0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #460 -: Януари 06, 2018, 19:33:41 pm »
vasilevaaa, вижда се ясно втората черта  :).  По нейната наситеност не бива да си правиш изводи на този ранен етап. Симптоми също в някои случаи има, в други не.
За твое успокоение може да направиш кръвен тест, при ранна бременност той е за предпочитане. Два кръвни теста през около 48 часа дават информация за развитието на бременността.
Да, според началото на последния цикъл си в 5г.с.
Дано всичко е наред и лека бременност!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #461 -: Януари 06, 2018, 19:56:51 pm »
marsi, Слънце мое, благодаря ви за бързите включвания. Аз просто не очаквах да видя накога тази втора чертичка и...вече няколко дни не мога да повярвам. И се притеснявам дали всичко се развива нормално, както вървя без особени симптоми. Ние повече от година и половина правим опити и нищо не ставаше и се бяхме отчаяли. Тъкмо трябваше сега да ходя на цветна снимка след януарския цикъл и ....то пък се оказа нашето новогодишно чудо.  :D
Благодаря момичета! Ще се моля до следнащия преглед всичко да е наред.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #462 -: Януари 08, 2018, 10:29:57 am »
Здравейте ! Искам да попитам дали е възможно забременяване преди М , А след това М Да е нормална ? Или забременяването задължително се случва след М
Обърквам се вече с тези ранни и късни Ову.....
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #463 -: Януари 08, 2018, 12:11:31 pm »
Не, не е възможно. Всяко кървене по време на бременност, колкото и често да се случва, не е нормално. Дори да има много късна О, то тогава М се измества. Забременяването задължително си случва при О, а тя кога е- за всеки различно, но за да има забременяване трябва да е поне 10-11 дена преди М.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #464 -: Януари 08, 2018, 13:06:13 pm »
Момичета, имате ли опит с тестовете Престо. Дали наистина биха отчели толкова рано бременност? Има ли смисъл да се тормоза или да си изчакам закъснението... Нетърпелива съм
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #465 -: Януари 09, 2018, 18:25:10 pm »
Момичета, имате ли опит с тестовете Престо. Дали наистина биха отчели толкова рано бременност? Има ли смисъл да се тормоза или да си изчакам закъснението... Нетърпелива съм
plam4e00, едва четвърти ден след предполагаемия ден за О., много е рано за тест.
За уринен тест най-добре изчакай закъснение, а кръвен може да направиш най-рано около 10 дни след зачеване. Успех в този цикъл!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #466 -: Януари 09, 2018, 18:44:47 pm »
Здравейте ! Въпроса ми е :  ако плода отговаря на гестационните седмици според ПРМ възможно ли е тази ПРМ да не е точна, А предишната да е реалната ПРМ и ако е така не трябва ли да отговаря на предишната ПРМ ?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #467 -: Януари 09, 2018, 22:12:15 pm »
Няма как да не е точна датата на ПРМ(последна редовна менструация), след като я знаеш - денят, в който ти е дошло. Седмиците на плода се броят от датата на ПРМ, а не от момента на зачеването.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #468 -: Януари 10, 2018, 13:57:02 pm »
Зравейте, аз съм нова във форума искам да попитам на 14.01 ми и датата на МЦ рано ли е за тест. На 08.01. Имах малко кървене дали е инплантирането незнам?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #469 -: Януари 10, 2018, 14:19:12 pm »
Здравей Петрова76 за пиклив тест мисля че е рано. Ако искаш пуска кръвен. Кога е била предполагаемата О и колко време ти е Ц?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #470 -: Януари 10, 2018, 15:33:19 pm »
На 31.12 ми е била О. 5 дни ми е Ц.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #471 -: Януари 10, 2018, 16:36:27 pm »
Хах с теб съвпадаме този месец и аз съм така... да видим но ако много бързаш по-добре кръвен.
Ела в другата тема Правиме опити за бебе- част 11 там обсъждаме всичко и приемаме нови попълнения :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #472 -: Януари 10, 2018, 18:21:52 pm »
Здравейте, момичета!
Отдавна Ви чета, но сега за първи път пиша.
