0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #60 -: Септември 03, 2015, 15:27:43 pm »
Да. То може и да е минало вече, де :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #61 -: Септември 03, 2015, 15:40:39 pm »
В 13:00 ч. е била планувана,дано всичко е минало успешно.
Май наистина сме притаили дъх...

За кафето,в разтворимото 3 в 1 има инстантно нес кафе което е по-коварно от еспресото.
Много хора смятат че е безвредно и е нищо,но съвсем не е така.
Аз пия по едно,едно и половина,но ако забременея ще трябва да се отказвам от кафето.А много ми се пие сутрин и съм свикнала...Капсула пия аз.
Ще е трудно с някои навици,но си заслужава лишението.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #62 -: Септември 03, 2015, 16:34:51 pm »
Здравейте и от мен, вече официално отворила очи и закусила :)

Съгласна съм с Далинда, че нес кафето е по-коварно от обикновеното... Ние си варим лаваца в тенджерата, че нямаме джезве. После го филтрираме. Имаме и машина, от тези модерните с капсулите, но като прочетох колко вреди на бебеправенето и я изхвърлих. Т.е опаковах я и я прибрах, уж на някого да я подаря, че над 250 долара дадохме за нея...ама като знам колко е токсична и не мога и да я подаря...подарявам им френски преси на приятелите.

Ако някой се интересува защо са вредни капсулите и с какво --> пластмасата е виновна и най-вече един химикал в пластмасата, наречен бисфенол, (илиBPA). Скоро имаше ИЗ фейсбук статии, защо да не се пие вода от пластмасова бутилка в топъл, летен ден. Даже май и в българската преса доктори се бяха изказвали да внимават хората като пият вода от пластмасова бутилка в жегите. Заради този токсин, които топлата вода разтваря и право в нашия организъм вкарва. Е, същото става и в пластмасовата капсула, където водата дори е вряща и успява да разтвори и "добави" към кафето още по-голямо количество от бисфенола...

Аз и като върл природозащитник бях против пластмасовите капсули, защото не ги и рециклират, но статията за безплодие свързано с бисфенол беше това, което въздейства на ММ и той се съгласи да варим кафето в тенджера :)

Също си купихме кутии за пакетиране на храна от BPA free пластмаса, изхвърлихме всичко пластмасово, на което НЕ пише bpa free, купихме метални бутилки за вода (не ръждива стомана, доста са тежки, но НЯМАТ алуминий). Изхвърлихме и всички тефал/тефлон съдове...

Това уж не е по темата, но според мен здравото тяло има по-големи шансове за произвеждане на бебе, та затова е добре да знаем как да не го замърсяване. Аз също до скоро не ги знаех тези тънкости, а и всеки ден научавам нови и нови неща...затова споделям тук и вие да знаете къде се крият скритите отрови и как да ги намалим :)

Ето тук и за алуминия, много дълга и изчерпателна статия, струва си да се прочете от начало до край :) http://zdravnaakademia.blogspot.com/2015/05/blog-post_4.html?m=1
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #63 -: Септември 03, 2015, 16:52:53 pm »
Здравейте, момичета! Честита нова темичка! Дано да се напълни много скоро с положителни тестове!
Стискам и аз палци от сутринта на Синеочка! Ще се гушкат сега с бебочето.  :D
Много бързо пишете, не мога да смогна да ви чета :P




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #64 -: Септември 03, 2015, 16:56:14 pm »
Минавам да ви съобщя , че моето слънчогледово момиче Александра вече се роди. Днес в 13:32 с прекрасните мерки 3400 и 50 см.
Благодаря ви за подкрепата! Обичам ви!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #65 -: Септември 03, 2015, 16:57:06 pm »
Минавам да ви съобщя , че моето слънчогледово момиче Александра вече се роди. Днес в 13:32 с прекрасните мерки 3400 и 50 см.
Благодаря ви за подкрепата! Обичам ви!
ей сладурки, целувки на слънчогледовото момиче  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #66 -: Септември 03, 2015, 17:00:09 pm »
Честито, Синеочка! Да е здрава, умна, палава, щастлива! Всичките и мечти да стават реалност! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #67 -: Септември 03, 2015, 17:04:49 pm »
Честита слънчогледова рожба, Синеочка, да ви е много здрава и щастлива! И вие покрая нея :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #68 -: Септември 03, 2015, 17:05:57 pm »
Страхотна новина, Синеочка!
Да ви е вижа и здрава, и много да я слушате! :cheerleader:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #69 -: Септември 03, 2015, 17:07:50 pm »
Честита дъщеричка, Синеочка!

