0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #80 -: Септември 03, 2015, 20:06:17 pm »
Добре, а как ще ми покаже фертилните дни, а няма да ми покаже деня на О? Нещо не разбирам. Имам 3 дни на жълт фон, но нямам разделителна линия, показваща О. Разгледах ти графиките - на старите имаш линия на О, на новата (последната) нямаш. Сигурна ли си, че тази линия не се появява СЛЕД като месеца е минал и новия цикъл е факт?
Starshine дано да успеете, ти няма да правиш пункция така ли?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #81 -: Септември 03, 2015, 20:13:47 pm »
Лили, не. Ще караме без пункция този месец. Първата ми бременност беше спонтанна, надяваме се да успеем само с леко "побутване". Но ако няма резултат и този месец, ней-вероятно другия ще подходим по-сериозно, така да се каже. Честно казано си мислех, че този месец десния яйчник ще е "щастливият".
 И за този месец съм решила, че ще се забременява! Хайде, момичета, искам заедно!  :P




Quiet people have the loudest minds.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #82 -: Септември 03, 2015, 20:42:41 pm »
На новата нямам, защото не е минала още. Тя се показва, когато бб засече О, което се случва, когато в 3 последователни дни засечеш БТ. по-висока, от средната за предходните (за ФФ).

С други думи на първия цикъл ми се е показала на 19ти ден, на втория на 17-ти. На този ще ми се покаже, когато ББ засече разлика в температурите. Ако това не се случи, няма да се покаже верикална и ББ ще отчете цикъла като ановулаторен. Пробвай да си въведеш за предходни дати произвилни т. ден по ден и ще видиш как се случва. Ако става, де. За в бъдеще знам, че не става.

Забележи също, че горе в десния ъгъл нямаш средна Т. за втора фаза. Т.е. сайтът не отчита двуфазна графика, оттам не отчита О. Където има вертикална линия, има такива данни - средна Т. за 1ва фаза, средна за 2ра и разлика между двете.

Фертилните дни показва на база стари графики или на база общо правило -дължина на цикъла, 14 дни ЛФ и т.н.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 20:51:57 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #83 -: Септември 03, 2015, 20:51:23 pm »
аха, светна ми. Значи в момента щом нямам такава линия, значи системата не отчита О. Но пък ми е маркирала в жълто три дни, което не знам какво значи. А и 3 последователни дни с по-висока Т нямам защото ми пада Т и като цяло нямам голяма разлика в температурите. Не мога да разбера как тогава ми смята шанс за забременяване 54% щом изобщо според нея няма О  :?
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 20:52:58 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #84 -: Септември 03, 2015, 20:51:45 pm »
Привет, затъжихте ли се за мен  :P ? Аз днес много, ама много работих! Утре пак и после пак маааалко отпусчица :) На Синеочка имах честта да честитя още днес  :D следобед.
Доста сте изписали, не мога да ви изчета, нещо ми се е бъгнал мозъка. То след такава отпуска изведнъж се засипах с тонове документация и както винаги всички срокове са от днес за вчера, ужас!

Кали, сигурно си писала, ама да питам - сега, след хубавия ЯМР, какво следва?
Честно казано, не знам какво следва. Другата седмица смятам (ако не ми мине котка път) да пусна и за ИР да видим там какво става и после ще ида с всички изследвания при ендокриноложката. За съжаление нямам никаква идея какво ще правя с половите си истории (освен мноооого кекс). Вече наистина нямам вяра на никой лекар тук. Вероятно при първа финансова възможност ще направя пълния пакет от полови хормони ( в РАмУС са 55лв) и евентуално едно АмХ, но то декември, щото много ще ме натовари всичко на веднъж. После с всички изследвания.....абе има един доктор тука, дето се занимавал вече с репродуктивни истории, ама....има време, ще го измисля.
Айде, лека и мека на всички, аз да ви дочета, че да не изтърва нещо, хихи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #85 -: Септември 03, 2015, 20:57:50 pm »
Сайтът не ти отчита О., да. Което нищо не значи. Най-горе също има меню графики. Там можеш да разглеждаш графики по различни критерии. Има и бременни, които според ББ. са ановулаторни.