Накратко моята история на 28г. съм, от една година с М пробваме да бебеправим, но без резултат. До момента сме направили всички рутинни изследвания плюс хормони и спермограма на М, всичко е в нормите, но бебе не става. Друг важен фактор е, че моят цикъл се побърка откакто сме започнали опитите и е супер нередовен варира около 40дни. Та да стигна до конкретния повод да пиша тук - последният ми цикъл беше на 06.12.17г, овулацията ми беше 28.12.17г.,  а на 03.01.18 до 07.01.18г. включително имах еднократно всеки ден при избърсване на хартията ръждиво-розово зацапвате/течение, съпроводено според мен с ПМС, на 08.01 бях на преглед с предположение от страна на АГ за ранна бременност, която така и не откри, тъй като според мен тогава нямаше никакво закъснение на база това, че ми е 40дни продължителността на цикъла, а другото й предположение беше нисък прогестерон, което безпредметно тъй като скоро правих изследвания и са в норми всичките ми хормони. Тя не намери причина, а и тогава нямаше помен и от този теч. На 08 и 09.01 беше само с ПМС , но днес сутринта отново еднократно се появи това зацапване. Моля ви за мнение, момичета,има ли вероятност да има бременност според вас, или каква би била причината за тези зацапвания. Благодаря Ви за вниманието и се извинявам за дългия пост.
Поздрави и много положителни тестове!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #473 -: Януари 10, 2018, 19:07:15 pm »
Здравей Женя.Докторката не ти ли предложи да си направиш кръвен тест,защото при ранна бременност това е единствения вариан?.За да се види такава на ехограф трябва да има около 10тина дни закъснение.Просто направи кръвен и така ще разбереш със сигурност.
Казваш,че си пускала хормони.Как си го правила?В смисъл сама или доктор ти ги е назначил,кой хормони си пускала,спазени ли са правилата за пускане в определените дни от цикъла?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #474 -: Януари 10, 2018, 19:53:49 pm »
Здравей, Bebeshok0326!
Благодаря за бързия отговор! Ще ми се да направя тест при евентуално закъснение, въпреки че това зацапване ме тревожи. Иначе за хормоните разширени на 3ти ден от МЦ, а именно - TSH, LH, FSH, Testosterone, estradiol и prolactin, само progesterone на 7ми след овулация, понеже моята лично не е по учебник.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #475 -: Януари 10, 2018, 20:24:34 pm »
Полип в матката или на шийката също би довела до такова зацапване и до стерилитет, дано не е това, а бременност!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #476 -: Януари 10, 2018, 20:46:32 pm »
Здравейте, нова съм тук и не съм сигурна за къде точно ми е въпросът. Да започна с малко предистория. Последният ми цикъл беше на 16.12, от което следва, че днес или утре трябва да ми дойде. Само че след Нова Година реших да отида на лекар, тъй като имах много слаба и много кратка менструация. Докторката ме помоли да си направя тест за бременност преди прегледа(незнайно защо, аз нямах опасения от бременност). Направих го аз и естествено отрицателен до 4та минута, оставих го в банята и си излязох. След около половин час се върнах и видях че теста си е положителен, с бледа втора черта. Пресметнах и установих че няма как да съм бременна тъй като съм имала само един полов акт, в последния ден от цикъла си и беше прекъснат акт (тоест той не е свършвал в мен). Та изхвърлих теста и след два дни все пак реших да направя още един, тъй като ме глождеше отвътре. По същият начин, отрицателен няколко минути и след това отново се появи втора бледа черта. Днес не ми дойде. Имам ПМС болки и ужасно подути гърди с потъмнели зърна. На някой случвало ли му се е подобно нещо. Има ли как да забременея последен ден от менструацията и то с прекъснат полов акт? Надявам се да ми дадете съвет. Да правя ли други тестове или просто да си чакам? Благодаря предварително.  :oops:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #477 -: Януари 10, 2018, 21:18:16 pm »
Vistal, благодаря за отговора. Ще проуча въпроса и ако няма бременност отново този път, ще отида да ме прегледат.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #478 -: Януари 11, 2018, 08:42:49 am »
Джукеса пробвай да си направиш още един тест утре сутрин с първата урина... Относно възможно ли е - според мен всичко е възможно плюс това прекъснатия полов акт не  на 100% те предпазва. Има доста момичета забременели по този начин на предпазване.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #479 -: Януари 11, 2018, 10:15:24 am »
Djukesa, всичко е възможно, но вместо да се чудиш, най- добре си пусни кръвен тест. Няма значение по кое време на деня е, дали си яла или не, струва около 20 лева и дава категоричен резултат.