0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #360 -: Октомври 23, 2017, 18:04:38 pm »
janet92,честито.Бадявам се всичко да е наред за напред и да се включиш в темата на бременните
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #361 -: Октомври 23, 2017, 18:27:41 pm »
janet92, много се радвам, че всичко е наред, дано все така добре да се развива! Лека бременнаст ти желая!

krisi_9311, след като има закъснение би трябвало и уринен тест да отчете коректно, по-добре е да тестваш с първа сутрешна урина, късмет!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #362 -: Октомври 24, 2017, 11:10:05 am »
Здравейте.
Нов потребител съм в този сайт.
Бих искала да ви споделя моето притеснение.
На 28 септември стана белята. 😊 На 29 ми дойде точно като по календар и на 01.10. Ми свърши. На 02.10. И 03.10 имах розово зацапването. След седмица започна да ми прилошава доста сутрин и посред нощ чувствах се доста отпаднала и около 20.10 това прилошаване намаля. От 4 дни усещам корема си доста твърд и леко придърпване ниско долу. Забравих да кажа че правих тест на 14.10 който беше доста странен. Имаше една ярка черта и втора много бледа която излезе само от самото начало а после изчезна. Тa въпроса ми към по опитните е възможно ли е да съм бременна и дали ако отида сега на доктор ще може да се види?
Извинявам се за дългият пост. :)
Приятен ден на всички :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #363 -: Октомври 24, 2017, 11:16:20 am »
Най добре направи кървен тест, така ще си на сигурна БетаЧХГ при първа възможност.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #364 -: Октомври 24, 2017, 13:00:15 pm »
Nedelina1995, пишеш че секс сте правили ден преди дните за менструация. Вероятните дни за зачеване (дните за овулация) са около средата на месечния цикъл. Примерно при 28-дневен цикъл, овулацията се очаква да е около 14-15 ден на цикъла. При по-дълъг цикъл съответно овулацията се измества (не е около 14-ти ден, а в някой от следващи дни в зависимост от продължителността на цикъла).
Каква е продължителността на твоя цикъл (не дните за менструация, а месечният цикъл)?
Редовен ли е цикълът, приблизително с еднаква продължителност всеки месец?

Може неразположението, което описваш, да се дължи на някаква друга причина, но за твое спокойствие направи кръвен тест за бременност, за ехографски преглед вероятно е още рано. Не знам от кой град си, но почти във всички лаборатории правят бетаЧХГ тест (не е необходимо да е на гладно, цена около 20 лв).
« Последна редакция: Октомври 24, 2017, 13:07:08 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #365 -: Октомври 25, 2017, 16:08:12 pm »
Здравейте момичета ,пак съм аз днес си направих тест въпреки че имам още 2 дни до цикъл незнам може и да си въобразявам но май има мн бледа 2ра чертичка
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #366 -: Октомври 25, 2017, 16:12:40 pm »
Въобразаваш си отрицателен е.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #367 -: Октомври 25, 2017, 17:16:34 pm »
Няма я втората черта.. Изкачай си закъснението и тогава направи тест.. илиии пусни кръвен. Стискам палци :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #368 -: Октомври 26, 2017, 14:04:02 pm »
Аз виждам втора, мееееегабледа чертичка  :goodluck: :goodluck:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #369 -: Октомври 26, 2017, 14:31:04 pm »
Аз също не виждам 2ра чертичка.Кикчето ти е писала изчакай или пусни кръвен
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #370 -: Октомври 26, 2017, 15:26:21 pm »
Благодаря ви да ще чакам закъснение
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #371 -: Октомври 31, 2017, 09:14:05 am »
Здравейте имам закъснението от почти 3седмици.Имам болки като при пмс,леко подути гърди но не са болезнени  вие ми се свят леки гадения бодежи болки в кръстта повишен апетит сънливост постоянна умора разсеяност.Направих тест отрицателен е.Най-ранният час при гинеколога ми е след 2седмици а без него не мога да пусна кр.тест защото сме в Германия а тук е така.Последно имах цикъл на 13.09.2017
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #372 -: Ноември 01, 2017, 09:29:05 am »
ilkbahar, при 3 седмици закъснение уринният тест би трябвало да отчете коректно. Може да пробваш още веднъж, ако е имало по-късна овулация е възможно първият тест да не е уловил ниските нива на ЧХГ. Най-добре е да тестваш с първа сутрешна урина или ако е през деня, след 2-3 часа въздържане от прием на течности.
 Ако няма бременност, би трябвало лекарят да потърси причината за закъснението (преглед с ехограф, други изследвания).
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 09:35:27 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #373 -: Ноември 01, 2017, 21:44:41 pm »
Здравейте, много съм щастлива, момичета! Днес видяхме и ембриончето 1см и сърчицето също.
7г.с. и 1д.
Поздрави и успех на всички!
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 21:46:44 pm от janet92 »
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #374 -: Ноември 01, 2017, 22:16:16 pm »
janet92, лека и спокойна бременност ти желая!  :)
Това е темата, в която пишат бременните момичета  Тема на бременните номер 100

