0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #560 -: Април 21, 2017, 14:43:51 pm »
Не се виждат, прави се отделен тест.За инсето не знам, дано Мели каже.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #561 -: Април 21, 2017, 16:28:51 pm »
Мели,

Изключителни благодарности за подробния и обяснителен отговор!

Относно периодът на въздържание, всъщност той дори не е 7 дена (не знаем изобщо защо са го написали толкова), а датира от 22.03, когато последно правихме опити за бебе и уж беше предполагаемата овулация, след това чаках МЦ и всъщност последния ден от МЦ беше денят, в който му беше часът за спермограма или с други думи нямаше как 3-5 дена преди това да ни е бил последния полов контакт, а е бил 20 дена преди това. Та, това условие не сме го спазили за съжаление и се надявам то да не е повод за некоректен резултат като цяло.

А, според вас, да ви попитам също, тази спермограма, която му е правена, разширената по Крюгер ли е, или?
« Последна редакция: Април 21, 2017, 16:36:32 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #562 -: Април 21, 2017, 20:07:32 pm »
Разширена по Крюгер.Ще стискам палци всичко да е наред :) Нали знаеш, въздържание между 3-5 дни.
Да, благодаря, ще се въздържаме 5 дни и отиваме рано сутринта
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #563 -: Април 23, 2017, 21:01:35 pm »
Здравейте, момичета! Надявам се да приемате нови попълнения. Чета форума от известно време и много се радвам, че го открих, защото тук научих много. За първи път се престрашавам да пиша. И аз като вас си мечтая за бебе. Този месец имах големи надежди, въпреки че не се старахме много, но пък уж беше по точното време. Ову засичам по цс. Винаги след като я видя ми идва до 15-16 дни, но ето че този месец под ранява. По всичко изглежда, че ми идва днес, а не чаках мц към вторник, сряда. Много ми е мъчно, но какво да се прави, нов месец, нов късмет. Дано всички скоро видим двете чертички. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #564 -: Април 24, 2017, 01:48:47 am »
Добре дошла!
Дано всички се похвалим в най-скоро време със щастливата вест!!!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #565 -: Април 24, 2017, 09:35:40 am »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #566 -: Април 24, 2017, 12:59:15 pm »
Жалко, че е толкова далеч.

Добре дошли на всички и дано не се задържат много в тая тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #567 -: Април 25, 2017, 22:48:52 pm »
Аз искам да попитам при спермограма виждат ли се антиспермални антитела (ако има такива) или за тях се изисква друг тип изследване? Също така при обработка на проба за инсе дали се „измиват”?

Не, Alexa_C, при стандартната спермограма антиспермалните антитела не се виждат. Прави се допълнителен тест, който е показан при наличието на причини за развитие на антиспермални антитела (всичко, което нарушава кръвно-тестисната бариера - травми, операции, някои инфекции, напр. токсоплазмоза), както и ако по време на спермалния анализ се открият аглутинати. Обработка на еякулата за инсеминация е една възможна идея, като има специална методика, изработена точно за този проблем. Ето една статия, превеждала съм я в далечната 2004 г. - Имунологични фактори и инфертилитет. Антиспермални антитела.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #568 -: Април 26, 2017, 08:01:31 am »
Мели, благодаря за отговора. А дали има смисъл да изследваме антиспермални антитела при мъжа и жената, ако вече сме се насочили към ин витро? Това би ли помогнало като информация на ембриолозите с цел по-голяма успеваемост или е без значение на етап ин витро?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #569 -: Април 29, 2017, 12:20:53 pm »
Момичета никакви ви няма, защо не пишете?Аз вчера бях в клиниката.Много съм доволна, имаме план за действие записала съм часове при ендокринолог, за СГ на моя мъж и в понеделник ще пускам хормони.Отиваме към ин витро и знам как точно ще действаме.Това ме успокоява!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #570 -: Април 29, 2017, 16:34:48 pm »
Момичета,

В четвъртък бях на гинеколог, доминантния фуликул за седмица от 0.88 беше станал 2.00, лигавицата била чудесна, а днес имам втора наситена черта, но една лека идея ми бледнее (21ви ден от цикъла ми е днес)...
Тазът отзад над опашната кост яко ме боли с една пареща, тъпа болка от снощи и кръста, както и десният яйчник ме приболяват... Според вас може ли да се приеме за положителен или още не?
« Последна редакция: Април 29, 2017, 16:44:33 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #571 -: Април 29, 2017, 16:59:01 pm »
Vistal снимай по-хубаво мила ,размазана е и стискам палци това да е твоя месец🤞🏻 започвайте по-добре с опитите днес щом те и наболява.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #572 -: Април 29, 2017, 18:14:31 pm »
Ето още един кадър, но не знам вече като са минали два часа дали е реално това, което показва в момента...
« Последна редакция: Април 29, 2017, 18:54:01 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #573 -: Април 29, 2017, 18:16:00 pm »
Пропуснах да прикача снимката:
« Последна редакция: Април 29, 2017, 18:54:20 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #574 -: Април 29, 2017, 21:22:53 pm »
За мен е положителен. Ако утре е по- слабо наситена, значи 100% днес е бил положителен.
Късмет :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #575 -: Април 29, 2017, 23:51:49 pm »
Pav-la, благодаря ви, че с Даная писахте и дадохте мнение, дано е положителен 😊🍀!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #576 -: Април 30, 2017, 09:32:46 am »
Vistal, и на мен ми се струва положителен, направи днес още един, да видим. Успех в този цикъл!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #577 -: Април 30, 2017, 09:54:47 am »
Vistal изглежда ми положителен.Направи и днес още един както те посъветва Марси и успеееееехххх 🤞🏻🤞🏻🤞🏻
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #578 -: Април 30, 2017, 15:25:22 pm »
Положителен е Вистал.Всички стискаме палци.

Даная, при теб как са нещата?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #579 -: Април 30, 2017, 17:25:44 pm »
Момичета, ето го днешния обаче, пак същата работа с леко, едва доловимо по-бледа втора линия.
Въпроса ми е, сега нали на деня на двете еднакво наситени линии се правят опитите, както на следващия и по-следващия ден, но ние правихме опит снощи, ако правим и днес, както и следващите два дена след това, дали няма да се развали качеството на материала на мъжа, от толкова поредни дни опити?
Да, не говорим и утре ако са пак две черти така 😃...