0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #100 -: Август 14, 2016, 00:57:47 am »
Не знам защо темата се обърна на джънкове или не. Изчетох ви мненията, но нищо не можа да ме убеди, че баш площадката, а не пейка в близост, не сред цялата сюрия деца е мястото за солетки. На пейка в близост поне няма да има дрезнещи се деце, а и е доста по-прилично да седнеш на пейка и да си хапнеш зрънчото, сладоледа или банана:)
Ако на някой нещо не му харесва, да намери начин да се справи - да се премести от там, където се яде храна, която дразни, или да се обясни на детето защо не може...

По презумпция на пързалки и люлки се играе, не се яде. Затова считам, че ако съм си извела детето на люлки и да се попързаля, не трябва да се хрупат звънчовци в съседната люлка и е редно ядящите да се дръпнат, не аз.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #101 -: Август 14, 2016, 08:25:38 am »
По презюмпция и възпитание е едно, реалността съвсем друга :) Аз за това гледам да не си създавам зилишни нерви, а да се нагаждам според ситуацията и разбиранията си :) Каквото и на който и да се каже навън - всеки има мнение и на никой не можем да налагаме, всеки е прав за себе си :) А то дали са пейките или наоколо, децата си щъкат и всичко виждат, така че е едно и също. Това малко ми напомня - да живееш в блок и да очакваш никой да не ти вдига шум( не само в непозволениет часове, а изобщо), никой да не ти пречи и т.н. Еми на такива съседи им казвам - купете си къща :) Без нищо лично към никой :) Гледам да съм по-широко скроена към останалите,а да си гледам в моята паничка повече :)

Момичета, скоро отиваме на моренце :) Вие на плажа взимахте ли колички? Направо се чудя това моето, като не се спира, какво ще правим на плажа :) :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #102 -: Август 14, 2016, 09:07:54 am »
Количка мъкна навсякъде където ако не детето, то багажа ми може да носи  :D
Случвало ми се е на площадката да има само още една мама и на моето дете му ставаше чак странно и любопитно те за кво притичват до нея(прекъсва се играта просто), а тя с пастички ги хранеш, тогава не беше опитвал и когато му предложи и на него и отказа, но някак наистина не и е мястото на храната където се тича, скача или са мръсни ръцете.
Записвам се в темата с две добре хранещи се мацки на 7м., никой няма зъби, никой не сяда, изобщооо няма постижения за хвалене, тъй че се свивам тука и Ше си трая  :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #103 -: Август 14, 2016, 10:16:47 am »
Здравейте, според мен е добре децата да не се хранят на площадката, макар че наистина е трудно постижимо. В никакъв случай  не съм съгласна, някой да бута в устата на детето ми каквито и да е било храни, които аз не съм му взела! Моята дъщеря не е от тези,  на които им се прияжда, когато видят някой да хапва, но нищо не се знае  в бъдеще. Тъй като клони по-скоро към злоядите, не й давам нищо между храненията, за да не си разваля апетита. Не одобрявам гризките, солетките и всякакви тем подобни измишльотини, и не мисля да й купувам такива възможно най-дълго време. По принцип за сега нямам особен проблем с площадките, защото живеем в къща и детето си играе главно на двора, когато не сме на разходка.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #104 -: Август 14, 2016, 10:26:41 am »
lilitu, трудно ми е да ти опиша колко ми липсва количката по почивки, откакто такава не се ползва у нас.  :lol: Расте детето, вярно, ама това че сега не мъкна памперси, пюрета и шишета, не значи изобщо, че не мъкна куп други неща, не по-малко тежащи, че и обемни. Съгласна с м-и, на плажа и да не стои (спи) в количката, идеална ти е за товарене на прилежащия катун и транспортирането му от...- до... То вярно, че аз и без него да съм на почивка бая неща нося на плажа де, но когато съм с него - само хавлиите са 4-5 (големи и дебели), че арсенала с надуваемите истории, кофички и др. съоръжения за пясък, една чантичка мазила, друга чанта (заместваща дамската ми и обичайното й съдържание), напоследък - задълже някой двуметров надуваем дракон, акула, или каквото му е хванало око се мъкне, бански за смяна (няколко), пък цивилни дрехи и още 10-ина неща, които "внезапно" му стават необходими, или пък купувам през деня... Та, ако не съм взела хотел , който е направо на плажа - сега си ходим с колата на плаж. Преди количката ми вършеше приказна работа за тази цел.  :D

