0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #480 -: Януари 12, 2018, 14:55:25 pm »
Здравейте, отдавна хвърлям по едно око на темата.
С приятеля ми се опитваме да си направим бебче доста отдавна, може би повече от година и все не става.
Изследвах си хормони, всичко е в норми, хиляди прегледи при различни лекари и всички казват, че съм добре. Казват че трябва да стане, а то не става. Приятеля ми не си е правил спектрограма.
Изписаха ми Дуфастон от 15 ден до 25 ден. Преди дуфастона цикъла ми беше около 29-30 дни. Сега след 8 месеца Дуфастон вече е 27-28 дни и е абсолютно редовен всеки месец.
Последният ми цикъл беше на 18.12.2017, изчислих овулация около 01.01.2018. Правихме опити от 27.12 до 02.01 всяка вечер. След това вдигам краката на стената за около 15 минути.
Някъде около 6-7.01.2018 започна да ми прилошава, да ме боли леко корема ниско долу и да се чувствам отпаднала (струва ми се много рано, но все пак ...). Прилошаваше ми най-вече сутрин и вечер, от миризми на парфюми, цигари и други по силни миризми.
Обнадеждих се, че може този път да сме успели и имах неблагоразумието да си направя тест (шуар чек) на 10.01. Знам че е много рано, но така ми се искаше да видя втората чертичка, но не ...
Днес сутринта с първата урина имах леко розово течение. Имам си болките в корема като преди цикъл, но значително по-слаби.
Има много голяма надежда да се е получило и може би реших да пиша за да ме свалите малко на земята и да ми кажете вашето трезво мнение.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #481 -: Януари 12, 2018, 15:33:31 pm »
Здравей, TiTi07!
Рано си направила тест, уринен най-добре около 14-15 дни след предполагаемата овулация.
Но ако нямаш търпение, може да направиш кръвен тест. Около 10-11 дни след вероятните дни за О. може да се направи проверка чрез кръвен тест (по всяко време на деня, не е нужно да е на гладно, цена около 20лв.). Дано има бременност, стискам палци!  :)
И пиши!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #482 -: Януари 16, 2018, 13:14:16 pm »
Здравейте, наскоро ви писах с бледа втора черта и съмнение за бременност. Всъщност лекаря каза, че според него има бременност но не можел да я измери и ми назначи час за 17.01. Аз записах час при друг АГ за 18.01, но по стечение на обстоятелствата се разболях и сега съм вкъщи и се лекувам. Много се притеснявам дали всичко е наред и реших пак да направя тест докато чакам 18-ти и днес отскочих до аптеката и си взех един Шур чек. Този път контролната черта излезе по-бледа от тест линията, това нормално ли е?  :(
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #483 -: Януари 16, 2018, 14:10:08 pm »
Василеваа ЧЕСТИТООО ти по бременна от това едва ли може да си :) е на това ми се казва две големи, наситени и хубави черти. Пожелавам лека бременност и щастлив финал :)
Мисля че няма проблем че тестовата е по тъмна от контролната :) успех и късмет
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #484 -: Януари 16, 2018, 14:27:07 pm »
 :flower: :balk_112: Слънцемое,
благодаря ти миличка. Просто докато не мина на УЗ ще се побъркам. Уж внимавах да се пазя, а се разболях и постоянно се притеснявам да не навредя с този Парацетамол на бебето, а нямам друг начин да видя дали всичко е наред. Извинявайте, че ви спамя темата с глупости, просто като видях че тест линията е много по-наситена ми се стори че сякаш не съм виждала подобно нещо и реших да го споделя тук.  :oops: Хайде, дано завалят още хубави такива тестове тук! Успех на всички в бебеправенето!  :bfp: :bori_009:



Василеваа ЧЕСТИТООО ти по бременна от това едва ли може да си :) е на това ми се казва две големи, наситени и хубави черти. Пожелавам лека бременност и щастлив финал :)
Мисля че няма проблем че тестовата е по тъмна от контролната :) успех и късмет
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #485 -: Януари 16, 2018, 14:42:29 pm »
В крайна сметка утре си на преглед , така че издръж още малко и пиши след това :) всичко ще е ок
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #486 -: Януари 16, 2018, 23:17:22 pm »
Здравейте, пак от мен. Вече 4 дни з
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #487 -: Януари 16, 2018, 23:24:48 pm »
Съжалявам за предния пост. Нещо се обарка и се постна преди да съм написала цялата мъка :oops:
Та, 4 дни закуснение вече. Зацапване постоянно, едно бледокафяво понякога жълто. Почти никакви болки, освен в гардите. Много ми прилошава от храна и цигари най-вече. Задахвам се доста при мормално натоваране. Спи ми се доста. Днес сутринта направих нов тест, не с първата урина, защото нямах възможност, но с втората, като не бях пила много течности. Теста пак отрицателен. А на мен ни е лошо доста. Не мога да си обясня какво ми се сличва. Или по гадното за мен, защо теста пак е отрицателен  :(
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #488 -: Януари 18, 2018, 23:06:49 pm »
Слънцемое, вчера посетих първия АГ(от моя град), който потвърди бременността преди 2 седмици и за него съм си в 7 ма седмица, даже ембриона имал сърдечна дейност(не ми показа монитора докато ми гледаше и снимката от ехографа му е абсолютно черна -нищо не се вижда). Днес бях в ДКЦ Авис Медика в Плевен на второ мнение. Докторът през почти цялото време държеше монитора обърнат към мен и ми обясняваше подробно. Каза, че сака е 16 мм, хубаво оформен, но вижда само жълтъчно тяло. Бременността отговаряла на 5-6 г.с а според посл. МЦ трябва да съм в 7 г.с.
Чувствам се притеснена, че не се видя ембрионче, но някъде прочетох, че при наличие на това мехурче значело, че всичко върви наред. Ще се побъркам, но съм склонна да вярвам на лекаря от Плевен, то ако беше оформено всички щяме да го видим. Сега как ще изтърпя още 2-3 седмици без да знам какво се случва направо не знам..


