0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Добре дошли в темата на последния летен (не забравяйте, че есента идва чак на 21-ви септември!) и първия училищен месец!

Пожелавам хубави спомени от последните ваканционни дни и успешна нова учебна година! На добър час на първолаците!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #1 -: Септември 02, 2015, 09:22:38 am »
Мда, малко остана и милите ни дечица пак влизат в матрицата, че и ние с тях :lol:
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #2 -: Септември 02, 2015, 09:54:09 am »
          Благодаря за пожеланието Джам! Да е успешна новата година за всички ученици!
           До вчера бях спокойна, но от днес вече взе да ме тресе нервата :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #3 -: Септември 02, 2015, 10:49:25 am »
Покрай началото на учебната година съм на вълна телефони и планове.
Какви планове избрахте за децата, които имат телефони?
Видях, че Виваком имат детски план Bipper, но на другите оператори не открих.

Всичко споделено ще ми е от полза, за да реша.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #4 -: Септември 02, 2015, 11:13:28 am »
Сия, на Деси е съвсем стандартен на глобул с 1000 безплатни минути, защото цялото семейство сме на този оператор. Идеята ни беше като звънне да не й затварям и да я набирам, примерно, а да мога спокойно да й вдигна. Таксата е 10 лв. мисля на месец, но тъй като тя не го носи постоянно, а само при нужда до сега не сме плащали повече, т.е. детето ако звъни то е само на нас. :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #5 -: Септември 02, 2015, 11:40:44 am »
Сия, моите племеннички също са на план, но на МТел. Таксата е 9-10 лв. на месец. С безплатни минути в групата, която сме двете семейства и около 100 мин. към всички останали. Никога не надхвърлят таксата. Те имат и допълнително интернет и с приятели основно чрез вайбър и месинджър говорят, телефонията е само в групата, т.е. в рамките на таксата.
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 11:42:44 am от Dodich »
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #6 -: Септември 02, 2015, 16:16:26 pm »
          Благодаря за пожеланието Джам! Да е успешна новата година за всички ученици!
           До вчера бях спокойна, но от днес вече взе да ме тресе нервата :)
Разбирам те. Още помня седмицата преди първия учебен ден миналата година. А при теб всичко е по две. Споко. Децата са ти прекрасни и ще се справят без особени трудности. Ние родителите трябва да внимаваме от притеснения и пренатягане да не ги стресираме излишна.Учителките, ако са си на мястото, си знаят работата и въвеждат децата леко и безболезнено в училищната обстановка и на тях им става дори приятно да ходят на училище и хич и не се притесняват от нищо.
Хайде, дадох ти кураж сега като майка на второкласник. Пък ти след години ще ми разказваш как се справяте с близнаци-първолаци. :)
Успешен старт в училище на Криси и Дани, както и на останалите първолаци и на всички по-големи и още по-големи ученици.
 
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #7 -: Септември 02, 2015, 23:10:04 pm »
Нашият 15 септември е всъщност в събота.  :lol: Вчера бях на родителска среща. И така. От понеделник ще си имам и аз ученик.

Успешен месец септември на всички ученици!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #8 -: Септември 03, 2015, 04:21:59 am »
Днес беше и нашия първи учебен ден , много съм щастлива , и макар нашия да не беше така тържествен като в Бг , за мен си беше вълнуващо.
Като отидох да ги взема , изглеждаха доста уморени и едвам ходеха .Разбрах че девойката не си е извадила от раницата кутията с обяда, и са помислили че тя няма и са и дали служебен ,това докладва брат и.Като цяло днес им вадя думите с ченгел от устата.
Накарали са ги да си напишат освен имената и фамилиите на английски, те естествено не са могли, и малката беше тъжна по този повод.
Хайде, успешни първи учебни дни!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #9 -: Септември 03, 2015, 06:11:19 am »
Оооо, объркала съм темата с училищната .
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #10 -: Септември 03, 2015, 09:51:51 am »
Не си, тук си пишем всичко за което се сетим :lol:

