0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #220 -: Февруари 09, 2017, 09:39:16 am »
На теория е така - трябва да мине 1 година опити, за да се започнат специализирани изследвания. На практика е добре преди бременност да се направят профилактични изследвания, с цел да се знае дали няма инфекции, дали има имунитет към рубеола и т.н. Това е подготовка за бременността, когато част от проблемите не могат да се лекуват с всички възможни средства.

Пиеш фолиева киселина (витамин В9), нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #221 -: Февруари 09, 2017, 09:53:17 am »
Здравейте, ако може Мели или някой запознат да ми отговори. Интересува ме как се изследват антифосфолипидни антитела при мъжа и жената - с кръвна проба ли? Преди време четох, че не винаги това изследване е достоверно? Също така кои точно АФА се изследват, тъй като видях, че са няколко вида. Случаят е неизяснен стерилитет и търсене на причината след изследвано почти всичко - спермограми, хормони, ЦС, ТСХ, вит Д, НК клетки, половопредавани болести, тромбофилия, ХСК...може и да пропускам вече нещо, но сме с дълъг „стаж”.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #222 -: Февруари 09, 2017, 10:01:29 am »
На теория е така - трябва да мине 1 година опити, за да се започнат специализирани изследвания. На практика е добре преди бременност да се направят профилактични изследвания, с цел да се знае дали няма инфекции, дали има имунитет към рубеола и т.н. Това е подготовка за бременността, когато част от проблемите не могат да се лекуват с всички възможни средства.

Пиеш фолиева киселина (витамин В9), нали?

Да, д-р Даскалова, от края на годината пия. А можете ли да ми кажете за тази овулация, при положение, че на 7ми ми е била почти еднаква като наситеност с контролбата, на 8ми вече по-бледа, а на 9ти я няма, означава ли че овулацията съм я изпуснала и е била на 7ми, т.е. няколко часа след това и на 9ти като сме го направили е било безсмислено?
Все пак сивзех нова опаковка с тестове за овулация, днес след работа пак ще направя.
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 10:03:27 am от momiche_f »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #223 -: Февруари 09, 2017, 10:08:31 am »
Най-вероятно си права и сексуалният контакт е бил след овулация, но знаеш, че тези тестове показват кога е пика на ЛХ, а не кога е самата овулация (и дали изобщо я има). Понякога в "живия живот" нещата не се развиват като по учебник.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #224 -: Февруари 09, 2017, 10:23:01 am »
Благодавя ви за вниманието, ние ще продължим с опитите до цикъла, пък ако не и този път, силно се надявам да е следващият. Вече почвам да се притеснявам аз ли нещо не мога да си изчисля продължителността на цикъла и кога да почвам с тестовете за овулация.
Някой ще може ли да ми помогне, да пиша последните месеци кога ми е дошло, за да видим дали правилно изчислявам
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #225 -: Февруари 09, 2017, 11:05:34 am »
На теория при 28 дневен цикъл О е около 14 ден,при 30 дневен цикъл се смята 14 (назад)от първия ден на цикъла т.е О се пада някъде 15-16 ден от цикъла,но има момичета с късна О,има и с ранна.
Моя съвет е според средната дължина на цикъла(да приемем ,че тя е 30 дни) към 12 ден да отидеш на гинеколог и да направите фоликуметрия(с ехографа се измерва доминатния фоликул)и на базата на него се определя приблизителната О.Доктора може да те накара да отидеш пак след 2-3 дни за да види,ако е малък и се ходи още веднъж поне след О ,за да се види дали фоликула се пука.Така най-лесно ще се ориентираш в кой дни горе-долу ти е О и ако решиш за напред ще знаеш кога да започнеш тестовете.Другия метод е меренето на БТ
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #226 -: Февруари 09, 2017, 11:19:34 am »
Ох, ако съм мислела, че е толкова сложно. Как при някои от пръвия път става, та даже не са изчислявали кога са във овулация :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #227 -: Февруари 09, 2017, 11:21:54 am »
Алекса, ние бяхме така какво ли не изследвах всичко беше наред.Единственото което се оказа проблем беше една запушена тръба вследствие на сраствания и при лапароскопията ми я клампираха и СГ с намален еякулат, но всичко друго ОК.% години опити, инсета, инвитро, но успяхме.Сега за номер 2 по същия начин!

