0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #140 -: Януари 09, 2017, 00:34:43 am »
Два месеца не са много време. По принцип след година полови контакти без предпазни средства ако няма забременяване, трябва да се обърнете към специалист. Това е, когато жената е под 35 г. Ако е над, не трябва да се чака повече от 6 м.
Засичаш ли си овулацията?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #141 -: Януари 09, 2017, 09:38:34 am »
Ако Хашимотото не се контролира, ако не се пие хормон, ако стойностите на ТСХ са високи, има много ако преди да се каже, че няма да има качествени яйцеклетки.Да Хашимотото влияе на половите хормони, ако не се овладее.Но след влизане в норма на нивата на ТСХ хормоните се стабилизират, аз съм пример!Също така Хашимото може да подтисне овулация(при мен така се получи), но след вкарване на хормоните в рамки всичко се оправи.
Чета и аз за хранителните режими, но там си трябва наистина много голяма воля преди всичко.Аз към момента опитвам да огранича глутена и захарта.Да видим дали ще ми се получи.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #142 -: Януари 09, 2017, 15:10:45 pm »
Маги, аз захартя я спрях заради ИР, намалих и въглехидратите, но ако спра и глутена съвсем няма да има какво да ям  :D. Онзи ден попитах ендокринолога дали, ако спра глутена ще успея да намаля антителата (имам много завишен ТАТ), но той каза, че това не било научно доказано. Възможно е и той да не е запознат или пък да отрича новостите, тъй като четох, че в чужбина предписват и хормон от щитовидната на прасе вместо еутитокс / лтироксин, но лекарят каза, че това е неправилно и нашите препарати са достатъчно добри. Аз тепърва се сблъсквм с Хашимото и имам още много да изчета, но със сигурност в чужбина за да пуснат даден медикамент са го тествали. Така си мисля :-)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #143 -: Януари 09, 2017, 15:19:35 pm »
Алекса, гледам аз и хора в БГ се снабдяват с така наречения натурален хормон.Аз още се колебая.Селен пиеш ли?Аз утре съм на преглед да видим какво ще ми каже докторката.Една от най-добрите в страната е.Иначе диетата е нисковъглехидратна, яде се месо и зеленчуци, предимно зеленолистни, също риба, морски дарове и яйца.Според мен е много добро хранене, но е много трудно да се пренастроиш и то посред зима.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #144 -: Януари 09, 2017, 15:29:34 pm »
И аз мисля, че диетата не е лоша, но зимата от зеленчуците ям предимно зеле и моркови, с цвекло не ми се занимава, яйца и риба обичам, а от месата остава свинско и телешко - пилешко и пуешко не ям отдавна, защото са с много хормони. И така се получава, че избора от храни е доста стеснен. За закуска примерно е много сложно - не може хляб, не може и овесени ядки, защото и те са с глутен и то какво остава...Предписани са ми едни антиоксиданти, които съдържат селен, но е в много ниска доза - 25 мг. Все си мисля, че трябва да е поне 50 или 100.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #145 -: Януари 09, 2017, 16:13:41 pm »
Ами яйца за закуска, аз не обичам, ама на.Аз и не закусвам де.Иначе аз освен Хашимотото се оказах с желязодефицитна анемия.Много хора излседват Б12, вит. Д, Феритин, желязо, магнезии, цинк и какво ли още не, списъка е дълъг.Има липси почти на всичко.Свързват го с Хашимотото, но дали е така не знам.Аз си пия желязото за анемията и еутирокса за Хашимотото, сега ще видим дали ще ми включат селен.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #146 -: Януари 09, 2017, 21:31:47 pm »
Маги, преди 10тина години се мъчих с една желязодефицитна анемия. Сума ти малтофер изпих, но нещата не се подобриха, освен да ходя постоянно с усещането за гюлле в корема. Последно попаднах на читав доктор, който ми обясни, че колкото и желязо да пия, щом не го усвоявам файда йок. Та не помня всичко, но помня, че пиех витамин С, ядях  почти никому непознатата тохава елда (от Молдова ми я носеха) и голямо търсене на чугунена тенджера, за да готвя в нея. Кафето и шоколада не бяха добре за усвояването -туй го помня, щото там голям зор с ограниченията . Дано не лъжа, ама май млечни и яйцата също не бяха добре.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #147 -: Януари 09, 2017, 21:47:01 pm »
Млечни 2 часа преди и след желязото не трябва да се приемат. Туй го спазвам. Моето леко се вдига. Тахан, леща, цвекло и какво ли не. Месо червено, дроб абе мани...

