0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #500 -: Април 02, 2017, 09:51:38 am »
Чул те Господ, амин!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #501 -: Април 05, 2017, 07:32:17 am »
Добро утро.Двадесет дни след инсето ,днес е деня на теста и той е отрицателен.Знаех,че шансовете са малки и въпреки това,болката е смазваща.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #502 -: Април 05, 2017, 08:16:24 am »
Ели, силни прегръдки мила  :bighug: Винаги ума утре!Винаги!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #503 -: Април 05, 2017, 08:44:20 am »
Ели ,как 20 дни след инсето  8O......
Инсе нали се прави с таймирана овулация ,след ову най-дългата лутеална фаза е 16 дни  или взимаш хапчета и затова не ти е дошло ,не разбирам.БТ мерила ли си ?
Стискам палци теста да не е отчел правилно.
Силни прегръдки иако не този следващия път!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #504 -: Април 05, 2017, 08:50:32 am »
Да,20дни минаха.Най-вероятно цикъла не идва,заради Дуфастона и Естрофема,които пия.Днес ги спирам.БТ не меря.
Благодаря ви за подкрепата
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #505 -: Април 05, 2017, 10:20:44 am »
Елица, прегръщам те, ще стане, миличка :hug2:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #506 -: Април 07, 2017, 11:02:07 am »
Момичета, имам въпрос...

Както знаете последно ми дойде 08.02, преди това прием на утрогестан януари месец преди овулация, блокирана такава тогава, резултат задържан фуликул.
Нямах овулация, след последния МЦ февруари, нито цикъл.
После имах от нищото болки в левия яйчник на 42 ден, реших че по някакъв странен начин може да се е случила ову чак сега (или да е прескочен един МЦ) и правихме опит за всеки случай (не бяхме правили опити след 25ти ден, нито повече тестове за ову).
На 44 ден ходих на гинеколог, констатира, че е имало ову и задържания фуликул наличен, но не можа да каже кога точно е била овулацията.
Снощи правих тест (16 дни след предполагаемата ову), отрицателен, БТ ми е 37.1-37.2 сутрин рано, а следобяд достига 37.5-37.6, гърдите ми са леко болезнени от две седмици.
Според вас, има ли смисъл да давам пари за кръвен тест, или е ясно, че няма бременност след като на 16ти ден е отрицателен уринарния тест и аз трайно вече няма да имам МЦ явно заради този фуликул?
Моля ви, включете се с мнение, защото вече крайно се побърквам от тази ситуация...
« Последна редакция: Април 07, 2017, 12:49:53 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #507 -: Април 07, 2017, 11:16:03 am »
Ели, много съжалявам, в момента те разбирам твърде добре как се чувстваш, мен този месец ми беше последния шанс някога да имам второ детенце и след отрицателния тест снощи ми идеше да потъна някъде и да изчезна от света.
Стискам палци все пак, скоро да се получи по естествен път!
« Последна редакция: Април 07, 2017, 12:50:06 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #508 -: Април 07, 2017, 12:03:02 pm »
Vistal, направи и кръвен тест. Ще си сигурна какво е положението, иначе тази неизвестност само те тормози. Ели, не губи надежда, ще дойде момента. Аз съм на 35 г. и днес за първи път в живота си виждам втора чертичка, толкова е бледа, че не смея да се зарадвам. Не издържах до 10.04, когато трябва да ми дойде цикъла и направих ранен тест. Сега се моля да не ми идва и наистина да има бебче.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #509 -: Април 07, 2017, 12:14:56 pm »
Ето още една снимка, дано не е изпарителна черта. Свито ми е сърчицето.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #510 -: Април 07, 2017, 12:34:32 pm »
Стискам палци да е положителен :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #511 -: Април 07, 2017, 12:45:30 pm »
Kukapetel, благодаря ти за отговора, стискам ти силно палци!
А, щом при теб три дена преди датата на МЦ имаш втора чертичка, не виждам никакви шансове при мен на кръвния тест да излезе нещо по-различно от снощния резултат, след като на 16 ден като максимално дълга лутеална фаза дава отрицателен. Тъпото е, че като не съм имала цикъл от два месеца не мога и никакво закъснение да смятам и да се оповавам на него. Супер глупава ситуация!
Сега се замслих и се сетих, че с второто бебе, на 15-16ти ден от предполагаемото ову имах по-бледа втора черта на теста тогава...
А, колкото и странно и откачено да звучи, и двете с гинеколожката ми, които имаме силно развита интуиция, имахме усещането, че е станало този път въпреки сбърканат ми от всякъде ситуация...
« Последна редакция: Април 07, 2017, 12:53:13 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #512 -: Април 07, 2017, 13:34:17 pm »
Kukapetal стискам палци от сърце тази бледа чертичка да стане многоооо наситена... и аз Нечакам МЦ на 10.04 .... Целувки и прегръдки на всички чакащи.

