0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #480 -: Март 23, 2017, 11:09:42 am »
Здравейте момичета кокичета :) Днес ходих на АГ да видим дали има фоликули.. е има и в двата яйчника но е още много рано... каза да отида в понеделник пак за да видим как растат и дали има доминантен.. изписа ми да пия геритамин по 1 на ден.. В същото време ще си продължа с тестовете за ову.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #481 -: Март 23, 2017, 13:48:28 pm »
Здравейте момичета! Нова съм във форума и не знам дали въпросът ми е пуснат в правилната тема,но все пак да споделя притесненията си. Майка съм на три прекрасни и здрави деца. Първото дойде след двугодишни опити и два спонтанни аборта,след това четири години лекувах какво ли не и смених четирима гинеколози,всички с мнението,че едва ли ще имам повече деца(усложнение и възпаление след секциото,което беше наложащо). Въпреки твърденията им двете ми дъщери се родиха една след друга с две години разлика(отново със секцио). С мъжът ми искаме още едно детенце,но колкото и голямо да е желанието ми,толкова е голям и страхът ми от четвърто секцио. Моля за съвет или ако някой познава жени с повече операции да сподели ,дали са имали проблеми!?. Минали са вече пет години от последното секцио и сериозно се замислям ,дали е възможно да родя поне един път нормално :oops:  На всички желаещи рожба, пожелавам успех в начинанието! Благодаря предварително!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #482 -: Март 24, 2017, 23:18:09 pm »
Привет!

Ходих на гинеколог в четвъртък (44 ден), взе микробиология, но каза, че секрета си прилича на овулаторен, преди още да ме види на ехограф и каза, че продължава толкова време заради задържания фуликул в десния яйчник, който обаче се е посмалил по размер спрямо предния път (23 ден), заради него също каза, че и цикълът ми никакъв го няма до момента.
Във вторник вечерта (42 ден), имах болки в левия яйчник и напрежение, а с оглед и на доста увеличилия се цервикален секрет последната седмица, ми мина през главата мисъл, че много прилича на овулация това, но реших, че не е възможно 42ри ден на цикъла да имам овулация, при положение, че и МЦ нямах този месец.
Е, не ама както се оказа на ехографа, в левия яйчник имаше овулаторен фуликул, а по видът му АГ заключи, че е имало овулация скоро, кога точно каза нямало как да прецени. Каза също, че или това е мнооого закъснялата овулация, която ми излипсва този месец или е прескочен един МЦ и е дошло ред за овулацията.
Лигавица дебела, като аха да ми дойде всеки момент.
Каза, че вариянтите са два, или да чакаме още време да ми дойде МЦ или да ми даде да пия Дуфастон, което каза, че е подобно на Утрогестана (който пих и ми докара този зор с фуликула), за да го пукаме, но с оглед на това, че всичко ми е разбъркано след прогестероновия препарат и не е ясно какво се случва в момента, ще чакаме...
« Последна редакция: Март 24, 2017, 23:21:17 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #483 -: Март 26, 2017, 08:14:56 am »
 :?Десети ден от инсето е днес.Корема взе да ме приболява,повдига ми се,точно както преди цикъл.И да имаше някаква надежда,вече я няма.
Обзавела съм се и с гъбички,за още по голям кеф.Явно са ми от Дуфастона миналия месец,док така каза.Обаче ми е малко странно,защото не ми каза да ги лекувам с нищо,а става по зле.Пак ли на самолечение ще я карам 8O
Честно казано,малко претупана се чувствам
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #484 -: Март 26, 2017, 10:37:15 am »
Елица84, имай предвид, че симптомите за МЦ могат да са същите като при бременност, та докато не ти дойде си има надежда според мен...
« Последна редакция: Март 26, 2017, 10:39:55 am от Vistal »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #485 -: Март 26, 2017, 12:28:59 pm »
Елица, няма как гъбичките да са от дуфастона, при това от миналия месец. Нещо не сте се разбрали с лекаря, активното вещество на дуфастона е дидрогестерон, това е прогестинов препарат (подобен на естествено произвеждания в организма прогестерон). Това е някаква градска легенда, че прогестероновите препарати изострят съществуваща гъбична инфекция. Всъщност е точно обратното - естрогените имат такъв ефект, защото намаляват способността на епителните клетки на влагалището да потискат гъбичния растеж. Докато прогестеронът има протективен ефект. Има множество проведени научни изследвания, ето напр. един доклад от 2014 г. относно ефекта на прогестерона върху вагиналната Candida albicans - http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1438422114000861
Авторите на този доклад са установили, че прогестеронът намалява инфекциозния капацитет на кандида. Прогестеронът постига този ефект чрез потискане на гените на кандида, необходими за развитието на инфекцията.

Изобщо, българската медицина непрестанно ме изумява с абсолютно погрешните тези, които създава и с мрачната решителност, с която ги отстоява.