Вени, лично аз под "площадка" - имам предвид района на въпросната, а не самите съоръжения. Може би и при нас някакви родители хранят деца (все едно с какво) на самите съоръжения, не съм се заглеждала. Но наистина - съществена разлика по въпроса "ама другите деца гледат" - не намирам, според това дали някой дъвче солети, или ябълка на люлката, или на скамейка на 3 метра от въпросната люлка. И за да бъдем обективни - обичайно родителското недоволство от това, че деца похапват на такива места е точно по отношение на това КАКВО похапват, а не толкова, че изобщо ядат там ;) Досега по този въпрос, аз поне не съм срещала някой да пише с възмущение, че майка Х давала банан на детето си и предложила банан и на нейното дете. Винаги е: пръчки, вафли, близалки, боядисан сок, желирани мечета, шоколад, пастичка, сладолед...т.е. джънк. И съответно проблемът е, че тя не дава такива неща, а нейното дете също искало, щото гледало, че другите ядат такива. И затова - ма то е невъзпитано изобщо да ядеш каквото и да било навън, по паркове, градинки, около детски площадки...Не мисля така. В Ст. Загора например - повечето съоръжения за игра (площадки) се намират насред градските паркове и градинки например. Т.е. това са места предназначени за посещение от всякакви хора, на всякаква възраст, където биват разхождани и пускани да си играят И деца. А не заградени с телена мрежа детски площадки, където само деца има. Е какво да направим? Никой да не яде сладолед, хот-дог, да не пие кафе и кола, че малките деца гледали и искали и те и било трудно да им се обясни защо това не може и за тях? Правилата валидни за каквото се сетиш у дома, между моите "четири стени" - няма как и не е логично да бъдат налагани на околните все пак. Аз например не ходя по обществени площадки, защото не понасям майките там и "темите им за разговор", не че нещо друго ми пречи. Ама не очаквам да им се наместят мозъчните чаркове и някой път поне да има друга тема, освен л***а, храна, развитие на детето, какво прави свекървата все на въпреки на майчините постановления как да се гледа детето, постоянното "мерене" на кого детето му е по-гениално и пр. И това като не ми е ОК - изнасям в заведение с детски кът, където на масата ми няма как да се пльосне някоя ей такава и да ми надува главата с подобни теми, а аз нали от пусто добро възпитание да я слушам ли, слушам, че ако й тегля някоя майна е супер грубо все пак.  :lol: Все пак - проблемът в случая си е мой, а не на тези жени и следва да си го разреша аз някак, а не те вкупом да вземат да се променят, щото на мен пък ми било неприятно как се държат.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #105 -: Август 14, 2016, 10:48:27 am »
За количките на плажа - сигурно до сега не съм била на такава вълна, и вярвайте ми - една количка не съм видяла хахаха то като бременните - хич не ги забелязваш, докато не надуеш корема и си викаш - брей, как пък всички сега забременяха хахха ДОбре, значи няма да съм единствената с количка, защото някак си без нея не си представям ходене където и да било на този етап :)) А по отнояшение на целия арсенал от крайно необходими неща за малкия - то не количка, ако можех автомобила си щях да паркирам на плажа хахаха Иначе по гръцките плажове има доста места, където и горички има до плажа, та ще търсим такива места, за да може като му се приспи на дребчо - хоп под някое дръвче в количката, да не се прибираме за всяка дрямка :))

П.С“ Чувам по бебефона,че малкото се събуди и веднага почна да изхвърля всичко от кошарата хахаха Кога ли ще мине и този му кеф :)) Забава без край :))
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #106 -: Август 14, 2016, 18:11:37 pm »
Аз не крия, че съм крайно против яденето на площадки и около тях на каквото и да било. Дори и на плодове.
Моето дете иска всичко и ако една майка извади например банан на скамейката до площадката, той веднага вижда и иска и той.
А наоколо няма от къде да му взема и на него. Да не говорим, че някой родител може и да няма средства, освен желание да купи нещо. Имаме и такива на нашата площадка. А едва ли майката с банана, носи още 10-20 банана да предложи на всички наоколо..

