0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #20 -: Септември 02, 2015, 12:06:03 pm »
Да ни е честита новата тема,много да ни е на късмет!
Успех сладурки и не забравяйте,"бременна до доказване на противното"



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #21 -: Септември 02, 2015, 12:35:37 pm »
Смайли, прегледай темата с Бременните графики. Засякох няколко много сходни с твоята. Така, че утре може да видим + тест от теб.
Кали, стискам палци всичко да е наред и хубави новини от ямр-то.



Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #22 -: Септември 02, 2015, 12:38:25 pm »
Здравейте в новата тема.

Днес се замислих, не знам дали е доказано, но сякаш организмът се променя при опитите за бебе.
Миналия месец, 5-6 дни след овулация, гърдите ми станаха огромни, напрегнати и болезнени.
Това никога не е било. Те по принцип са си малки и не реагират на никакви фази на цикъла.

Този месец ВЕДНАГА след като ми се вдигна температурата (уж О), пак същото.

Миналия път си внуших някакви неща, но този път няма да го правя, защото съм сигурна, че я изтървахме. Но е факт, че никога преди тялото ми не е реагирало така...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #23 -: Септември 02, 2015, 12:55:28 pm »
И аз не знам дали е доказано, но и при мен е факт.

Аз днес пак съм с ужасно главоболие и болни симптоми. И продължавам да ям като побъркана. На всичкото отгоре ми се гади  8O, а тъпча! А корем не ме боли. Изперкала работа...

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #24 -: Септември 02, 2015, 13:01:40 pm »
evelinapa, просто се вглеждаме и си обръщаме повече внимание. Последните месеци, в които се пазим, виждам подобни симптоми като другите месеци, в които опитвахме. Ако не се правят опити леките спазми и чувствителни гърди няма да ги забележим. А вглеждането си го направих за лична статистика, за да мога да отсея моите бременни симптоми от внушението- жажда, често уриниране, леко виене на свят и чувствителност на гърдите (не са напрегнати, но пак са чувствителни на допир), но странна, а не като всеки друг месец.
Смайли, аз също имах лек спад на БТ в бременната си графика. Нали всички знаем, че "бременна до доказване на противно"  :)
Късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #25 -: Септември 02, 2015, 13:02:30 pm »
А, да сега ме подсети, че миналия месец ми се гадеше, но го отдадох на жегата.
Сега също. Дали може да е от прогестерона?


И ква е тая ЦС по НИКОЕ ВРЕМЕ!?
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 13:11:21 pm от evelinapa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #26 -: Септември 02, 2015, 14:11:41 pm »
Аз днес бях отново на УЗИ при моята си лекарка (преди няколко дни ми се наложи да ме гледа нейна колежка, защото Док беше в отпуск). Хубавата новина е, че след Регулона 3-месечната ми киста я няма. Имам си 2 доминантни фоликула. В събота слагаме Хориомон в опит да спукаме поне един от тях (с ЛУФ съм).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #27 -: Септември 02, 2015, 14:53:25 pm »
Аз днес бях отново на УЗИ при моята си лекарка (преди няколко дни ми се наложи да ме гледа нейна колежка, защото Док беше в отпуск). Хубавата новина е, че след Регулона 3-месечната ми киста я няма. Имам си 2 доминантни фоликула. В събота слагаме Хориомон в опит да спукаме поне един от тях (с ЛУФ съм).

Браво,Злате,хайде да ги спукаш и да си отгледаш хубави яйчица.
Успех ти пожелавам и стискам палци. :crossfingers:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #28 -: Септември 02, 2015, 14:58:42 pm »
Мразя кисти  :x Zlateto браво, че си я преборила, успех ти желая с яйчицата!
Момичета какво мислите за смотаната ми графика този месец? Дали има надежда да е имало О? Може би трябва да изчакам още няколко дни да видя дали ще се повиши Т?  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #29 -: Септември 02, 2015, 15:17:06 pm »
Лили, залагам на 12 ден ОВУ според графиката ти :)

Стискам палци!

Злати, Усмивчице, Ева, успех!

Калия, нямам търпение да се завърнеш от Русе с добри новини. Те веднага ли ще кажат резултата.

На мен ми е едно такова тъпо и смотано...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #30 -: Септември 02, 2015, 15:33:39 pm »
Момичета, благодаря! :)

Аз малко се бях поуплашила с тази киста, че трети месец не искаше да се маха, а въпреки че съм с ЛУФ, никога не съм задържала нищо толкова дълго - всичко изчезваше с новия цикъл. Най-интересното е, че кистата не пречеше да си образувам доминантни фоликули, но за съдържанието им, не знам. След регулона обаче нямах цикъл 8O (в смисъл кървене). Само едно гъсто кафяво зацапване/течение в четвъртък и това е. Пак се бях вкарала във филм. По-късно разбрах, че такива аномалии се случват при някои жени от самите противозачатъчни. После си спомних, че преди години (заради подобна киста) имах абсолютно аналогичен случай. След прегледите тази седмица се поуспокоих. Дано да няма повече такива пречки, че след около месец чакаме да ни се обадят за заповед и запретваме ръкави :D.

