0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #180 -: Септември 19, 2015, 08:32:08 am »
Примиджи изобщо вече не ги работят в Добрич. Италианците са си прибрали всичко.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #181 -: Септември 19, 2015, 11:55:30 am »
И ние сме с обувки на Elefanten, наистина са много меки и удобни. Хубавото при нас е, че от време на време остават единични цифтове и се продават на половин цена. Аз до сега все такива купувам на малката. Сигурно blue_sky е пуснала този линк, много са симпатични обувчиците. http://www.deichmann.com/BG/bg/shop/home-momcheta/home-momcheta-obuvki.cat


*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #182 -: Септември 19, 2015, 15:21:14 pm »
Набързо да се оплача, докато е заспала.
От снощи след полунощ Мария е с повръщане.  Сега пие капки за повръщане и пробиотик.  От 3 часа не е пивръщала, но не е яла нищо през това време.  Само сутринта пи малко лечебна Хумана и то 150 мл за целия ден й се събира. 
Чудя се дали не е странична реакция от ваксината.  А уж 5,7 до 21 ден се очаква реакция.
Няма температура, само леко хърка носа й.
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #183 -: Септември 19, 2015, 18:09:43 pm »
Аз днес също ги проверих Елефентен и ми харесаха на вид :)
При нас обаче изскочи друг проблем дето хич не бях и подозирала. Младежа в момента е номер 17, а всички обувки започват от 19. Под 19 има само буйки на Колев и на Капчица и евентуално пантофи на Зизу :? Ама аз някак не исках буйка а обувка вече, защото с този цип отдолу ми казаха в магазина, че не е подходящо за мокро време, пък аз не възнамерявам да го пазя под похлупак :lol:
Имах същия проблем с Явор когато прохождаше -носеше 19 номер, а такива само буйки. В един магазин ми предложиха обувки, ама бяха 130 лв., тае отказах. Дълго време бяхме с буйки на Капчица, докато му порасне крачето.
Мешко, още ли не яде?!
Да, все още, вече стана повече от година. Той яде, но само 4-5 неща -хляб, попара, кус кус, качамак, всичко това със сирене, пие АМ нощем, а да и шоколад :) На високовъглехидратна диета е.  :D Странното е, че откакто спря да хапва разнообразна и здравословна храна, започва да наддава, дотогава нищо не наддаваше. Последно е 11 кг. и 90 см. Вече и аз спрях да се тревожа, не мога да го накарам насила. На масата има 5 неща за ядене от всякакъв вид, а той яде сух хляб и толкова. Стоека и ние повръщахме цяла нощ. Щяхме да пътуваме, колата натоварена и в 10 вечерта като започна едно повръщане Яворчо и през нощта няколко пъти. Та пропадна всичко. Това лято никак не ни се получиха плановете за почивка, ама да сме живи и здрави. Такъв бил летния вирус. Днес не е повръщал повече, но пък имаше температура.
<br />[link=http:
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #184 -: Септември 19, 2015, 18:45:09 pm »
Малко температура може да е странична реакция към ваксината, но не и повръщането. И аз мисля като мешко, че е вирус. Моят син реагира на тази ваксина след седмица, като се изпъпчи и аз се учудих, но докторката ме беше предупредила.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #185 -: Септември 19, 2015, 19:15:01 pm »
Има такъв вирус, доста хора около мен го изкараха  и големи но повечето деца. Нора след две седмици ми се изпъпи след ваксината, очаквах реакцията и само регистрирах обрива, нищо не съм правила. Предполагам си се консултирала с педиатъра. Да не яде ден, два не е проблем. Но течности на всяка цена трябва да поема и колкото може да са повече, ако се налага подслаждай съвсем леко или АМ, но да пие е много важно. Моята като й бутам шишето в ръцете го хвърля винаги, но ако го оставя някъде на видно място си го взима и пие .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #186 -: Септември 20, 2015, 15:08:18 pm »
Да допълня от моите проучвания, че най-малките обувки на "Капчица" са 19 номер и на нас ни бяха големи. Зизу правят обувки по поръчка, така че може да ги нагодят към крачето на детето. Иначе си е трудно да се намерят малки обувки, но с повече търсене става.