Наскоро едни майка, леля и дете отидоха специално да си купят сладолед и седнаха на една пейка по средата на площадката, а детето тръгна да обикаля със сладоледа навсякъде.
Една друга майка не издържа и му каза "ти, сега, какво, нарочно ли ни дразниш?".

В парка, на поне 20-30 метра от детски съоръжения, в заведение, съм ОК, който каквото иска да яде. 
Макар че и днес имах една фрапантна случка.
Бяхме в ресторант с външен детски кът, отделен с мрежа и врата. Една майка взе една чиния картофен чипс и я стовари в средата на детския кът да ядат двете и деца. Няма как да съм ОК с това. В детския кът имаше и деца на по година. Да не говорим, че всички са с мръсни ръце и Т.н.
Има си маси, което дете е гладно, да ходи и да яде на масата.
Съжалявам наистина, че съм така крайна, но това е от малкото неща, които ме изкарват извън релси. Вероятно, защото след такива случаи си тръгваме разревани от площадката.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #107 -: Август 14, 2016, 23:15:00 pm »
Аз също съм против яденето по площадките...в крайна сметка те са там,за да играят,не да ядат каквото и да е...не нося храна там излизаме след като се нахрани...днес едно се заиграло,а глупавата му майка го преследвас много ценното сокче от кутийка 8O без коментар просто,че избухвам :lol: така ми е писнало от такива,че и аз като Jbrul се чудя къде да ида другаде,а не на площадка :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #108 -: Август 15, 2016, 09:00:06 am »
Привет на всички. И на мен не ми е кеф да се яде по площадките.Не ми е кеф, защото Моника точно като Дани на Усмивки държи да опита всичко.Обяснявам, говоря, но все още не разбира и не може да вдене на 100%Ако беше по-голяма ОК, но на 2,6 години не разбира и иска.А като по-малка пък само се чуваше един вик и толкова.Извличала съм я ревяща, тръшкаща се от площадка защото някое дете яде шоколад, а тя се изприщва от него.Как точно да и влезе в главата, че не трябва да яде нещо със шоколад?Особено като беше по-малка?Ми сега пак е на ситни пъпки по корема и гърба, какво е яла не знам но е нещо дадено от някой, да си хапне детето нали!Па аз че сега я черпя с Фенистил всяка вечер, и че я мажа с разни кремове и се надявам да не минем на Еуриус, и това точно преди морето, майната ми нали!Аз не съм пъдар, не мога да тичам нон стоп след нея и да и вадя всичко от ръцете.Искам и от време на време да стигнем до някоя площадка, детето обича да ходи на люлки и пързалки.Но както показва опита ми, ще сме си а социални още дълго време.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #109 -: Август 15, 2016, 11:30:20 am »
И аз се радвам като има по-малко деца по площадките, че все ще се намери някой придружител детски, баш като са се заиграли децата, да го ръчка я да яде нещо, я да пишка, я не знам си какво. Ами и аз искам да седна на някоя пейка и да си блея, хвърляйки по някой поглед, докато детето си кара колата/колелото/тротинетката или каквото там има за каране или да се пуска по пързалката, а не да ставам разногледа. Оф, ама какво да правя, нямам частна детска площадка,  :D Гледам да измисля някаква причина и като ми дойде вповече да се махнем оттам. Вчера се подготвих да ходим на сухия фонтан преди да стигнем до баба му, то пък фонтанът не работеше. Направо пфу! Добре, че се заигра на пързалката. Още малко остава ни до отпуската.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #110 -: Август 15, 2016, 12:08:58 pm »
Момичета, аз по площадки не ходя както казах, ама в редките случаи когато съм ходила - храна не нося, нито съм купувала. Моя пие вода, та никой не го е гледал жално по този повод, заклевам се.  :lol: Хранила съм го навън и то най-редовно когато беше бебе - с АМ, после с пюрета, после с детска кухня - в тези случаи също също нямаше някой разреван, че иска "пасирано нещо в кутийка". Пък процедирах така, понеже излизах от къщи с него в 10-11 сутринта и се прибирах чак в 22-23 часа (лятото). По ред причини - нямах възможност да си ходим до в къщи по м'найсе пъти, било за спане, било за ядене. Така, че мнението ми по тези въпроси е каквото е, не защото аз правя като родителите, които ви дразнят, все пак да го уточня това.  Споменах напред, че и за играчките се съобразявам, вкл. защото за тях често става дума И за пари, които са доста повече от 30 ст. (пакет солети) и не е въпрос на "искам, не искам да дам", а на "мога, или не мога да купя същото".