Много да си се радвате!   :ballons:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #70 -: Септември 03, 2015, 17:19:00 pm »
Честита дъщеричка, Синеочке! :balk_5:
Да ви е жива и здрава, а на теб бързо възстановяване!  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #71 -: Септември 03, 2015, 17:42:39 pm »
Ето и от мен едно поздравче за Александра:


А на мама Синеочка, честита радост!  :bighug:

ПП. Успях със снимката точно, когато трябваше  :lol:
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 17:44:21 pm от AdeliaMiss »

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #72 -: Септември 03, 2015, 17:46:19 pm »
Минавам да ви съобщя , че моето слънчогледово момиче Александра вече се роди. Днес в 13:32 с прекрасните мерки 3400 и 50 см.
Благодаря ви за подкрепата! Обичам ви!
Бравооооо.Честито на цялото семейство.Да ви е жива и здрава.Много да ви радва и вие много да я слушате както и тя вас.Много се радвам  :bighug: :balk_46:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #73 -: Септември 03, 2015, 18:12:02 pm »
Момичета, тема за честитки за Синеочка и бебе Александра:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51242.msg1107948#msg1107948

 :P
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 18:14:05 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #74 -: Септември 03, 2015, 19:22:03 pm »
Маки и аз замених всички тенджери и тави с керамични - тежки и неудобни са, но всяко ядене става супер вкусно в тях. Ползвам и тигани с керамично покритие, те все още нямат напълно керамичен заместител  :D Изобщо не вярвам на всякакви новаторски сплави и метали, керамиката и стъклото за мен са най-чистите материали за производство на съдове за готвене.
Аз днес се регистрирах в бейбиплан и ми даде дни на предполагаема Ову 10,11 и 12ти от цикъла, шанс за забременяване 54 %  8O :? Интересното е, че руснаците явно взимат дни в овулация не деня на спад, а дните след това, когато Т се вдига.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #75 -: Септември 03, 2015, 19:29:44 pm »
Напротив, взимат деня на спад преди три последователни високи Т. Ако успея да измисля начин да си кача линк към графиката ми там, ще ти покажа. И как ти дава 3 дни за О.? В бейбиплан О. се поакзва като верикална линия в един точно определен ден.

http://www.babyplan.ru/user/265843-di1986/ виж дали ще стане, вляво ще видиш меню графики и ще можеш да разгледаш предните ми две.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 19:39:17 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #76 -: Септември 03, 2015, 19:30:14 pm »
Лили, на мен док също са ми казвали, че Ову обикновено е в деня след спада на температурата, т.е. когато се вдигне, а не на самият ден с ниска температура. Просто тогава е най-добре да има полови контакти, за да са готови плувците, когато яйцеклетката се отдели. Аз когато съм засичала с тестове за овулация, обикновено две наситени чертички виждам в деня на спад на температурата, т.е. тогава е пика на ЛХ и после настъпва Ову. Мои разсъждения, разбира се :)
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 19:34:56 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #77 -: Септември 03, 2015, 19:56:46 pm »
Напротив, взимат деня на спад преди три последователни високи Т. Ако успея да измисля начин да си кача линк към графиката ми там, ще ти покажа. И как ти дава 3 дни за О.? В бейбиплан О. се поакзва като верикална линия в един точно определен ден.

http://www.babyplan.ru/user/265843-di1986/ виж дали ще стане, вляво ще видиш меню графики и ще можеш да разгледаш предните ми две.
Не знам, при мен няма такава разделителна линия, на 10,11 и 12 ден от цикъла имам жълт фон - не знам какво значи. Сега погледнах - надявам се това да е наистина твоята графика, ти също имаш такава маркировка. Какво показва? Може би средата на цикъла на база дължина на предходните? На теб тази разделителна линия кога ти се появява - в течение на месеца или след като месеца вече е приключил?

« Последна редакция: Септември 03, 2015, 19:58:41 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #78 -: Септември 03, 2015, 19:59:10 pm »
Тя показва фертилните дни. Липсата на вертикална либия означава, че ББ не засича О. Иначе, ще ти я покаже и ще ти напише в горния ляв ъгъл на кой ден е. Затова ти показах моите, разгледай ги, по-лесно ще ти е да се ориентираш.

Пп. В течение на месеца и по-точно на 3тия ден с висока т. Ако виждаш само 3 графики, моите са - с о.на 16-ти, на 14-ти и все още без о.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 20:02:24 pm от AdeliaMiss »

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #79 -: Септември 03, 2015, 20:03:56 pm »
Момичета, забравих да ви се отчета за днешния преглед - 2 фоликула в левия яйчник - и двата по 22 мм. Лекарката ми би Прегнил. В събота - още веднъж. И във вторник пак съм на УЗ, да видим какво е станало. До тогава ще гледаме да бебеправим всеки ден. Стискайте палци.  :)




Quiet people have the loudest minds.