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #375 -: Ноември 08, 2017, 09:04:04 am »
Здравейте мили момичета! Имам някои съмнения, и моля за вашия съвет. Миналият месец лелката ме навести на 05.10.с малко закъснение, което отдавам на приема на витамин Ц понеже се усещах леко отпаднала. Всичко си беше точно, нямаше промяна в течението или нещо от сорта. Такааа.. Този месец проблема е следният: Трябваше да ми дойде на 04.11 е да ама го нямаа. Да подчертая че бебеправим. Нещото което ме притеснява обаче е че нямах никакви ПМС а всеки месец съм с много силно изразени поне седмица преди преди датата на очакваната лелка. Всичко се появи на 4.11 в деня в който трябваше да "цъфна" 😁. Гърдите ми меко казано полудяха, просто не дават да ги докосне нищо, имам леки спазми както преди цикъл, нооо кръста ме боли адски, будя се 5ч. от 4 дена заедно с алармата на мъжа ми, която досега никогааа не съм чувала,  супер ревлива съм и забелязах леко покачване на телесната температура около 36.9-37.1 . На първият ден от закъснението теста беше - , тази сутрин пак беше -.  А като се замисля има и друго което забелязах преди 2 дена, секрецията ми отдолу е доста по-обилна и по слузеста от обикновенно. Та въпроса е че се чудя да не би да е рано за тест или пък възможно ли е да съм от купа момичета с отрицателния тест който расте хаха.
Та много бих искала да прочета вашите мнения по въпроса. Благодаря предварително 😍😍😍
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #376 -: Ноември 08, 2017, 11:08:59 am »
Василенка ако имаш възможност пусни си един кръвен тест за по сигурно. Можеш по всяко време да го направиш, не е нужно да е на гладно. Може да си била с по късна ОВУ и да не ти отчита все още на пикливия :D
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #377 -: Ноември 08, 2017, 16:21:51 pm »
Преди да ме боцкат. Смятам да си попишкам още един път след няколко дена.  :D
И точно заради по-късна ОВУ.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #378 -: Ноември 09, 2017, 19:42:54 pm »
Василена, описваш почти същото като при мен като забременях последния път. Аз лично съм с късна овулация и този път ми се налагаше предварително да знам дали съм или не съм и пуснах кръвен направо. При предишната бременност, два-три дни след закъснението имах втора бледа черта на пикливия тест...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #379 -: Ноември 10, 2017, 15:29:04 pm »
Здравейте, нова съм тук и не съм предполагала, че ще ми се наложи някога да питам/пиша подобно нещо, но животът понякога си прави странни шеги с нас. И така, моля за мнения по следната главоблъсканица, която имам: на 38 години съм, омъжена, с деца, родени след нормални бременности, цикълът ми винаги е бил като часовник,  28 дневен, продължава 7 дни, рядко по 6 дни, като е мнооого обилен, ужасно обилен, с много съсиреци. И така си беше до миналия месец, когато ми дойде на 2 Октомври и продължи 6 дни, както винаги много обилно. Дотук добре. Около 15-тина 20 дни по-късно започнах да изпитвам ужасно гадене, с позиви за повръщане, започващи от сутринта и продължаващи през целия ден. Трябваше да ми дойде на 30, но не ми дойде тогава, а на 1 Ноември и за пръв път в живота ми беше само 4 дни! Изключително оскъдно розовеникаво течение, което на 4 ден съвсем спря. Гаденето обаче не спира. Към него прибавям и ужасни болки в кръста, както и странни усещания, които не мога да опиша точно като болки, в корема. Направих си 2 теста, но и двата са отрицателни. Чудя се дали имам някакъв проблем, дали съм бременна, дали да се радвам или притеснявам, и изобщо какво да правя, защото тази ситуация е непозната за мен и честно казано се чувствам като в небрано лозе. Чета из нета, че е възможно при късна овулация да ти дойде първият цикъл след забременяването, но защо тогава тестовете са отрицателни? Моля, посъветвайте ме дали и кога да си направя нов тест или ако имам някакъв друг проблем, за какво да внимавам и за какви симптоми да следя? За протокола - живея в чужбина и тук такива кръвни тестове и т.н. не се правят на който когато му скимне, т.е. никой няма да ми направи такъв, само защото аз така искам. Благодаря предварително на всеки, който би се включил с мнение и се извинявам за дългото писане.
Забравих да кажа, че обикновено преди цикъл гърдите ми са ужасно болезнени и твърди, а този път бяха меки и нямаше никаква болка. За сметка на това, от 3 дни насам ги усещам натежали и напрегнати, което за няколко дни след цикъл е абсолютно ненормално за мен.
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 16:10:21 pm от Almita »