Иначе за "аз съм против"...списъкът е неизброим, сериозно. Но винаги си давам сметка, дали нещото Х е законно, дали е прието да го има у нас и да се прави и, ако "да" - намирам си начин да се справя с въпросните ситуации, да ги избегна, да минимизирам щетите и не считам, че това е задължение на околните. Пишкането и акането по всякакви паркове и градинки на малки деца у нас си го гледам от време оно, вкл. и в момента. Аз съм против тези неща, за МЕН са неприемливи, синът ми за 5 години и половина не е препикал и едно дърво в Градската т.е. не е да не може, ако родителят иска да не се случва. Обаче си е хамалогия, в доста случаи, факт. За такива неща - никой не прави забележка тук, бабите по пейките чак се умиляват, майките вдигат рамене с "ами дете е", няма обществена тоалетна наблизо, а и да има - тя е в неизползваем вид, в близкото заведение ми искат пари за ползване на тоалетната, детето не може да стиска... Та аз може да съм си "против" тези изпълнения до следващия век де, ама за масата родители те са си  напълно ОК. Въпреки това - не ми е било никакъв проблем да науча своето дете, че парка не е кенеф, ако и постоянно други деца да го ползват за тези цели пред него. Освен това, когато сме на село - аз съм го научила да пишка в двора ( в една вада, където постоянно тече вода и веро от външната мивка) т.е. не му е непозната практика с "пишкане на теферич), но знае, че това може само тук и само във вадата. По същата схема съм го научила, че кой какво прави и яде - не е основание и той да прави и яде същото. Когато беше съвсем малък - просто нещо не давах, не купувах и толкова. Когато взехме да разговаряме - съм вложила съответното време и търпение, за да обясня защо това, онова, трето, пето... Умишлено и целенасочено, буквално му насадих кофти отношение към "Макдоналдс" и подобните, като за целта ползвах нет-а.  :lol: Да искате само гнусни снимчици на разпадащи се черни зъбки и близки кадри на зъболекарски машинки. "Който яде такива неща - зъбите му стават такива, болят го, правят му ги с машинка и това също боли, ама накрая все пак му падат". Показвала съм и снимки на болестно затлъстели деца с пояснението, че който яде боклуци - става такъв и не може да тича, кара колело, ски, да плува, да се качва по катерушките и му е трудно да диша, а накрая попада в болницата за дълго. Имах под ръка и един маркуч за система с прилежащата дебела игла, тази която се мушва в банката с нещо си (ползвам ги за "капково напояване" на саксиите си тях ;) ), но му го разопаковах за илюстрация с какво бодат децата, които ядат боклук и затова попадат в болницата. Достатъчно се впечатли от тези "обработки", за да отказва наред "почерпки" с подобна храна. Напоследък дори "изнася здравни лекции" на ядящите ги, познайте в какъв апокалиптичен вид и "добавки от него си", като - "и ще ти излязат пъпки, ще ти падне косата и ноктите..." :lol:
Понеже все пак не съм вманиачена чак на тема "здравословно хранене", имам си един "списък" с джънкове, които понякога купувам, при проявено желание от негова страна (не по своя инициатива). Защото считам за грешка и неползотворно, да взема пък "да пренавия пружинката" по въпроса. Хубав шоколад, сладолед, пуканки, солети (макар, че рядко иска), кутия "шоколадови" бисквити, която се яде по седмица като "десерт", плодова торта от "Неделя"... Той за разлика от мен обича сладичко човека, така че не го лишавам от това, след като му се яде. Номерът както за много неща е в "мярката". На цялото му качествено хранене, което за мой късмет успявам да подсигуря (откъм продукти), че хапнал някой боклук веднъж в седмицата, да си начеше крастата - не променя пейзажа. А и така не живее с усещането, че са му забранени куп неща и нещо е ощетен, че да ги търси само по тази причина в бъдеще (когато няма да мога да го контролирам). Понеже е по-големичък вече, виждам и ефекта от изградените му навици какво се яде и кое е вкусно (т.е. кое приема за вкусно той) и как навикът си казва тежката дума. Беше при свекърва ми няколко дни, тя сега има много работа, а и по принцип не е кулинар и съответно - изкупила всички полуфабрикати и опаковани боклуци от "Била", с очакване внуците й да ядат и да са хепи. Двамата големи - ОК, били са хепи, ама моичкият се запънал яко  :lol: Ми не, не ще кроасан и филия с нещо, искал салатка и готвенко, ама нямааааа. И ми го доведе баща му освирепял от глад снощи и хилейки се, че най-накрая Данаил щял да научи майка му да готви на дърти години. Та фактът (че като я знам тя как пазарува) е бил затрупан с камара джънк от всякакъв вид и все пак си дойде гладен и възмутен, че при баба му нямали "храна" - значи съм си посвършила прилично работата по въпроса. А ви ги споделям тези неща, в случай, че някой иска и може да се възползва от моя опит по въпроса, при вече наличен положителен резултат. И естествено с ясното съзнание, че всяко дете си е различно и каквото при Дани е сработило - няма гаранция, че ще работи при друго дете.

