0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #100 -: Декември 15, 2016, 22:28:56 pm »
Имаш право за смяната на обстановката, така съзнанието е насочено към други неща, а не към притеснение по забременяване или битовизми.
Успех и на теб, както и на всички четящи тук.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #101 -: Декември 16, 2016, 00:18:06 am »
Bunnylove аз също съм с обърната матка и аз лежа по корем вече 4  ,започваме 5 месец ,но не виждам полза въпреки,че и аз съм чела и са ми казвали така и лежа така по 2 часа,че и повече и цяла нощ не ставам.Този месец обаче ще опитам с вдигнати крака до стената пък да видим.Желая ти успех ,както и на всички "луди" момичета като мен. 💋💋💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #102 -: Декември 16, 2016, 08:56:32 am »
Момичета ако ще и челна стойка да правите след секс все тая ;) Щом имате Хашимото следете го редовно, контроли на макс 3 месеца.Стойността на ТСХ трябва да е около 1,5, хубаво е да е под 2.Секс не се прави по час, правете секс през ден, а в дена на овулация и след нея може и всеки ден.Но не се въздържате повече от 5 дни, сперматозоидите просто вече не са качествени.Пийте си фолиевата, ако искате мерете и БТ.А ако бебето се забави повече от година и сте под 35г, или повече от 6 месеца и сте над 35г, то е време за специалист!

Успех момичета!Аз дерзая.Тази седмица имаме страшно много работа и въобще не ми е до секс, та надежда нямам за този месец!Е догодина да е!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #103 -: Декември 16, 2016, 18:27:15 pm »
И аз се записвам за темата от 4 години правим опити сега сме си записали час за плевен за догодина дано всички имаме късмет и успеем Пожелавам мн успех на всички през идната година
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #104 -: Декември 17, 2016, 12:10:46 pm »
 Чудя се върху един въпрос момичета.
 В една статия чета, че разликата между ректалната и аксиларната температура  е 0.5 градуса.
 В друга пишат, че... "...Обикновено температурата в областта на ректума е 0,5˚ C по-висока от тази в устната кухина...", "Аксиларното измерване на температурата е обикновено с 0,5˚ C по-ниско от оралното."
 Т.е от тук следва, че тази под мишницата е по- ниска с 1 градус от ректалната.

 Каква е разликата между Т измерена под мишницата и тази ректално ?  osi_10
 
 
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #105 -: Декември 17, 2016, 13:52:04 pm »
 Разликата е в това,че базалната температура е тази на човешката "кухина" ,това е ректалната,вагиналната и би трябвало и оралната,ако правилно я засичаш,че там е малко субективно.
Аксиларната темп е телесната,тя е с 0.5 гр по-ниска от базалната. Това е темп на външната покривка на тялото.
Аз когато меря,измервам аксиларна и добавям +0,5 ,за да разбера базалната
Любовта е сила !

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #106 -: Декември 17, 2016, 22:45:15 pm »
Принципно е около 0,5С разликата, но все пак аксиларната е се влияе- изпотяване и други подобни. Оралното измерване за мен не е показателно за нищо, две измервания в рамките на 2 минути няма еднакво.
Ако си е за обикновена телесна температура- аксиларната си е достатъчно показателна. Аз лично харесвам инфрачервените термометри.
За базална си мисля, че  по- важно времето и мястото за измерване да е едно и също, а толкова каква е самата стойност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #107 -: Декември 19, 2016, 17:12:17 pm »
Здравейте момичета. Не знам дали тук  е мястото за въпроса ми ,но се надявам някой да ми даде отговор. В петък (16,12) ми беше направена цветна снимка за проходимост на тръбите.Всичко мина нормално и бързо,болката беше поносима. Само че вчера(18.12) забелязах зачервяване в пъпа,което им лош мирис и като го почиствам с памучен тампон се вижда лепкава течност. Възможно ли е да е в резултат от снимката и какви мерки да предприема?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #108 -: Декември 19, 2016, 17:22:39 pm »
Здравей vesinka1,
Според мен трябва да се обърнеш към клиниката, в която си правила цветната снимка.Когато правих моята имах др. проблеми и има звъннах на спешния тел. и хората отговориха ,кое е притеснително и кое не.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #109 -: Декември 19, 2016, 20:41:34 pm »
Възможно е това да са гъбичнки -гъбична инфекция на пъпа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #110 -: Декември 24, 2016, 06:44:03 am »
Здравейте,милички.Отдавна не съм писала,защото нищо не се случва при мен.Цикъла мина и замина,чудо за Коледа няма да има при мен.Януари след като ми свърши,заминавам пак при лекарката.Решила съм, ако не започнем някакви изследвания,по някакъв начин да движим нещата,да сменям клиниката,или поне лекаря.Отказвам да ме размотават повече.Нямам време,почти на 33 съм.
На всички вас желая положителен тест много  скоро,обичам ви и благодаря, че ви има,благодаря, че има и Зачатие.
Весела Коледа,бъдете здрави :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #111 -: Декември 24, 2016, 11:19:51 am »
Желая на всички весели празнични дни и сбъдване на съкровените мечти!  :)  tree2a