Деси като тръгваше в първи клас се притеснявах за нея, как ще се справи не с учебния материал, а в новата обстановка, защото е много добра, чувствителна и до безобразие отстъпчива. Молех се да не я "смачкат" по отраканите дечица или пък госпожата. Е, притесненията ми се оказаха напразни, попадна на страхотна госпожа, невероятен педагог и човек. Не спира да я хвали, а детето я обожава. Успя да направи много добър и сплотен клас, децата се харесват и с удоволствие ходят на училище.
Сега с Еленка имам съвсем други притеснения предвид кривия й характер :?
Само се моля за едно, да се харесат с госпожата, че иначе не ми се мисли...
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #11 -: Септември 03, 2015, 14:05:34 pm »
StefiZ, Dodich, благодаря за споделеното. Спрях се на два три плана и ще ги обсъдим вкъщи.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #12 -: Септември 03, 2015, 14:50:28 pm »
Успех на всички ученичета, които тръгват на училище преди 15 септември  :balk_7:

Стефи, доста сходства намирам в характерите на Деси и Митака
и притесненията ми относно адаптацията му в училище ми бяха същите и толкова
щастлива бях, когато симбиозата между деца и госпожа се получи.
Самия той придоби самочувствие, че се справя добре и се разбира с децата и нея.
Но тя изненадващо за нас напусна училището и докато нямах яснота
кой ще я замести доста нощи будувах, сега малко по-спокойно дишам след спешната
родителска в понеделник.
Новата госпожа е всъщност една от майките на класа и за да бъде основна госпожа
и да няма конфликт на интереси нейното момченце ще отиде в съседния клас.
То е от приятелчетата на Митака и най-добрия футболист на отбора,
но са му обещали за да не губят връзка да са в една занималня и да тренират заедно.
Такава презентация беше подготвила за да ни се представи като преподавател, че ума ми взе.
Силно мотивирана е тази промяна да се отрази на децата минимално и да станат добър тим.
Дано има добър подход към тях. Все да е драматично, значи :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #13 -: Септември 04, 2015, 10:24:26 am »
      Благодаря ви!
      И аз нямам притеснения за материала поне в първи клас. Госпожите ми харесаха също. Повече
       се притеснявам, че са много разсеяни напоследък и концентрацията им липсва понякога. Те се
       чувстват и по-силни като са двама и ще станат тарторите... Отделно напоследък двамата
       помежду си се разправят повечко на висок тон и се сбутват. Дано госпожата да ги респектира.
       Иначе са оправни, няма да се дадат на другите. Мин.седмица и в пожарната си организираха
        разходка с оглед на всички пожарни  :lol:
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #14 -: Септември 05, 2015, 12:24:16 pm »
Ох и мен ме тресе за втори път и аз като Стефи, поради същите причини. С Ели ме беше страх да не я "смажат", то не че няма няколко при това момичета дето и ги говорят едни от време на време, но вечер разговаряме и мисля, че се справя... На госпожа пък с нея хич не слъчих, такъв апатичен и немотивиран човек не съм виждала, добре че Ели е по разбрана и изпълнителна, че успява да се справи  долу горе добре.
Сега със Стефан, точно чепатият му характер ме притеснява и ако му се падне госпожа като на Ели, ами загубена съм... Хем ще е най-малкия в класа, хем е доста буен и хич не се подчинява, в общи линии е в графата "ни се води, ни се кара", та не знам какво ще го правя. В тоя ред на мисли, ако някой може да ми препоръча добър детски психолог ще ми е от полза и по възможност да не е някой дето ще ми обяснява, че аз съм виновна, че детето ми е такова. Обяснявала съм какъв е и това е буквално от бебе и за всичките тези 6 години и половина промяна към по добро няма, а преди месец и нещо нещата взеха и да се влошават, вече има тикове... Сега до началото на училището го гледа свекърва ми на село и уж съм с идеята да се поуспокои, ама като си го вземем за събота и неделя, тиковете си стоят, а свекърва ми се оплаква, че хич не слуша и и се отговаря и разни от сорта. В общи линии едвам се съгласи да го гледа трета седмица.
Та такива са ми терзанията, но поне в четвъртък ще се запозная с госпожата му на родителската среща и се надявам да случи, а той по принцип до момента има късмет с госпожите :)