И с риск вече крайно да досадя, ще го кажа пак. Ние за какво сме "против" - все едно, никой няма да се промени, или да си промени навиците и разбиранията за наше удобство, та целият напън за преодоляване негативите на средата (във всички отношения) си е за нас момичета. Или ще се справим, или няма, а възмущенията кой какво правел и как не бива така - няма да ни помогнат за тези задачи.

Хубав ден на всички, отивам да си варя био-сока от дренки, с него разнообразявам пиенето на гола водичка от Дани. За всичко си има чалъм както казах ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #111 -: Август 15, 2016, 16:04:19 pm »
Момичета, колкото по-рано разберете, че никой не е длъжен да се съобразява и да се грижи за децата ви освен вас, толкова по-добре. :lol:
За съжаление, теорията ми се доказа и при последния инцидент с детенцето в магазина за плочки. :(

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #112 -: Август 15, 2016, 16:10:59 pm »
За съжаление, теорията ми се доказа и при последния инцидент с детенцето в магазина за плочки. :(

Даммм, като си спомня как навръх рождения ми ден, можехме да се окажем и ние в този вид новини...едва ли някога ще си го простя.  :? Ама ми е не обеца на ухото това, ами гюле направо. И да, сакатлъкът беше напълно възможен, именно заради това, че аз моето съм го възпитала както трябва, ама 10-ина други родители техните си деца - не. И удавеното можеше да е моето, не техните. Пък нека после "аз съм права" и "аз съм против и не приемам"... Казвам го това с огромно съжаление, ама това е реалността момичета.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #113 -: Август 15, 2016, 16:23:14 pm »
Това можеше да мине като бяхме ние деца, защото долу горе всички сме възпитавани по един и същи начин, за съжаление сега е точно обратното - добре възпитаните деца са като динозаврите. Може да ви звучи пресилено, но е точно така, защото в градинките е едно, но като поотраснат децата и тръгнат на градина и училище, е тогава ще се сблъскате с пълната неандерталщина у нас на родители и деца. И това че някоя баба е почерпила отрочето със зръчно (ауу антема :lol:), ще ви се стори просто песен.
« Последна редакция: Август 15, 2016, 17:09:23 pm от StefiZ »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #114 -: Август 15, 2016, 18:22:11 pm »
Да, и аз абсолютно смятам, че всеки е отговорен за собственото си дете, и не може да очаква от никой друг да се съобразява с него. Ама то и в БГ малко е такъв манталитета ни, все някой ни е виновен или крив за нещо :) Така и не се научихме да зачитаме чуждото мнение и разбирания, а все очакваме че всички с нас трябва да се съобразяват...Ама  то това съвсем друга тема вече :) И не се отнася към форума, а като цяло :)