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #148 -: Януари 12, 2017, 19:28:37 pm »
Здравейте отново, дами. Честито на тези, които имат две чертички, виждам че по - горе има добри новини. Дай Боже все така!
Нали и аз съм хашимотка, а това заболяване пречи май на усвояването, преди няколко месеца бях с желязодефицитна анемия. Започнах да пия сорбифер дурулес + 500мг витамин C всеки ден. Без млечни преди и след него поне 2 ч., както са казали Маги и avallon преди мен. За два месеца го вдигнах почти до горна граница. Преди това пих феротон, но нямаше особен ефект, а и има ужасен вкус.
Доколкото знам зеле ни е забранено, може да се яде, но само сготвено, също така, не знам дали е много сигурно, но имам инфо, че обикновената паста за зъби вреди, взимам само такава без флуор. Иначе атакувала жлезата. Вече една година съм на диета, свалих 11 кг., трудно ми е, защото обичам хляб, сладко, но не мога да си го позволявам.
От майка ми /която е хашимотка/ знам, че е важен селенът. Много помага да се смъкне хормона. Но ме посъветва да го спра, защото не се препоръчвал за бременни и сега се надяваме да стане. А пък се натрупва.
Истина е, че никой лекар не признава диета при лечението на това заболяване. Но не знам защо при мен има голяма разлика когато спазвам режим и когато не.

Да се отчета по темата - не се надявам много, че е станало, но вчера трябваше да ми дойде. Не ми дойде, нито ми дойде днес. Нито нещо ме боли. Но пък пия прим ойл за намаляване на симптомите и засега само гърдите ме боляха, като вчера и днес вече спряха. Освен това съм болна и пия витамин Ц и парацетамол... та май и от това има забавяне. Ще видим.

Успех на всички и до скоро, ще ви следя.
« Последна редакция: Януари 12, 2017, 19:31:02 pm от bunnylove »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #149 -: Януари 12, 2017, 19:43:11 pm »
И аз мисля, че диетата не е лоша, но зимата от зеленчуците ям предимно зеле и моркови, с цвекло не ми се занимава, яйца и риба обичам, а от месата остава свинско и телешко - пилешко и пуешко не ям отдавна, защото са с много хормони. И така се получава, че избора от храни е доста стеснен. За закуска примерно е много сложно - не може хляб, не може и овесени ядки, защото и те са с глутен и то какво остава...Предписани са ми едни антиоксиданти, които съдържат селен, но е в много ниска доза - 25 мг. Все си мисля, че трябва да е поне 50 или 100.
Аз знам, че зеле не  ни се препоръчва да  ядем когато сме с Хашимото. Имам в предвид сурово.

Авалон, защо си търсила чугунена тенджера, стана ми интересно :-) ?

bunnylove, стискам палци.
« Последна редакция: Януари 12, 2017, 19:49:41 pm от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #150 -: Януари 13, 2017, 13:00:56 pm »
Абе ще се борим с това Хашимото няма да се даваме я.Аз веднъж успях въпреки Хашимотото, що да не успея пак.

Аз този месец нямам надежда другарки.Така че чакам цикъл края на другата седмица и следващия вече с изследвания в ръка, ще знам на къде вървя.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #151 -: Януари 13, 2017, 15:02:28 pm »
magi_st, даваш надежда за такива като мен, които са болни и се надяват да стане за първи път.

Имам запитване, ако някоя от вас е запозната с подобен случай, тъй като ми е нещо ново - бях болна, мога да кажа, че днес вече съм добре, но температурата не си отива, колкото и лекарства да пия. Седи си ту 37 рано сутрин, ту 37.3 през целия ден и не мърда. А не ми е зле, нито отпаднало. Само ми е малко по - топло от обикновено.
Взех си един тест, който ще направя, в случай че не ми дойде до утре сутринта...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #152 -: Януари 13, 2017, 15:09:55 pm »
Бъни, не съм имала такива случаи.На мен тая температура ми е най-омразната.Честно!Но направи един тест ей така за всеки случай.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #153 -: Януари 13, 2017, 22:07:41 pm »
Бъни, ако взимаш ударни дози вит. С, от това ти закъснява.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #154 -: Януари 13, 2017, 22:23:54 pm »
Bunnylove, след овулация е нормално да се повиши леко телесната температура и да се задържи до идването на М. Аз след овулацията си поддържах 37-37.3, но в месеца, когато забременях температурата си остана такава, а не спадна като друг път. Все пак, ако си болна, може и от това да е. Стискам палци!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #155 -: Януари 14, 2017, 07:44:18 am »
Момичета, здравейте!
Днес трети ден ми закъснява.
Събудих се рано в 7ч, понеже не можех да спя повече и... направих тест за бременност  :oops:
« Последна редакция: Януари 14, 2017, 09:01:25 am от bunnylove »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #156 -: Януари 14, 2017, 09:15:19 am »
Ехааа, много хубави чертички! :P
Тихичко Честито, bunnylove!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #157 -: Януари 14, 2017, 09:20:49 am »
Бъни страхотни чертички. Честито! Записвай час за лекар!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #158 -: Януари 14, 2017, 09:49:39 am »
Браво, bunnylove, честито!  :)
Около десет дни след закъснение може да отидеш на преглед за регистриране на плодно сакче!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #159 -: Януари 14, 2017, 10:30:41 am »
Bunnylove, предчувствах го заради температурата. Тихичко честито!