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #112 -: Декември 25, 2016, 12:11:22 pm »
Весела Коледа момичета! Много здраве и щастие и сбъдване на мечтите ви!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #113 -: Декември 25, 2016, 13:20:31 pm »
Весела Коледа, момичета! Имайте вълшебна година 🎄🎁🎁





Бореща се за една мечта.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #114 -: Декември 25, 2016, 23:52:00 pm »
Весела Коледа мили момичета!Пожелавам Ви здраве и много сбъднати мечти!💋💋💋
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #115 -: Декември 26, 2016, 13:20:45 pm »
Весела коледа и от мен :)
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #116 -: Декември 27, 2016, 12:02:40 pm »
Здравейте,момичета.Може би е странен въпроса,но си мислех....Правим опити за бебе и четох,че е най-добре,два три дни преди овулацията да се прави секс и така ще имат време сперматозоидите да преминат всички бариери преди настъпването й и да я посрещнат навреме.Та въпросът..Може ли да настъпи овулация и яйцеклетката да бъде оплодена,а да не се отчете това на тест за овулация,тъй като е настъпило веднага оплождане?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #117 -: Декември 27, 2016, 12:28:27 pm »
Здравейте,момичета.Може би е странен въпроса,но си мислех....Правим опити за бебе и четох,че е най-добре,два три дни преди овулацията да се прави секс и така ще имат време сперматозоидите да преминат всички бариери преди настъпването й и да я посрещнат навреме.Та въпросът..Може ли да настъпи овулация и яйцеклетката да бъде оплодена,а да не се отчете това на тест за овулация,тъй като е настъпило веднага оплождане?

Здравей, Мече! Не, не може  :). Последователността е такава, първо се повишава нивото на хормона LH (в този ден имаме положителен тест за О.), което провокира спукване на фоликула (около 12-24 часа след този пик на ЛХ, а понякога и повече - до към 48ч. след положителния тест), след което освободената яйцеклетката може да бъде оплодена. Препоръката е около овулация опити да се правят през ден или всеки ден, както предпочитате. А ако включиш и тестове за О., ще знаеш с по-голяма точност кога е овулацията. Успех и весели празници! :)

П.П.
Може да се случи да има овулация в цикъла, но тестът за О. поради някаква причина да не го отчете. Не защото вече се е случило оплождането (докато яйцеклетката е вътре във фоликула няма как да стане), а примерно поради неизправност на теста или ако не са спазени някои от изискванията при тестване.
« Последна редакция: Декември 27, 2016, 12:34:27 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #118 -: Декември 27, 2016, 12:32:38 pm »
Марси, ти е отговорила, подкрепям я напълно.Няма как да се случи това което описваш.Най-малкото самото оплождане става във фалопиевите тръби, след настъпила овулация.Сперматозоидите изчакват там яйцеклетката.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #119 -: Декември 27, 2016, 12:34:36 pm »
Благодаря,момичета!