Успех и от мен на всички ученици! :)  :balk_16:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #15 -: Септември 05, 2015, 15:53:59 pm »
Успех на всички ученици !
 Георги тази година е първолаче. :DЗа сега не съм съм се притеснила много ,но като наближи съвсем ,ще видим.Госпожата ми е похвалена от много места и се надявам,че ще е оправдано.Ще има и децат от детската градина в неговия клас,така че няма да му е съвсем непознато всичко.Но ти той като Деси на Стефи е много чувствителен и притеснителен ,та ще видим.Брат му е друга работа- тия малките май всички са един дол дренки. :lol:
  Още не сме купили нищо ,освен раницата - поръчах я от немски сайт,защото е много по-изгодно.За другите неща чакам родителската среща,за да видя госпожата ,какви изисквания ще има.
 Тази родителска среща уж щеше да е на 10.09,а сега се оказа на 8.09 и сериозно ни обърка плановете.На Тасос сме и трябваше на 9-ти да си тръгнем,а сега заради нея ще трябва да си съкратим почивката.Мъжът ми хич не е очарован- можело да пратим някой от дядовците.Ама аз все си мисля,че е редно да присъствам.
<br />
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #16 -: Септември 07, 2015, 17:35:19 pm »
Майките на третокласниците -знаете ли, че в трети клас почвали училище в 7:30? поредната ми неприятна изненада това лято. Тъкмо бях измислила схемата как да ги водим и ме изненадаха с тази новина. Струва ми се абсолютно ненужно да ходят толкова рано, а и денят им ще бъде безкраен до 17:30. Не ми се мисли. Горките деца.
<br />[link=http:
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #17 -: Септември 07, 2015, 23:34:52 pm »
Децата от пети клас са от 7.30 за пръв път чувам третокласници да са от толкова рано...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #18 -: Септември 11, 2015, 08:53:48 am »
Момичета , помогнете моля с идея -  искаме да  поздравим групата  на Калоян  от бившата  ни  детска градина  за първия  учебен ден, като ще им изпратим писмо от него ,снимки , картичка  , но искам и някакъв подарък да има .
Да е подходящ  за игра и забавление за цялата група  , защото не мога да  сложа подарък за всяко дете -нито знам броя деца ,нито колко момчета-момичета са     , а  с по -скоро символичен характер  да е . Дечицата сега ще бъдат 2 група. Като обиколя магазините и евентуално Джъмбо може  и да измисля какво , но   тези дни хич нямам време , помогнете моля :)
« Последна редакция: Септември 11, 2015, 08:55:56 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #19 -: Септември 11, 2015, 09:57:12 am »
nimika,

топка, голяма кофа с едри части конструктор, мишена за стрелба с меки лепящи се топки, едър пъзел, комплект кофи и лопати за пясъчник....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #20 -: Септември 12, 2015, 09:25:04 am »
jam ,  благодаря -  топка и лепящ дартс    ми допадат .
Аз си  мислех  за  книжки - от типа на  детските енциклопедии- на Нас са ни много интересни в момента -но не знам до колко е удачно .


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #21 -: Септември 12, 2015, 09:57:38 am »
енциклопедия също е добре, и моите деца на тази възраст много обичаха, и все още харесват да четат от енциклопедиите  :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #22 -: Септември 12, 2015, 11:02:55 am »
Тази енциклопедична книга много я харесвам. Има звуци и кратки обяснения за животните и явленията.

http://hermesbooks.com/svet-t-okolo-nas.html



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #23 -: Септември 14, 2015, 09:07:00 am »
ей другарки, не остана, утре под строй в училищния двор малки и големи започват с уроците :lol:

успех на всички ученици!  :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2015, 11:29:10 am »
Успех на всички дечица!!!
Прекрасен старт на първокласниците!
Всички да са усмихнати, спокойни /и майките също/, всичко ще се нареди, децата на Зачатие са умни и прекрасни !!!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2015, 12:31:41 pm »
Айде и ние вече официално "на линия", свърши голямата ваканция  :lol:
С вълнение очакваме Първия Учебен Ден...
Снощи съм гушнала първокласника и му казвам "на мама момчето, кога се роди- вече ученик стана..."
А той ми отговаря "еее, мамо, сигурно и деца като ми се родят пак така ще ми казваш"  :lol:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2015, 17:53:46 pm »
Моето първолаче е болно. :(От снощи е с температура,днес удари 39.Дано до утре малко се освести,че не знам направо .Чака го този ден с нетърпение,избра си чанта,тоалет.Не мога да си представя да изпуснем първия учебен ден и то точно в първи клас.
<br />
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #27 -: Септември 14, 2015, 21:02:45 pm »
Успех на всички ученици, да им върви по вода и без болести :)
Зори, дано се оправи първолака!

При нас вече минахме на чайчета :( Много бързо застудя, да му се незнае :?
[/url][/url]
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #28 -: Септември 14, 2015, 22:52:00 pm »
На добър час и от мен на всички ученици! Да им върви по вода цяла година! :)

Зори, дано се оправи първолака...  :crossfingers:

Стефунът, днес го заведох в детската градина да си види госпожата и децата от групата. Бяха гушкания емоции, после един час не можем да си тръгнем. Мъчно му е, че се разделя с тях... но съм обещала да го водя да се виждат, а на края на учебната година, ще го снимат и за албума на групата. От друга страна, след родителската среща в четвъртък съм спокойна, защото класната му е от старата школа и ми се видя много мила и разбрана и с такава любов гобореше за децата, че съм сигурна, че учителството не и е само професия, а призвание.
Освен това след като омрънках, как Ели хич не случи на класна, се оказа, че класната и е напуснала и сега им разформироват класа и ще си има "чисто нова" класна и ако фейсбук и шестото ми чуство не ме лъжат, този път е извадила късмет. Но да не бързам със заключенията, преди да я видя утре, а в четвъртък, на родителската, ще мога да я преценя най-добре. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #29 -: Септември 15, 2015, 00:01:24 am »
Ихаааа, кога пораснаха тези дечица? :) Успех на всички първолачета!


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #30 -: Септември 15, 2015, 03:11:38 am »
Зори бързо да му минава на Жорко,успех на всички първолаци да им върви по вода.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #31 -: Септември 15, 2015, 08:10:15 am »
Честит 1ви учебен ден на всички първокласници,
малки и големи ученици!



Преминавайте през науките в здраве и прилежност,
бъдете смели откриватели и мечтатели!
Нека срещнете в училище добри учители и съученици!
Прекрасен и слънчев ден!


*************************************************


Зори, пиши как е Жорко, стискам му палци днес да е на 6  yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #32 -: Септември 15, 2015, 08:55:55 am »


        Честит 15-ти Септември , мили ученици , учители и  родители!


Успех на всички първокласници!


Ние отидохме с балони , цветя   -в детската градина  разбира се ще имат тържество   и дискотека :)
Да им върви цяла година все така на игри , забавления и  усмивки !
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 08:58:21 am от nimika »


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #33 -: Септември 15, 2015, 09:41:47 am »
Честит първи учебен ден на всички ученици, техните учители и родители. А специално за мъничетата с най-първия учебен ден: нека учението им доставя удоволствие, да срещнат добри приятели и вдъхновяващи учители. Успех!



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #34 -: Септември 15, 2015, 16:59:06 pm »
Честит Първи учебен ден на всички пораснали дечица и техните родители! Попътен вятър в океана от знания и много успехи. :lol:


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #35 -: Септември 16, 2015, 09:53:38 am »
На добър час на всички ученици, малки и големи, започна се  :lol:
Моята първокласничка по принцип е много курназ, както се казва, но вчера следобед се промъква тайничко при мен, защото бяхме една голяма тумба родители и деца, хваща ме за ръката и казва - мамо, малко ме е страх! - от какво маминце те е страх, питам аз? - ами кака ми каза, че моята госпожа била най-лошата в цялото училище... Е имаше строева подготовка на кака й, щото тя нали гърмян заек, прави се на отворена ама като си спомня каква беше тя в първи клас и хич нямам спомен да е била много ербап :lol:
Не че госпожата е с прекрасна репутация, но все пак се надявам да се напаснат с Еленка, та ще видим де. :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #36 -: Септември 16, 2015, 23:19:35 pm »
Стефи, опасни са  :lol:

 А аз вчера след като видях класната на Стефан как посрещна децата, осъзнах, от какви положителни емоции ме е лишила и мен и Ели бившата и класна. Родителите бяхме поканени в класната стая. Всяко дете стана и се представи на останалите. После класната им раздаде по един бял лист и ги помоли да си очертаят ръчичката. След това им каза да си напишат вътре името или буквата с която започва името им, ако не могата, и накря трябваше да напишат колко пръста има ръката, който не можеше просто трябваше да нарисува 5 чертички. Така по изключително елегантен начин направи входно ниво на класа и това на мен много ми хареса като подход. И обясни на децата, че които не могат да пишат и да четат, не трябва да се притесняват, защото са вече в училище и тук е мястото да се научат. Така че, съм спокойна за моя синковец, дето нито може да пише нито да чете, че и всички букви не знае ;).
 И от новата класна на Ели съм доволна. Тя е по млада да речем около 40 и малко, много усмихната и лъчезарна, ели веднага я хареса. А тази сутрин като я видя, че е със скоби, веднага и каза да не се притеснява, че и тя е носила като малка...
 А Стефан днес, беше доволен след училище, каза че било хубаво, но трябвало още храна да му сложа, защото когато госпожата казала, че могат да ядът, той си бил изял вече всичко  :lol:
Само дето сега като го слагах да спи, ми каза че се е бил, но втория път не бил той виновен, та утре ще говоря с госпожата за да разбера какви ги е вършил и дали не си го измислил това...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #37 -: Септември 17, 2015, 09:29:28 am »
        Успех на всички - малки и големи ученици!
         И за нас започна училището. Вчера казаха, че било добре, ама всеки ден по цял ден ли щели
         да са  :lol: И госпожата от занималнята ги похвали, че внимавали, всичко си написали. Да не
         е само от вчера до днес  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #38 -: Септември 17, 2015, 11:33:03 am »
A аз сутринта в детската градина   доста си почаках  да дойде госпожата  ,за  да оставя детето . Чакат и родители от други групи . Няма леличка, няма госпожа - ако не бързах- да стоя , Калоян  пък не иска да остане с други родители на горния етаж и много се изнервих  и ядосах. А те -пред администрацията  , приказват си - имали оперативка 8O . Е , каква оперативка сутринта  и няма кой да приеме децата . И ме пита учудено  нашата госпожа -ама   няма ли  от другите  госпожи в сградата .  Тази ни госпожа редовно закъснява  по десетина минути  , които на мен са ми важни   - не искам да правя проблем, защото знаете как и върху кого ще рефлектира  това. Даже имах спор с мъжа ми  , че  не трябва да си премълчаваме - тук би се включила и Bobi в негова подкрепа    -  но аз не искам  с рогата  и оплаквания ... Та да споделя  и се оплача на вас  :lol:

Иначе от администрацията  и реакциите на служителите  в община Бургас аз съм впечатлена .Писах преди време по повод местенето ни  и детските градини -  имах отговор сутринта след 15 мин.
Лятото  писах   оплакване до Отдел Екология и до РЗИ - че  химическите тоалетни на плажа  нямат вода и  са в кошмарно състояние . От Общината веднага направили проверка, констатирали , издали предписание , и повторно проверили дали са  оправени ,   а  на мен такава хвалба и  благодарност дръпнаха ,  с адмирации да сигнализираме за всички  нередности , че ми пораснаха крила.  А От РЗИ- направили проверка -забележете - след около месец  -сега през септември и  установили, че всичко си е  наред :) Що не направят проверка  и през декември 
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 11:36:16 am от nimika »


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #39 -: Септември 17, 2015, 19:19:42 pm »
Чайките ли ще ползват тоалетните през декември  :lol:
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #40 -: Септември 17, 2015, 23:18:03 pm »
Стеф, не съм си представяла, че Еленка ще я е страх от нещо.

Нимика, има професии, при които човек не може да си позволи да закъснява. Съжалявам, но е така. Мисля, че не трябва да си мълчиш.
И на мен ми е трудно да ставам в 6 ч., за да приготвям детето за училище, но не искам да закъснява. И както можех да си позволя да закъсняваме за градината, точно толкова сме досега (вече 2 седмици) винаги навреме за училище. Въпрос на приоритети. Не че градината не ми е важна, но там не е фатално. За училище ми е важно, той има и нужда малко да се адаптира (трябват му 10-15 минути). А и в живота не може да си позволи да закъснява. Не и в Германия.

