0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #520 -: Април 08, 2017, 00:12:37 am »
Кикче, 28 дена ми е цикъла. Днес ми е 12 ден след овулация.
Успех, мила! :*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #521 -: Април 08, 2017, 09:33:12 am »
Днес направих тест и е отрицателен... Явно и този месец не е станало при нас.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #522 -: Април 08, 2017, 10:05:23 am »
Днес направих тест и е отрицателен... Явно и този месец не е станало при нас.

Може още да не засича, изчакай закъснение. Гушкам те!  :bighug:
Повтавяй си, че бебчо ще дойде, когато дойде времето и ще дойде :)

Колко дни ти е цикъла? Гледам вече си на 30ти ден, закъснение ли имаш?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #523 -: Април 08, 2017, 11:05:36 am »
Кикче, какъв ти е теста? Специално търсих ранен тест с чувствителност 10, за да се хване преди закъснение. Например Be.live е такъв. Имай вяра, цикъл още няма.
 :bighug:
« Последна редакция: Април 08, 2017, 11:14:41 am от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #524 -: Април 08, 2017, 11:17:42 am »
Мц ми е 30-32 дни... Шуър чек си направих.. Много се надявам.. но някак си станах песимист вече и не вярвам незнам... Ще си чакам и така
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #525 -: Април 08, 2017, 11:54:46 am »
Знам много добре какво е чувството, докато чакаш теста да отброи минутите и сърцето ти тупти, отваряш го и само една черта.... Чувството е смазващо, но помни, че не си сама, имаш мъж до себе си, който съм сигурна, че те обича и подкрепя, ние тук също минаваме през това, но няма да се предаваме, приеми, че не е дошло времето, но ще дойде, но само ако не се предаваш, бъдеш позитивна и вярваш. Гушкаме те  :bighug:
Аз НЕчакам в идния петък. Този път съм решила да изчакам закъснение и тогава тест. Ако е станало станало, от оплаквания и питане Защо не се е получило няма смисъл. Бебчо знае кога да дойде!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #526 -: Април 08, 2017, 22:36:07 pm »
Здравейте,

Благодаря на всички за отговорите!

Кръвният тест излезе отрицателен, никакви изненади.
Аз смених веднъж вече миналия месец гинеколожката с тази сегашната, точно защото предишната ме докара до това състояние сега.
Относно овуто, аз наистина имах бая признаци за овулация още преди 42 ден въпреки, че ми се струваше абсурдно да е това: цервикалният секрет, който ми тече от края на последния МЦ февруари и мина през всякакви фази, но не спря да тече, се беше засилил за една седмица адски много точно тогава, болката в яйчника, който беше наред да овулира, горчив вкус в устата дни наред и тн.
Като отидох на 44 ден, тя видя овулаторен фуликул, чията форма подсказваше, че вече се е пукнал и наистина ден след прегледа спря и цервикалния секрет, но два дни след това се възобнови, не обилен, но си продължава по старо му, явно защото не съм заченала.
Понеже лигавицата ми беше, като да ми дойде скоро и заради обърканото ми, неясно положение и лекия все пак шанс да съм заченала, ако наистина на 42 ден като ме заболя яйчника е имало ову (плюс това, че фуликула се беше смалил), АГ реши да изчакаме още малко преди да ми изпише Дуфастон.
Сега обаче предвид ситуацията, каза направо другата седмица да отивам при нея, явно ще го пукаме. Просто не мога да разбера, как има хора дето въпреки, че са пили прогестеронов препарат и са подтисналия овулация, следващия цикъл нищо им няма и всичко е наред с МЦ и ову, а също и хора, които имат задържан фуликул, киста, та дори миома и си имат цикъл, ову, забременяват и износват, но при мен трябва да е все най-сбъркания и ужасен сценарий, особено след всичко, което преживяхме и времето което ни притиска. Отчаянието вече бавно ме довършва...
И исках да попитам, защото ми стана интересно, защо ако в единия яйчник има задържан фуликул, но се случи овулация в другият все пак, е възможно якцеклетката да не е годна?
В смисъл, как влияе едното на другото?
« Последна редакция: Април 08, 2017, 22:55:47 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #527 -: Април 09, 2017, 10:23:34 am »
При киста, хормоните не са както трябва.Организма се обърква, и не става както трябва овулацията.Е не при всички, но е факт случва се.Аз съм имала киста, пукала съм я с противозачатъчни.Един месец на хапчета и се изчисти.Но ти нямаш време за такива опити вече.
За съжаление организма е една система, която реагира по различен начин, при всеки човек.Много е индивидуално.

Успех, дано нещата се наредят при вас!

