0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #460 -: Април 14, 2016, 17:09:03 pm »
Силвия,

Прекрасни новини! Радвам се за теб и пожелавам всичко да е наред!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #461 -: Април 14, 2016, 18:47:31 pm »
Silvia честити две чертички  :) Безпроблемна бременност.
Lucreciq ако са добро качество тези 3те няма защо да се притесняваш. Вярвай че поне едно ще се хване. Стискам палци  :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #462 -: Април 15, 2016, 13:33:30 pm »
Силвия, пожелавм ти безпроблемна бременност.

Да се отчета: Днес трансфер на два ембриона Тип В (бе) на D+3. Много добра лигавица. Попитах изрично и доки каза, че е чидесна, даже ми я показа на екрана, ама аз нищо не разбрах....
Доки каза, че днес сутринта имаме 4 ембриона, два с добро качество, които ми върнаха, и други два с по- ниско качество, които ще видим дали ще продължат да се развиват, за да ги замръзим.Макар че се съмнява...

Иначе, доки ми направи малък доклад. Каза, че са очаквали по - добър резултат. Както и аз :(((
Че от 16 фоликули, които ми извафиха на пънкцията, само седем са били зрели, годни, от които 6 са се оплодили. Обясни ми, че фоликулите под 15 мм. И тези над 22 мм. Не могат да се използват. В моя случай имах много големи (20-24мм.), които явно сме изгубили. Не знам какво да си мисля... Да ми бяха направили по- рано пункцията и да не чакат да растат толкова...

Сега ми каза 72 часа да си почивам. От леглото на дивана и обратно. Без натоварване, да си почивам. На вас какво са ви казвали по този въпрос?

Освен това, колко време лежахте след трансфера? При мен 30 мин., но аз сама слязах от специалния стол на който ми правиха трансфера, за да полегна в съседната стя и да чакам 30 мин., които ми се видяха като цял век, защото толкова ми се пишкаше, че направо....

Ембриончетата няма да са изпаднаки, докато съм пишкала после, нали!?


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #463 -: Април 15, 2016, 14:47:52 pm »
Lucreciq сега е време да си почиваш. Не му мисли какво са можели да направят. Може да не ти се наложи да правите друг опит. Има много захванати ембриончета тип В. Дано се похвалиш с положителен тест след 2 седмици  :crossfingers:

Не се притеснявай за ембриончетата няма да ги вземе гравитацията. Не изпадат при пишкане. Аз също лежа по 30 мин след трансфер, но после не е нужно да се лежи. Просто не трябва да се натоварваш. Може да се ходи дори на работа, ако е на бюро.

За размера на фоликулите и пункцията при всеки е различно. Аз като правех на дълъг, фоликулите ми не растяха равномерно и при нас се беше получило същото. Впоследствие стана ясно че при мен ако фоликула мине 21 мм(а на естествен 18мм),  яйцеклетките не стават за нищо. Но докато го разберем това, минахме през няколко опита.

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #464 -: Април 15, 2016, 14:58:20 pm »
Giaany, благодаря ти!
Сега наистина ще си почивам и ще се настроя позитивно. Остава само да чакаме...
Кога мога да направя кръвен тест при пункция на 12-ти? Дали са ми час за 2-ри май, че са все празници, ама дотогава няма да изчакам...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #465 -: Април 15, 2016, 15:57:11 pm »
Благодаря, момичета!
Лукреция, стискам палци, обещавам да се чакаме на финала през декември.
На мен търпението не ми е силна страна така, че за дата на теста ще се въздържа да коментирам.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #466 -: Април 15, 2016, 16:12:59 pm »
Силвия, честито! Лека и безпроблемна бременност! :)

Лукреция, хубаво е, че имаш трансферирани ембриончета :) недей да съжаляваш, че не са повече, тези са ти достатъчни за едини прекрасни бебешорчета :)
Аз също станах сама от магарето, помогнаха ми да легна в леглото и ме закараха в стаята. Казаха ми 30мин лежане, но че ако искам може и повече да остана. Не ми се пишкаше, защото преди трансфера го направих. Но няма как да ги изпишкаш :)
На мен първия кръвен тест ми беше определен 10 дни от трансфера на тридневни ембриончета (трансфер на 18.01, тест на 27.01).