Момичета, ползвате ли еднократни гащички за водата? Или голички ги държите малките?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #115 -: Август 15, 2016, 19:05:44 pm »
lilitu, при първото ходене на море (нямаше 7 месеца моя) - бях накупила всички видове от т.нар. "памперс - бански" - демек - еднократни памперс гащички на солени цени. Гол не съм го оставяла на плажа, вкл. във водата, къде от хигиенни съображения, къде по "едни други", ама да не се спирам на тях. Та накратко, ако ще къпеш с нещо на дупето - нормален памперс ползвай, като го извадиш детето от водата - миеш, бършеш, слагаш сух и това е. Аз бях доста смаяна как тези дето са уж "бански" за нула време резорбират повече вода от нормалните. Това първо. Второ - била съм свидетел как бебе с такъв се наака в басейн и всичко изплува. Не ми беше чудно как, понеже така се раздува и висва около краката, че може самото бебе да се изхлузи оттам  :lol: Та..."крастички за родители" са тези "гащи", файда от тях няма, поне като предназначение "бански". Взимай 2 големи пакета нормални памперси каквито си ползвате обичайно и...приятна почивка :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #116 -: Август 15, 2016, 19:34:43 pm »
Стефи, така е, никой не е длъжен, но това не ми пречи да не го намирам за нормално това поведение и да го осъждам.
Jbrul, на нас бански памперсите никога не са ни попивали вода и не са провисвали около крачетата и се учудвам от това, което казваш. Ние сме ползвали тези на Лидл и тези на Либеро. Даже мога да изровя снимки как стои прилепнал по д-то след басейн.
Ползвали сме и многократен бански на Банбино МИО за задържане на твърди частици с ластици около крачетата.
И еднократните, и многократните не задържат пишкано, но акото го задържат.
Това са моите впечатления.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #117 -: Август 15, 2016, 19:36:34 pm »
И аз да се включа по въпроса за памперсите-бански със съвсем пресни впечатления. Не знам защо, но очаквах тези гащички да са с функционалност на нормални памперси, т.е. да задържат изпишканото в тях. Няма такъв филм, пропускат си всичко съвсем свободно навън, та от двата пакета взети за почивката, използвах общо 4 - за да видя, че не се държат като памперси и да за се убедя, че не съм сгрешила първия път. От там нататък си карахме с нормални памперси и както казва Jbrul, сменях след всяко мокрене.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #118 -: Август 15, 2016, 19:58:34 pm »
Да, точно това им е идеята.
Те служат само за ако, не за пиш, иначе ще попиват и водата и стават като обикновен памперс.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #119 -: Август 15, 2016, 20:41:20 pm »
Смайли, така е, всички списващи тук го осъждаме, но повярвай ми само тровиш себе си, а и детето си. Хубаво е да го научиш, че това са неща на които не трябва да обръща внимание, не трябва да го натъжават, защото повярвай ми, минала съм през това. Едното ми дете е толкова чувствително и като първо се опитвах и успях да го възпитам в доброта, толерантност, отстъпчивост и всяка друга добротел за която се сетиш. Ами, съвсем откровено ти казвам, че беше грешка от моя страна, защото тя страда и  тосъвсем искрено. Та, последните години пък трябваше да й обяснявам, че е прекрасен човек, но не всички са като нея и тя нека е добра, но но умее да отсява правилните хора, да се пази и да не преживява всяка накриво казана дума. За сега успявам, но е много, много трудно, защото е много тежко да гледаш как ти детето ти страда.
Но, човек се учи цял живот. С малката пък винаги сме се държали като с голяма, разбира се, децата са различни, но тя наистина израстна бързо, много бързо. На две години знаеше какво трябва и не трябва да яде, защото бъбрека й е болен, черен и ще става още по-черен ако яде буклуци, това по повод храненето де. Така че, има ефект от това да говорите и обянсявате на децата си, колкото и ефекта на този етап да ви се струва нулев. Тя е отговорна, умее да отсява хората които не й харесват без дори да се протеснява дали ще й се разсърди някой ако просто спре да си говори с него, а е само на седем :) Има изключително силно развито чивство за справедливост, за което разбира се и ние имаме заслуга, защото в къщи винаги сме държали на това.
С две думи сложно е, но то ако е просто на нас ли ще се падне :lol: