0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #660 -: Декември 14, 2015, 19:09:38 pm »
Добре дошли на новите момичета  :welcome_1: Успех до края и пухкав финал!  :D Болните бързо да оздравяват! Момичета пийте и лимони с мед и вода или портокалови фрешове, пълни са с витамин Ц, много засилват имунитета и особено сега през зимният сезон против настинки.
Спокойна вечер на всички!  :grouphug2:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #661 -: Декември 14, 2015, 20:36:06 pm »
Добре дошли на новите момичета.
За болните гледайте да НЕ вдигате ТЕМПЕРАТУРА в девета седмица се заразих с херпес зостерикс. Страшно е това е обрив на варицелена основа. Вдигах температура, втрисаше ме, толкова болеше че линфните възли ми бяха подути. Спокойно само може да пиете парацетамол, високата температура е опасна за плода. Също съветвайте се с лекар Биозин мама, вдига имунитета. На мен много ми помогна.
За прокървилите момичета, една капка кръв и в болницата. Не се шегувам, казвам го пак от опит. Утрогестана го слагах повече от два месеца, не умрях. Можете да го пиете или слагате вагинално ако няма кървене.
Успех, момичетата тук са голяма подкрепа. Винаги сте били до мен в най-тежките ми моменти.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #662 -: Декември 14, 2015, 21:04:30 pm »
Добре дошли на новите момичета  :welcome_1: Успех до края и пухкав финал!  :D Болните бързо да оздравяват! Момичета пийте и лимони с мед и вода или портокалови фрешове, пълни са с витамин Ц, много засилват имунитета и особено сега през зимният сезон против настинки.
Спокойна вечер на всички!  :grouphug2:
Пия но вируса ме победи!Доста ме измъчи.Бързо оздравяване и от мен,пазете се момичета че днес в поликлиниката беше пълно с хора.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #663 -: Декември 14, 2015, 21:41:05 pm »
Сандра, само за кашлица едва ли ще ти дадат аб. Аз що Стодал и разни други сиропи изпих. Но бях направила много сериозен бронхит и то нали бременна, та чак третият лекар в София ми даде аб. Майка ми се беше притеснила и ме накара да отида в Белодробното отделение на Медицинска академия. Чак се ядосах, че толкова време ме мотаха. То хубаво се оправи бронхита, обаче си завлачих синузит и него с какво ли не го мъчих, компреси, чудесии, морска сол, чак дори и акупунктура ми прави лекарят в Германия. Накрая пак до антибиотик опрях. Не беше доволен, то и аз не бях, но много се измъчих. То през бременността имунитетът и без това е нисък, а пък предната година детето ми почна ясла и аз изболедувах почти всичко заедно с него, а в началото наистина е много. Като забременях, продължих. Добре, че поне той спря.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #664 -: Декември 15, 2015, 09:03:47 am »
Утрогестана го слагах повече от два месеца, не умрях. Можете да го пиете или слагате вагинално ако няма кървене.
Ти каква доза взимаше? Моята е 3х200мг, което ме притеснява че е дста голяма доза....може ли да е опасно за бебето? Даже мъжа ми сега ми взе от Франция (че бил по-хубав препарата) и в самата аптека са му казали, че е доста голяма дозата... :?


Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #665 -: Декември 15, 2015, 09:14:09 am »
Krisi,аз слагам утрогестан 3×3,не се притеснявай,док си знае от работата.Sandra,за кашлица си сслагай компрес на гърдите с мед и отгоре вестник,но гледай да не е на сърцето.Аз също се бях разболяля по-време на стимулацията и още с първия компрес ми олекна кашлицата.За нос слагах сребърна вода(мисля,че така се казваше),яж мед колкото можеш,наливай се с чайчета и така.Дано се оправиш бързо.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #666 -: Декември 15, 2015, 10:12:41 am »
Аз Утрогестан слагам 2х3. Преглед имам два пъти тази седмица, че за момента ходя на две места и преди празниците да ме видят





Бореща се за една мечта.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #667 -: Декември 15, 2015, 11:03:48 am »
Моя док спомена,че до към 13 г.с ще слагам утрогестана.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #668 -: Декември 15, 2015, 11:40:21 am »
На мен нищо не са ми казвали, но аз си мисля че преди 12 ж
С.няма да го спрат.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #669 -: Декември 15, 2015, 12:18:13 pm »
Аз спрях утрогестана като направих 12 г.с. Но продължавам да пия дуфастон. Док каза да не спираме всичко изведнъж. А утрогестана беше 3 х 2 глобули горе-долу през 8 часа, ама не съм спазвала стриктно часовете..
Надявам се на 23,12 да спрем и дуфастона, защото много ми се яде с него, направо не се трая..
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #670 -: Декември 15, 2015, 12:55:29 pm »
Freya_85,mimon4e99, вие имате ли болки като преди цикъл? Аз съм на 3×2 Но шпа и пак от време на време ме наболява.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #671 -: Декември 15, 2015, 12:58:41 pm »
Поли, аз имах само няколко дни такива болки и после престанаха, съответно спрях и но-шпото.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #672 -: Декември 15, 2015, 13:08:30 pm »
Започна да ме притеснява вече тази болка. Вече 3 пъти зацапвам, макар и да е само една капка. От вчера съм и със забрана да излизам. Днес съм на преглед и ще питам по- сериозно за болките
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #673 -: Декември 15, 2015, 13:19:49 pm »
Поли,такива болки имах по-в началото и постепенно отихнаха,но не са ми и били силни,защото не съм прибягвала към нош па...всичко ще се оправи.И да пишеш,какво е казал док.
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 13:22:47 pm от mimon4e99 »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #674 -: Декември 15, 2015, 14:33:23 pm »
Poli от началото на бременноста и аз съм с болки но като пия но-шпа ми минава но зацапване не съм имала повече почивка и това е не пипай нищо в къщи лежи си и това е
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #675 -: Декември 15, 2015, 14:40:40 pm »
Да, това и правя. Горкото ми мъжле вчера след 15 мин в кухнята после проветрява 1 час. Пита ме дали не можем да си купим един ехограф да си го гледаме всеки ден  :D :D :D :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #676 -: Декември 15, 2015, 14:51:03 pm »
Ха ха де да можеше да си ги гледаме всеки ден,но нали трябва да разберем как се става родители иначе ако не се притесняваме няма да остареем
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #677 -: Декември 15, 2015, 16:55:25 pm »
На мен пък вече до гуша ми идва с това гледане и дори последната ФМ смятам да я пропусна...  :? изобщо схеми с лекарства, схеми кога при кой да ида, записване на часове...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #678 -: Декември 15, 2015, 17:25:14 pm »
ох, м-и, на теб ти е дошло доо гуша, защото почти си го избутала, ами ние, които още не сме сигурни какво става...Сега се връщам от прегледа-бебчо се развива добре, нормални размери, тупка си сърцето. Но за болката конкретен отговор нямам- можело контракциики да са, да си почивам. В понеделник съм при д- р Даскалов и ще питам и него.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #679 -: Декември 15, 2015, 17:43:29 pm »
То никога не е сигурно, че всичко е наред и няма гаранция, но някак колкото повече ходя, толкова повече се притеснявам(а всеки път нещата са от розови по-розови и нямам такива основания).