0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #480 -: Април 18, 2016, 21:57:14 pm »
Джани, имаме такива случаи във форума. Не унивай!  :hug2:

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #481 -: Април 18, 2016, 22:07:16 pm »
Здравейте момичета, и аз съм за второ...С първото беше трудно, но сега е още по-трудно. А и годините си казват думата...Няма да се отказваме и ще успеем !

Да ви се похваля, че моят задържан фоликул е изчезнал и започвам стимулация в сряда   :D Този път съм с гонал 150 единици, дано излязат най-вече качествени Я.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #482 -: Април 19, 2016, 10:35:39 am »
Рос, замразените ще са за третото на Лукреция. Тя си има вече едно голямо момиченце.  :wink:
О! Съжалявам за пропуска!
Тогава се поправям: нека замразените ембриончета да са за трето попълнение в семейството! :)
Силно стискам палци! :)


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #483 -: Април 19, 2016, 11:32:57 am »
Момичета незнам дали е коментирано но нямам време да изчета всичко та да питам знам,че при всички е различно но при къс протокол като идеш на 2-3 ден от МЦ направят ти преглед и определят с какво ще е стимулацията,после на кой ден ходиш пак на преглед.Знам,че после са през ден,но ме интерисува между 1 е следващия ден има ли няколко дни без преглед.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #484 -: Април 19, 2016, 12:41:40 pm »
Здравей Иванаиванова,
При мен беше така: 1ви ден от МЦ преглед, назначена стимулация от следващия ден, преглед и изследвания на 5ти ден от МЦ.
Успех!


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #485 -: Април 19, 2016, 15:11:25 pm »
Ivana и при мен беше така - на 5ти ден.
Благодаря blue_sky  :bighug:
Loriane успех   :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #486 -: Април 19, 2016, 16:05:51 pm »
Джани, и при мен с първото дете се получи лесно - от втори опит с 2 замразени ембриона и 1 от ЕЦ. С второто видях голям зор 😜 От юни 2012 г.  до 25 март 2014 г. Всеки месец пункция и вадене на яйцеклетка, замразяване и т. н.  Общо 6 трансфера до успеха за второто, а междувременно и 1 мисед аборт в 7-8 седмица.
Първото го родих на 40 г. , второто - на 43. Вярвах и бях сигурна, че ще се получи, изпълнявайки стриктно инструкциите на моя доктор. След всеки неуспех, правех веднага планове за следващи процедури, за да не ми остава време за отчайване.
Скоро беше денят на последния ми успешен трансфер (Благовещение) и си го спомням с особено умиление,  трепет и очи, пълни със сълзи от щастие ☺
Пожелавам на всички момичета да не губите вяра и да постигнете моя успех!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Никак не е лесно, но пък после всичко се забравя много бързо ☺
 


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #487 -: Април 19, 2016, 17:37:34 pm »
mgstra,

Даваш ми кураж с това, което си споделила. Аз съм на 41 и един неуспешен опит зад гърба си и на моменти губя вяра, че ще осъществим мечтата си. после пак се мобилизирам и продължавам напред! В момента чакам да минат поне 3 месеца от последната стимулация, за да плануваме с док как да продължим.

Успех на всички момичета, които са в процедура в момента или са по пътя към мечтата си!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #488 -: Април 19, 2016, 19:31:09 pm »
mgstra,
по какъв протокол беше твоята стимулация
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #489 -: Април 19, 2016, 20:09:03 pm »
Ivanaivanova, и при мен беше точно както при rosss и Giaany: 1ви ден от МЦ преглед, назначена стимулация от следващия ден, преглед и изследвания на 5ти ден от МЦ. После преглед на 8-ми и 10 ден и пункция на 12-ти. Успех!

rosss и blue_sky, благодаря ви и дано нещата наистина се получат. Днес имам все по-малко оплаквания и признаци. Само надут и тежък корем. И вече се нормализира поне малко пишкането  :lol:

Лека вечер и успех на всички!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #490 -: Април 19, 2016, 21:02:47 pm »
Коремът така или иначе ще расте. Няма закъде да спада.  :lol:

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #491 -: Април 19, 2016, 21:55:17 pm »
mgstra,
по какъв протокол беше твоята стимулация

Имала съм 2 стимулации по дълъг протокол и една по къс. При мен по-удачен беше дългият протокол. Но аз определено предпочитах да вадя яйцеклетки на ЕЦ, да замразявам и тогава да правя трансфери.


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #492 -: Април 19, 2016, 22:22:29 pm »
Mirracles , чета редовно и съм запозната с историята ти, но много трудно вече успявам да пиша.
Пожелавам ти бързо да се възстановиш и да стигнеш до положителен резултат следващия опит.


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #493 -: Април 19, 2016, 23:07:19 pm »
Mgstra благодаря за куража  :bighug:. Аз вече опитвам 1 година. След седмица ще стана на 39. Дано ми е на късмет  :balk_112:
Просто мислех че ще стане по-лесно. Уж така казват. Дори и спонтанно ставло след успешно инвитро. При мен няма как, защото ние сме и с мъжки фактор.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 23:09:27 pm от Giaany »
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #494 -: Април 20, 2016, 09:20:33 am »
Ние бяхме само с мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия, тежка форма. Смятах, че щом при мен всичко е ОК, ще стане лесно, но не беше така. Всеки път вадехме яйцеклетка, оплождаше се, ембриона се делеше много добре и след трансфера всичко приключваше. Правила съм трансфери на различни дни - на 3-ти, на 4-ти и на 5-ти ден. Всеки опит нещо променяхме, за да стигнем до успеха. Затова и предпочитах ЕЦ, а не стимулация, защото не се налагаше да чакам месеци.


Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #495 -: Април 20, 2016, 11:17:39 am »
Здравейте момичета, и от мен.
След стартиране на стимулация на 11.04.16 с Гонал 150, Менопур 75 и Цитротид за 3 дни излезнаха 4 бр.фоликули, като вчера при прегледа се установи, единият е станал много голям и отпадна. Утре ми е пункцията и дано от тези 3 фоликулчета да излезнат хубави Я. Много се притеснявам да не са с лошо качество  :( Успех на всички, които се борят за това щастие  :bighug: :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #496 -: Април 20, 2016, 14:10:51 pm »
Marsi успех на пункцията! Дано и 3те са ти хубави и да се оплодят :crossfingers:

И при мен на пръв поглед нямаше нищо, но след стимулация и по специфични изследвания се разбра че имам антиовариални антитела и съответно намален резерв. Не вадя читава яйцеклетка. Но вярвам че все една хубава ще извадя и тя ще стане моето бебче  :balk_50:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #497 -: Април 20, 2016, 14:31:24 pm »
Утре ми е пункцията и дано от тези 3 фоликулчета да излезнат хубави Я.

Много късмет за утре!  :goodluck:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #498 -: Април 21, 2016, 08:02:42 am »
Благодаря Ви момичета :bighug:
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #499 -: Април 21, 2016, 18:53:42 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата  :bighug:
Мина ми пукцията... 2 яйцеклетки. Оказа се, че имам и висок тестостерон 3 и нещо, доктора каза, че за трансфер би трябвало да е под 1  :( . Сега вариантите са два: ако са хубави Я ще ги замразим и трансфера ще го отложим за следващия месец, ако не са с много добро качество док. каза, че още сега ще направим трансфера, колкото и минимален да е шанса поне цялото бодене да не ми е било напразно   :).