0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #520 -: Април 17, 2016, 22:24:28 pm »
Момичета, какво мислите за този резултат? Да просължавам и утре?
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #521 -: Април 17, 2016, 23:06:28 pm »
Момичета, какво мислите за този тест? Да продължавам и утре???
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #522 -: Април 18, 2016, 00:20:38 am »
monsi02, и утре направи тест  :)  и прикачи да видим....

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #523 -: Април 18, 2016, 15:55:02 pm »
Според мен може още един тон по тъмна да бъде..но все пак не казваш в кой ден  правиш и кой ден ти е ову? моята ову е на 11 ден и на 10 ден като правя е по слаба от 11-я ден...
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #524 -: Април 18, 2016, 18:17:52 pm »
При мен стана интересно на 4-я ден съм от овуто и имам зацапване....незнам на какво би се дължало,а дугото интересно е ,че сега отивам при личната да установи дали имам шарка.Направо нямам думи.Каква е според вас вероятността от инмплантационно зацапване...знам че се случва повече след 6-я ден от ову,но намерих статия в коята пише :
"Обикновено се случва 2-3 дни след овулация или изпреварва приблизително с толкова предполагаемата дата на следващия месечен цикъл. Ако едно леко розово или кафяво течение се получи в този отрязък от време, много е вероятно да не дочакате следващия цикъл на правилната дата, защото е настъпила бременност Но това все пак е само една от възможните причини за появата на кафяво течение."


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #525 -: Април 18, 2016, 18:40:32 pm »
Здр момичета....прикачам и днешния тест, днес ми е 23-ти ден, при средна дължина на цикъла 33-35 дни.....за втори месец си правя тестове, но досега не съм видяла две еднакви линии и тестова по-тъмна от контролната....мин месец правих от 10-ти до 20-ти ден и нищо.....вчера и днес тестовата линия е доста по-тъмна в сравтение с тестовете мин месец...
Мисля, че съм на прав път....дано вече утри видя така чакания + резултат ...... :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #526 -: Април 18, 2016, 20:45:57 pm »
Айде дано стане работата този път.Успех
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #527 -: Април 18, 2016, 23:46:55 pm »
monsi02 ако питаш за самия тест за О - за съжаление е отрицателен :( За да бъде положителен трябва чертите да са еднакво наситени... спазваш ли инструкциите за правене на теста - въздържание от течности и уриниране поне няколко часа?
Успех!


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #528 -: Април 19, 2016, 07:23:55 am »
Да, всеки ден по едно и също време (около 19ч) и 4 часа преди това не приемам никакви течности и не ходя до WC
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #529 -: Април 19, 2016, 09:13:07 am »
Аз бих ги правила в 15ч  8)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #530 -: Април 19, 2016, 10:20:21 am »
Здравейте след прегледа миналата седмица лекаря ми каза ,че няма доминантен фоликул т.е яйчниците ми не се повлияха от стимулацията.Дали може по късно този месец да имам овулация , прегледа беше на 9 ден и имаше един фоликул 8 мм и нещо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #531 -: Април 19, 2016, 10:55:45 am »
нали важното е да не е със сутрешна урина......има ли значение по кое време слетобед се правят? като се спазват всички изисквания....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #532 -: Април 19, 2016, 11:05:44 am »
Да ви кажа тестовете за овулация, са много спорни.Не се втелявайте в тях.Аз лично правих няколко месеца и така и не разбрах кога ми е Овуто с тях.Чак доктор успя да ми каже кога овулирам след като ме проследи на ехограф.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #533 -: Април 19, 2016, 13:42:20 pm »
.....вчера и днес тестовата линия е доста по-тъмна в сравтение с тестовете мин месец...
Мисля, че съм на прав път....дано вече утри видя така чакания + резултат ...... :)
monsi02, тестът от 17.04 ми изглежда с по-наситена черта от вчерашния, но пък наситеността се влияе и от това колко време след теста си снимала, избледнява с времето (освен че се влияе и от приетите течности...... затова и препоръката да се прави приблизително при еднакви условия всеки ден). Може и днес да направиш тест, но ако трябва да сравняваме последните два, според мен от онзиден (22 ден от МЦ) е с по-наситена тестова черта.