При мен нищо ново.Нямам време за едно направление да отида за щитовидната.Толкова ме е яд.Искам да видя и с анемията докъде стигнах.И края на месеца съм в клиниката вече.Нямам време за губене, трябва да работим за бебе!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #528 -: Април 09, 2017, 11:21:10 am »
...
И исках да попитам, защото ми стана интересно, защо ако в единия яйчник има задържан фуликул, но се случи овулация в другият все пак, е възможно якцеклетката да не е годна?
В смисъл, как влияе едното на другото?
Заради хормонални зависимости. Ние месеци наред правехме инвитро на естествен цикъл със замразяване на ембрионите. И когато е имало задържан фоликул, въпреки моите настоявания пак да си направим проследяването (времето ни притискаше и не ми се искаше да пропускаме цикъл), лекарката винаги казваше, че няма смисъл да пробваме, а да изчакаме следващия цикъл.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #529 -: Април 09, 2017, 12:07:51 pm »
Разбирам...

Благодаря ви момичета!

Аз не съм вярвала, че ще го кажа, но предвид ситуацията, с радост ще съобщя, че днес ми дойде, което е доказателство, че ову ми е била точно когато я усетих на (42ри ден).

Моля ви, стискайте палци да се махне този проклет фуликул с този МЦ, защото след като се беше получил януари, с МЦ февруари не беше успял да се спука, а не се ли спука пак, още един месец ще отиде зян за опити и ще обърка и овулация и всичко...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #530 -: Април 09, 2017, 12:10:15 pm »
Или противозачатъчни, или лекарска намеса ако не се е махнал фоликула.Аз дори съм учудена, че са го оставили от само себе си да се изчисти.Лекарите предписват противозачатъчно почти винаги при задържан фоликул.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #531 -: Април 09, 2017, 12:39:00 pm »
Навремето като правех кисти (задържани фоликули) ме лекуваха точно така. Първо дуфастон и като дойде мц противозачатъчни 1 месец. Моето лечение беше така.  Аз МЦ все още нямам, трябва да дойде до утре... амаа дано хич не идва... надеждата умира последна. Стискайте палци. Стискам и аз на вас.  :bighug:
« Последна редакция: Април 09, 2017, 12:40:34 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #532 -: Април 09, 2017, 16:49:31 pm »
Днес ми дойде цикъла, по обед имах бледорозово зацапване и след това болки в яйчника и кървене... Много ми е мъчно...
 :sleepingbabyboy:
Дано поне при вас се е получило, момичета! Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #533 -: Април 09, 2017, 18:59:58 pm »
Днес ми дойде цикъла, по обед имах бледорозово зацапване и след това болки в яйчника и кървене... Много ми е мъчно...
 :sleepingbabyboy:
Дано поне при вас се е получило, момичета! Успех на всички!

Гушкам те  :bighug: Пожелавам ти следващия месец да стане, не се предавайте
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #534 -: Април 09, 2017, 20:28:42 pm »
Kukapetal,
Много съжалявам, но дали пък все пак няма все още лека надежда, нали има много случаи дето казват, че на датата на цикъла им е дошло с розово зацапване, текло и на другия ден нямало нищо?
Заради втората бледа чертичка, все си мисля, че има някакъв шанс и да не е била изпарителна...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #535 -: Април 09, 2017, 20:40:24 pm »
Kukapetal и аз си мисля същото като Vistal..  дано течението спре..
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #536 -: Април 09, 2017, 20:43:05 pm »
... и аз на това се надявах, като ми дойде, че ще спре до вечерта или утре, но вече си ми тече ярко червено, като ходя до тоалетна. Едва ли има шанс...
 Благодаря ви, много сте мили! Стискам палци за вас!  osi_9
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #537 -: Април 10, 2017, 10:35:32 am »
Здравейте момичета... еее и аз не съм бременнна... днес си купих тест с чувствителност на чхг 10 и е отрицателен... ще си чакам мц да дойде сигурно днес...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #538 -: Април 10, 2017, 14:07:31 pm »
Кикче, дано не идва МЦ, така се разочаровах от тези тестове, вече няма да правя ранни! Дано скоро някой да ни зарадва с хубава новина, че да разведрим темата и да ни посипе с прашец.
 yahoo_17
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #539 -: Април 10, 2017, 14:19:14 pm »
Съжалявам, че и този месец никой не можа да се похвали, макар, че Даная се губи нещо...
От както я има тази тема, май две момичета забременяха само до момента, дано бройката се увеличи скоро!

Аз съм толкова съсипана и разочарована и с чувството, че някой се гаври много сериозно с живота ми, при две забременявания от първия път, сега след като загубихме дете да съм в тази ситуация на нямане на време и проблем след проблем със зачеването и изобщо начина по който го загубихме... Че малкото ми момиченце по един или друг начин е потърпевша и става свидетел на цялото това страдание...
Все някакво равновесие трябва да има в тази вселена за хората просто, иначе живота е супер безмислен...

Kikcheto, при теб все пак мисля има още шанс, така че не спирай да вярваш!
« Последна редакция: Април 10, 2017, 14:23:18 pm от Vistal »