Момиче, какво да ти кажа живот е интересен, не знаеш какво ще ти поднесе!И аз съм си задавала хиляди пъти този въпрос, отговор нямам все още.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #228 -: Февруари 09, 2017, 12:10:16 pm »
momiche_f и аз си задавам тоЗи въпрос как при някои става от 1 път,та понякога и не желано, пък при хора които толкова искат бебе не става и ние правим опити вече 7 месец ще започнем и аз ходих на гинеколог засега единственото нещо е че съм с обърната матка,което го знаем отдавна,но уш не е проблем.Желая ти успех на теб и на всички останали дано най-после успеем да сбъднем мечтата си.💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #229 -: Февруари 09, 2017, 12:53:31 pm »
Успех и от мен на всички, дано по-скоро ни се случи чудото  :)

А това за обърнатата матка как се разбиеа, трябва да кажеш предварително ли на гинеколога да погледне или при самия профилактичен преглед се забелязва това?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #230 -: Февруари 09, 2017, 14:42:40 pm »
А можете ли да ми кажете за тази овулация, при положение, че на 7ми ми е била почти еднаква като наситеност с контролбата, на 8ми вече по-бледа, а на 9ти я няма, означава ли че овулацията съм я изпуснала и е била на 7ми, т.е. няколко часа след това и на 9ти като сме го направили е било безсмислено?
Все пак сивзех нова опаковка с тестове за овулация, днес след работа пак ще направя.

Здравей, momiche_f! Тестовете за овулация отчитат пика на LH, което провокира спукването на фоликула (около 12-24 часа след този пик на LH, а понякога и повече - до към 48ч. след положителния тест), след което освободената яйцеклетката може да бъде оплодена. Яйцеклетката има преживяемост около 12- 24 часа след овулация.
Няма как еднозначно да се каже дали сте пропуснали овулацията, има шанс и в този месец, според мен!  :)
Най-общо препоръката е около овулация опити да се правят през ден или всеки ден, както предпочитате.
Освен тестовете за О., може допълнително да използваш и калкулатор за изчисление на фертилните дни (той изчислява спрямо продължителността на месечния цикъл).
В сайта има Овулационен календар, който изчислява фертилните дни за конкретния цикъл. Ако се регистрираш и поставиш линк към графиката в подписа си, ще бъде по-удобно да следим и коментираме дните за овулация. В календара по твой избир може да въведеш някои данни: тестовете за овулация, евентуално базална температура, ако решиш да измерваш, също медикаменти, и др.
Желая ти успех, Момиче, ако не в този цикъл, то в следващия! :)


П.П. Ако имаш затруднения с регистрацията в календара и поставянето на линк в подписа, ще дам допълнителни насоки :).
Би ли написала колко дни е твоят месечен цикъл (не дните за ментруация, а общата продължителност на цикъла)?
Този тест за овулация, който е бил почти положителен, по кое време на деня е направен? Добре е тестовете, които отчитат пика на ЛХ, да се правят около обяд или следобед, не сутрин. В тази тема преди няколко дни коментирахме тестовете за овулация http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50951.msg1144056#msg1144056
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 15:50:47 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #231 -: Февруари 09, 2017, 15:24:09 pm »
А можете ли да ми кажете за тази овулация, при положение, че на 7ми ми е била почти еднаква като наситеност с контролбата, на 8ми вече по-бледа, а на 9ти я няма, означава ли че овулацията съм я изпуснала и е била на 7ми, т.е. няколко часа след това и на 9ти като сме го направили е било безсмислено?
Все пак сивзех нова опаковка с тестове за овулация, днес след работа пак ще направя.

