0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #460 -: Март 28, 2016, 12:04:54 pm »
Лили,какви хр.добавки пиеш?
За пчелното млечице незнам,прашец и аз имам,но мъжа ми го яде него,аз ям и пия куп други неща.
Предполагам че щом е капсуловано нищо му няма.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #461 -: Март 28, 2016, 12:32:50 pm »
Пия една шепа неща, аз и преди съм ги споменавала - вит. Е, вит. Д, фолиева, Q10, рибено масло, инозитол - това през целия цикъл, масло от ленено семе и масло от вечерна иглика - само първата половина на цикъла. Пчелния прашец го ям за закуска през целия месец. Този месец ще добавя ресвирол и пчелно млечице. Вече не знам какво да пия, за да подобря малко нещата  :( Като казах "капсуловано" те подвеждам малко, нямах предвид, че е като таблетки, а че е в едно малко шишенце - производителите така го продават. И затова се притеснявам да не е остаряло и да няма ефект вече. А и не помня как се приемаше, доколкото знам се взимат по много малки дози всеки ден. Май ще трябва да чета в нета


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #462 -: Март 28, 2016, 12:45:15 pm »
Най добре потърси инфо в нета,срок на годност примерно.
Аз пиех вит.Д,вит. Е,Омега 3,6 и 9,свърших ги и сега пия Ресвирол,Инофолик,шатавари,комбинация от билки.Всичко пия без оглед на МЦ,т.е. всеки ден си ги пия.От днес започнах и Селен за Хашимотото под формата на таблетки,преди това си го набавях като хапвах по две ядки бразилски орех,но е много мазен и тежък той,та сега на таблетки ще го пия.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #463 -: Март 28, 2016, 13:30:43 pm »
ааааа селена го забравих  :lol: и аз го пия за хашимотото. Аз вече започвам да се съмнявам дали тези добавки изобщо помагат за нещо


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #464 -: Март 28, 2016, 15:23:17 pm »
И аз на моменти се питам същото,но мисълта че правя нещо за да си помогна,а не само да разчитам на лекари и късмет ме кара да бъда по обнадеждена.
Дано ни помагат поне малко.Единственото досега с което не успявам да се справя е да спра напълно с цигарите,но стигна ли до трансфер ги хвърлям ако ще по корем да лазя.Знам че по добрия вариант е да ги спра моментално,но..



Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #465 -: Март 28, 2016, 15:49:57 pm »

Момичета,

Покрай моите проблеми с ускорения пулс, непрестанното чувство за умора и нощните изпотявания се притеснявам да не са ми се появили проблеми със щитовидната жлеза след стимулацията. Кардиологът изрично ме пита по тази тема, когато ми изписа бетаблокера, но последните ми хормонални изследвания бяха преди стимулацията и нямам идея как са хормоните сега.

Ще ме посъветвате ли за добър ендокринолог в София при когото мога да отида. Предпочитам да не е от типа, при който се чака с месеци за час, ако е възможно. Също ако можете да ми кажете дали хормоните на щитовидната жлеза могат да се изследват по всяко време на цикъла и кои точно ми трябват за първоначална диагностика дали има някакъв проблем? Искам, ако ходя на лекар да отида с готови изследвания на хормони, за да не плащам няколко пъти за преглед само за да си занеса резултатите от изследванията.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #466 -: Март 28, 2016, 15:53:38 pm »
Mirracles, преди моята стимулация TSH беше малко над 2, след това скокна на над 4. Пълните изследвания за щитовидната жлеза са TSH, TAT, MAT,FT3 и FT4
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #467 -: Март 28, 2016, 16:16:27 pm »
Да,стимулациите дават отражение върху хормоните на ЩЖ,трябва да е минало достатъчно време.
Те не се изследват с оглед на ден от цикъла,по всяко време може,сутрин на гладно и жадно.

Мога да препоръчам др.Емил Начев,преглежда в Майчин дом и в клиника"Надежда".Много бързо говори но пък обяснява всичко,аз лично съм доволна.



Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #468 -: Март 28, 2016, 17:21:59 pm »