Vistal мила... какво ще го правите този фоликул... няма ли да го пукате.. става ли по голям?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #513 -: Април 07, 2017, 14:21:50 pm »
Kikcheto,

Фуликулът беше нарастнал от установяването му на 6ти ден от мц до 23 ден на мц, а след това от 23 ден на мц до 44 ден се беше смалил.
Чакаме МЦ от февруари, за да се пукне сам фуликулът.
Последно когато установи гинеколожката, че е имало овулация, каза че лигавицата е хубава дебела като "аха да ми дойде) или ако има бременност ще се задържи такава дебела и каза ще чакаме още да видим, обаче ето вече 16 дена минаха, все още нито МЦ, нито бременност...
За това и се чудех за кръвен тест, макар, че ми се струва безпредметно предвид времевия вече диапазон.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 14:25:43 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #514 -: Април 07, 2017, 14:34:33 pm »
Vistal направи си теста за да не се чудиш. Стискаме палци да е положителен
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #515 -: Април 07, 2017, 18:12:56 pm »
Kukapеtаl, тестът е положителен :) Стискам силно плачета всичко да е наред  :bighug:
Vistal, дори и овуто да не е било на 42ри ден, когато си имала болки, така или иначе е било преди 44ти ден,и в краен случай ти е 14ти ден след О. Според мен пикливо тестче щеше да отчете. Не ти го казвам, за да губиш надежда, а защото съм била в омагьосания кръг на липса на цикъл и очакване. Според мен, ако не ти дойде до 1-2 дни, посети отново доктор. Ако трябва сменяй доктора. Не съм напълно сигурна, но от дългите години лекари и т.н. мисля че, при задържан фоликул(киста) - не настъпва О. Не знам какво ти е казал докторът, но трябва да се вземат мерки за задържания фоликул. При наличието му се подтиска О, плюс не се знае дали и кога ще настъпи менструация. При киста( задържан фоликул) съм имала и редовни цикли без О обаче, а съм имала и липса на цикъл, докато не изчезне кистата. Дано ти давам правилна инфо, нека Марси се включи .Късмет мила :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #516 -: Април 07, 2017, 18:41:14 pm »
...... Не знам какво ти е казал докторът, но трябва да се вземат мерки за задържания фоликул. При наличието му се подтиска О, плюс не се знае дали и кога ще настъпи менструация. При киста( задържан фоликул) съм имала и редовни цикли без О обаче, а съм имала и липса на цикъл, докато не изчезне кистата. Дано ти давам правилна инфо, нека Марси се включи .Късмет мила :)  :bighug:
Когато съм имала задържан фоликул, лекарката винаги ми е казвача, че пропускаме този цикъл, защото е малко вероятно да има овулация, а дори и да има доминантен фоликул, едва ли ще е качествена яйцеклетката. Обикновено в такъв цикъл приемах Дуфастон или Утрогестан във втората половина на цикъла и чакахме следващия цикъл за проследяване.
Vistal, според мен е добре да се консултираш с друг лекар и да се вземат мерки за този задържан фоликул.
За твое спокойствие преди това може да направиш един кръвен тест за бременност, за да си наясно с моментната ситуация, и да не губиш повече време в чакане.
« Последна редакция: Април 07, 2017, 18:42:45 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #517 -: Април 07, 2017, 20:49:40 pm »
Благодаря ви мили момичета, давате ми сила и надежда! Стискам палци за всички скоро да си имаме бебчета! Целувки! :balk_602:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #518 -: Април 07, 2017, 21:21:24 pm »
Kukapetal ако може да питам на колко дни ти е МЦ... че аз се чудя утре дали да правя тест или да чакам още.. Айде мила поведе крак с този хубав тест... дай боже на всички ни :*
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #519 -: Април 07, 2017, 21:54:28 pm »
Kikcheto, при бременности ми е отчитало на 11ти ден, но с  меееегаа бледа чертичка...Може да опиташ с тест, но ако е отрицателен - не го взимай под внимание  :bighug: Стискам палци :)