В крайна сметка утре си на преглед , така че издръж още малко и пиши след това :) всичко ще е ок
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #489 -: Януари 19, 2018, 07:41:59 am »
Василева сега трябва да си спокойна и да се пазиш и да не се натоварваш. Бързо ще мине времето ще видиш. Всичко ще е наред. Скискам палци и пиши
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #490 -: Януари 19, 2018, 08:41:07 am »
Василева при кой лекар беше в Авис медика.Аз съм от Плевен познавам ги всичките  :oops: Спокойно, стискаме палци всичко да е наред!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #491 -: Януари 19, 2018, 09:39:33 am »
magi_st, много бях в чуденка към кого да се насоча и се спрях на Янкулов. Първоначално при отваряне на вратата ми се стори малко строг, но впоследствие много бързо промених мнението си, оказа се доста мил, пускаше бъзици и най-вече ми обясняваше и показваше. Но ме притесни, че каза чак след около месец да ида и се чудя дали да не си запиша все пак час за след две седмици, не ми е спокойно че не се видя ембрион...

Цитат на: magi_st link=topic=51813.msg1157968#msg1157968 date=15 16344067
Василева при кой лекар беше в Авис медика.Аз съм от Плевен познавам ги всичките  :oops: Спокойно, стискаме палци всичко да е наред!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #492 -: Януари 19, 2018, 09:45:43 am »
Янкулов е много добър лекар, но за нормална бременност.Той не прибързва нито с пол, нито с нищо.Аз съм се водила при него на ЖК, но ходех на ФМ в София и в началото до регистриране на бременността бях все в София.Но при мен бременността настъпи след няколко ин витро процедури и инсеминации.Извинявай не помня историята ти и как си забременяла, но ако имаш и най-малко притеснение може да запишеш втори час за него или да отидеш при специалист следящ проблемна бременност, а ЖК-то си да го водиш при Янкулов.
Аз родих при него, водих се при него, както писах по-горе, мога да ти отговоря на всякакви въпроси.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #493 -: Януари 19, 2018, 11:48:14 am »
vasilevaaa, първият лекар отчита гестационните седмици по началната дата на последния месечен цикъл, но е възможно овулацията да е била по-късно и от там да идва разминаването с големината на плодното сакче. Изчакай си спокойно следващия преглед, сигурна съм, че всичко ще е наред!

TiTi07, как си, започна ли менструация или все още зацапване само?

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #494 -: Януари 21, 2018, 15:07:29 pm »
Здравейте момичета. Вчера ми свърши цикъла беше съвсем нормален обилен и със съсиреци. Зърната не спряха обаче да ме болят и от няколко дни имам гадене. Това ме накара сутринта да направя тест и то 3 бр. Ето и резултата. Утре имам час за лекар. Ще видим какво ще каже. Дано не е нещо лошо само.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #495 -: Януари 21, 2018, 15:33:33 pm »
Здравейте момичета. Вчера ми свърши цикъла беше съвсем нормален обилен и със съсиреци. Зърната не спряха обаче да ме болят и от няколко дни имам гадене. Това ме накара сутринта да направя тест и то 3 бр. Ето и резултата. Утре имам час за лекар. Ще видим какво ще каже. Дано не е нещо лошо само.

jojojo18, тестовете са положителни, дано всичко е наред! Пиши утре след прегледа.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #496 -: Януари 22, 2018, 14:01:12 pm »
Мина прегледа. Бременност не вижда. Варианти остават или извънматочна или да е имало нещо и да съм го изгубила. Сега ще чакам кръвните. Каза ако почувствам силна болка да тичам в отделението.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #497 -: Януари 22, 2018, 21:56:17 pm »
Здравейте,може ли от киста да се получат положителни тестове кръвни и уринни?Изчетох какво ли не ,но не мога да си тговоря точно и ясно на това?Дано някой от вас има яснота по въпроса ми ?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #498 -: Януари 23, 2018, 06:28:38 am »
Здравейте,може ли от киста да се получат положителни тестове кръвни и уринни?Изчетох какво ли не ,но не мога да си тговоря точно и ясно на това?Дано някой от вас има яснота по въпроса ми ?


Ако имаш положителен кръвен тест няма как да е от киста...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #499 -: Януари 23, 2018, 08:40:50 am »
Благодаря,за бързия отговор, защото и на мен ми се струва невъзможно твърдението на докторите!Не случайно попитах това...