Гери, хубави емоции са това. При нас се празнува почти като абитуриентски бал започването на училище.


Честит ден на всички именички!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #41 -: Септември 18, 2015, 10:13:32 am »
         И госпожата от занималнята ги похвали, че внимавали, всичко си написали. Да не
         е само от вчера до днес  :lol:
         Мда, познавам си децата  :lol: Вчера са ги разделили в двата края на стаята, че Дани написал
         повече и Криси му закривал очите да не вижда и да не пише  :lol: Иначе храна не връщат.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #42 -: Септември 18, 2015, 11:00:29 am »
Ох, успях и аз да се включа в темата. Тези дни мъжът ми не е в София и ми е малко нанагорничко сама с двамата.
При нас засега се оказа ненужна инвестицията в раничка. Добре, че не се изхвърлих. Не носят нищо вкъщи, всичко си им стои в шкафче в класната стая. Както каза г-жата "прекалено им е рано да влачат раници, а и на вас - да им проверявате вечер домашните."
Иначе организацията на деня ми изглежда малко по-различна от това, което са ми разказвали за първи клас. В занималнята учат със същата г-жа, която им е преди обяд. Следобедите са им разделени на две части, делят ги на две групи, докато едните пишат домашно, другите са на допълнителните занимания  (англ., спорт, прил. изкуства и т.н.), и обратно.
Попитах Коко "има ли палави деца в класа", а той ми отговори "е, мамо, нали знаеш, в началото всички сме мнооого послушни". Да видим до кога  :wink:



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #43 -: Септември 18, 2015, 11:31:22 am »
Неда, и ти и Коко сте щастливци. В нашето училище тъй като са на две смени с испанската гимназия няма никакъв вариант да си оставят там учебниците и милите ми дечица влачат всичко от ден първи, а то никак не е малко, мен ме заболява гърба като нося раниците. :(
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #44 -: Септември 18, 2015, 12:01:44 pm »
      Неда, и ти и Коко сте щастливци. В нашето училище тъй като са на две смени с испанската
      гимназия няма никакъв вариант да си оставят там учебниците и милите ми дечица влачат
      всичко от ден първи, а то никак не е малко, мен ме заболява гърба като нося раниците. :(
      И ние сме така.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #45 -: Септември 18, 2015, 14:59:08 pm »
На 16 септември премерих раницата. 4 кг. При това бях забравила да сложа читанката и една учебна тетрадка.
Иначе при нас всичко стои в стаята, с изключение на български и математика. Но докато ги занесем, все тежки раници ще мъкнем.
То не че БЕЛ и Математиката тежат малко. А в дните за Британика пак отива 4 кг. И тогава нося две раници, че водя и братовчедката. Вярно, за 5 пресечки само, ама си е зор :(
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #46 -: Септември 19, 2015, 18:15:15 pm »
Ние имаме шкафчета в стаята и оставяхме някои учебници там, но половината изчезнаха за съжаление, та вече съм й забранила да ги оставя в шкафа.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #47 -: Септември 19, 2015, 23:25:06 pm »
Иначе организацията на деня ми изглежда малко по-различна от това, което са ми разказвали за първи клас. В занималнята учат със същата г-жа, която им е преди обяд. Следобедите са им разделени на две части, делят ги на две групи, докато едните пишат домашно, другите са на допълнителните занимания  (англ., спорт, прил. изкуства и т.н.), и обратно.