Лили, аз също се ориентирам по-скоро към 12-13 ден, ако е имало овулация.

Маки, при теб нещо случило ли се е или просто ти е крив ден?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #31 -: Септември 02, 2015, 15:58:40 pm »
Нищо не се е случило, просто такъв един тъп ден, може би от липса на мотивация за правене на нещо... Може би ми трябва едно кафе  :lol:

Павла, много са ти хубави котките, аз много искам Бяла котка, и пухкава ако може, но и само бяла пак става. И много рядко се срещат, а тук и ти и Синеочка се паднахте с бели котки :)

50км хич не е далеч от морето, ние дори сме на повече, ама всяка седмица ходим :) аз обичам студени води  :oops:

А коя е вашата държава, тази дето ви е на сърце? То май всяка държава си има и плюсове и минуси...

Мен през септември ме чакат цели 4 вътрешни полета :/ точно около времето за бебеправене и това малко ме притеснява. Но мисля, че е по-добре така, отколкото в ранна бременност да летя. Някой да знае повече за летене и бебеправене и бременност и летене?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #32 -: Септември 02, 2015, 16:20:44 pm »
Ох, и аз днес съм така - много ми е криво и смотано. Сигурно е заради ужасното главоболие, което все още не минава! Аз по принцип имам мигрена, та не е нещо супер изненадващо, но по принцип ми се случва много рядко (на месец-два по веднъж), а сега в рамките на 3 дни - два пъти. Вероятно и ми се гади от самата болка. Както ще да е. И в работата зле, изобщо не мога да се концентрирам. 

Като споменахте кафе, да си кажа какво ме човърка. Чудя се този месец какво да променя в навиците си. Предния месец промених начина на мерене на БТ :oops: и видях ефект. Та си мислех дали да не намаля кафето - пия по 3 на ден  :oops: - по две сутрин и едно към 14:00-15:00 ч. Май бях споменавала, че съм с ниско кръвно, та все се оправдавам с това, но май вече е време да се вкарам в норми и мисля да го намаля до едно на ден - сутрин. Алкохола почти съм го спряла, миналия месец май ми се случи само два пъти - на празника на бебенцето, което се роди на наши приятели и на сватбата на която ходих...

Та така. Май кафето ще да е каузата на месеца.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #33 -: Септември 02, 2015, 16:34:30 pm »
Момичета, от гадната Венера е кривотията - утре излиза от ретроградност и като за последно ще ни мъчи нейното влияние.
Аз също днес се чувствам някак никак. Все едно съм на опашка в магазин отпреди 89-а ( не че помня к'во беше). Не ме е страх, по скоро чакането ме подтиска.
Цял ден спя, а когато съм будна кривея.
Лилка, аз също залагам на 12 ден евентуално, но да видим как ще.се.движи графиката тия дни. Не бързай да го отписваш този месец. Имам и едни леки съмнения за ранна О при теб, почти веднага след М. А и имам някакви спомени, че имаш голям апетит за кекс.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #34 -: Септември 02, 2015, 16:44:54 pm »
Ади, 3 наистина е много. Т.е дори и да са 3 е ОК, ама по време на бебеправене ги намали. После като родиш ако искаш пак ги увеличавай :) за ниско кръвно увеличи течностите.

Хайде тази Венера да излиза вече и Калия да се връща в темата :) и всички да забременевяме :)

Синеочка, цун-гуш, чакането наистина е мъчително, едни чакаме деня за тест, други деня за раждане... Всички ще успеем в начинанията си и чакането ще сме го забравили :)

Много ми се яде шоколад днес на мен и сладолед отгоре с Нутела и банан хаха

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #35 -: Септември 02, 2015, 16:57:19 pm »
Синеочка:butterfly:
Спокойствие и търпение в оставащите часове. А утре си излей цялата прекрасна емоция, която предстои :P

Не знам нищо за Венерата, ама ако знаете пълнолунията как ги усещам... като караконджул съм, по цели нощи сън не ме хваща :lol:. Добре, че вече минаха за този период.
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 16:59:51 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #36 -: Септември 02, 2015, 16:58:38 pm »
Много ми се яде шоколад днес на мен и сладолед отгоре с Нутела и банан хаха

И трябваше ли да го споделяш публично, та и постоянно тъпчещите да го видят, а????????? :lol:

За кафето е решено. Само ще видим дали ще стане.

