0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #100 -: Септември 11, 2015, 12:13:32 pm »
Добре дошла, Синеочка :) Радвам се, че звучиш спокойна. Важното е мама и бебе да са щастливи. Дали кърма или АМ не е толкова важно. Аз така действах първия месец - след кърмене бебето плачеше и давах добавка АМ. Постепенно отпадна добавката и от втория месец сме само на кърма. Но и да не стане така при вас, не се притеснявай



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #101 -: Септември 11, 2015, 12:29:44 pm »
Добре дошла, Синеочка! Не се притеснявай за кърменето, както и преди съм казвала - колкото, толкова. Важното е бебка да расте здравичка, а ти бързо да се възстановиш и да си спокойна.
Хубав ден!
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #102 -: Септември 11, 2015, 13:49:27 pm »
Добре дошла, Синеочка!

Младежът от понеделник вече официално ще посещава детската ясла. Ще ни очакват (с бъклица и дрян,  :mrgreen: ). Раницата е подарък от баба за РД. Сега купихме пантофи, след като му мерих около 5 чифта, а той мрънкаше, че искаше да пипа навсякъде из магазина. Другите неща ще са в движение, че старшата сестра каза надве-натри някои работи, че бързаше. Важното е, че прие документите. Е, имаше мрън-мрън, ама резултатът е ок.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #103 -: Септември 11, 2015, 19:52:22 pm »
Здравейте, някой ползвал ли е Букотерм гел за успокоение на никнещи зъбки? На нас Бочко спря да ни действа, а Дентонокса гледам да го ползвам само вечер преди лягане. Днес вечерта направихме първите си опити за пълзене :-).Беше голяма драма - вдигаме дупето на горе, движим крачетата и вием, накрая и до рев стигнахме, че не можем по- бързо да се придвижваме.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #104 -: Септември 11, 2015, 20:28:52 pm »
Една доста голяма тубичка ва Чико съм ползвала, мисля, че успокояваше, но не си спомням как се казва.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #105 -: Септември 11, 2015, 23:31:56 pm »
За зъби само Камилията ни помогна, но давах в много екстремни случай.При Моника най-тежките моменти са съпроводени с рев, виене и писъци.Слава богу не е така със всеки зъб, че аз да съм се гътнала, но не е леко.Кремче и слагах за да заспи, то действа 5-10 минутки.Просо майката му е да избият.На нас ни останаха още 2 кучешки и последните кътници.Не спим по около 1-1,5 часа всяка нощ и е весело.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #106 -: Септември 12, 2015, 08:07:24 am »
Маги, камилията не е ли хомеопатично? Ако е, трябва да се дава и3вестно време с натрупване, като дентокинда мисля.
И нас май ни никнат кътници, или просто пока3ва характер човечето. Както е усмихнат и нещо като не стане на неговото и 3апочва рев, тръшкане... Снощи ни подлуди направо. 3апочвам да си мисля какво ще е в пубертета :)


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #107 -: Септември 12, 2015, 09:21:49 am »
Аз мажех венците главно с това


Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #108 -: Септември 12, 2015, 10:15:57 am »
Здравейте и от нас
Синеочка добре дошла  :) и не се тревожи за кърменето,колкото-толкова и аз дохранвах от начолото та до края...на седем месеца го отбих...
И мен като Маги ме е обхванала апатия...преди два дни ни проби първото зъбче и е страшно напоследък,спя около три часа грубо на нощ,мажа дентинокс,давам панадол и ефект...краткотраен да не кажа нулев :lol: от вторник почвам училище и аз като децата :lol: бабата идва в понеделник,междувременно си търся детегледачка,защото нито аз,нито каката и таткото ще изтърпят баби да има тук :lol: и е голяма веселба с две думи :lol:
Хубав ден на всички :)
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #109 -: Септември 12, 2015, 10:28:56 am »
Аз мажех венците главно с това

Присъединявам се към препоръките за Пансорал. При нас имаше мигновен ефект. Аз съм много доволна от него.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #110 -: Септември 12, 2015, 10:47:30 am »
Благодаря за мненията! Ще взема Пансорала, ако не помогне ще пробвам и с Букотерма. А Камилията, до колкото прочетох може да се дава само до три дни, но какво точно се има предвид не ми стана ясно. Маги, ти колко често даваш на Моника от нея?
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #111 -: Септември 12, 2015, 11:50:43 am »
 Благодаря ви за топлото посрещане момичета. За кърменето правя всичко по силите ми, пък каквото стане. Ако не АМ. Няма да се отчайвам, я  :P
Ртф, честито ти малко учениче. Пожелавам ви бързо и безпроблемно адаптиране. Не се и съмнявам, че малкият Иво ще стане бързо, бързо любимец на лелите  :lol:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #112 -: Септември 12, 2015, 12:54:08 pm »
В големите кризи давах по 3 както пише на опаковката.Иначе не давам.Ако имам много последователни дни с безсънни нощи и ревове, давах повече време по едно.

Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #113 -: Септември 13, 2015, 17:43:07 pm »
Здравейте, позволявам си да пиша тук :D
Подарявам хапчета Дентокинд на Маманатура, 150бр табл. Използвали сме 2 или 3 хапченца, но засега, Слава Богу,  другите гелчета ни помагат. Та, ако на някоя мама й трябват, ще ги изпратя по Еконт. Срокът на годност е до 05.2019г
« Последна редакция: Септември 13, 2015, 17:44:43 pm от bonbolini »
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #114 -: Септември 13, 2015, 18:34:13 pm »
Привет, ние бяхме на гости при моите родители за 1 ден и сега се прибрахме.
От понеделник няма шега, както пееха братя Аргирови.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #115 -: Септември 13, 2015, 20:02:13 pm »
Здравейте, малко съм се ошашкала. Днес ни падна пъпчето, обаче ми се вижда твърде изпъкнало. Тревожа се, дали не е пъпна херния. Вие как смятате?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #116 -: Септември 13, 2015, 21:08:27 pm »
Добре дошла тук! Може от самото вързване да е. Покажи го на педиатъра.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #117 -: Септември 13, 2015, 22:16:46 pm »
И на Теди пъпчето изглеждаше изпъкнало, после се прибра.



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #118 -: Септември 13, 2015, 22:21:24 pm »
Синеочка,  на Мария беше още по изпъкнало и педиатъра ни го зави пъпчето и сложи отгоре копче с лепенка.  Така един месец, като отвреме на време отлепвах почиствах и пак копчети и лепенката.  Така, че питай вашия педиатър за да си спокойна
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #119 -: Септември 13, 2015, 22:46:07 pm »
Синеочка, непременно иди да го види някой спец това пъпче. Да подчертая - аз нямам "пъпни перипетти" в домашни условия обаче. На 4-я ден от раждането на Дани ни изписаха, но на 3-я ми доведоха бебето сутринта и падналото пъпче беше върху марличка до възглавницата му. Както тогава му изглеждаше пъпа - така е и днес - "вдлъбнат", идеално вързан (или както се казва) и повече никакви намеси не са се налагали мои, или на лекар. Споделям, защото щом на бебе на 3 дни пъпчето може да е така и да си седи така и сега - значи да е "издуто" няма да е ок. Не е опасно със сигурност, ама дори от козметична гледна точка - иди да го видят, ако се налага пак да го "вържат", или каквото.

П.П. Аз съм била по почивки, когато ти си родила и не съм се разписала в темата ти с честитки... Ще се възползвам веднъж от правилото "модераторът - най-голям сапмер"  :lol:, та... Честито дететнце, макар и със закъснение. Да сте здрави, безгрижни и много щастливи заедно! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!