Почивай си, не се натоварвай, не вдигай тежко, не се претопляй с горещи душове, сауни или друго.

Чакаме хубави новини! :)


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #467 -: Април 15, 2016, 16:56:55 pm »
Ето ме пак...
Аз не съжелявам, че не са ми трансферирали повече. Дори не съм си го и помисляла. Две ембриончета с добро качество (В или 2-ра категория), са повече от достатъчни. Това, което имах предвид е, че не останаха за зъмразяване... Ама може и да не ни трябват :)

Иначе, наистина 2-ри май за кръвен тест ми се виждаше ужасно късно. Живот и здраве, ако всичко е наред, ще пусна един кръвен на 25-ти или 26-ти...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #468 -: Април 15, 2016, 17:22:05 pm »
lucrecia, на мен до ми беше казал на 15-ти ден, аз си бях наумила, че ще е на 12-ти и мисля, че и повечето момичета го правят тогава. Така че към 25-26 според мен е добре. И до тогава ти трябва най-вече спокойствие. И да имаш прокървяване- не се панирай и не спирай лекарствата. Аз на 9-тия ден малко прокървих и може би това е било имплантационното. Просто не се шашкай. УСПЕХ!!!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #469 -: Април 15, 2016, 17:43:06 pm »
Лукреция, нямах предвид трансфер на повече. И аз не исках да ми трансферират 3, а само 2 ембриончета.
Имах предвид, че имаш две трансферирани и Дано! да имаш две замразени :) което си е много добре.

Имах предвид, да не съжаляваш, че от многото фоликули са останали малко ембриончета.

Допълвам за тестовете, че пикливия тест ми беше назначен за 31.01 (15 дни след трансфер).

Стискам палци!


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #470 -: Април 15, 2016, 17:50:44 pm »
Аз пиклив не правих изобщо, беше ме страх от отрицателен тест. Но сега ме е яд- все пак това си е спомен
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #471 -: Април 15, 2016, 18:08:02 pm »
Честно казано, аз се чудих за какво трябва да го правя пикливия тест, при положение, че вече съм направила кръвния, втори кръвен след това по мое желание и вече беше ясно....но така и така ми го подариха от клиниката, го препишках :) А и реших, че докато дойде време да правя тестове за второ бебче, ще му изтече срока на годност на теста  :lol:


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #472 -: Април 16, 2016, 00:33:17 am »
Аз направих пиклив 2ри и 1ви ден преди кръвния и бяха отрицателни. Голям рев беше , на другия ден ЧХГ 110. Втория път ми се появи 2 ра бледа черта след 30 мин, но на теста пише че не важи след толкова време.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #473 -: Април 16, 2016, 11:42:33 am »
Да, да.... Най - добре е да не се избързва със тестовете. Ще видим как ще се развият нещата.

Искам да ви споделя нещо друго: по време на цялата стимулация ср чувствах супер. Никакви проблеми, нито подут корем, малко ме наболяваше главата, ама то може и от друго да е били.

След пункцията нещата се промениха. Сега коремът ми е много подут, когато седям ме боли там отдолу вътре, нямам апетит, настроението ми е нула, изморявам се много бързо. Мислех си, че е нормално след пункцията, мо нещата продължават и сега след трансфера вчера. Вярно е, че не взимам никакво болкоуспокояващо, макар че ми казаха, че мога да го правя.
Вие имали ли сте подобни проблеми?