И аз мисля, че това с повръщането е вирус, а не е реакция на ваксината. При тази ваксина могат да се появят пъпчици, но рядко се случва. Иначе този летен вирус е гаден - с повръщане и разстройство. При нас премина за един ден, като децата си "поделиха" симптомите - единият повръщаше, а другият имаше разстройство. Трябва да пият много течности (най-вече вода), за да не се обезводнят, иначе апетитът бързо се възстановява после.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #187 -: Септември 20, 2015, 15:36:33 pm »
Здравейте,
писах в темата за захранването, но да споделя и тук, че ние от вчера почнахме да се захранваме с тиква и мнооого ни хареса. Ще гледам да не прибързвам много, защото сме на 4 месеца и 23 дни в момента.
Хубав ден на всички!
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #188 -: Септември 20, 2015, 16:34:16 pm »
Здравейте, мамчета и татко Рачо. Вчера Александра ни поуплаши та цял ден и вечер сме треперили да не се повтори случката. Вчера сутринта половин час след, като я нахраних, оригнах и приспах, малката повърна през носа и се задави. Цялата посиня, та на магия някак си я накарах да проплаче, после от устичката и излизаха плюнки на балончета, а тя се плезеше.Не можеше да диша през носа.Добре, че беше спрейчето Стеримар, та я оправихме. Доста се изплашихме. За щастие малкия дявол.
Виждам, че сте коментирали детските обувчици. От приятелки чувам добри отзиви за Колев&Колев, както и за тези на H&M.
Стоека, аз също съм на мнение, че малката Мария е хванала есенния вирус. Надявам се скоро да се оправи.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #189 -: Септември 20, 2015, 17:20:17 pm »
Руми,благодаря за поздравленията за именния ден на Вера :)
Лелее,момичета и Рачо започнах лекциите и нямам време за нищоооо,ужас...засега свекърва ми е в нас,но тя освен да го гледа докато ме няма,общо взето с друго не ми помага и ми е доста трудно и изнервящо,намерила съм си жена от другия месец та поне бабата да не ме изнервя...инак малкия е добре,чуди само как да се изправи и подпре някъде,за да ходи :D има три зъба,четвърти на път и е доста крив нощем и това е от нас в общи линии :lol:
Поздрави на всички
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #190 -: Септември 20, 2015, 18:14:37 pm »
Здравейте,
вмъквам се при вас с двама младежи послушни,но измъчвани от колики.
Синеочка,мойте като бяха по-малки се давеха на почти всяко ядене и ми изкарваха акъла,направо ме беше страх като трябваше да ядат.Но го израстват много бързо.Духай и в устичката като не може да си поеме въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #191 -: Септември 20, 2015, 18:15:51 pm »
Мешко, на Божидар също хлябът му е любима храна. В последно време кара на хляб, мляко и много плодове. Нищо готвено, освен ако не се заплесне по някое филмче и да пробутаме лъжицата. Мисля, че е нормално да качват от нишестената диета - от хляб и теста най се пълнее. А така хубаво си ядеше всичко...


*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #192 -: Септември 20, 2015, 18:31:08 pm »
Синеочка, и моята бебка се задавя, е не е ставала чак синя, сигурно щях да си изкарам акъла. Аз като се задави я изправям и я потупвам лекичко по гърба между лопатките. Има си и техника при задавяне, до която не съм прибягвала - бебето се  прихваща с едната ръка и се поставя по корем върху коляното, с другата се правят пет потупвания между лопатките на гърба, а след това пет притискания с палеца и редния пръст, ако няма резултат следват още пет потупвания. Дано да не се налага на никого!
« Последна редакция: Септември 20, 2015, 19:45:59 pm от kati_vm »
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #193 -: Септември 20, 2015, 19:00:56 pm »
Синеочке, много ми прилича на рефлукс това. Моят син на два пъти така е посинявал преди да направи 2 седмици, но той не връщаше навън и направо бях откачила и двата пъти.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #194 -: Септември 20, 2015, 19:31:50 pm »
Кати, без да я знам тази техника на инстинкт именно това направих, докато не изрева..Пак малкият дявол, добре че при работата ми с деца съм свикнала да не губя самообладание в такива моменти.После обаче..яко ми омекват краката. Аз.имах подобен случай в детската градина, в която работех първата година, след като се дипломирах. На едно дете му ср чупи парче пт зъбчето и попада в кривото гърло, видях го вече посинял и пак на инстинкт го хванах ьа краката и го провесих. Парчето падна, детето изрева, а аз седнах на пейката и поне 10 мин не мръднах от там. Тогава му се струваше ужасно, а вчера направо кошмарно,даже не искам да си позволявам да мисля, ако беше самичка в стаята...
м-и, на мен на рефлукс ми мирише, ама ще чакам в сряда педиатърката да дойде и да си каже мнението.
Реших да сменя АМ, с което я дохранвам със Селия, било антиповръщащо. Сега сме с Нан.
ВиЛиЛи, чудесна изненада е появата ти. Казвай подробности кога се родиха малките, как се казват.  :lol:
« Последна редакция: Септември 20, 2015, 19:35:47 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #195 -: Септември 20, 2015, 19:49:30 pm »
ВиЛиЛи, добре дошла! Много се радвам за теб с близнаците!
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #196 -: Септември 20, 2015, 22:25:08 pm »
Синеочка, АМ не трябва да се сменя безразборно. Не бих давала антирефлуксно мляко преди да се потвърди диагнозата.
Синът ми е пил НАН, бая охранено бебе си беше.  :lol:

Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #197 -: Септември 20, 2015, 22:50:03 pm »
ВиЛили, добре дошла :)


Синеочка, много е гадно това, на мен с Ники ми се случи да се захласне и да се забрави да поеме дъх и посиня, хем нищо нямаше да кажеш, ни вода, ни кърма, ни повръщано. Докато изреве онези 5 секунди ми бяха 1 година за мен!

Катето се метна от шезлонга и мисля да го пенсионирам. Директно върху тиквата си падна, после цяла вечер я ръчках да я видя има ли й нещо :?

Да се оплача, че ми повръща все още, но от крушата направо фонтани направи, та спрях с нови храни. Караме на просо, ориз, картоф и ябълка. Тиквата я бойкотира категорично!

Рачо, не ги мисли ваксините, имате обективни причини да отлагате, а и не сте в някаква рискова среда.

Малката въшка се опитва все по-добре да пълзи, стига до полуседнало положение, а на бънджито се прави на балерина. Аз само я бутам назад, че ме е страх за гръбчето.

За адаптацията, какво да ви кажа, ставах седмица и нещо в 6:30 да й градя режима, да свиква, че от 7 е на градина, само веднъж-два пъти е ревала повече от обичайно. Иначе е спокойна по цял ден, докато не ме види и тогава се размрънква. Имах своите предразсъдъци относно арабките, как ще ми гледат детето, еле пА като я черпиха супа, но засега виждам, че са грижовни и гушкат лапетата. Ако се разбираме все така добре с Фатима ще й оттегля кандидатурата на Катето от градинската система и ще си я гледат в Милю Фамилиал с 6 деца.
[/url][/url]
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #198 -: Септември 21, 2015, 01:43:45 am »
Вени, горе-долу на същата възраст, май дори по-малка беше София, като замалко да се обърне с шезлонга, но по случайност я видях и го хванах. То затова го дават до 6-месечна възраст. Време му е да служи на друго бебе.
Това, което разказваш, в Немско се казва "дневна майка". Пак така гледат по 5-6 деца у дома си, готвят им, като за цялото това нещо си имат разрешение от Отдела за закрила на детето.

Лека нощ и хубава седмица на всички!

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #199 -: Септември 21, 2015, 09:09:55 am »
Синеочке, те всички фирми си имат антирефлуксни АМ вероятно. Просто сгъстителят е различен - оризово брашно, картофено или рожково, на моят син най-добре му се отрази Хумана АР по препоръка тук от форума(педиатърът ни много ларж и каза щом наддава, значи не е проблем и настояваше да го кърмя, получих заплахи, че ще спре кърменето и т.н., пълни глупости де, едва дохранвах с по 30мл.), а смених няколко. Аз като цяло от НАН съм с много добро впечатление, но съм давала след 2г от него, ако има АР може би да пробваш първо с него, а също е добре да го изговорите с педиатъра. За рефлукс можеш да направиш и други неща. Като да повдигнеш матрака от към главата(дават го до 45градуса, но аз не успях чак толкова). Можеш да слагаш бебето да спи на дясната страна, така ако връща, храната ще се върне в хранопровода. По-дълго държане в изправено положение след хранене, около половин час. Често при рефлукса има хъркане от нослето и плюнчене на балончета, но това може би са признаци и за други неща. Най-сигурно се диагностицира на ехограф.