Елица, не го казвам конкретно за тебе, просто тия дни се наслушах и начетох на простотии в медицината от всички страни. И понякога ми кипва. :) Но ти не губи надежда, симптомите на менструация и бременност са подобни. Иди на лекар, да се види дали това, което описваш, е гъбична инфекция или нещо друго (а това става с преглед, оценка на рН и микробиологични проби). Ако са гъби, то е безобидно, но силно неприятно преживяване, което в обичайния случай подлежи на бързо и лесно лечение.

Пожелавам ти положителен тест за бременност! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #486 -: Март 26, 2017, 13:12:50 pm »
Мели,благодаря за отговора.Микробиология и цитонамазка ми бяха пуснати преди инсето,изисквали се от лекаря.
Първо,в деня на инсето не ми се направи никакъв преглед,дали е спукан фоликула.
Второ,на масата,по време на инсето,док каза ,че имам много чисто влагалище,но отвън нещо не е наред 8O
Когато приключи всичко,чак тогава поиска от сестрата резултатите ми,и каза,че имам гъбички.Това не я тревожело,нямало проблем.
След като сестрата на тръгване ми даде рецепта за Дуфастон,Естрофем и Аспирин,пак попитах,нещо няма ли да ми изпишат за гъбите.Сестрата отиде при лекарката,върна се и потвърди,че не трябва да предприемам нищо за тях за сега,защото са от Дуфастона миналия месец и тъй като ще го пия пак ефект няма да има.
Не мисля,че ми се обърна нужното внимание,като за толкова пари.Както казах,претупаха ме.
В резултатите от МБ пише Candida albicans 8O
Дано най-после някой ни поведе с + тест,че да живнем малко.И от кога никой не ни е ръсвал с прашец,забравиха ни бременелките
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #487 -: Март 28, 2017, 12:29:13 pm »
Здравейте, едно питане имам отново. Ако теста за овулация е полужителен 2 поредни дни, кога трябва да е ову? 12-48 часа след първия тест или след втория?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #488 -: Март 28, 2017, 14:05:10 pm »
Според мен до 12 часа след втория, може пък и по-малко да са, в предвид, че и предния ден е дал положителен.
При нас маратонът започва от днес! Успешен месец, този път при всички ни да се получи! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #489 -: Март 28, 2017, 18:52:59 pm »
И днес освен да се гушкаме и послеможе да намалим темпото... Успех на всички този цикъл... и скоро някоя от нас да повлече крак с + тест :*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #490 -: Март 28, 2017, 19:28:36 pm »
Дано :)))
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #491 -: Март 28, 2017, 19:38:45 pm »
Взех сега да се чудя нещо. Вчера към 9ч сутринта започна левия яйчник много да ме боли... след 2 часа болката спря. Възможно ли е тогава фоликула да се е пукнал? Ама защо тогава вечерта пак теста за ову беше полужителен? Всъщост кога ЛХ спада? Преди да се спука фоликула или след това?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #492 -: Март 28, 2017, 19:39:31 pm »
Дано...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #493 -: Март 28, 2017, 20:59:17 pm »
Когато церквилната слуз е гъста, кремава и много лепкава - разтяга се между два пръста да я отбележа като бяла кремообразна ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #494 -: Март 28, 2017, 21:39:15 pm »
Momiche_f, това е кремообразна слуз- да :)
Kikcheto, при два положителни теста - пикът на ЛХ е бил между двата теста и от тогава се смята 12-48 часа :) Тоест, възможно е днес да е била О :) Стискам палци :)
« Последна редакция: Март 28, 2017, 21:41:17 pm от lilitu »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #495 -: Март 28, 2017, 21:46:47 pm »
Lilitu,мила искам да те питам нещо понеже виждам ,че си мерила бт,когато си забраменяла предполагам и преди това та бт раЗлична ли ти беше от предишните месеци в месеца,в който забременя винаги ми е било инт. има ли раЗлика в стойностите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #496 -: Март 29, 2017, 10:15:58 am »
Не, не е имало разлика( меря от около 4 години, когато ми е трябвало :) Единствено, че след 13ти ден след О, БТ продължава да ми стои висока :) При бременности не съм имала симптоми преди закъснение, а дори и седмица след закъснение. Тестове ми отчитат още на 11-12 ден след О - с бледа чертичка,разбира се :) Но най-сигурно е поне 13ти ден тест, защото е възможна и късна имплантация - около 10ти ден, след което започва образуването на ЧХГ :) Иначе имплантацията е между 6 и 10ти ден след О, поради което при някой момичета тестовете и по-рано отчитат :) Стискам силно палци всяка да види мечтаните две чертички :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #497 -: Март 29, 2017, 11:18:04 am »
Много ти благодаря за отговора,защото много съм се чудела.💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #498 -: Април 01, 2017, 21:36:27 pm »
Дано това неписане в темата са е затишие пред буря и да напълним темата с ++ тестове за бременност :) :*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #499 -: Април 01, 2017, 22:10:02 pm »
Чул те Господ,Кикчето!Успех на всички!💋💋💋