Благодаря ви, момичета!
А някой има ли впечатления от д-р Харангозо ендокринолог в Щерев?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #469 -: Март 28, 2016, 17:32:38 pm »
Аз съм доволна от медицински център Асцендент - на лъвов мост е, удобна локация, работят доста кадри от болница Токуда и най-вече са наясно за връзката между забременяването и щитовидната жлеза. А иначе за мен най-показателни са хормоните - TSH, TAT, MAT, FT4 и 3 както е писала Poli. Ако имаш отклонения в тях, значи всичко е ясно. Ендокринолога евентуално е хубаво да ти погледне жлезата за промяна - възелчета, структура и т.н., а също ако имаш промяна в нивата на хормоните - да ти изпише лечение. Но ако имаш притеснения, пусни си първо хормоните и ако има проблеми - ще отидеш при ендокринолога направо с готовите изследвания. Иначе той така или иначе пак ще ти ги пусне.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #470 -: Март 29, 2016, 09:45:01 am »
Mirracles това са хормоните на щитовидната който се изследват.Само два минават по ЗК, всичко друго се заплаща.Отиди на ендокринолог с готови хормони защото иначе губиш време.Аз така правя и до ден днешен.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #471 -: Март 29, 2016, 20:05:10 pm »
Момичета 10 дена преди цикъла започнаха да ме болят гърдите дали е добър знак и имам много лек ПМС.Четах ,че болките в гърдите са един от първите признаци и много се надявам и при мен да е така.На вас случвало ли се е това да се окаже вярно?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #472 -: Март 30, 2016, 11:35:24 am »
lorena78, при моята спонтанна бременност напрежение в гърдите се появи около седмица след овулацията, за около десетина дни (и придърпване в яйчниците), а след това всякакви симптоми изчезнаха за дълго. Но за съжаление такива усещания не са гаранция за бременност, напрежението в гърдите може да е следствие просто от динамиката на хормоните във втората фаза от цикъла, и без бременност може да се появят описаните усещания.
Но от сърце ти желая да се е получило този месец! :)

Успех, момичета, дано пролетта донесе много положителни тестове! :)
« Последна редакция: Март 30, 2016, 11:46:15 am от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #473 -: Март 30, 2016, 12:10:02 pm »
Вчера направихме още една инсеминация - на естествен цикъл този път, просто така дойде фоликула от страната с тръбата, маточна лигавица 11мм, на спукан фоликул (който предния ден беше 22мм, при регистриран ЛХ пик - 67.72mIU/ml, Естрадиол 1353.0pmol/l), проба от ММ след обработка - 100млн. концентрация, 90% подвижност, дано само преживят, че имаме проблем с преживяемостта. Докторката каза, че всичко е чудесно и спонтанно решихме, че не трябва да го губим този месец, въпреки че имахме нагласата да изчакаме и не се следихме от 2-ри ден този път. Имахме готови всички изследвания от предния месец. Сега остава чакането до теста.
Обаче забравих да започна утрогестана от вчера, дали е фатално да го започна днес вечерта?


Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #474 -: Март 30, 2016, 12:22:21 pm »
Благодаря marsi дано този месец се случат нещата мен по принцип не ме болят гърдите преди цикъл затова имам надежди и тези леки болки като ПМС също.Имам още доста време до цикъла трябва да ми дойде в понеделник затова няма да бързам да правя тестове ,ще си изчакам датата и ако ми закъснее тогава.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #475 -: Март 30, 2016, 13:59:01 pm »
Hacate, според мен не е проблем.Дано успеете с тази непредвидена инсеминация. При нас и този  месец нищо.Трябва да отида на лекар да видя на коя тръба ще имам фоликул, че нали съм с една. Мисля след ДРЗ да се насочвам към клиника т.е. на есен.Може и на ДРЗ отново да съм от страната на пациентите знае ли човек.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #476 -: Март 30, 2016, 23:23:12 pm »
Здравейте, момичета!
Минавам да изпълня обещаното. Вчера бях на ранен БХС и резултатите са добри. Затова, съвсем официално ще ръсна прашец, с което ви пожелавам скоро-скоро да видите  :bfp: или пък да се похвалите с тлъъъстичко ЧХГ! :) Тема 8 за мен си е късметлийска, така че действайте :)  :bighug:

 :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1:  :green_dust_1: :pink_dust_1:  :green_dust_1: :pink_dust_1:


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #477 -: Март 31, 2016, 09:23:31 am »
О Росс, честито. Благодаря за прашеца, под него минаваме всички. А ти се записвай в темата на бъдещите мамчета :) аз имам много хубави спомени от нея.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #478 -: Март 31, 2016, 09:26:43 am »
Благодаря за прашеца rosss, желая ти здраво и щастливо бебче на финала  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #479 -: Март 31, 2016, 09:33:04 am »
Ще се извъргалям и аз в прашеца!

Честито, rosss, пожелавам ти лека бременност и здраво бебе накрая!

lorena78, от все сърце ти пожелавам симптомите да са на бременност, а не на ПМС. При мен съвпадат (имам 1 успешна и 2 неуспешни бременности) - и с, и без бременност, все едно и също е - болки и придърпвания ниско долу в корема и в кръста, подути и болезнени гърди с чувствителни зърна, изострено обоняние, лесна уморяемост... Така че аз за себе си не разчитам на това изобщо, но пък хората са различни :)