Аз например не мисля, че критерия на ББ е правилен. Предния месец се съгласявам с 14тия ден, но по-предния сп мен беше на 15, а не на 16, макар Т. да не ми се
 повиши веднага. Така мисля заради тестовете за О., които ББ изобщо не отчита. Дължината на ЛФ този месец доказа, че съм права - 13 дни е и този, и предния е била толкова значи, т.е. на 15 ден е била О.

Ползвам ББ защото автоматично ми пресмята разликата между фазите. Ако имаме съвпадение по въпроса с О. :lol:

Това за шанса и аз не знам как го смята, някъде из сайта го пише. Мисля, че най-много зависи от броя на сърчицата  :lol: ако не се лъжа автоматично търси в системата графики, приличащи на твоята и също смята шансове. Аз  не го гледам... пълна глупост. Ако ти се появи вертикална линия, ще ти вдигне шанса на 60 и нагоре. Аз май до 74 бях стигнала ама нъцки :lol:
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 21:05:05 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #86 -: Септември 03, 2015, 21:00:51 pm »
Момичета, не знам дали ББ е особено показателна, температурата се влияе толкова лесно- не си спал добре, топло ти е било вечерта, ял си повече месо и тн. Лили, това ми е бременната графика, никъде нямам спад или нещо подобно.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=92854
Графиките за мен трябва да са само ориентировъчни, а не показателни. Малко по- скъпи са, но дигиталните тестове, които са с два хормона, са много по- показателни, а меренето на БТ може да е само за да се опознае тялото и как реагира.
Starshine, дано да е твоя месец.
Аз да си призная също си мисля, че септември ще ми е на късмет :oops: Тъпото е, че след това с мъжа ми ще сме разделени почти два месеца и то стана догодина :BangHead: :balk_146: :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #87 -: Септември 03, 2015, 21:21:43 pm »
Това за шанса и аз не знам как го смята, някъде из сайта го пише. Мисля, че най-много зависи от броя на сърчицата  :lol: ако не се лъжа автоматично търси в системата графики, приличащи на твоята и също смята шансове. Аз  не го гледам... пълна глупост. Ако ти се появи вертикална линия, ще ти вдигне шанса на 60 и нагоре. Аз май до 74 бях стигнала ама нъцки :lol:

Аз по-рано имах регистрация във FeryilityFriend и там процентите се смятаха на база фертилни дни, сърчица, симптоми (които там имаше възможност да се отбелязват) и сравнение с други графики - общо взето, както описвате и при ББ. Няма да ви казвам какви проценти ми е вадило, а аз всъщност бях с неспукани фоликули :lol:
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 21:23:48 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #88 -: Септември 03, 2015, 21:31:54 pm »
Pav-la не ми се отваря графиката ти. По принцип и аз знам, че температурния метод не е най-показателния, даже много лекари не го отчитат. Но аз и на тестове не вярвам - все пак това,че ще ми даде положителен тест за О изобщо не значи, че фоликула ще се пукне и ще имам О. Тези с два хормона не ги знам какви са. Няма значение, да се надяваме, че само този месец ще е така защото от септември лекарката ми се връща от отпуска и ще си следя фоликулите на УЗ.
Zlateto нищо чудно наистина да изчислява процентите на база поставените сърчица  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #89 -: Септември 03, 2015, 22:11:17 pm »
И аз не можах да отворя на Павла графиката. А защо цели два месеца разделени?

Звездичка, защо залагаш на десния и колко са големи яйцата там? 22мм е доста добре за фоликул, всичко над 19 има шанс да се превърне в бебе...и под 26 де :) стискам ти палци за бли-тризнаци :) ще има и за раздаване :) (шегичка де) :)

Лили и аз засега имам един керамичен тиган, ама не му вярвам. Повече вярвам на стоманения, макар че залепват, имам 2 и всички тенджери (2) и те са стоманени. И 2 йенски стъкла имам... Яд ме е, че толкоз години сме използвали тефал, ама какво да се прави... Едно време като бяхме деца, всичко беше полезно: киселото млеко в стъкло, соковете от плодове и зеленчуци и те в стъкло, месото в хартия --> не в пластмаса...


Ягодка, колко пораснаха твоите фоликули? Ще има ли инсе?