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #474 -: Април 16, 2016, 15:27:36 pm »
Лукреция, на мен ми изписаха след трансфера освен всичко друго и но-шпа за 5 дни 3х1. А след пункцията не са ми изписвали обезболяващи, а док ми каза, че ако почувствам болки да й звънна задължително.
Аз нямам спомен, но съм си писала след трансфера, че съм имала слаби до по-силни болки и много газове :oops: . Но пък при мен имаше много малко фоликули и не съм, може би, база за сравнение.
Ако ти е изписано нещо по-добре го пий. Ако ти е казано, че можеш да го пиеш при нужда, можеш да звъннеш на док за консултация. Аз бих звъннала.


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #475 -: Април 16, 2016, 22:08:28 pm »
Лукреция, при твоя брой фоликули ми се вижда нормално да си подута. Не забравяй, че все пак симптомите на хиперстимулацията не отминават веднага, а отнема време. Засилват се, ако настъпи бременност.
Ако се почувстваш много зле, не можеш да уринираш, получаваш задух, непременно се свържи с лекаря си. Сега ще потърся какви бяха симптомите. При теб не са чак толкова зле нещата. Имаш лека хиперстимулация. Но ако се засили, не трябва да се подминава. Не искам да те плаша, а просто да те информирам да вземеш мерки, ако се наложи.

Прочети внимателно цялата статия! Дълга е, но просто съдържа много информация.

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=853:----sp-1802469366&catid=165:---sp-575&Itemid=155&highlight=WyJcdTA0NDVcdTA0MzhcdTA0M2ZcdTA0MzVcdTA0NDBcdTA0NDFcdTA0NDJcdTA0MzhcdTA0M2NcdTA0NDNcdTA0M2JcdTA0MzBcdTA0NDZcdTA0MzhcdTA0NGYiXQ==
« Последна редакция: Април 16, 2016, 22:11:38 pm от blue_sky »

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #476 -: Април 18, 2016, 14:12:40 pm »
Добър ден, дами!

Аз днес съм чувствително по-добре. Нещата се подобряваха помалко с всеки изминал ден. Днес отново съм на работа и така няма да мисля толкова по тази тема... Поне така си мисля, де :).

Яйчниците продългават да ме понаболяват, особедно при сядане, но много по-леко. Не преставам да ходя до тоалетна по малка нужда. Проско си мисля там да се установя за постоянно. На всеки 30 мин. съм там и то не само с желание да пишкам, ами и порядачно си пишкам... Сутрин се събуждам към 5-6 часа, за да отида до тоалетната и то с болки в корема: толкова ми се пишка... Аз по принцип не ставам през нощта...

Но НОВИНАТА на деня е, че говорих с лабораторията и двете ембриончета, които оставиха в култиво, са се развили и днес ще ги замразят като ембрион на Д+6!!! Щастлива съм!!!!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #477 -: Април 18, 2016, 19:45:37 pm »
 :bighug:
Браво, Лукреция! Пожелавам ти да са за второто попълнение в семейството! :)
За пишкането и аз бях така. Никога не съм ставала нощем до тоалетна, но след трансфера и аз се събуждах от болки в корема,все едно ще се пръсне.

Стискам палци! :)


*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #478 -: Април 18, 2016, 21:08:35 pm »
Рос, замразените ще са за третото на Лукреция. Тя си има вече едно голямо момиченце.  :wink:

*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне
« Отговор #479 -: Април 18, 2016, 21:42:26 pm »
Lucreciq много бременности излизат след лека хиперстимулация  :crossfingers: Дано ни зарадваш.
Някой друг затруднява ли се повече с 2рото дете, отколкото с 1вото? При мен не че първото стана лесно, но второто ми се вижда невъзможно :(

Днес резултати на 3ти ден - ФСХ 15, ЛХ 7,5(доста високо ми се вижда), Е2 54pg/ml. Поне този път Е2 не ми е високо  :)
На преглед в Четвъртък. Ако му харесат на док, продължаваме с лека стимулация.