Синеочке, та то не остана, радвай се на последните си мигове :P

Лили, и аз съм за 12 ден.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #37 -: Септември 02, 2015, 17:00:38 pm »
И аз се надявам на О около 12-13 ден, тогава имах ЦС и болки в яйчниците. Обаче тази Т защо не се вдига ...
Маки и аз много исках бяла котка обаче моя като се запъна - черната носела късмет. Аз бях щастлива, че изобщо се нави да вземем котка защото преди това не искаше и затова се съгласих на черна. Намерих една, ходихме, взехме я - уж за женска, впоследствие се оказа мъжкар. Вече е на годинка и все се чудя дали да го кастрирам, но за момента не ми прави бели (освен когато ми тормози рибите и ми чупи цветята). Аз като взимах моята не исках да е породиста - толкова самотни и бездомни животинки има, които могат да ти донесат също толкова много щастие.
Павла уникални са ти котаците  8)


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #38 -: Септември 02, 2015, 17:22:55 pm »
Много трудно се поддържа дом с тези дългокосместите, а иначе аз моята я взех от монтьора на колата ми. Преди 9 години, отивам за дребен ремонт и от един отворен двигател се показа бялата ѝ муцунка, цялата в масло. Майсторът я взел за подарък на дете си, но то силно алергично, а жена му имала фобия от котки. Щеше да си умре там горката и я взех. След една година комшията я изхвърли навън, защото скочила на неговия балкон. Обикалях 2 седмици, плаках, търсих я, но не я намерих и един приятел ми донесе другата, но бялата се върна сама и така се озовах с две котки. Женски са и никога не са излизали навън, почти никога де :) . Уникално умна е бялата, тя научи и малката на навици. Не се качват никъде, говоря им като на хора, даже мъжът ми ми се смее, че съм откачала, но те си ме разбират. Сега ги гледа брат ми, че ние нямаше как да си ги вземем.
Лили, ако се е разгонил котаракът ти, значи вече е късно за кастрация. Мъжките трябва да се кастрират преди годинката, иначе пак се разгонват и маркират, навиците им остават. Иначе за графиката ти- 13-14 ден си мисля, че може да е била О.
Маки, не знам дали поради факта, че прабаба ми е германка, но към немско езична държава ме влече. За доста неща България е доста по- добре от Франция. Иначе и Франция си има предимствата, но сложени на кантар минусите са повече, поне за мен. Просто не можем да изоставим всичко тук, много време и пари сме вложили. Аз дойдох заради мъжа си, а на него си му беше мечта дълго време, може би и затова сме разочаровани, защото имахме различна нагласа. Имам много да разказвам, но не мисля, че тук е темата, но все пак ако някой се интересува- насреща съм.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #39 -: Септември 02, 2015, 17:28:25 pm »
Привееет, тук съъъм! Благодаря, че мислите за мен!
Бях се настроила да ви опиша всичко, което ми се случи днес, но нещо изведнъж грохнах като се прибрах и ми се доспаааа. Цял ден нищо не бях яла и като се прибрах вкарах една баница-най-вкусната на света, мъжо снощи я прави. Е, после и кекс прави...не ме мислете ;)
Резултатите са отлични. Абсолютно нищо ми няма на хипофизата!
Искам да ви кажа, че през цялото време (около 10-15 мин) бях със затворени очи и си мислех за хубави неща. За сватбата си си спомних, за раждането си и .......за вас! Повтарях си, че сте с мен, че ми стискате палци, а когато тоя ми ти космически кораб се разтресе си представих, че излитам към по красив свят. Нещо като визуализация си направих и май лекинко успях. Да ви кажа, който си е паника си е страшно. На главата едно като скафандър ми сложиха...Викам на лекарката, ако крещя ще ме чуете ли? Тя явно усети, че ме обзема паника и ми даде едно топче, дето да го натисна ако се  смарангясам нещо. Е, не го натиснах, герой съм! Ох, лягам малко да дремна до като си дойдат мойте, че наистина съм каталясала. После ще мина да ви видя.
Лили, кастрирай, ще почне много скоро! Аз и двамата съм ги клъцнала и нямам никакви грижи.
макииии, ща убия! Искам и аз НУТЕЛА!
Ади, ще ти мине кривото, споко!
Пък на жен днес ми беше изключително смешно. От момента на тръгване от нас, че чак до като се прибрах. Ето още едно доказателство, че не съм уред! Доки каза: Нищо ти няма на главата, пък аз я поправих: Нищо ми няма ВЪВ главата :D
Благодаря ви мили момичета за това, че ми давате сили и кураж и че днес бяхте с мен! Беше изключително важно!!! Благодаря!