това е училище-рай и изключителна рядкост за София, казвам го най-отговорно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #48 -: Септември 20, 2015, 12:33:01 pm »
Съвсем съм се отплеснала и забравих, че е дошъл септември. То и в началото му бяхме на море, после ходих по банки и гишета за транспортни карти, че си загубих портмонето в Несебър. После се стягахме за градина и ходих на откриването на новата учебна година. От градината малко лоши новини - любимата госпожа е напуснала и ще я замества една пенсионерка. И както и другата госпожа е пред пенсия става малко - пенсионерски клуб. Не че имам нещо против възрастните учителки, но тая новата май дори не е с ПУП, била библиотекарка, казаха. А тази, дето ни е от 1-ва група е по-строга, малко повече командва, кара се и наказва, за да постигне това, което колежката ѝ някак успяваше да постига без да е „лоша“. За новата от Ники съм чула, че е още по-строга и груба. Това второто за нея значи да се караш и да повишиш тон. Не ми се ще да я местя, пък и не съм видяла как се справя тя с различен учител. Дано да се окаже приспособима - то реално няма как цял живот да си избираш учители и шефове.
Понеже в друга тема споменах, че съм ходила и до едно училище, което съм набелязала, а Деси ме пита как става при нас, ще кажа тук. Вашият набор е много голям и имаше проблеми с места в градините. Та може би за това повечето майки на деца от групата вече са записани в желаните училища. Но в това, което аз избрах ми казаха, че чак октомври ще обявят приема за 2016/2017. Та ще проверявам, близко ми е и е на път за градината.
Успех на всички влезли в системата на образование - в училище, градина или ясла. Бързо да свикват децата, а и майките също!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #49 -: Септември 20, 2015, 15:40:24 pm »
А по какво го избра училището?

Как няма да е голям наборът?! Когато правих процедура, в темата, която пишех заедно с още 10-ина момичета, всички забременяхме.   :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #50 -: Септември 20, 2015, 16:14:41 pm »
Честно казано по близост на първо място. Те са две на горе-долу на еднакво разстояние, второто е на Кръстю училището и някак го влече натам. Но според отзивите на други майки то не е най-добрият избор. Да относително нова е сградата, голямо е и навремето е имало модерна база. Но аз обяснявам и обяснявам на сват ти, че базата няма да ми учи детето. Директорът, който е сега, явно не се справя достатъчно добре, щом съученик на Кръстю е казал, че ако блока им не бил точно с/у училището, нямало да си запише там детето. В общи линии и учителки от ДГ и бивши ученици са на мнение, че при стария директор нещата са били много добре, но с идването на новия са тръгнали надолу. А и още 2 неща ме притесняват в неговото училище. Първо е средно, което значи, че рано или късно ще трябва да се омеша с 11 - 12 клас. Другото училище е основно. И второ, което май си е мой бъг, и двете училища са отатък линиите на влака. За Кръстювото се минава през пешеходен прелез, т.е. не е ясно кога се очаква влак. За това, което аз харесах, се пресичат линиите на прелеза на шосето. Има бариери и е ясно кога се очаква влак. Ние и сега от там основно се прибираме от градина и си чакаме при спуснати бариери, и аз обяснявам ли обяснявам защо. Никога не съм живяла до ЖП линии и колкото и да ви е смешно ме е страх. А все ще дойде момент сама да се прибира.
Та това ми бяха критериите в общи линии.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #51 -: Септември 20, 2015, 19:05:45 pm »
Пеше, няма ли училища в обратна посока :) с тия линии и на мен би ми било притеснено да си пратя детето само.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #52 -: Септември 20, 2015, 22:24:46 pm »
м-и, има ама са доста далече. На няколко спирки с автобуса, леко към края на града живеем.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #53 -: Септември 21, 2015, 15:52:45 pm »
на времето имаше 2 пътя до моето училище - през натоварен булевард, или през жп линия. Първи клас ме водеха и прибираха, а втори клас - вече сама минавах по жп линиятя. Но ние си живеехме до линията и майка ми сигурно беше претръпнала вече, а и децата от квартала бяхме свикнали. Пък влаковете са вече по на рядко май ;-)
И ние от сега го мислим училището и ви чета редовно.


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #54 -: Септември 24, 2015, 14:18:26 pm »
Момичета, какво мислите за "зелените училища" в първи клас? Знам, че някои ги пускат още в ДГ, но сега ми се струва твърде рано... Децата още не се познават добре, дори учителката не е успяла нито да ги опознае, нито да спечели напълно доверието им (и нашето, де).               



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #55 -: Септември 24, 2015, 14:30:06 pm »
Нед, Деси я пуснах на зелено училище в първи клас, но беше през април, вече се бяха опознали и деца и госпожа, пък и ние нея :)
Нямаше никакви проблеми, изкараха си страхотно децата.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #56 -: Септември 24, 2015, 18:06:44 pm »
Това има предвид, поне няколко месеца да изкарат... А те още октомври го организират.