Здравей, momiche_f! Тестовете за овулация отчитат пика на LH, което провокира спукването на фоликула (около 12-24 часа след този пик на LH, а понякога и повече - до към 48ч. след положителния тест), след което освободената яйцеклетката може да бъде оплодена. Яйцеклетката има преживяемост около 12- 24 часа след овулация.
Няма как еднозначно да се каже дали сте пропуснали овулацията, има шанс и в този месец, според мен!  :)
Най-общо препоръката е около овулация опити да се правят през ден или всеки ден, както предпочитате.
Освен тестовете за О., може допълнително да използваш и калкулатор за изчисление на фертилните дни (той изчислява спрямо продължителността на месечния цикъл).
В сайта има Овулационен календар, който изчислява фертилните дни за конкретния цикъл. Ако се регистрираш и поставиш линк към графиката в подписа си, ще бъде по-удобно да следим и коментираме дните за овулация. В календара по твой избир може да въведеш някои данни: тестовете за овулация, евентуално базална температура, ако решиш да измерваш, медикаменти, и др.
Желая ти успех, Момиче, ако не в този цикъл, то в следващия! :)


П.П. Ако имаш затруднения с регистрацията в календара и поставянето на линк в подписа, ще дам допълнителни насоки :).
Би ли написала колко дни е твоят месечен цикъл (не дните за ментруация, а общата продължителност на цикъла)?
Този тест за овулация, който е бил почти положителен, по кое време на деня е направен? Добре е тестовете, които отчитат пика на ЛХ, да се правят около обяд или следобед, не сутрин. В тази тема преди няколко дни коментирахме тестовете за овулация http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50951.msg1144056#msg1144056

Обнадежди ме, дано си права, благодаря ти! Тестовете са на Овю и ги правех всеки път в 18:00 часа, като преди това 2 часа не съм пила течности. Сега прочетох някъде, че 4ри часа преди това не се приемали. Днес ще спазя този срок и довечера ще тествам и ще пиша, но съм почти сигурна, че няма да има втора черта, тъй като вчера нямаше.
За този овулационрн календар ще бъда благодарна ако ми помогнете, довечера ще седна на спокойствие да го попълня, за да се вижда от вас. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #232 -: Февруари 09, 2017, 15:47:22 pm »
Тестовете са на Овю и ги правех всеки път в 18:00 часа, като преди това 2 часа не съм пила течности.
спазила си изискванията за тестване

За този овулационрн календар ще бъда благодарна ако ми помогнете, довечера ще седна на спокойствие да го попълня, за да се вижда от вас. :)
Момиче, тук е описано всичко за регистрацията и попълването на данните:
Указания за работа с овулационния календар .

По-долу е описана последователността за поставяне на графиката в подписа, но преди това е необходимо да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За копирането на линк към графиката в подписа:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #233 -: Февруари 09, 2017, 16:20:54 pm »
Momiche_f не не казвам аз ,защото принципно няма как да знам сама.При прифилактичен преглед се установява обърната матка .Това не е дефект просто някои жени си се раждат така и не са никак малко,но все пак си имат дечица чела съм за майки забременели от 1 път с такава матка и лекарите казват,че ако има проблем при една жена ,то не е от това ,но може да отнеме повече време при някой заради положението на матката.Не знам аз чакам чудото.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #234 -: Февруари 09, 2017, 16:43:00 pm »
Благодаря и на двете, довечера ще пиша
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #235 -: Февруари 09, 2017, 18:03:40 pm »
Както и очаквах, една контролна линия, фори е по-бледа самата контролна. Довечера ще се пробвам с този календар
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #236 -: Февруари 09, 2017, 18:32:41 pm »
Момичета има ли вероятност след секцио да се получат страствания на тръбите?!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #237 -: Февруари 09, 2017, 21:45:48 pm »
Момичета има ли вероятност след секцио да се получат страствания на тръбите?!

Нищожна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #238 -: Февруари 09, 2017, 22:04:55 pm »
Момичета има ли вероятност след секцио да се получат страствания на тръбите?!

Нищожна.
    Благодаря ви много... малко се бях притеснила...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #239 -: Февруари 09, 2017, 23:02:11 pm »
Здравейте, можете ли да ме насочите към темата за клиниките в София в помощ за забременяване?
Благодаря предварително :)