нали важното е да не е със сутрешна урина......има ли значение по кое време слетобед се правят? като се спазват всички изисквания....
LH освен месечен ритъм има и денонощен, с пик на хормона около 15ч., както и Евелина е писала.
Експериментално в лабораторни условия е установена следната денонощна динамика на LH:

(макар че и денонощната динамика е индивидуална, както сме наблюдавали има момичета, при които ЛХ е с по-високи нива и се отчита положителен тест в два поредни дни)
Според мен добър интервал за тестване е примерно между 13ч. и 18ч.

monsi02, ти ще си прецениш дали да продължиш с тестовете в този цикъл и как ще процедираш в следващия (разбира се, желая ти положителен тест още в края на този месец :), въпреки че тестовете не са категорични).
Но ако и този месец се окаже неуспешен, по-информативно би било да направиш проследяване на фоликулите при специалист тъй като и в предишния цикъл не видях категорично положителен тест около предполагаемите фертилни дни.


Sisi91, очаква се имплантацията да е около 7 дни след овулация, но е много индивидуално, възможно е да е малко по-рано или по-късно.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 17:11:54 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #534 -: Април 19, 2016, 14:12:44 pm »
Точно заради тази графика, която Марси е публикувала, аз правя тестове в 15ч. след 2 часа въздържание.
И винаги, рано или късно получавам положителен резултат. Да, не съм успяла все още да забременея, но не отписвам тестовете за овулация. Освен това един д-р ми каза, че ако искам сама да пробвам да си я установя, по -добрият вариант са тестове, а не температурния метод.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #535 -: Април 19, 2016, 14:36:42 pm »
Ех, отдавна не съм чела, 10 страници имах да наваксвам :)

Честито на всички бременни, новите момичетата да не се задържат много в тази тема, а тези, с които "се знаем" мисля ви всеки ден, момичета и от все сърце ви желая скоро да се доближите до мечтата си, а след 9 месеца да си я гушкате!

Павла, и аз лекувах уреаплазма преди години, добре е, че други проблеми няма и съм сигурна, че след лечението, ще успеете да обебите някой фоликул. За НК клетките аз много се интересувам --> тотал НК ли ти е завишен, или онези дето са с букви и номерца?

Златето, браво за хубавите яйцеклетки и ембрион чета, следващият път ще си ги носиш до термин!

Лили, Мира, Далинда, следя ви в ин-витро темата и ви стискам палци!

Мечта, Евелин, Кали, успех момичета! Успех и на всички новодошли!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #536 -: Април 19, 2016, 18:18:31 pm »
Момичета направих си тест за овулация и ми излязаха две еднакво наситени чертички това означава ,че съм в овулация но дали след като имах на 9 ден 8 мм фоликул той е пораснал достатъчно до днес 15 ден ми е се чудя.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #537 -: Април 19, 2016, 18:25:06 pm »
Лорена, фоликулите нарастват с от 1 до 2 мм на ден, така, че е напълно възможно. Успех!
Благодаря, маки :*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #538 -: Април 19, 2016, 19:24:26 pm »
Благодаря Ви за съветите :) И днешния тест е отрицателен, същия като вчерашния......
чудя се за този метод за определяна на ову с церв слуз....
днес имах имам силно бяло, гъсто, кремеообразно течение...
преди 4 дни, когато започнах с тестовете имах разтеглив, прозрачен секрет и тези три дни между тях абсолютно нищо....
ще си направя и утре тест, просто защото ми остана 1....и др месец ще ходя на лекар
отказвам се вече от тестовете :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #539 -: Април 19, 2016, 19:52:44 pm »
Момичета направих си тест за овулация и ми излязаха две еднакво наситени чертички това означава ,че съм в овулация но дали след като имах на 9 ден 8 мм фоликул той е пораснал достатъчно до днес 15 ден ми е се чудя.

lorena, не че искам да те разочаровам, но ти си скоро след неуспешна стимулация. Нормално е тестът за О. да покаже две наситени черти, имайки предвид, че със стимулацията LH също скача много и е възможно при теб стойностите още да са високи. Аз след неуспеха с менопура, не съм имала овулация - фоликулите така и не нараснаха, установено с УЗИ седмица по-късно. Цикълът ми също закъсня с 10-тина дни. И все пак, пожелавам при теб положителния тест за О. да има по-благоприятна причина :)

Златето, браво за хубавите яйцеклетки и ембрион чета, следващият път ще си ги носиш до термин!

Маки, благодаря! С нетърпение очаквам скоро пак да имаме зелена светлина за старт :)
« Последна редакция: Април 19, 2016, 19:54:51 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”