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #57 -: Септември 24, 2015, 22:24:15 pm »
Е то това няма да е единственото Зелено училище за годината. Аз ако имам притеснения(то кога ли майките нямаме де), не бих го пратила.
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #58 -: Септември 25, 2015, 01:05:54 am »
Успешна и щастлива учебна година за порастналите ни деца и майките им  :wink:!

Моите хлапета са първокласници. Харесаха училището, харесаха госпожите. Пишат домашни само през седмицата, иначе в занималнята. Раниците носим понеделник и взимаме в петък, все още не сме получили всички помагала. Радвам се много, че имат нови приятели. Девойката ми е срамежлива и имаше проблем със сприятеляването и страдаше от това, но сега всеки ден ми говори за ново момиченце и изглежда щастлива.
Опасявам се от силната конкуренция между тях. Младежът е доминиращ и това я демотивира . Отдава му се много математиката, бързо смята и измисля сам решения, докато при нея се получава, но с повече работа. Та във връзка с това се чудихме дали да не ги разделим в отделни паралелки, но не се решихме.
Помолих госпожата да ги раздели и да не стоят един до друг в клас, но до момента са заедно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #59 -: Септември 25, 2015, 09:34:26 am »
http://sofia.topnovini.bg/node/630487
Още едно интересно място в  София 


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #60 -: Септември 25, 2015, 09:40:29 am »
http://sofia.topnovini.bg/node/630487
Още едно интересно място в  София

От кога го чакаме да отвори този "Музейко"  :wink:



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #61 -: Септември 25, 2015, 10:23:58 am »
http://sofia.topnovini.bg/node/630487
Още едно интересно място в  София

От кога го чакаме да отвори този "Музейко"  :wink:

И ние, и ние. Да мине първоначалният наплив и отиваме.
Вчера имаше репортаж по Нова. Наистина изглежда страхотно за деца http://novanews.novatv.bg/news/view/2015/09/24/125035/%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B0%D1%85%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%BE/
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #62 -: Септември 25, 2015, 10:45:57 am »
На този Музейко и аз съм му фърлила очо. Даже вчера си мислех можем ли да си организираме посещение. Мислех си и за семейно посещение с влак.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #63 -: Септември 25, 2015, 20:10:40 pm »
За Музейко в БГмамата има рекламна игра до 06.10.2015 за 10 пропуска.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #64 -: Септември 25, 2015, 23:11:58 pm »
Вера, не знам дали ще ти е полезна информацията, но в нашата градина близнаците ги делят в различни групи. Имам наблюдения, защото едно момиченце беше така в групата на сина ми, а брат й - в съседната. В крайна сметка и двамата ги отложиха да започнат училище другата година, защото момичето не е готово (то си е като едно голямо бебе, дори и другата година не си го представям в училище). А момчето е по-напред и на практика можеше да започне, но родителите са решили да изчакат.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #66 -: Септември 28, 2015, 15:49:47 pm »
Е , то детето  може да си  счупи крак и на пързалката  на детската площадка  или на катерушката . Ако подобни съоръжения са опасни , нека ги  забранят - какво  значи има един проверяващ и в кои момент ще може да инспектира .Като са позволили да се монтират подобни съоръжения , общинските власти  , събиращи такси и наеми за тях  , да следят за безопасността .  Друг въпрос е и колко приход реално отчитат и дали маркират касови бележки . То с всички атракциони е така - пътуващите луна паркове  , колко л и ги проверяват за безопасност - докато стане някоя беля , вдигне се много шум  и после ден до пладне и пак затихне говоренето/ разрешаването на  проблема.


В този ред на мисли , аз пък   се замислям за детските центрове  за почасово гледане и  игра на деца.
Търсих регламент къде и как се регистрират  , изисквания към персонала ,но не намерих   нищо .
Наскоро мернах обява за Бургас , че  набират  персонал за детски кът в Бургас -ами не видях да има някакви  специални изисквания . Тези хора трябва да имат някакво  обучение , курс за първа помощ , свидетелство от психо преглед според мен , че даже и  здравна книжка. И коя ли служба пък ги контролира ?
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 16:13:26 pm от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!