина запазихме час за спермограма... Моя М работи цял ден на крак по 10-11 часа... нерви доста покрай тази работа защото фирмата си е негова и куп дрги неща... надявам се всичко да е наред... Ама тоя стрес и нерви ни разкатава всички...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #545 -: Април 16, 2017, 14:50:08 pm »
Здраве, любов и много бебета ви пожелавам, момичета!
Светъл празник!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #546 -: Април 16, 2017, 15:21:00 pm »
Честит Великден!
Здраве и благополучие за всички! Нека доброто винаги ви съпътства!
И да се сбъднат съкровените ви мечти!


Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #547 -: Април 16, 2017, 21:19:09 pm »
Христос Воскресе,мили момичета и нека тази тема се напълни с + тесчета.💋💋💋Светъл празник!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #548 -: Април 17, 2017, 12:30:12 pm »
Честит Великден!

Аз както винаги с "хубавите" новини и големият "късмет"...
Свърши ми вчера МЦ и както, и миналия МЦ февруари, пак потече веднага цервикален секрет, вместо нормалните сухи 3-4 дни след края на МЦ , преди организмът да почне подготовката за ову.
Така че ми е ясно и преди прегледа в четвъртък, че фуликулът отново не се е спукал. И този месец отиде по дяволите...
« Последна редакция: Април 17, 2017, 12:32:43 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #549 -: Април 19, 2017, 10:48:12 am »
Момичета, как сте след празниците?Аз се престраших и вчера си записах час за клиниката.Сега остава да проверя щитовидната и дано сме я вкарали в релси.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #550 -: Април 20, 2017, 19:01:44 pm »
Момичета, тъй като до края на месец април в инвитро клиника София правят безплатна спермограма, докато се боря с моите проблеми решихме да тестваме материала на моя човек, поне там да знаем за какво иде реч.
За това ще помоля запознатите да си кажат мнението, защото уж заключението е, че е нормална спермограмата, същевременно нещо морфологията хич не изглежда ок.
Ще звъни да се консултира и с някой от клиниката, но докато му запишат час на мъжа ми, ще съм ви много благодарна да изкажете мнение. Прикачвам две снимки (предварително се извинявам за лошото качество на снимките)...
« Последна редакция: Април 20, 2017, 19:03:25 pm от Vistal »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #551 -: Април 20, 2017, 22:12:42 pm »
... нещо морфологията хич не изглежда ок.

В какъв смисъл?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #552 -: Април 20, 2017, 22:41:12 pm »
Мели,

тези "85% сперматозоиди с отклонение в морфологията", раздробени по видове отклонения надолу.
Аз показах спермограмата на АГто ми и тя каза, че изглежда нормално според нея и само както се изрази тя "морфологията нещо не им харесва, изглежда, но не мисля, че това е предпоставка за проблеми със забременяването"...

Пък мен тези 85% не ми изглеждат ок, не знам, не разбирам при всички положения.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #553 -: Април 20, 2017, 22:57:35 pm »
И аз това се опитвам да разбера, какво точно те притеснява в тези показатели, какво не ти изглежда ок (и на твоята гинеколожка), за да ти отговоря конкретно. Защото така казано, не се разбира какво точно имаш предвид. За да ти отговоря, трябва да гадая кое те тревожи, а не съм силна в тази част. Ако имаше отклонения в показателите, бих могла да ти кажа кое какво е, какви са отклоненията, каква би могла да е причината, какво трябва да се направи за уточняване на причините и т.н. А в случая имаме нормални показатели и нещо, което не ти харесва, но какво е то, не мога да разбера, ако не ми кажеш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #554 -: Април 21, 2017, 00:19:45 am »
Ами според написаното на страница 2, мен ми изглежда по следния начин:

15% сперматозоиди с нормална морфология

85% с отклонения в морфологията

Това ми изглежда не добре, малък процент нормални и голям процент с отклонениея (85 от 100). Като "отклонение" в случая ми звучи като нещо, което не е добро... Надявам се този път да го обясних по-добре, на фона на това, че нищо не разбирам...
« Последна редакция: Април 21, 2017, 00:22:27 am от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #555 -: Април 21, 2017, 09:17:22 am »
Вистал, голяма част от сперматозоидите са с лоша морфология, за това са милиони!Спермограмата ви е добра, една обикновена гинеколожка, ще ме извинявате, рядко разбира от спермограми.Нашата е с 16% морфология и е идеална!Отидете на консултация ако ще се почувствате по-добре.Аз дори бих казала за 7-ми ден въздържание, при препоръчителни между 3-5, спермограмата ви е много добра.Защото след 5-ти ден рязко спада броя на живите и на активните сперматозоиди.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #556 -: Април 21, 2017, 12:37:19 pm »
Здравейте! Другата седмица и ние сме на спермограма, дано вдичко е нормално, ще ви покажа резултатите след това. А нали имаше 2 вида - едната разширена, но ако може да ми кажете как се казваше?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #557 -: Април 21, 2017, 13:13:28 pm »
Разширена по Крюгер.Ще стискам палци всичко да е наред :) Нали знаеш, въздържание между 3-5 дни.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #558 -: Април 21, 2017, 13:44:54 pm »
Ами според написаното на страница 2, мен ми изглежда по следния начин:

15% сперматозоиди с нормална морфология

85% с отклонения в морфологията

Това ми изглежда не добре, малък процент нормални и голям процент с отклонениея (85 от 100). Като "отклонение" в случая ми звучи като нещо, което не е добро... Надявам се този път да го обясних по-добре, на фона на това, че нищо не разбирам...

Да, сега разбирам какво имаш предвид. Обяснявам по принцип как би трябвало да се отнасяме към лабораторните резултати. Всяко лабораторно изследване има норма. Обикновено е референтна граница от-до или стойност, над или под която съответният показател е в норма. За някои показатели има допълнително оценяване според други параметри, като пол, възраст, част на деня, период на менструалния цикъл, гестационен срок и т.н. Трябва да се сравни показателят на пациента със съответната норма и да се прецени дали е във или извън нея. Това е най-общо казано.

Всеки лабораторен показател, понеже не е диагноза, а само основание за такава, трябва да се коментира от лекар във връзка с другите лабораторни показатели и най-вече с клиничните данни.

При оценка на спермалната мофрология по Крюгер нормата е 14% (т.е. приемаме, че този показател е в норма, когато имаме сперматозоиди с нормална морфология 14% или повече). И обратно, ако процентът на сперматозоиди с нормална морфология е под 14%, това е нарушение на този показател и се нарича тератозооспермия.

Разбивката на спермалните дефекти по проценти е изискване на методиката без особена диагностична стойност, освен в много редките случаи на специфични спермални дефекти (напр. глобозооспермия).

Остава притеснението на пациента заради факта, че всъщност повечето сперматозоиди са с дефекти и това е нормално. Което е излишно, защото такъв е процесът на сперматогенеза - в един и същи момент имаме сперматозоиди в различни етапи от тяхното развитие. Същото е и при жената - в хода на един нормален менструален цикъл имаме само една яйцеклетка. Това, погледнато отстрани, е ужасно малко. Но такава е природата. :)

Аз все пак бих изкоментирала обемът на еякулата, който е на горна граница на нормата, но той не е спазил и срока на сексуално въздържание, така че бих приела, че няма проблеми. Ако има желание, може все пак да посети уролог.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #559 -: Април 21, 2017, 14:27:13 pm »
Аз искам да попитам при спермограма виждат ли се антиспермални антитела (ако има такива) или за тях се изисква друг тип изследване? Също така при обработка на проба за инсе дали се „измиват”?