0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нашите пораснали деца през октомври 2015
« -: Октомври 01, 2015, 10:09:30 am »
Добре дошли в новата тема.

Предишната тема е ТУК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2015, 13:14:42 pm »
Иначе омразното ми - запис.

Аааа, сетих се - моля някоя другарка, която посети Музейко да пише. Че отдавна му се каня, па то днес го открили. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2015, 14:25:52 pm »
Аз мисля да почакаме да мине първоначалния наплив в Музейко (така, че от мен не чакай скоро отзиви).

Ето тук мисля да се поразходим тези дни, че с тази любов към динозаврите, мисля ще му е интересно на Коко.
Вчера имали театрално ателие - учели се как се прави театър. Всяко дете си намисляло по едно животно и излизало на сцената да го "изиграе". Нашият бил "спинозавър"  :lol:

https://www.facebook.com/events/1669899359892973/





*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2015, 16:22:31 pm »
Привет и от мен, здраве за малки и големи  :D

Ние в събота ще посетим Празник на плодородието, това има в нашия вилает  :lol:
https://www.facebook.com/events/1687434581491154/

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2015, 16:49:10 pm »
То ясно че сега ще е голям наплив. Но аз за по нататък си мисля. И се чудя - можем ли да се съберем „организирана група“. Хем да се видим, хем да позяпаме.
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2015, 23:11:55 pm »
можем :)

*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2015, 09:52:51 am »
Почнаха се "простотиите" в училище  :(
От няколко дни ми говори за някаква ел.игра "Слендрина" - всички деца я знаели. Реших да я сваля на таблета, "да не останем и ние по-назад". Пускам си първо ниво и докато се чудя какво става в някакви подземия, изведнъж ми се появява някакъв призрак.  8O Изкарах си акъла! Изтрих я веднага. Вечерта питам от къде знае за играта, а той ми отговаря "ми ние в междучасията я играем на Преслав на телефона"... А според г-жата, всички телефони прибирала сутрин в нейния шкаф. "Ама тя, г-жата, не знае, че той си носи телефон"... :?
На другия ден говоря с учителката. Разбрала за телефона и играта, и ми казва, че днес му го взела, и "ей, сега му го върнах".
Тръгваме си и Константин ми казва "Мамо, г-жата не ти каза истината - върна му го доста по-рано, ние преди да излезем навън пак играхме"
Мисля, че взе да си сваля реномето доста рано нашата учителка... :?



*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #7 -: Октомври 02, 2015, 10:08:35 am »
мдааа, аз затова още на първата родителска среща през юни повдигнах въпроса за обсъждане - дали всички родители са съгласни, че не трябва да се носят телефони. За щастие всички + госпожата бяхме единодушни и никой не носи, не да им ги събира, а просто не носят.
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #8 -: Октомври 02, 2015, 10:36:46 am »
И ние го коментирахме. Доста от децата обаче, пътуват с бусчетата на училището. Разбирам ги тези родители, че искат да имат връзка с децата си, когато напуснат сградата, докато се приберат. Та събирането на телефоните от учителката изглеждаше най-разумното решение.



*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #9 -: Октомври 02, 2015, 11:07:56 am »
В такъв случай да, но при нас тази екстра я няма с бусчетата, а сутрин ги предаваме на госпожата, след това тя ги предава и те така, реално нямат самостоятелно обикаляне :)
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #10 -: Октомври 02, 2015, 13:21:44 pm »
при нас телефоните не се прибират и не са забранени, но учтиво ни предупредиха да се съобразяваме с програмата им и да им звъним само в междучасието. Моята дъщеря все още няма телефон, макар че иска. Не считам, че й е толкова нужен засега. Иначе при нас само в 1 клас ги приема директно госпожата, след това не ни допускат до коридора им. Влизат сами. При взимане се обажда охраната и учителката на занималнята ги води.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2015, 13:30:43 pm »
А не може ли родителите да дадат на децата телефони, на които няма възможност да се играе? Или да са изтрити всички игри?
Моят също няма. За момента го водим и взимаме ние. Не му е необходим.

*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2015, 13:35:11 pm »
А не може ли родителите да дадат на децата телефони, на които няма възможност да се играе? Или да са изтрити всички игри?

А, де? Ей тва ми е въпроса!!!



*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2015, 14:07:01 pm »
да, точно, защо са им смартфони, аджеба. всичко е родителска комплексарщина или безхаберие, няма друго!
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2015, 14:15:12 pm »
Взехме на Алекс телефон, въпреки нашето нежелание, защото миналата година препоръчаха. За да им звъним да излизат от занималнята, защото няма да ни пускат да ходим до стаята. Избрах и план на Виваком - Хибрид. Целенасочено не съм инсталирала никакви игри и други приложения, въпреки че има възможност.
Стои на вибрация в чантата и съм казала при нужда да ми звъни само ако учителката позволи. За половин месец два пъти ми е звъняла от училище.

Вчера пак ме помоли да сложим игри, защото в Британика всички в междучасието си играели на телефоните. Ама не е случило нашето дете на родители.  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2015, 17:13:07 pm »
Вчера пак ме помоли да сложим игри, защото в Британика всички в междучасието си играели на телефоните. Ама не е случило нашето дете на родители.  :lol:

 :jump12: :balk_602:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2015, 17:17:41 pm »
нивото на населението (и съответно - на родителите) много пада, оттам и всички проблеми.

вчера при нас РС в занималнята, пак реве гусжата за смартфоните, тя говори по урока, те отдолу под масата цъкат в телефоните и кво да праим?
и една супермама, чийто синче е от първите със смартфон, още от първи клас, веднага генерира услужливо идея - тя щяла да донесе кутия с ключ, като почват занятия да събира гусжата телефоните там и да ги заключва. боже, ела си прибери вересиите.... а не може ли просто да имат телефони от тип "слушалка", като моя син и да се реши проблема генерално? кажете ми сега, че това са хора с мисъл в главата....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2015, 17:19:41 pm »
Тръгваме си и Константин ми казва "Мамо, г-жата не ти каза истината - върна му го доста по-рано, ние преди да излезем навън пак играхме"
Мисля, че взе да си сваля реномето доста рано нашата учителка... :?

тепърва ще установяваш по разни поводи колко свободно и пространно лъжат учителите. лъжат като цигани - на едро, нагло и без да им трепне окото. и това е масово явление. по-скоро единици са изключенията. просто родителите рядко имат шанс да разберат, че ги меткат на черешата или пък не се интересуват и не им пука.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2015, 22:31:56 pm »
Неда, ами учителката да постави въпроса пред родителите. Какво ще се прави на надзирател и ще събира телефоните и ще гледа кой какво има инсталирано. За щастие, още са сополанковци и мисля, че нямат да могат да си свалят и инсталират игри.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2015, 22:59:15 pm »
Лъжат, Джаме, та ушите им плющят. Аз нали след нашата РС те питах за оная наредба, касаеща децата в последна група. По твой съвет ровнах в нета, намерих нужното звено в общината, писах им с въпрос и ... забравих. Но вечерта си проверих пощата и - имах отговор. Посочена ми е наредбата и точно кой член от нея и ми е отговорено кратко и ясно. 12 месеца е учебната година за деца посещаващи детска градина. И аз щот съм гадинка по душа снимах мейла им и го постнах на страницата на градината във фейса. Аааама-ха шъ ма цакат те с топла бира.