 
Усмивчице, къде си? Колко ти беше дълга ЛФ последния месец? Сменила си графиката...

Поръсих се и аз сутринта, още сънена, с прашеца на Синеочка--> сега чакам резултата  :lol: септември ще е пълен с положителни тестове :)


Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #90 -: Септември 03, 2015, 22:16:58 pm »
Кали, ясно :) Мен ако питаш, докато си изследваш всичко, вече ще е безпредметно, защото ще ходиш на ЖК и фетални морфологии :lol:  :P

Лили, фертилните дни се показват и в календара на зачатие, пак са жълти. А нашия сайт пък изобщо не изчислява О. ...
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 22:19:20 pm от AdeliaMiss »

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #91 -: Септември 03, 2015, 22:25:42 pm »
Кали, ясно :) Мен ако питаш, докато си изследваш всичко, вече ще е безпредметно, защото ще ходиш на ЖК и фетални морфологии :lol:  :P
Ей, като стигнах до ,,ще е безпредметно" и веднага си помислих, че ще кажеш, че вече ще е късно и че трябва да действам с изследвания и прегледи още сега. Толкова ми стана мило, чак нещо ме хвана за гърлото. Благодаря ти, че ме накара да се усмихна и почти задавя от...сълзи. Да ти се връща!
Аз не мога да се включа по темата с ББ и другия там сайт, защото не съм ги чувала даже :)
Пък за съдовете и пластмасите съм напълно съгласна с вас. Аз също чистя постепенно вредните неща...започнах с една тефлонова тенджера, после с тигана...продължавам де ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #92 -: Септември 03, 2015, 22:31:06 pm »
Ох, Кали... :) взимай вече тази малкооо отпуска, че много имаме нужда тук от теб <3

Аз вече изперквам от скука, че е есен, а не знам зимата как ще се издържа. Почвам да си търся работа...от утре   8) само дето това утре все не идва  :? така ме е налегнал мързелът...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #93 -: Септември 03, 2015, 22:33:53 pm »
Кали,  :bighug:

Оф, аз пък мисля, че никога няма да се разделя с тефлоновите си тигани. Особено с тоя за палачинките :oops: Друго си е да не ти залепва нищо, а аз много се нервирам иначе...

Аз издържах днес само с едно кафе!!! Обаче следобяда пак ме зацепи главата. Не е като вчера де, ама си е гадно. Колко ли ще продължи докато организмът ми свикне...

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #94 -: Септември 03, 2015, 22:55:29 pm »
Браво, Ади...ами заболяла те е главата, щото не ме слушате да си правите Инка, толкова е ободрителна. Тук като нямам Инка и си правя следния чай: прах от джинджифил, прах от куркума и прах от канела ги заливам с вряла вода и пия (това заради моите имунни проблеми де) ама много помага за главоболие този джинджифил... И малко лимонец вътре капвам...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #95 -: Септември 03, 2015, 22:57:11 pm »
Ох, Кали... :) взимай вече тази малкооо отпуска, че много имаме нужда тук от теб <3
Колко е хубаво човек да се почувства поне мъничко значим за хора, които никога не е виждал и дори не им знае истинските имена, благодаря маки, благодаря на всички!
Отпусчицата другата седмица :) Само на 11 ще съм за малко, че имаме съвет. Сега се ядосвам на себе си, че цяло лято нищо не свърших, а можеше да си помогна поне малко с бумагите. Само дето до днес не си знаех точно норматива и хабер си нямах къде, какво и как ще правя. Слава богу, днес финализирахме всичко и се успокоих поне, че се отървах от неприятни часове :)
Айде, от мен наздраве и не забравяйте от време на време да ставате от тези компютри и телефони и да обръщате по малко внимание на мъжете си, аааааааааа, така бебета не стават!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #96 -: Септември 03, 2015, 22:58:43 pm »
Момичета, не знам дали ББ е особено показателна, температурата се влияе толкова лесно- не си спал добре, топло ти е било вечерта, ял си повече месо и тн. Лили, това ми е бременната графика, никъде нямам спад или нещо подобно.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=92854
Графиките за мен трябва да са само ориентировъчни, а не показателни. Малко по- скъпи са, но дигиталните тестове, които са с два хормона, са много по- показателни, а меренето на БТ може да е само за да се опознае тялото и как реагира.
ето този линк е за графиката http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=92854&userLoginName=pav-la
Подкрепям, че температурата може да се повлияе от много външни фактори, затова са и всички препоръки при измерване (непосредствено след събуждане, преди ставане от леглото, приблизително по едно и също време, и т.н.), по възможност при еднакви условия всеки ден.
Бяхте на море и излагането на слънце повече от обикновено може да е повлияло на тази графика.

Момичета, успех на всички този месец  :), да не назовавам по имена, че може да пропусна някого  :)
 
Кали, браво за добрия резултат от изследването!

Бяхте подхванали темата за котките, да си кажа, че и на мен са ми слабост  :).
И ние сме с две, ето в тази тема бях качвала снимки преди време - да ви ги покажа :):
Домашните любимци на Зачатие - нова:)
Не са породисти, но по-особеното при тях е, че са доста едри и много пухкави. Вече понатрупаха годинки (на 13г.), които в поведение и динамика изобщо не им личат- да са ни живи и здрави, че така сме викнали с тях ........ :)

Синеочка, и тук честито  :), бъдете здрави! Желая ви много, много радост!  :)
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 23:08:18 pm от marsi »

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #97 -: Септември 03, 2015, 23:02:06 pm »
Ади, аз кафето няколко пъти тези седмици се опитах да го спра- всеки път получавах зверско главоболие. Истината е, че преди бях с ниско кръвно, по време на бременността ми стана нормално, след това пак го смъкнах и сега без кафе не издържам. Иначе докато бях бременна и кърмех съм изпила най-много 3-4 кафета. А кърмех до преди 3 месеца горе-долу.
Маки, в понеделник ме беше обнадеждил десния, че имаше хубави 2 фоликула -9 и 11 мм., сега са си мънички. Левият пък имаше 1 - 12 мм. и един доста дребничък. Сега в левия са 2 - 22 мм. и двата. Много се надявам да е моят месец.
Днес страшен стрес изживях с малчо, бяхме до бърза помощ, страшно повръщане удари. Доста лакомо изпи едно плодово мляко, най-вероятно от това му стана зле. Сега спи, а мен сън не ме лови. Легна си гладен, само с една свещичка в дупето. Даже водата последно дето я пи я върна. :( Много зле се чувствам. И преди е пил бързо мляко, ама тоя път какво му стана... Не знам.  :?
Кали, забравих май и аз да ти кажа- много се радвам за добрия резултат! Браво!
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 23:04:50 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #98 -: Септември 03, 2015, 23:19:31 pm »
Хах, Маки, спомням си, че когато бях дете, моята мила баба ми правеше инка, защото все й повтарях, че искам и аз да пия заедно с нея аристократичното й следобедно кафе :lol: и винаги, когато бях при нея, имаше инка. Но тооолкова отдавна е било, че не помня вкуса. Ще взема да пробвам, макар че в офиса следобяд ще ми е трудно с приготвянето.

Аз ще си лягам, че едва гледам вече, лека нооощ.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 23:22:10 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #99 -: Септември 03, 2015, 23:23:21 pm »
Айде, от мен наздраве и не забравяйте от време на време да ставате от тези компютри и телефони и да обръщате по малко внимание на мъжете си, аааааааааа, така бебета не стават!

Кали, това ме подсети за моята приятелка и комшийка от Индия, дето искат бебе, ама гледат на кекса като на "мръсна" работа и не го правят...

Та, като си купувах мурсалския чай от индийския магазин и взимам 3 пакета и тя ме пита защо. И аз, за да не и обяснявам с подробности и викам "помага за бебеправенето". Тя мисли-мисли и не си взе. На другия ден идва и вика: - говорих с мъжа ми за тоя чай и ако може да ми дадеш единия пакет...

После разказвам на моя мъж и той вика: - ама, каза ли и, че само с чай НЕ става, трябва и кекс  :lol:

Звездичка, дано да се оправи малчо по бързо, фоликулите са ти супер, стискам палци!

Марси, много хубави твоите котки :)

Кали, ти не си ни качила снимка на твоята... Лили и ти да сложиш снимки на цветята и на животинките  :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!